Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Namibie Kuiseb Canyon

Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Kuiseb Canyon


1. Jak se dostanu do Kuiseb Canyon v Namibii?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kuiseb Canyon, je pronajmout si auto a projet se po silnici C28 z hlavního města Windhoek. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kuiseb Canyon?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Kuiseb Canyon patří pěší turistika, pozorování ptáků, pikniky a fotografování krásných scenérií.

3. Kde mohu najít ubytování v blízkosti Kuiseb Canyon?
Odpověď: Nejbližší ubytování se nachází v okolních městech jako Walvis Bay, Solitaire nebo Windhoek. Tyto města nabízejí různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů.

4. Je nutné mít povolení k návštěvě Kuiseb Canyon?
Odpověď: Ne, není nutné mít speciální povolení k návštěvě Kuiseb Canyon. Je však vždy dobré být opatrný a dodržovat pravidla ochrany přírody.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kuiseb Canyon?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Kuiseb Canyon je na jaře (září a říjen) a na podzim (březen a duben), kdy jsou teploty příjemné a je menší šance na dešťové srážky.

6. Existují nějaká turistická zařízení v Kuiseb Canyon?
Odpověď: Kuiseb Canyon je převážně divoký a nedotčený region, takže neexistují žádná turistická zařízení. Je důležité si přinést veškeré potřebné vybavení a zásoby, včetně jídla a vody.

7. Můžu se koupat v řece Kuiseb?
Odpověď: Není doporučeno plavat nebo se koupat v řece Kuiseb, protože proudy mohou být velmi silné a nebezpečné. Doporučuje se si užívat krásu údolí z bezpečné vzdálenosti.

8. Je Kuiseb Canyon vhodný i pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Kuiseb Canyon je vhodný pro rodiny s dětmi. Nicméně je důležité dbát zvýšené opatrnosti, zejména u okrajeů kaňonu a ve strmém terénu.

9. Existují nějaké průvodci, kteří mohou doprovodit návštěvníky Kuiseb Canyon?
Odpověď: Ano, je možné si najmout místního průvodce, který vás provede Kuiseb Canyonem a poskytne vám užitečné informace o fauně, flóře a geologii oblasti.

10. Jak dlouho trvá procházka kolem Kuiseb Canyon?
Odpověď: Délka procházky kolem Kuiseb Canyon závisí na vašem tempu a na vybrané trase. Běžně trvá procházka mezi jednu a dvě hodiny. Je však důležité si dát dostatek času na prozkoumání a fotografování.


Letenka Namibie Kuiseb Canyon


Kuiseb Canyon v Namibii - Nezapomenutelná cesta

Pokud hledáte dobrodružství, je Kuiseb Canyon v Namibii ten správný cíl pro vás. Tato ikonická oblast je známá tím, že se řadí mezi nejkrásnější a nejnádhernější místa na světě.

Pokud se rozhodnete navštívit Kuiseb Canyon, musíte si zajistit letenky do Namibie. Letenky do Namibie se dají dnes rezervovat docela snadno a rychle, takže si můžete užít tuto neuvěřitelnou destinaci.

Jakmile dorazíte do Namibie, můžete se vydat do města Walvis Bay, které leží asi pět set kilometrů od hlavního města Wintohoek. Z Walvis Bay můžete navštívit Kuiseb Canyon, což je asi 90 kilometrů jihovýchodně od města.

Kuiseb Canyon je nejen nádherné místo, ale je také místo, kde se můžete zúčastnit jedinečných aktivit. Můžete si například pronajmout zdejší horská kola a projet se po okolí Canyonu. Pokud máte rádi adrenalin, můžete vyzkoušet šnorchlování a potápění v řece Kuiseb. Je to zážitek, který si nikdy nepamatujete.

Pokud hledáte romantiku a klid, můžete si vyzkoušet relaxování a soukromí v jedné z úžasných vápencových jeskyní, které se nacházejí v srdci Canyonu. Kromě toho zde uvidíte také mnoho vzácných rostlin a zvířat, jako jsou šakali, pískomily nebo gepardi.

Je to neuvěřitelné místo, které rozhodně stojí za to vidět. Pokud máte zájem o letenky do Namibie, nemusíte váhat. Stačí si objednat letenky a vydáte se na nezapomenutelnou cestu do Kuiseb Canyonu v Namibii.


Počasí Namibie Kuiseb Canyon


Namibie je země plná kontrastů a nádhery. Od pouští přes horské masivy až po útesy u oceánu. Mezi nejznámější krajinu patří bezpochyby Kuiseb Canyon, který se nachází jihovýchodně od Walvis Bay.

Kuiseb Canyon je asi 160 km dlouhý údolí, které prochází středem Namibské pouště. Jeho okolí je neobyčejně krásné a rozmanité, a to díky různým geologickým útvarům, vegetaci a zvířeny, která tam žije.

Kuiseb Canyon je zvláštní také tím, že je jedním z nejteplejších míst na světě. Teploty se během dne mnohdy vyšplhají až na neuvěřitelných 50°C. To je způsobeno tím, že Namibská poušť se nachází blízko rovníku a také tím, že je zde minimální vlhkost, která by způsobovala ochlazení.

Na druhou stranu, noci jsou velmi chladné a teploty mohou klesnout až pod 0°C. To znamená, že při návštěvě Kuiseb Canyonu si musíte připravit nejen lehké oblečení na den, ale také dostatečně silné a teplé oblečení na noc.

Kuiseb Canyon je také charakterizován minimálním množstvím srážek, což dělá z vody velmi drahý zdroj. To však nebrání některým druhům rostlin a zvířat žít na této místě. Najdete zde například oryxi, jedny z největších antilop, nebo hyeny či přestárlý kočkovitý ježek.

Vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám a obtížnému terénu, není návštěva Kuiseb Canyonu pro každého. Je důležité si dobře rozmyslet, jakou dobu roku si zvolíte a připravit si dostatečné zásoby vody a potravin. Pokud však máte zájem o návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst v Namibii, bude to určitě nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Namibie Kuiseb Canyon


Kuiseb Canyon, který se nachází v Namibii, je jedním z nejmalebnějších a unikátně krásných míst na světě. Tato přírodní atrakce je oblíbená mezi turisty, kteří se chtějí účastnit dobrodružných aktivit a zároveň zažít nádhernou scenérii.

Kuiseb Canyon se nachází asi 50 kilometrů západně od hlavního města Windhoek a je součástí masivu Kuiseb, který patří k jednomu z nejstarších pouštních systémů na světě. Celkově je délka kaňonu asi 200 kilometrů, ale nejimpozantnější část je přístupná veřejnosti.

Kuiseb Canyon je známý svými strmými skalními stěnami, které mohou dosahovat výšky až 300 metrů. Vytvořením toku řeky Kuiseb byly stěny kaňonu vyhloubeny po mnoho let, čímž vytvořily tento nádherný údolní systém. Díky erozním procesům je zde možné pozorovat různorodou geologickou formaci, která dává kaňonu jedinečný vzhled.

Jednou z největších atrakcí Kuiseb Canyon je tzv. "Daredevil's Run" - závodní trať, která přitahuje dobrodruhy z celého světa. Je to jedna z nejtěžších a nejnáročnějších tratí pro offroad vozy na světě. Vzhledem k náročnosti terénu a četným překážkám je tato trať vyhrazena pouze pro zkušené řidiče, kteří mají zkušenosti s extrémním řízením.

Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, nabízí Kuiseb Canyon také možnost ubytování v blízkosti tohoto malebného místa. Víceero vil a rekreačních středisek poskytuje luxusní ubytování s impozantními výhledy na kaňon a okolní krajinu. Hosté mohou využívat různé vybavení a služby, jako je bazén, wellness centrum, turistické túry a další volnočasové aktivity.

Kromě toho jsou v okolí Kuiseb Canyon také k dispozici kempy a ubytování ve stanech, které jsou oblíbené mezi cestovateli se zájmem o přírodu a dobrodružství v divočině. Tato možnost ubytování umožňuje hostům propadnout se do atmosféry a prostředí Namibie a užít si noc pod hvězdami.

Kdo se rozhodne navštívit Kuiseb Canyon, má jedinečnou šanci objevit tuto přírodní krásu a zažít nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejmalebnějších míst na světě. Kaňon nabízí něco pro každého, ať už jde o extrémní sporty, turistiku, relaxaci nebo pouhé obdivování jeho nádherné scenérie. Ubytování v blízkosti Kaňonu Kuiseb je pak tím správným způsobem, jak si tuto nádheru užít naplno.


Dovolená Namibie Kuiseb Canyon


Namibie je země plná úžasných krajin a fascinujících přírodních útvarů. Jedním z těchto úchvatných míst je Kuiseb Canyon, který je oblíbenou turistickou atrakcí v této africké zemi.

Kuiseb Canyon se nachází v centrální části Namibské pouště, poblíž města Walvis Bay. Toto údolí vzniklo díky ústí řeky Kuiseb, která zde protéká a vytváří malebný kaňon mezi vysokými písečnými dunami.

Tato oblast je známá svou ohromující krásou a unikátními přírodními jevy. Skalní stěny kaňonu se vyznačují různými odstíny červené a oranžové barvy, díky kterým vytvářejí pohledově atraktivní kontrast s bleděmodrým nebem. Je to prostě jedinečný pohled!

Také fauna a flóra v této oblasti jsou značně rozmanité. Můžete zde spatřit řadu endemických druhů rostlin a zvířat, které jsou adaptovány na extrémní podmínky pouště. Například zde žijí kudly, zebery, ostružiníci nebo vzácní kormoráni. Milovníci ptáků ocení také to, že Kaňon Kuiseb je jedním z mála míst na světě, kde lze například spatřit ohrožené druhy jako jestřábí orla nebo sokola stěhovavého.

Pro turisty jsou ve spolupráci s místními průvodci k dispozici různé zážitky. Například si můžete vychutnat výlet v offroad vozidle, které vás zaveze do hlubších částí kaňonu, abyste si mohli prohlédnout jeho krásy zblízka. Odtud budete mít neuvěřitelný výhled na rozlehlé dunové pole a okolní krajinu.

Další možností je trek přes duny do okolí, kde můžete nahlédnout do života zdejších endemických rostlin a zvířat. Při procházce můžete dokonce narazit na zanedbané staré dobytčí farmy a vesničky místních obyvatel, kteří se zde stále věnují tradičním způsobům života.

Nicméně je důležité si předem zajistit povolení nebo vstupenku na tuto lokalitu, protože Kaňon Kuiseb je chráněným územím a omezený je počet turistů, kteří sem mají přístup.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Namibii, nezapomeňte navštívit fascinující Kuiseb Canyon. Je to místo, které vás ohromí svou krásou a jedinečností. Budete mít možnost prozkoumat jedinečnou flóru a faunu, a objevit místa, která jsou jen málokterým turistům známá. Kaňon Kuiseb je doslova jako kus ráje uprostřed pouště!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky