Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park

Ubytování Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolsko je známé svou ohromující krajinou a bohatou historií. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních oblastí země je Gobi Gurvansaikhan National Park, který se nachází na jihu státu. Tento park nabízí úchvatné scenérie, rozmanitou flóru a faunu a bohaté kulturní dědictví.

Gobi Gurvansaikhan National Park, často nazývaný také "Tři poklady pouště Gobi", byl zřízen v roce 1965 a je jedním z nejlépe zachovalých ekosystémů na světě. Park se rozkládá na ploše přibližně 27 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Oblast je bohatá na geologické útvary, jako jsou duny, kaňony a skalní formace, které jsou pro Gobi poušť typické.

Jedním z nejznámějších míst v parku je údolí Yol, známé také jako Údolí orlího drápa. Toto údolí je oblíbeným místem mezi turisty, protože zde mohou spatřit vzácného vyhynulého zvířete - lamu Gobijskou. Údolí je také známé svými úchvatnými ledovými formacemi, které se tvoří v zimě, a je také domovem četných druhů ptáků a jiných živočichů.

Dalším zajímavým místem v parku je duna Khongoryn Els, jedna z největších písečných dun na světě. Tato dunová oblast se rozkládá na zhruba 180 kilometrech a dosahuje výšky až 300 metrů. Turisté sem přicházejí za účelem písečného surfování nebo jen jednoduše za pohledem na tuto okouzlující krajinu.

Navštívit Gobi Gurvansaikhan National Park znamená také objevovat bohatou kulturní historii Mongolska. V parku se nachází mnoho kamenných památek a petroglyfů, které jsou stále důkazem starobylého života a umění v této oblasti. Místní obyvatelé parku jsou známí svou pohostinností a ochotou sdílet svou kulturu s turisty.

Pokud plánujete navštívit Mongolsko, návštěva Gobi Gurvansaikhan National Park by rozhodně neměla chybět na vašem itineráři. K dispozici je mnoho možností ubytování v okolí parku, včetně tradičních jurtových táborů. Tyto jurtové tábory nabízejí jedinečný zážitek a umožňují turistům podívat se na život místních lidí.

Navštěvování Gobi Gurvansaikhan National Park je neuvěřitelná příležitost pro objevování úžasné přírody a kultury Mongolska. Ať už se rozhodnete prozkoumat údolí Yol, dunu Khongoryn Els nebo si jen užít klidný pobyt v jurtovém táboře, jedno je jisté - zanechá vás to s nezapomenutelnými zážitky a hlubokým dojmem o kráse Gobi pouště.


Počasí Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolský Gobi Gurvansaikhan National Park se nachází v jižní části země, v provincii Ömnögovi, na pomezí náhorní plošiny Gobi a pohoří Altaj. Park zabírá území o rozloze více než 270 000 hektarů a je jedním z největších chráněných oblastí v Mongolsku.

Počasí v Gobi Gurvansaikhan National Park je převážně suché a horké, s minimálním množstvím srážek. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až ke 40 °C, zatímco v zimě klesají na -30 °C. To znamená, že teplotní rozdíly v průběhu roku jsou obrovské.

Charakteristickým prvkem počasí v parku je také silný vítr, který často přináší velké duny písku do oblasti. Tyto duny patří k největším a nejkrásnějším v celém Mongolsku a jsou důležitým turistickým cílem.

Podnebí v Gobi Gurvansaikhan National Park ovlivňuje mnoho faktorů, včetně nadmořské výšky, vzdálenosti od oceánu a polohy v oblasti. V letních měsících se návštěvníci mohou těšit na slunečné a teplé počasí, ale doporučuje se, aby si přinesli dostatek vody a opalovacího krému a chránili se před sluncem.

V zimě jsou horské oblasti parku pokryty sněhem a zimní sporty jsou velmi populární. Místní obyvatelé také ovlivňují počasí v parku pomocí svých tradičních zemědělských, pastevnických a lovcovských aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Gobi Gurvansaikhan National Park je velmi specifické a často extrémní. Nicméně, pokud se připravíte na různé klimatické podmínky, můžete si užít krásy této nádherné oblasti v Mongolsku.


Dovolená Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park je fascinujícím cílem pro milovníky přírody, dobrodruhů a cestovatelů. Nachází se v jižní části Mongolska a je jedním z nejrozsáhlejších a nejvýznamnějších národních parků v této oblasti. S rozlohou přes 27 000 kilometrů čtverečních nabízí toto území bohatou přírodní a kulturní diverzitu.

Gobi Gurvansaikhan National Park je známý svou úchvatnou pouštní krajinou, která je domovem různorodé fauny a flóry. Oblast parku je geologicky bohatá, zahrnuje sopky, kaniony, horské pásy, duny a jezera, přičemž každý kout nabízí něco jedinečného a působivého. Je možné poznat zdejší biodiverzitu při procházkách, výletech na koni nebo během vyhlídkových jízd na velbloudech.

Mezi hlavní atrakce patří známá sopka Bayanzag, která je pojmenována podle červených pískovcových útesů, jež oplývají pozoruhodnými fosiliemi dinosaurů. Oblast je také součástí legendárního Flaming Cliffs, který byl objeven v 20. století slavným paleontologem Royem Chapmanem Andrewsem. Vydejte se na prozkoumání těchto útesů a zjistěte více o minulosti, která se zde ukazuje v každém kameni.

Dalším odlišným charakteristickým rysem parku je zdejší Yolyn Am - kaňon, který je známý svou krásnou ledovou stěnou, která přetrvává i v letních měsících. Většina lidí netuší, že pouště mohou mít také ledovce, proto je tento div světa oslnivý zážitek pro každého návštěvníka.

Kromě toho, pokud chcete zažít dobrodružství jako opravdový nomád, je možné se vydat a setkat se s místními kočovnými pastevci, kteří žijí tradičním způsobem života. Můžete se přidat k nim a spolu s nimi cestovat tunelem času a prožít, jak tito lidé žijí s omezenými zdroji, ale s maximálním pocitem svobody a štěstí.

Připravte se také na pozorování nepopsatelné krásy noční oblohy a vydejte se na tmavá místa parku, která jsou ideální pro astronomická pozorování. Pokochejte se překrásnými hvězdnými obrazy a zamyslete se nad tím, jak jsou naše vesmírná dobrodružství jen malé na jednom z největších vesmírných divů.

Pokud plánujete návštěvu Gobi Gurvansaikhan National Parku, je nejlepší to udělat v létě, kdy teploty dosahují příjemných 20 až 30 stupňů Celsia. V zimě jsou zde extrémně nízké teploty, které mohou výrazně ovlivnit vaše zážitky.

Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park je propracovaný klenot s ohromující přírodní krásou a kulturní dědictvím. Je to místo, které je třeba vidět na vlastní oči a zažít všechno, co nabízí. Příroda vás tu pohltí a odnese vás do světa, který je tak odlišný od všeho, co jste kdy zažili. Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a nové zážitky, není třeba dělat žádné kompromisy - Gobi Gurvansaikhan National Park má všechno, co potřebujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


1. Jaké jsou otevírací hodiny Gobi Gurvansaikhan National Park?
- Park je otevřený pro veřejnost po celý rok, 24 hodin denně.

2. Kolik stojí vstup do parku?
- Vstupné je 30 000 tugriků (MNT) pro turisty starší 16 let. Děti do 16 let mají vstup zdarma.

3. Kde se nachází Gobi Gurvansaikhan National Park?
- Park se nachází ve střední části jižního Mongolska. Je vzdálen přibližně 550 km od hlavního města Ulanbátar.

4. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu parku?
- Nejlepší čas pro návštěvu Gobi Gurvansaikhan National Park je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné. V létě může být velmi horko a v zimě velmi chladno.

5. Jaké aktivity mohu provádět v parku?
- V parku je možné provádět různé aktivity, včetně pěších turistik, jízdy na velbloudu, horolezectví, fotografování divokého života a sledování hvězd.

6. Je možné v parku kempovat nebo ubytovat se?
- Ano, v parku je možné kempovat na určených tábořištích. Existuje také možnost ubytování v několika turistických yurtech.

7. Jaká je nejlepší doprava do parku?
- Doporučuje se používat terénní automobily, protože cesty v parku nejsou vždy dobře udržované. Je také možné pronajmout si automobil nebo využít služby místních turistických společností.

8. Jaké zvířata mohu ve parku spatřit?
- V parku můžete spatřit různá zvířata, včetně divokých koz, gazel, včelkozů, levhartů, rysů a volů. Existuje také možnost vidět vzácné druhy ptáků.

9. Jaké jsou oblíbené turistické trasy v parku?
- Oblíbené turistické trasy zahrnují trek ke skalnímu útvaru Bayanzag (Červené kláštery), výstup na vrchol horského masivu Khongor Sand Dunes a procházku kolem ledovcového jezera Orog Nuur.

10. Je nutné mít povolení pro vstup do parku?
- Ne, není nutné mít povolení pro vstup do parku. Stačí zaplatit vstupné a dodržovat pravidla parku, která jsou vyvěšena na informačních tabulích.


Letenka Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park


Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park: Divoká krása pouště

Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park, nacházející se v jihozápadní části Mongolska, je ohromujícím přírodním územím, které nabízí návštěvníkům neuvěřitelné pohledy na prosluněné pouště, hory a netknutou divočinu. Pokud jste příznivcem dobrodružství a toužíte po objevování mimořádné přírodní krásy, pak je toto místo pro vás.

Rozkládající se na rozloze přes 27 000 km², Gobi Gurvansaikhan je největším chráněným územím v Mongolsku a slouží jako domov pro mnoho ohrožených druhů fauny a flóry. Park je spojený s pouští Gobi, což je jedna z největších a nejvýznamnějších pouští na světě. Toto oblast je jedinečná svou rozmanitostí – zatímco se v některých částech nachází obrovské duny z blankytně modrého písku, jiná místa jsou tvořena skalnatými horami a hlubokými kaňony.

Jednou z největších atrakcí parku je Yoliin Am (Údolí orlího nosu), údolí mezi skalami, které se nachází uvnitř hor. Turisté se mohou projít tímto údolím a pozorovat vzácné druhy ptáků a zvířat, jako jsou solitérní tímáni (přežvýkaví) a skalní ovce. Prohlídka tohoto divokého a přitom křehkého ekosystému je jedinečným zážitkem.

Dalšími nezapomenutelnými místy v parku jsou známé Khongoryn Els – "písečné duny". Tyto duny se táhnou na vzdálenost 180 km a tvoří nezaměnitelný pohled. Návštěvníci se mohou vydat na výpravu po dunách a zažít naprosté odlehlosti tohoto místa.

V parku se také nachází Flaming Cliffs (Olejová pole), které jsou proslavené tím, že zde byly objeveny první fosilie dinosaurů. Návštěvníci mohou vidět stopové otisky těchto starodávných tvorů a pozorovat úžasnou geologickou formaci, která zahrnuje vrstvy různě zbarveného písku a hornin.

Gobi Gurvansaikhan National Park není jen pro milovníky přírody, ale také pro dobrodruhy, kteří mají rádi pěší turistiku, jízdu na velbloudech nebo jízdu na koních. Park nabízí nespočet možností pro ty, kteří hledají vzrušení a adrenalinové aktivity.

Cesta do parku je výletem samotným. Nejlepší způsob jak se tam dostat je využít letenku do hlavního města Ulan Bator a poté přestoupit na vnitrostátní let do jednoho z měst blízko parku. Je však také možné vydat se na dobrodružnou cestu po silnici, i když to může být delší a obtížnější volba.

Mongolsko Gobi Gurvansaikhan National Park je opravdu jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Každý, kdo se tam vydá, bude ohromen krásou a rozmanitostí přírody, kterou tato oblast nabízí. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte vidět něco nového, pak je toto místo určitě pro vás.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky