Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Namibie Skeleton Coast

Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Skeleton Coast


1. Jak se dostanu na Skeleton Coast v Namibii?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Skeleton Coast v Namibii, je autem. Můžete se tam dostat po cestě C34 z města Swakopmund nebo po cestě C35 ze města Henties Bay.

2. Jak dlouho trvá cesta z Swakopmundu na Skeleton Coast?
- Cesta z Swakopmundu na Skeleton Coast trvá asi 3-4 hodiny, v závislosti na zastávkách a podmínkách cesty.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Skeleton Coast v Namibii?
- Nejlepší čas na návštěvu Skeleton Coast v Namibii je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a méně deštivé. Zároveň je také možné vidět některé mořské živočichy, jako jsou tuleni a delfíni.

4. Kde se dají ubytovat v blízkosti Skeleton Coast?
- Nejbližšími místy k ubytování poblíž Skeleton Coast jsou města Swakopmund a Henties Bay. Obě města nabízejí širokou škálu hotelů, lodží a kempů pro různé typy cestovatelů.

5. Co je toho k vidění na Skeleton Coast?
- Skeleton Coast nabízí nádherné písečné duny, divoké pláže a dramatickou přírodní scenérii. Můžete také zahlédnout zbytky starých lodí, které se tu ztroskotaly, a pozorovat místní zvířectvo, jako jsou hrošíci, sloni a správně vybavené safari vozy.

6. Je možné podniknout safari na Skeleton Coast?
- Ano, je možné podniknout safari na Skeleton Coast. Existuje několik safari společností, které nabízejí zážitkové jízdy a expediční výlety do této oblasti.

7. Je možné kempovat na Skeleton Coast?
- Kempování je povoleno na vyhrazených místech na Skeleton Coast. Existuje několik kempů a kempovacích chat v okolí, které nabízejí základní příslušenství a toalety.

8. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření při návštěvě Skeleton Coast?
- Při návštěvě Skeleton Coast je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Je nutné se řídit pokyny místních průvodců a vyhnout se oblastem, které jsou považovány za nebezpečné. Je také důležité mít dostatek vody a ochranu proti slunci, protože podnebí v této oblasti může být extrémní.


Ubytování Namibie Skeleton Coast


Namibie, která obsahuje jedinečná divočina a záznamy bohaté historie, je jedním z nejnovějších turistických cílů v Africe. Zde můžete získat zážitky jako život v přírodním parku Etosha, podnikání pěší túry na Duna 45, zkoumání plavby kolem červených vápencových útvarů Twyfelfontein a návštěvu lodních pecí na Skeleton Coast.

Skeleton Coast je písečná poušť ohraničená oceánem Atlantským. Nachází se v severozápadní části Namibské pouště a má velmi nepřátelské podmínky pro život. Pobřeží vyslalo do ztracena mnoho lodí a zbytky, které z nich zůstaly, jsou stále viditelné na pobřeží.

Návštěvníci Namibie mohou dokonce zůstat v tomto extrémním terénu, což je opravdu jedinečná dovolená. Existuje mnoho zajímavých ubytování, včetně několika, které jsou součástí aktivit spojených s divokou přírodou.

Na severním pobřeží Skeleton Coastu se nachází událost, která je neuvěřitelná pro každého turistu - přistání na pláži z malého letadla, které se dostane přirozeně na dlouhý písečný pruh podél oceánu a vylodí vás přímo před vaším ubytováním. Různé lodě, které kdysi někdy ztroskotaly na pobřeží, se staly domovem pro různá ubytování pro turisty. Obnovují se tak unikátní ukázky minulosti, které jsou spojeny s dřívějším životem na oceánu.

Jeden z nejvíce známých hotelů na severu pobřeží je "Skeleton Coast Camp". Nachází se na útesu a nabízí výhled na oceán a na pobřežní poušť. Večer tady turisté tráví čas s koktejlem u bazénu a sledují východ slunce z paluby svého hotelu, který je nainstalován přímo na zbytcích staré kořisti. Velmi jedinečné a pojaté ubytování, které se turbí poslední dojmy z tohoto tajemného a pověstného místa.

Na jižním pobřeží Skeleton Coastu jsou spíše menší lodges podobné Africkým stanečkům, které se skládají z několika místností bez nároku na luxus. Mnohem zdejších a jednodušších stanovišť dokážou uspokojit dobrodružné zaměření turisty. Lodges se nacházejí přímo na pláži a nabízí přístřeší před velkými větry, které mohou být rozpačitý a dokonce nebezpečné pro ty, kteří nejsou zvyklí na tuto přírodní sílu.

Pokud hledáte úteku z každodenního ruchu a chtějí vidět něco naprosto jedinečného, pobyt na Skeleton Coast je tím pravým. Zde budete mít šanci zažít bezmezné říše oceánu a venkovských oblastí Namibie, což budou jistě nezapomenutelné zážitky pro celý život.


Dovolená Namibie Skeleton Coast


Namibie, země divoké krásy a překrásné přírody, je domovem jedné z nejúchvatnějších a nejnedotčenějších krajin na světě - Skeleton Coast. Tato fascinující oblast o rozloze přes 16 000 kilometrů čtverečních se nachází na severozápadě Namibie a je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi.

Skeleton Coast je známá nejen svými neuvěřitelně krásnými plážemi, ale také svým tajemným a zároveň drsným charakterem. Název 'Skeleton Coast' získala díky obrovskému množství lodních trosk a kostí zvířat, které zde často plážemi putují. Území je zároveň plné neobydlených a opuštěných oblastí, což mu dodává intenzivní atmosféru odlehlosti a tajemství.

Tato nehostinná oblast může na první pohled působit děsivě, ale skrývá nespočet malebných a jedinečných scenérií. Zahradu Eden zde naleznete téměř na každém kroku - duny pouště Namib se táhnou až k samému pobřeží, aniž by je nějaká vegetace zastavila. Zde najdete velké množství rostlin a živočichů, kteří se dokážou přizpůsobit extrémním podmínkám, jako jsou oryxy, hroši, lvy a mnoho dalších vzácných druhů.

Skeleton Coast je také domovem jedné z nejbohatších faun v Africe. Vnější hranice této oblasti je důležitým migračním průchodem pro mnoho druhů ptáků, stejně jako pro mnoho ohrožených mořských živočichů. Tím nejvíce známým z nich je pravděpodobně tuleň kapský. Pláže Skeleton Coast jsou po celý rok plné tuleňů, kteří sem migrují za potravou a rozmnožováním.

Pro turisty nabízí Skeleton Coast také řadu fascinujících aktivit. Především se můžete vydat na mnoho dobrodružných cest lodí nebo letadel, abyste si užili pohled na nádherné pláže, dramatické útesy a nekonečné dýní pouště Namib. Můžete také prozkoumat zbytky opuštěných lodí a navštívit některé z malých rybářských vesnic, které se táhnou podél pobřeží.

Při návštěvě Skeleton Coast je však důležité pamatovat na to, že se jedná o oblast chráněnou jako národní park. Je nutné respektovat přírodní život a nezanechávat žádné stopy svého pobytu. Je také nutné mít na paměti, že podnebí v této oblasti je velmi drsné, s vysokými teplotami a minimálním množstvím srážek.

Dovolená v Namibii na Skeleton Coast je zážitkem, který zaplní vaše srdce radostí a úžasem. Tato kouzelná a neobyčejná oblast vám umožní odpojit se od rušného světa a zkusit něco jedinečného. Zároveň vám dává příležitost objevovat krásy přírody a ochrany planety. Jeden týden na Skeleton Coast vám poskytne vzpomínky na celý život.


Počasí Namibie Skeleton Coast


Namibie, země bohatá na exotickou divočinu a úchvatné krajiny, skrývá jedno z nejextrémnějších klimatických podmínek na světě. A nejlepším příkladem toho je její západní pobřeží, známé jako Skeleton Coast, neboli Pobřeží kostí.

Skeleton Coast se rozprostírá na území Namibie o délce přibližně 500 kilometrů. Je známá svými silnými větry, nízkou vlhkostí vzduchu a téměř životodárným, ale nepředvídatelným deštěm. Tato část Namibské pouště je jedním z nejméně obydlených a nejpustších míst na světě.

Podnebí Skeleton Coast je silně ovlivněno studeným Benguelským proudem, který přináší chladný vzduch z jižního Atlantiku. To způsobuje, že teploty na pobřeží zůstávají většinu roku relativně chladné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C a může klesnout až na 10 °C, přičemž zdejší letní teploty jsou vzácně vyšší než 20 °C.

Co se týče srážek, Skeleton Coast je známá jako jedno z nejsušších míst na Zemi. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje mezi 0 a 10 milimetry, což téměř odpovídá pouštním podmínkám. Místní oblasti mají tendenci být pokryty mlhou, která je důsledkem studených proudů oceánu a horkého pouštního vzduchu. Tato mlha, známá jako "Namibská mrtvá mlha", je jednou z hlavních příčin masového úhynu zdejšího mořského života, což dává Skeleton Coast své příznačné jméno.

Navzdory extrémním podmínkám je Skeleton Coast domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, které se přizpůsobily životu v takovém prostředí. Zdejší divoká zvířata jsou zvyklá na nedostatek vody a přežívají pomocí speciálních fyziologických adaptací. Mezi nejvýznamnější jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, rysové a různé druhy plazů a ptáků.

Skeleton Coast je také domovem mnoha lodních vraků, které se roztříštily o skalnaté útesy pobřeží. Mnoho z těchto vraků je viditelných na březích a připomínají výzvu, kterou tato nebezpečná oblast představuje pro námořníky. Stejně tak jsou zde rozptýleny kosti tisíců velryb, tuleně a dalších mořských savců, kteří byli uneseni proudy a následně zemřeli na pobřeží.

Navzdory nelítostnému počasí a drsnému prostředí přitahuje Skeleton Coast pozornost cestovatelů z celého světa. Pobřeží působí svým způsobem jako magické místo, plné tajemna a krásy. Je to místo, které nabízí jedinečný pohled na křehkou rovnováhu mezi životem a přírodou v jedné z nejbezmocnějších a nehostinnějších krajin na světě.


Letenka Namibie Skeleton Coast


Letenka do Namibie - Skeleton Coast

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, je letenka do Namibie - Skeleton Coast tou správnou volbou. Namibie je zemí kontrastů, plnou nádherných krajin a jedinečných zvířat. Skeleton Coast, neboli pobřeží kostrů, je jedním z nejzajímavějších míst pro příznivce adrenalinových zážitků a pro ty, kdo touží po klidu a pohodě.

Při pohledu na pobřeží Skeleton Coast se okamžitě nabízí otázka, jak se k tomuto místu dostat. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pořídit si letenku. Letiště v blízkosti Skeleton Coast se nachází v Swakopmundu, za přibližně jeden a půl hodin jízdy autem od samotného pobřeží. Alternativou může být vyrazit z Walvis Bay, hlavního přístavu Namibie, letecky.

Při letu na Namibii si dejte pozor, abyste nezmeškali některé z unikátních pohledů z okna letadla, které nabízejí neuvěřitelné výhledy na poušť Namib, mohutné hory a výjimečné krajinové motivy.

Když přistáváte v Swakopmundu, můžete se těšit na rekreační pobyt naplněný různými atrakcemi a adrenalinovými sporty. Zde lze získat zážitky, které patří mezi „musíte vidět“ v Namibii. Navštivte přírodní rezervace, jako např. Naukluft a dorazte k nejvyššímu vrcholu celé Afriky - Kilimanjaro. Požádat o pauzu v nádherné kavárně s výhledem na Atlantský oceán, navštívit muzeum, trh nebo jít na ryby. Swakopmund nabízí také různé druhy dobrodružných sportů: jetové lyžování, windsurfing a mnoho dalších.

Skeleton Coast je hlavním důvodem, proč se návštěvníci Namibie vydávají na tuto cestu. Pobřeží kostrů jsou plné zbytků potopených lodí a vystavených kosterních pozůstatků velryb a lvů. Jediným způsobem, jak se na tato místa dostat, je letecky. Se zkušenými průvodci můžete objevovat okouzlující scenérie světa, který tvoří odlehlé pláže, písečné duny, zvláště pojmenované skalní útvary a vodu, ve které se množí velryby. Navštívte město Cape Cross, kde si můžete prohlédnout množství lachtanů, které zdeží.

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou, na kterou nezapomenete, pořiďte si letenku do Namibie - Skeleton Coast. Tato cesta Vám nabídne zážitky, které se stanou vzpomínkou pro celý život. Země, která stále čeká na objevení a kam se chcete každý rok vrátit.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky