Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


1. Jaká je historie Shwezigon Pagody v Mjanmarsku (Barmě)?
Shwezigon Pagoda byla postavena králem Anawrahtou v 11. století a byla původně spojena s buddhistickou dynastií Bagan.

2. Jaký je vstup do Shwezigon Pagody?
Pro turisty je vstup do Shwezigon Pagody zdarma. Avšak návštěvníci musí být oblečeni slušně a smějí si fotografovat.

3. Kdy jsou otevřeny brány Shwezigon Pagody?
Shwezigon Pagoda je otevřena každý den od 5 hodin ráno do 10 hodin večer.

4. Je Shwezigon Pagoda otevřena během svátků nebo událostí?
Shwezigon Pagoda je otevřena i během významných svátků a událostí v Mjanmarsku (Barmě), jako jsou Buddhova narozeniny nebo thaipusam.

5. Mohou návštěvníci vstoupit do pagody v jakoukoliv hodinu?
Bohužél ne. Navštěvníci musí dodržovat otevírací dobu, která je uvedena výše.

6. Jaké jsou pravidla chování v Shwezigon Pagodě?
Návštěvníci by měli dodržovat určitá pravidla chování, jako je odstranění bot při vstupu do svatyně, oblečení slušně, žádné fotografování buddhistických mnichů nebo nevstupování do zakázaných oblastí.

7. Jak se můžu dostat do Shwezigon Pagody?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Shwezigon Pagody, je taxíkem nebo motorkou. Mise na cestu není příliš daleko, ale může být někdy obtížné najít cestu.

8. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Shwezigon Pagody?
Nejvhodnější časový okamžik pro návštěvu Shwezigon Pagody je brzy ráno nebo pozdní odpoledne, kdy je méně turistů a teplota je příjemnější.

9. Jaká je výška Shwezigon Pagody?
Výška Shwezigon Pagody činí 99 metrů.

10. Proč je Shwezigon Pagoda tak důležitá pro buddhismus?
Shwezigon Pagoda je jednou z nejposvátnějších buddhistických svatyní v Mjanmarsku (Barmě) a je důležitá pro spoustu buddhistických praktik, jako je například meditace nebo modlitba. Buddhovu nádhernou stráží v této posvátné svatyni.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je fascinující destinace, která kombinuje bohatou historii, kulturu a nádhernou přírodu. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v zemi patří bezesporu Shwezigon Pagoda, jedna z nejsvětějších buddhistických památek.

Shwezigon Pagoda se nachází ve městě Bagan, které je známé především svou obrovskou koncentrací více než 2 000 starobylých chrámů a pagod. Pagoda samotná je považována za symbol Baganu a je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších sakrálních staveb v celém Mjanmarsku.

Tato majestátní pagoda byla postavena v 11. století králem Anawrathou, který založil první barmskou říši Pagan. Právě kvůli svému historickému a kulturnímu významu se Shwezigon Pagoda stala oblíbeným cílem poutníků a turistů z celého světa.

Pagoda je vybudována z bílého vápence a ze zlatého povrchu, který jí propůjčuje krásu a lesk. Je rozdělena do tří hlavních sekcí: základny, středního patra a stožáru. Na každé straně pagody se nachází vchod, který je zdoben pozlacenými sochami buddhistických mnichů a bájných stvoření.

Uvnitř pagody se nachází svatyně, kde jsou umístěny různé sochy bohů a bohyň, drahokamy a vzácné relikvie. Turisté a věřící se zde scházejí, aby se modlili, pokládali květiny nebo zapalovali vonné tyčinky. Atmosféra kolem pagody je plná klidu a míru, což přispívá k pocitu duchovního povznesení.

Pokud plánujete návštěvu Shwezigon Pagoda, nabízí se zde několik možností ubytování. Ve městě Bagan je dostatek hotelů a resortů různých kategorií a cenových relací. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s prvotřídními službami a komfortem nebo levnějšími možnostmi, které vám přesto nabídnou příjemné a pohodlné ubytování.

Mnoho hotelů se nachází v blízkosti Shwezigon Pagoda, což znamená, že budete mít snadný přístup k tomuto významnému místu. Ubytování v blízkosti pagody vám umožní snadno ji navštívit, klidně i několikrát během dne a prozkoumat všechny její krásy.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Mjanmarska a Shwezigon Pagody, nezapomeňte si dopřát také průzkum dalších památek v okolí Baganu. Toto místo je domovem mnoha dalších nádherných chrámů a pagod, které jsou také návštěvou hodné.

Mjanmarsko je země plná zázraků a Shwezigon Pagoda je jedním z nejvýznamnějších z nich. Pokud jste zvědaví na bohatou historii a náboženská tradice tohoto místa, není lepšího místa pro ubytování než hotely v blízkosti této krásné pagody. Připravte se na nezapomenutelnou cestu a objevte krásy Mjanmarska.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Jižní východní Asie je domovem mnoha fascinujících a poutavých míst, která lákají turisty z celého světa. Jedním z takových míst je Mjanmarsko, známé také jako Barma, které skrývá množství historických a náboženských pokladů. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi je Shwezigon Pagoda.

Shwezigon Pagoda se nachází v Baganu, historickém hlavním městě království Pagan. Je to jedna z nejstarších pagod v Mjanmarsku a byla postavena v 11. století za vlády krále Anawrathy. Pagoda slouží jako klíčové náboženské místo pro mnohé buddhisty a je stejně důležitá pro místní obyvatelstvo jako pro turisty.

Hlavní architektonický prvek pagody je její zlatá stúpa, která dosahuje výšky 99 metrů. Stúpa je pokryta zlatými destičkami a je zdobena drahými kameny, jako je diamant či rubín. To dodává pagodě neuvěřitelný lesk a lesk, zejména při západu slunce, kdy se odráží světlo na jejím povrchu.

Ve středu pagody se nachází budova s oltářem, která uchovává několik svatých relikvií, včetně zubu Buddhy. Turisté a věřící se sem sjíždí přinášet obětiny a modlit se. Pagoda je obklopena menšími svatyněmi a chrámy, které představují různé aspekty buddhistické víry a poskytují místo pro meditaci a duchovní posílení.

Shwezigon Pagoda je také známá svými festivaly, které se konají v určitých časech během roku. Nejvýznamnějším a největším festivalu je Shwezigon Pagoda Festival, který přiláká tisíce věřících z celé země. Během tohoto festivalu jsou kolem pagody postaveny trhy, na kterých se prodávají tradiční jídla, umělecké řemesla a místní produkty. Lidé také přicházejí shlédnout tradiční tance, hudbu a divadelní představení.

Pro turisty, kteří navštěvují Mjanmarsko, je Shwezigon Pagoda nepřehlédnutelným cílem. Kromě úchvatné architektury a náboženského významu nabízí také nádherné výhledy na okolní krajinu. Pagoda leží v malebné oblasti Baganu, která je známá svými tisíci starobylými chrámy a pagodami, které se rozprostírají na rozlehlém území.

Při návštěvě Shwezigon Pagoda je vhodné dodržovat etiketu a respektovat místní zvyky a tradice. Místní lidé jsou velmi nábožensky založení a očekávají, že turisté budou zdvořilí a přizpůsobí se prostředí.

Mjanmarsko má mnoho zajímavých míst k objevování, ale Shwezigon Pagoda v Baganu patří mezi nejzajímavější a nejkrásnější památky v zemi. Je to místo plné historie, spirituality a nádherné architektury, které nelze vynechat při návštěvě této krásné země.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující a nezvykle krásná země, plná historických a kulturních pokladů. Jedním z těchto pokladů je nepochybně Shwezigon Pagoda, jedna z nejvýznamnějších budov náboženského významu v zemi.

Shwezigon Pagoda se nachází v kraji Bagan, v centrální oblasti Myanmarska. Je to budova, která byla postavena v roce 1090 z iniciativy krále Anawrahty, který chtěl vytvořit mohutnou budovu pro uctívání Buddhova relikvie. Název "Shwezigon" pochází z palijského slova "swarn zigon", což znamená "zlato nad zemí". A to je přesně to, co vidíte, když se blížíte k této budově - zlatá stupa vysoká 99 metrů, která se září na slunci.

Shwezigon Pagoda je obklopena množstvím menších staveb, prostornou zahradou a tisíci ozdobených stup. Slouží jako místo poutníků a turistů, kteří se chtějí zhluboka nadechnout do duchovního dědictví Myanmarska. Turisté se mohou projít po všech stranách a najít mnoho skrytých pokladů.

Shwezigon Pagoda je rovněž známá jako místo, kde je uložena relikvie, tj. řada odevzdaných zubů Buddhy (v Myanmarsku se uložily části zubů řady dalších budhů z minulosti). Tyto relikvie se nacházejí hluboko v pagodě a nejsou věřícím a návštěvníkům přístupné.

Nicméně, můžete se cítit opravdu požehnaný, když se projdete v útrobách budovy, ať už se jedná o vnější terasy nebo její podzemní nástavbu, pod jejíž klenbou najdete mnoho soch a menších pagod.

Návštěva Shwezigon Pagoda je jedinečný zážitek, který vám umožní jak získat porozumění pro buddhismus, tak pro kulturu a historii Myanmarska. Pokud chcete vidět jeden z nejvýjimečnějších právě dodnes funkčních myanmarských buddhistických chrámů, neváhejte a vydejte se na cestu do této krásné země!


Počasí Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země ležící na jihovýchodním pobřeží Asie. V této zemi se nachází mnoho krásných historických památek a kulturních center, mezi nimiž patří i Shwezigon Pagoda.

Shwezigon Pagoda, což v překladu znamená "Zlatá Pagoda", se nachází ve městě Bagan. Tato pagoda je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Mjanmarsku a patří také mezi nejvýznamnější turistické atrakce této země.

Mjanmarsko má tropické klima, což znamená horké léto a mírné zimy. V oblasti, kde se nachází Shwezigon Pagoda, je období dešťů od května do října. Tyto měsíce jsou velmi vlhké a teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia.

V období sucha, které trvá od listopadu do dubna, jsou teploty mnohem příjemnější a vlhkost vzduchu výrazně klesá. Pro turisty je tedy nejlepší období návštěvy této oblasti mezi listopadem a březnem.

Pokud se rozhodnete navštívit Shwezigon Pagodu, dejte si pozor na silné slunce a případné bouřky v období dešťů. Doporučuje se přinést si dostatek tekutin a ochranný krém na kůži.

Shwezigon Pagoda je neuvěřitelně krásným místem, které si zaslouží návštěvu jakéhokoli turisty v Mjanmarsku. Pokud se rozhodnete navštívit tuto pagodu, nezapomeňte si přinést hodně energie a chuť objevovat krásy této unikátní země.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky