Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Namibie Omaruru

Letenka Namibie Omaruru


Omaruru – Skvělá destinace pro objevování krás Namibie

Namibie je země plná úžasných přírodních scenérií, zvířat a bohaté kultury. Pokud plánujete návštěvu Namibie, nezapomeňte zařadit do svého itineráře nádherné město Omaruru. Omaruru se nachází na jihozápadě Namibie a nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci historie, krajiny a místní kultury.

Historie města Omaruru sahá až do roku 1863, kdy bylo založeno německými kolonisty. Toto historické dědictví dodnes zůstává viditelné v architektuře a atmosféře města. Návštěvníci mohou navštívit historické budovy a nádvoří, které připomínají kolonialistické období Namibie. Mezi nejznámější památky v Omaruru patří koloniální budova z roku 1905, známá jako Alte Kaserne, která dnes slouží jako galerie umění a kulturní centrum.

Omaruru je také známé díky svému bohatství přírodních krás. Město leží v okolí dolní části hory Erongo, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších geologických struktur v Namibii. Návštěvníci mohou vyrážet na pěší túry nebo jízdu na koni po okolních horách a vychutnat si úchvatný výhled na divokou přírodu Namibie. V okolí Erongo lze také najít unikátní skalní malby a jeskyně, které poskytují fascinující pohled do minulosti země.

Místní kultura je dalším důvodem, proč navštívit Omaruru. Město je domovem různých etnických skupin, včetně Damarů a Hererů, a návštěvníci se mohou setkat s místními obyvateli, aby poznali jejich tradiční životní styl. Omaruru je známé jako centrum uměleckého řemesla a návštěvníci zde mohou navštívit místní dílny, kde se vyrábí tradiční umělecké předměty, jako jsou keramika, dřevěné sochy a šperky.

Dostat se do Omaruru je jednoduché. Když přiletíte do namibijského hlavního města Windhoek, můžete si rezervovat letenku na místní letiště v Omaruru. Existuje také možnost cestovat po namibijských silnicích, ale letenka je rychlejší a pohodlnější volbou.

Omaruru je ideálním výchozím bodem pro další výlety v Namibii. Nedaleko se nachází národní park Etosha, který je domovem řady druhů divokých zvířat, včetně slonů, lidoopů a nosorožců. Další zajímavou destinací poblíž Omaruru je skalní útvar Spitzkoppe, který je známý svými ohromujícími skalnatými vrcholy a skalními malbami starými až 2 000 let.

Omaruru je skutečnou perlou v Namibii, která nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci historie, přírodních krás a místní kultury. Nezapomeňte navštívit toto malebné město na vaší cestě Namibií a připravte se na nezapomenutelné zážitky. Letenka do Omaruru je počátečním krokem k objevení všech lákadel této úchvatné destinace.


Dovolená Namibie Omaruru


Dovolená v Namibii je nezapomenutelný zážitek. Tato africká země je úchvatná svými rozmanitými krajinami, z nichž mnohé nemají v evropských zemích obdoby. Jedním z nejzajímavějších míst, která byste měli navštívit, je město Omaruru, které leží v centrální části Namibie.

Co Omaruru nabízí?

Omaruru leží na břehu řeky Omaruru, což je místní zdroj vody v této sušší části Namibie. Město je slavné svými kameny, které byly zdejšími zubaři zpracovány tak, že jsou nyní oblíbeným suvenýrem mezi turisty.

Další nejvýznamnější atrakcí v Omaruru je Bamboesbaai, údolí obklopené pohořím, kde rostou bambusové porosty. Toto místo je často vyhledávané pro výlety a pikniky a nabízí mistrovské dílo přírodní architektury.

Jak se tam dostanete?

Existuje několik způsobů, jak se do Omaruru dostat. Nejpohodlnější způsob je letecky z Windhoeku, hlavního města Namibie, což trvá asi hodinu letu. Pokud cestujete autem, doporučujeme najmout si v Windhoeku automobil a pokračovat po silnici B2 směrem na západ. Omaruru leží asi 220 km od hlavního města a cesta trvá přibližně 2 a půl hodiny.

Kde se ubytovat?

V Omaruru najdete řadu ubytovacích možností, včetně kempů, penzionů a hotelů. Doporučujeme ubytovat se v historickém hotelu Epako Safari Lodge. Tento luxusní hotel má krásné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro relaxaci a odpočinek. Pokud hledáte něco levnějšího, doporučujeme kempy Auas Safari Lodge nebo Omaruru Game Lodge.

Co dělat v Omaruru?

Omaruru nabízí několik aktivit, které můžete během své dovolené provádět. Můžete navštívit kamenolom Petrified Forest, kde je možné vidět kamenné stromy vzniklé před miliony let. Navštivte také farmu nahých opic, kde žijí opice bez ochlupení, které jsou v Namibii živé jen v této oblasti. Pokud máte rádi víno, doporučujeme navštívit vinařství Erongo Mountain Winery, kde si můžete vychutnat skvělé víno a obdivovat krásné výhledy.

Celkově vzato, návštěva Omaruru je bezpochyby zážitkem, který nikdy nezapomenete. Toto krásné město nabízí spoustu krásných přírodních scenérií, historickou architekturu a spoustu aktivit, které vyplní vaši dovolenou. Pokud se chystáte do Namibie, nenechte si toto místo ujít.


Ubytování Namibie Omaruru


Namibie je země plná nádherných krajin, exotických zvířat a fascinující historie. Pokud se plánujete podívat do Omurarua, jednoho z nejstarších měst země, možná sháníte tipy na ubytování. Omaruru není velké město a výběr ubytování zde tak není tak obrovský jako v některých větších střediscích. Přesto si lze najít několik skvělých možností.

1. Omaruru Guest House - Toto krásné ubytování se nachází v historické budově z počátku 20. století. Má několik pokojů a každý z nich je zařízen vkusným a elegantním stylem. Hosté zde najdou vše, co potřebují pro svou pohodlnou a příjemnou dovolenou, včetně bazénu, spa a restaurace. Rozhodně patří k nejoblíbenějším možnostem v Omaruru a jistě potěší i ty nejnáročnější turisty.

2. Erongo Wilderness Lodge - Pokud hledáte ubytování blízko přírody a máte rádi kempování, tuto možnost byste si neměli nechat ujít. Erongo Wilderness Lodge nabízí různé druhy ubytování od stíněných placů pro kempování až po luxusní bungalovy ve stylu safari. Největší předností je však poloha ubytování, které se nachází blízko národního parku Spitzkoppe. Odtud si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní vrchy, vydat se na dobrodružnou procházku nebo navštívit nedaleké lovecké revíry.

3. Oase Guesthouse - Toto nádherné ubytování se nachází v klidné části města a nabízí pohodlné pokoje a příjemnou atmosféru. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. K dispozici je také bazén a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Oase Guesthouse je ideální pro ty, kteří hledají klidné a uvolněné prostředí, ve kterém si mohou odpočinout.

4. Etendero Guesthouse - Toto ubytování vás uchvátí svou krásou a celkovým stylem. Etendero Guesthouse se nachází v centru Omaruru a je obklopen krásnou zahradou, která vám nabízí klid a luxus. Nabízí různé druhy pokojů, všechny vkusně zařízené a plně vybavené pro pohodlný pobyt. Zahrada vás přitáhne ke koupání v zahradním bazénu nebo ke stolování na terase.

Omaruru nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro cestovatele všech druhů. Bez ohledu na to, zda hledáte ubytování přímo v centru města, či v klidném prostředí mimo něj, tato města jsou skvělým místem k relaxaci a užití si nezapomenutelné dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Omaruru


1. Jak se dostat do Omaruru z hlavního města Windhoek?
- Nejjednodušší způsob je cestovat po silnici B2 směrem z Windhoeku na severozápad přes okres Okahandja a poté pokračovat po silnici C33 na západ směrem do Omaruru. Cesta trvá přibližně 2 až 3 hodiny.
- Další možností je využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky, které jezdí mezi těmito městy.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Omaruru?
- V Omaruru se nacházejí různé turisticky zajímavé lokality, jako je například přírodní rezervace Erongo, kde můžete pozorovat divokou zvěř a vyrazit na pěší túru nebo safari.
- Navštívit také můžete Omaruru River Valley, které je známý pro své krásné scenérie a skalnaté útvary.
- V centru města stojí za návštěvu Omaruru Cultural Centre, kde se můžete dozvědět více o místní kultuře a tradicích.

3. Kde se dá ubytovat v Omaruru?
- V Omaruru je několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Mezi populární hotely patří Erongo Wilderness Lodge, Omaruru Game Lodge a Omaruru Guesthouse.

4. Má Omaruru nějaké restaurace?
- Ano, v Omaruru naleznete několik restaurací a kaváren, které nabízejí širokou škálu místních i mezinárodních pokrmů. Mezi populární restaurace patří Omaruru Country Lodge Restaurant, Farmhouse Deli and Coffee Shop a Café Blühendes Leben.

5. Existuje v Omaruru nějaké obchodní centrum nebo tržiště?
- Ano, Omaruru má několik obchodních center a tržišť, kde můžete nakoupit potraviny, suvenýry a další produkty. Nejoblíbenějšími jsou Omaruru Spar, Omaruru Craft Market a Omaruru Open Air Market.

6. Jaké jsou vhodné outdoorové aktivity v Omaruru?
- V Omaruru a jeho okolí je možné podniknout různé outdoorové aktivity, jako je například pěší turistika v přírodní rezervaci Erongo, horská cyklistika po okolních cestách, rybaření v místních řekách, nebo vyrazit na safari a pozorovat divokou zvěř.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Omaruru?
- V Omaruru se doprava zajišťuje především prostřednictvím soukromých automobilů, taxi služeb a motocyklů. Neexistují žádné veřejné autobusy nebo vlaky, které by spojovaly město s okolními oblastmi.


Počasí Namibie Omaruru


Namibie je země, která se nachází v jihozápadní Africe a je tvořena převážně pouští a stepí. Omaruru je malé město, které se nachází v centrální části Namibie, poblíž řeky Omaruru. Město se nachází ve výšce 1170 metrů nad mořem a má poměrně suché a horké počasí.

Omaruru se nachází v oblasti, která se vyznačuje poměrně malými srážkami. Průměrné množství srážek v této oblasti se pohybuje kolem 350 až 400 milimetrů ročně. Největší množství srážek spadne v průběhu období dešťů, které probíhají v Namibii od října do dubna. V tomto období se oblast může stát zelenou a rostou zde tráva a keře.

Teploty v Omaruru jsou v průběhu roku poměrně vysoké a mohou se pohybovat kolem 35°C. V období dešťů jsou teploty mírně nižší a mohou se pohybovat kolem 30°C. V noci mohou klesat teploty až na 10-15°C. V létě jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 40°C.

Vzhledem k poměrně suchému klimatu v oblasti, je v Omaruru velmi důležité správně hospodařit s vodou. Většinu vody v oblasti tvoří podzemní vody, které se nacházejí v hloubce od 50 do 80 metrů. Voda se získává pomocí studní a je často využívána i pro zavlažování zemědělských plodin.

Omaruru je obklopeno mnoha malými kopci a horami, které jsou domovem pro mnoho zvířat, jako jsou například antilopy, gazely, hyeny a lvi. Vzhledem k suchému klimatu v oblasti, jsou zvířata zvyklá na nedostatek vody a jsou schopna být celé dny bez pití.

Celkově lze říci, že počasí v Omaruru je velmi horké a suché. Místní obyvatelé jsou zvyklí na extrémní teploty a jsou schopni se přizpůsobit podmínkám. Díky svému suchému klimatu se oblast stala oblíbeným místem pro turisty, kteří sem cestují zejména v období dešťů, aby obdivovali krásnou a zelenou krajinu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky