Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Řecko Korfu Messonghi

Dovolená Řecko Korfu Messonghi


Korfu je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů a nabízí návštěvníkům mnoho krásných pláží, malebných vesnic a historických památek. Jedním z těchto malebných letovisek na Korfu je Messonghi, který je skvělým místem pro strávení dovolené.

Messonghi se nachází na východním pobřeží ostrova a je ideální pro ty, kteří touží po dovolené strávené na pláži. Místní pláže jsou čisté, s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Turisté si zde mohou užívat slunění, koupání a různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodním skútru.

Kromě nádherných pláží nabízí Messonghi i bohatou gastronomickou nabídku. Místní restaurace a taverny servírují tradiční řecká jídla, jako jsou gyros, suflaki, musaka nebo tzatziki. Nezapomeňte si vychutnat také čerstvé ryby a mořské plody, které jsou zde hojně k dostání.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od slunění na pláži, je zde mnoho možností pro výlety a objevování okolního regionu. Nedaleko Messonghi se nachází starobylé město Korfu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tohle malebné město nabízí bohatou historii, úzké uličky, impozantní pevnosti a nádherné výhledy na moře.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Achilleion, bývalý letní palác rakouské císařovny Alžběty, známé jako Sisi. Toto nádherné místo s rozlehlými zahradami a sochami nabízí úžasné výhledy na Korfu a Egejské moře.

Navštívit můžete také nedaleký vodopád Nymphes, který je obklopen krásnou přírodou a kaskádovitými vodopády. Je to ideální místo pro pěší turistiku a pikniky.

Messonghi je také výchozím bodem pro lodní výlety do nedalekého ostrova Paxos, který je známý svými azurovými zátokami a neuvěřitelně čistou vodou.

Ať už se chcete jen relaxovat na pláži, poznávat historii a kulturu Řecka nebo objevovat krásy přírody, Messonghi na Korfu je ideálním místem pro strávení své dovolené. Nabízí krásné pláže, vynikající jídlo, bohatou historii a spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie. Takže pokud se chystáte na letní dovolenou, nezapomeňte zvážit Messonghi na Korfu jako svou destinaci!


Letenka Řecko Korfu Messonghi


Korfu je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky slunce, moře a krásné přírody. Tato řecká ostrovní destinace je známá svými fantastickými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Mezi nejkrásnější místa na ostrově patří také letovisko Messonghi, které se nachází na jihovýchodním pobřeží Korfu.

Letenka do Řecka, konkrétně na Korfu, je výhodným způsobem, jak se dostat do tohoto malebného letoviska. Cesta letecky je rychlá a pohodlná, což umožňuje trávit více času na samotném místě. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících lety do Korfu z různých evropských destinací.

Messonghi je přímořské letovisko, které si uchovalo svou tradiční šarm. Jeho dlouhá písečná pláž láká slunečníky a milovníky vodních sportů. Moře je zde křišťálově čisté a zcela vhodné pro plavání a šnorchlování.

Kromě času stráveného na pláži je zde spousta dalších aktivit, které si můžete užít. Prozkoumejte městečko Messonghi a objevte jeho úzké uličky, tradiční taverny, kavárny a obchůdky. Toto letovisko je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou řeckou atmosféru a vychutnat si skutečnou pohostinnost místních obyvatel.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolní krajinu, nezapomeňte navštívit Achillion, někdejší letní sídlo rakouské císařovny Alžběty Bavorské. Toto impozantní palácové sídlo je obklopené krásnou zahradou a nabízí nádherný výhled na moře.

Další zajímavou atrakcí je starověké město Kerkira, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Zamilujte se do jeho úzkých uliček, malebných náměstí a impozantního starověkého hradu.

Messonghi je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních vesnic a do přírodních rezervací, jako je například Chrissí akti. Toto chráněné území nabízí jedinečné příležitosti k pozorování ptáků a procházce přírodou.

Příjemným způsobem, jak zakončit den, je návštěva jedné z místních tavern a ochutnání tradiční řecké kuchyně. Nezapomeňte si vychutnat také jedno z místních vín, která jsou proslulá svou kvalitou.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, letenka do Řecka na Korfu do letoviska Messonghi je skvělou volbou. Toto malebné letovisko nabízí nádhernou pláž, autentickou atmosféru a spoustu aktivit, které potěší každého návštěvníka. Poletět do Messonghi znamená vstoupit do ráje na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Messonghi


Nejčastější dotazy a odpovědi o Řecku (Korfus, Messonghi):

1. Jak se dostat na Korfu?
- Nejběžnější způsob je letecky. Korfu má mezinárodní letiště, které je dobře spojené s mnoha evropskými letišti.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Korfu?
- Nejlepší doba pro návštěvu Korfu je od dubna do října. V tomto období je počasí teplé, slunečné a vhodné pro dovolenou u moře.

3. Kde se nachází Messonghi?
- Messonghi je oblíbenou turistickou oblastí na východním pobřeží Korfu. Nachází se asi 20 km od hlavního města Kerkira.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Messonghi?
- V Messonghi jsou dvě hlavní pláže - Messonghi Beach a Moraitika Beach. Obě nabízejí jemný písek, čistou vodu a možnosti vodních sportů.

5. Co si mohu prohlédnout v okolí Messonghi?
- V blízkosti Messonghi se nachází několik zajímavých míst, jako je Achillio Palace, starobylé kostely, kopcovité vesnice a několik dalších plážových letovisek, jako je například Moraitika nebo Chlomos.

6. Jaké jsou místní speciality v Messonghi?
- V Messonghi a na Korfu můžete ochutnat místní speciality jako například souvlaki (grilované maso na špejli), tzatziki (výborná řecká pomazánka z jogurtu a okurky), moussaka (řecký tradiční pokrm s vrstvami brambor, baklažánu a mleteho masa) a mnoho dalších.

7. Můžu si půjčit auto v Messonghi?
- Ano, v Messonghi a na Korfu je možné si půjčit auto. Můžete se obrátit na místní autopůjčovny nebo si rezervovat auto předem prostřednictvím internetu.

8. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Korfu?
- Kromě pláží jsou na Korfu mnohé historické atrakce, jako je staré město Kerkira, Achillio Palace, Mon Repo Palace a mnoho dalších přírodních a kulturních památek.

9. Jaký je místní časový posun na Korfu?
- Korfu se nachází v časové zóně GMT+2 (letní čas) nebo GMT+3 (standardní čas) v zimě.

10. Jaké jsou místní zvyky a tradice na Korfu?
- Korfu má bohatou kulturní historii a místní lidé jsou hrdí na svou tradici. Mezi místními zvyky a tradice patří například pohřbívání a dekorace křížů během Velikonoc, tradiční tance a hudba, stejně jako typické řecké svátky a oslavy.


Ubytování Řecko Korfu Messonghi


Messonghi je malá rybářská vesnice na jihozápadě ostrova Korfu v Řecku, která nabízí ideální ubytování pro turisty, kteří hledají relaxaci a klidnou dovolenou. Messonghi je obklopena krásnými olivovníky, citronovníky a kvetoucími zahradami, a nachází se zde několik pláží, které jsou ideální pro koupání a opalování.

Pokud hledáte ubytování v Messonghi, nejlepší volbou pro vás bude hotel nebo apartmán. V této malebné vesnici najdete mnoho rodinných hotelů a penzionů, které nabízejí vynikající služby a přátelskou atmosféru.

Jeden z nejoblíbenějších hotelů v Messonghi je Korfu Holiday Palace. Tento elegantní hotel se nachází přímo na pláži a nabízí prvotřídní služby pro turisty. V hotelu jsou k dispozici bazény, sportovní aktivity a večerní zábava pro hosty.

Další skvělou volbou pro ubytování v Messonghi jsou apartmány. V této vesnici najdete mnoho malých rodinných apartmánů, které nabízejí klidné a nepřetržité soukromí. Většina apartmánů je vybavena kuchyňským koutem, ložnicí a koupelnou a některé z nich mají i balkon nebo terasu s výhledem na moře.

Kromě hotelů a apartmánů v Messonghi je také k dispozici ubytování v tzv. "Rooms to rent". Tyto ubytování nabízejí možnost pronajmout si pokoj a koupelnu v soukromém domě nebo bytě od místních obyvatel. Tato možnost nabízí větší soukromí a příležitost se seznámit s místní kulturou.

Pokud plánujete navštívit Messonghi v letních měsících, doporučujeme vám včas zarezervovat si ubytování. Tato malá vesnice je velmi oblíbená a v letních měsících bývá naplněna turisty. Přesto si ale můžete být jisti tím, že si najdete ubytování, které vám bude vyhovovat a které splní vaše požadavky.

Celkově lze říci, že Messonghi je ideální destinace pro turisty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném a pohodovém prostředí. V této malebné vesnici si můžete užít krásnou přírodu, vynikající gastronomii a přátelskou atmosféru. Pokud hledáte ubytování v Messonghi, máte na výběr z mnoha skvělých možností, které vám zaručí nezapomenutelný pobyt na Korfu.


Počasí Řecko Korfu Messonghi


Korfu je nejjižnějším ostrovem v Jónském moři a je známý svým krásným počasím a nádhernými plážemi. Jednou z oblíbených destinací na Korfu je přímořská vesnice Messonghi, která nabízí jak relaxaci na pláži, tak i možnost objevování okolních památek a kultur.

Messonghi se nachází na východě ostrova a je ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte slunečné a teplé počasí. Má středomořské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C, což poskytuje ideální prostředí pro koupání a opalování na plážích.

Pláže v Messonghi jsou zpravidla písčité nebo oblázkové a mají krásně modré moře. Mezi nejpopulárnější pláže patří pláž v samotné vesnici Messonghi a pláž Boukari, která je známá svými rybářskými tavernami.

Pokud si na dovolené přejete více než jen ležení na pláži, můžete také navštívit některé historické památky v okolí. Nedaleko se nachází slavný městský stát Korfu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si prohlédnout jeho pevnost, starobylé kostely a malebné uličky se tradiční architekturou.

Dalšími zajímavými místy v okolí jsou Achilleion, bývalá letní rezidence rakouské císařovny Alžběty, známé jako Sissi, a křesťanský klášter Vlacherna, který se nachází na malém ostrůvku nedaleko Korfu.

Co se týče počasí v Messonghi, léto je nejteplejším obdobím, s minimálními srážkami a slunečnými dny. Jaro a podzim jsou mírné s teplotami kolem 20-25°C a je zde větší možnost srážek. Zima je na Korfu velmi mírná, s teplotami kolem 10-15 °C.

Celkově lze tedy říci, že Messonghi na Korfu nabízí příjemné a slunečné počasí, které je ideální pro plážovou dovolenou. Navíc, díky své blízkosti k historickým památkám a jiným turistickým atrakcím, je Messonghi skvělým výchozím bodem pro prozkoumání celého ostrova.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky