Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Pákistán Shalimar Gardens

Ubytování Pákistán Shalimar Gardens


Shalimar Gardens je historická zahrada nacházející se v Lahore, druhém největším městě Pákistánu. Tato zahrada je považována za jeden z nejvýznamnějších a nejkvalitněji zachovaných příkladů islámské zahrady na světě. Byla postavena ve 17. století Mughalským císařem Shah Jahanem jako dar pro jeho manželku Mumtaz Mahal.

Shalimar Gardens jsou navrženy jako typická čtyřúhelníková zahrada, která je rozdělena na tři úrovně. Každá úroveň reprezentuje různou část života. První úroveň je nazývána Bagh-e-Farah Baksh, což znamená "Zahrada darující štěstí". Druhá úroveň je známa jako Faiz Baksh Bagh, překládá se jako "Zahrada dávající štěstí" a třetí úroveň se nazývá Hayat Baksh Bagh, což znamená "Zahrada dávající život".

Celková rozloha Shalimar Gardens je více než 30 akrů, které jsou plné zeleně, květin, fontán a jezírek. Tato zahrada je známá svou architekturou, kde jste schopni vidět různé paláce a pavilony rozprostřené po celém areálu. Nejvýznamnější z těchto paláců je Aiwan-e-Khas, který byl původně určen pro pořádání schůzek a veřejných setkání císařem.

Shalimar Gardens jsou oblíbenou turistickou atrakcí, kterou navštěvují milovníci přírody, historie a umění. Mají také velkou sociální a kulturní hodnotu pro místní obyvatele, kteří zde navštěvují tradiční festivaly a svátky.

Pokud plánujete návštěvu Lahore a Pákistánu, doporučuji zahrnout Shalimar Gardens do svého itineráře. Je to nezapomenutelné místo, kde si můžete odpočinout od rušného města a prozkoumat krásu a pokoj, který tato zahrada nabízí. Existuje také možnost ubytování v blízkosti Shalimar Gardens, jako jsou hotely a penziony, které vám umožní zůstat co nejblíže k této historické památce.

Shalimar Gardens je jedním z nejuznávanějších a nejkrásnějších míst v Pákistánu. Jeho historie, architektura a přírodní prostředí jsou zářným příkladem mughalského umění a designu. Bez ohledu na váš zájem, Shalimar Gardens je pro každého návštěvníka nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Pákistán Shalimar Gardens


Shalimar Gardens jsou jednou z nejvýznamnějších historických atrakcí v Pákistánu. Tato nádherná zahrada se nachází na východním okraji města Lahore a je známá pro svou architekturu, rozsáhlou zeleň a historický význam. Pokud se chystáte na výlet do Pákistánu, letenka do těchto pravěkých zahrad je ideální volbou.

Shalimar Gardens byly postaveny v roce 1641 Mughalským císařem Shah Jahanem, který je nejvíce známým svým příspěvkem k architektonickým divům Indie, jako je Taj Mahal. Cílem zahrad bylo sloužit jako útočiště pro císařskou rodinu a zároveň sloužit jako místo pro odpočinek a rekreaci.

Pozoruhodností zahrad je jejich architektura. Zahrady jsou rozděleny do tří různých úrovní, které představují tři různé typy zahradního designu: bahá čahār bāgh, naqsh-i ārzū (záhrada plná stromů) a pachtā āb (stínové zahrady s vodními kanály). Každá úroveň zahrad má své vlastní jedinečné rysy a atrakce, jako jsou terasy, fontány, vodní kanály a ornamentální květinové záhony.

Jeden z nejvíce obdivovaných prvků v zahradách, který si zaslouží prozkoumat, je její vodní systém. Zahradní designéři císařského dvora vytvořili sofistikovaný systém vodních kanálů, který zajistil, že voda z řeky Nakki Ravi je přiváděna do zahrady a distribuována do různých fontán a bazénů. Tento systém zajišťuje, že zahrady zůstávají osvěžující i v horkých letních měsících a dávají návštěvníkům pocit klidu a pohody.

Další atrakcí v Shalimar Gardens jsou kmenové cesty, které jsou lemovány stromy, květinami a trávníky. Tyto cesty vedou k různým částem zahrad a devátém paláci, což je největší a nejvýznamnější palác v zahradách. Devátý palác byl původně postaven pro císařskou rodinu a později byl využíván britskými úředníky během koloniálního období. Návštěvníci mohou obdivovat jeho architektonickou krásu a prohlédnout si interiér, který je bohatě zdobený v miniaturním malířství, koberci a mramorovými obloženími.

Shalimar Gardens jsou nejen krásné a architektonicky významné, ale mají také významný historický význam. Na konci 18. století byly zahrady vážně poškozeny invazí legendárního dobyvatele Ahmeda Sahaba, ale později byly restaurovány a znovuobnoveny. V roce 1981 byly Shalimar Gardens zapsány na seznam UNESCO světového dědictví.

Letenka do Pákistánu vás přenese do tohoto úchvatného místa, které je jedním z největších pokladů země. Shalimar Gardens vám nabízí příležitost okouzlit se krásou a klidem, který najdete v této historické zahradě. Navíc, Lahore je také známý jako kulturní hlavní město Pákistánu, takže se můžete těšit na další atrakce a památky, které tento město nabízí.

Pro letenku do Pákistánu a návštěvu Shalimar Gardens si zajistěte dostatečný čas, abyste mohli opravdu zažít krásu tohoto místa. Tato zahrada vás zaujme svým vkusným designem, okouzlující krajinou a historickou důležitostí. Nezapomeňte si také přivézt fotoaparát, abyste mohli zachytit tuto zahradní krásu a připomenout si tento úžasný zážitek po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Shalimar Gardens


Otázky:

1) Kde se nachází Shalimar Gardens v Pákistánu?
2) Jak se dostanu do zahrady Shalimar v Pákistánu?
3) Jaké jsou vstupné poplatky do zahrady Shalimar v Pákistánu?
4) Jaké jsou otevírací hodiny zahrady Shalimar v Pákistánu?
5) Co mohu vidět v zahradě Shalimar v Pákistánu?
6) Jaká je historie zahrady Shalimar v Pákistánu?
7) Kdo nechal postavit zahradu Shalimar v Pákistánu?
8) Jakou architekturu najdu ve zahradě Shalimar v Pákistánu?
9) Jsou v zahradě Shalimar v Pákistánu umělé vodopády?
10) Kdy navštívit zahradu Shalimar v Pákistánu?

Odpovědi:

1) Shalimar Gardens se nacházejí v Lahore, Pákistán.
2) Nejlepší způsob, jak se dostat do zahrady Shalimar, je taxíkem, nebo si můžete vypůjčit auto. Doprava veřejnými dopravními prostředky není příliš dobře organizovaná.
3) Vstupné poplatky se liší v závislosti na národnosti a věku. Pro místní obyvatele Pákistánu jsou poplatky levnější než pro turisty. Vstupné se pohybuje v průměru kolem 500 rupií (asi 150 korun).
4) Zahradu Shalimar můžete navštívit od rána do pozdního večera. Otevírací doba se může lišit v závislosti na sezóně.
5) V zahradě Shalimar najdete mnoho krásných fontán, zavlažovacích kanálů, nádrží s rybami a jiných zajímavých prvků. Právě tyto prvky jsou největším lákadlem pro turisty.
6) Zahrada Shalimar byla postavena v roce 1642 dynastií Mughal a byla veřejností používána jako místo pro odpočinek a rekreaci.
7) Zahrada Shalimar byla postavena císařem Shah Jahanem, který byl také tvůrcem Tádž Mahalu.
8) V zahradě Shalimar najdete typickou Mughalskou architekturu, která se vyznačuje symetrií a nádherným uměleckým stylem.
9) V zahradě Shalimar jsou umělé vodopády, které jsou v mnoha ohledech velmi podobné přírodním vodopádům.
10) Nejlepší dobou pro návštěvu zahrady Shalimar je od října do února. Je to příjemná doba, kdy teploty nejsou příliš vysoké a vlhkost vzduchu není příliš velká.


Počasí Pákistán Shalimar Gardens


Shalimar Gardens je slavný zahradní komplex, který se nachází v Pákistánu. Tato historická lokalita se pyšní nádhernou zelení a je známa nejen díky své architektuře a designu, ale také pro své příjemné počasí.

Vzhledem k geografické poloze Pákistánu mají Shalimar Gardens rozmanitý klimatický profil. Většinu roku zde panuje teplé a suché klima, s letními teplotami stoupajícími až k neuvěřitelným 40 °C. Měsíce s nejvyššími teplotami jsou často červenec a srpen. Vzhledem ke své poloze v blízkosti hranice s Indií, sdílí Pákistán také monzunové období, které přináší období dešťů. Monzunové srážky se obvykle vyskytují v období od června do září a jsou zodpovědné za rozkvět všech zahradních rostlin.

Díky svým širokým pozemkům a rozmanitému designu jsou Shalimar Gardens optimálním místem pro nalézání úkrytu od horkého letního slunce. Stromy, květiny a fontány v této oázě zabraňují působení přílišného tepla a poskytují návštěvníkům stín a chlad. Mnoho návštěvníků si užívá procházku podél zelených chodníků a obdivuje rozmanité druhy rostlin, které zde rostou.

Navzdory vysokým letním teplotám nabízí Shalimar Gardens příjemné a osvěžující prostředí během zbytku roku. V zimě jsou teploty mírné a příjemné pro venkovní aktivity. Procházka zahradami v teplém slunečním podnebí se střídá s chladnějšími, ale přesto příjemnými dny.

Shalimar Gardens je nejen atraktivní pro turisty a návštěvníky, ale také pro místní obyvatele. Je oblíbeným místem pro pikniky, rodinné výlety a pro různé kulturní události. Lidé sem chodí odpočívat, relaxovat a užívat si krásu okolí.

Pokud plánujete návštěvu Shalimar Gardens, je důležité si přizpůsobit oblečení počasí. Během horkého letního období doporučujeme nosit světlé a volné oblečení, stejně jako ochranný krém proti slunci a klobouk na hlavu. Naopak během zimy je vhodné oblečení vrstvit, abyste se mohli přizpůsobit měnícím se teplotám.

Shalimar Gardens je nejen kouzelné místo pro milovníky zahrad, ale také podnikavé prostředí, které je svědkem místního klimatu. Setkávají se zde teploty z letního pekla i mírné chladno zimy. Bez ohledu na roční období je však návštěva Shalimar Gardens vždy vzrušujícím zážitkem.


Dovolená Pákistán Shalimar Gardens


Shalimar Gardens v Pákistánu – Rajská dovolená pro zahradní nadšence

Pákistán, země bohatá na historii a kulturální dědictví, není často první volbou pro dovolenou. Nicméně, tato země skrývá mnoho krás a zajímavostí, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí, kterou byste v Pákistánu neměli vynechat, jsou Shalimar Gardens.

Shalimar Gardens se nacházejí v Lahore, které je druhým nejsvětší městem země a historickým centrem. Tento komplex zahrad byl postaven v 17. století za vlády císaře Shah Jahan, který je známý jako tvůrce slavného Tádž Mahalu.

Gardens jsou velkolepým příkladem perské architektury a mughalského umění zahrádkářství. Zahrnují rozlohu více než 16 hektarů a jsou rozděleny do tří úrovní, které jsou propojeny pavilony, fontánami a kanály s běžící vodou. Celý komplex je navržen tak, aby vytvářel pocit harmonie a klidu.

Hlavní atrakcí Shalimar Gardens jsou jejich úžasné zahrady. Každá zahradní úroveň je jiná a nabízí odlišnou atmosféru. První úroveň, známá jako Faiz Bakhsh Bagh, je největší a nejvyšší v zahradách. Zahrnuje hlavní fontánu a pavilon, a nabízí úchvatný výhled na údolí.

Druhá úroveň se nazývá Faiz Bakhsh Bagh, což znamená "dar boha". Je to malá zahrada s květinovými záhony a fontánkami, které dodávají živou energii tomuto místu. A konečně, třetí úroveň, známá jako Hayat Bakhsh Bagh, je nejmalebnější z celého komplexu. Tato zahrada je obklopena pravidelnými zimostrázemi a vytváří úchvatnou kulisu v kombinaci s malebnými pavilony.

Shalimar Gardens jsou rovněž známy svými večerními show, které se konají ve fontáně a kde je představován dojemný tanec vody a světla. Tato show je velmi populární a přitahuje mnoho diváků, proto je důležité si včas zajistit vstupenky.

Pokud plánujete návštěvu Shalimar Gardens, je lepší to udělat v období od března do října, kdy je počasí mnohem příjemnější a zahrady jsou ve své plné kráse. Nezáleží na tom, zda jste zahradní nadšenec nebo ne, Shalimar Gardens jsou nezaměnitelným kouskem historie a kultury, který vám zaručeně učaruje.

Vzhledem k nedávným bezpečnostním problémům ve státě Pákistán, je důležité vykonat důkladné výzkumy a sledovat cestovní rady, pokud se rozhodnete tuto země navštívit. Vzhledem k tomu však Shalimar Gardens zůstávají jedním z důvodů, proč stojí za to riskovat a objevovat krásy Pákistánu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky