Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


1. Jaké jsou Pyu Ancient Cities v Myanmaru?
Pyu Ancient Cities jsou historické lokality ve střední části Myanmaru, které byly důležitými obchodními centry během Pyuské říše. Jsou zde tři hlavní města: Sri Ksetra (Thayekhittaya), Halin a Beikthano.

2. Jak se dostanu do Pyu Ancient Cities?
Můžete se dostat do Pyu Ancient Cities letecky z hlavního města Yangonu nebo po silnici. Existuje několik turistických autobusových společností, které nabízejí přepravu do této oblasti.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Pyu Ancient Cities?
Hlavními atrakcemi v Pyu Ancient Cities jsou zříceniny starověkých hradů, chrámů a pagod. Mezi nejznámější patří zřícenina Sri Ksetra (Thayekhittaya), Vesakala pagoda a Halin Archaeological Museum.

4. Kolik stojí vstupenky do Pyu Ancient Cities?
Vstupné do Pyu Ancient Cities se pohybuje kolem 10 000-15 000 kyatů (6-9 USD) za osobu. Mnoho lokalit si účtuje samostatné vstupné, proto je lepší si zkontrolovat aktuální ceny před návštěvou.

5. Kde se mohu ubytovat v blízkosti Pyu Ancient Cities?
V okolí Pyu Ancient Cities je k dispozici několik hotelů a hostinců různé úrovně komfortu. Nejbližší možnosti ubytování se nacházejí ve městech Pyay a Shwebo.

6. Existují nějaké omezení pro návštěvu Pyu Ancient Cities?
Ano, během návštěvy Pyu Ancient Cities je třeba dodržovat určitá pravidla a omezení. Například je zakázáno odebírat stavební materiál nebo vandalizovat památky. Je také třeba být ohleduplný k místním obyvatelům a dodržovat jejich tradice a zvyky.

7. Jak dlouho trvá návštěva Pyu Ancient Cities?
Délka návštěvy Pyu Ancient Cities závisí na vašem zájmu o historii a památky. Většina návštěvníků stráví v této oblasti jeden až dva dny.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pyu Ancient Cities?
Nejlepší doba pro návštěvu Pyu Ancient Cities je během suchého období od listopadu do února. Teploty jsou příjemné a minimalizuje se riziko deště, který by mohl narušit plánovanou návštěvu.

9. Je nutné si vzít s sebou průvodce do Pyu Ancient Cities?
I když není povinné si najmout průvodce, je doporučeno mít průvodce, který vám poskytne odborné informace a animuje historickou hodnotu památek. Průvodce také může pomoci překonat překážky, jako je komunikace s místními obyvateli.

10. Je bezpečné navštívit Pyu Ancient Cities?
Ano, Pyu Ancient Cities jsou obecně bezpečné pro návštěvníky. Je však důležité být obezřetný, chránit své cennosti a respektovat místní zvyky a tradice. Doporučuje se také sledovat aktuální cestovní rady a informace o bezpečnosti v oblasti.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko (dříve známé jako Barma) je fascinující zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z nejvýznamnějších a nejzajímavějších destinací této země jsou Pyu Ancient Cities - starověká města Pyu.

Pyu Ancient Cities se nacházejí ve střední části Mjanmarska, ve státě Bago, a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Pyu Ancient Cities jsou kulturními památkami, které představují zbytky tří dřívějších měst - Sri Ksetra, Halin a Beikthano. Tyto města byla založena ve 3. století před naším letopočtem a byla centrem Pyuské říše, která existovala až do 9. století.

Každé z těchto měst má svou vlastní unikátnost a historický význam. Sri Ksetra, největší z tří měst, bylo hlavním městem Pyuské říše a je známo svými rozsáhlými hradbami a kamennými zbytky paláců a chrámů. Halin se pyšní svou věží v centru města, která je jednou z nejlépe zachovalých stavbou svého druhu v Asii. Beikthano je nejstarší z těchto měst a představuje významné archeologické naleziště.

Navštěva Pyu Ancient Cities je jako cesta zpět v čase. Turisté zde mohou prozkoumat ruiny starověkých chrámů, věží, paláců a dalších historických pozůstatků. Je to skutečně nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří se zajímají o archeologii, historii a architekturu.

Pokud plánujete navštívit Pyu Ancient Cities, je tu několik možností ubytování. V blízkosti těchto zvláštních lokalit se nachází několik hotelů a resortů, které nabízejí komfortní a pohodlné možnosti ubytování pro turisty. Většina z těchto ubytovacích zařízení nabízí moderní vybavení, jako je klimatizace, televize, bezplatné Wi-Fi připojení a další. Některé hotely mají také bazény, restaurace a další vybavení, které vám zajistí příjemný pobyt.

Při návštěvě Pyu Ancient Cities také můžete využít služeb místních průvodců, kteří vám poskytnou podrobné informace o historii a významu jednotlivých míst. Doporučuje se také navštívit místní muzeum, kde můžete získat další znalosti o Pyu říši a důležitých artefaktech, které byly objeveny během archeologických vykopávek.

Zajímavostí je, že Pyu Ancient Cities byly otevřeny pro turisty teprve nedávno, což znamená, že tyto historické pozůstatky nejsou přeplněny turisty a zážitek z jejich návštěvy je tak ještě intenzivnější a autentičtější.

Ubytování v Pyu Ancient Cities vám umožní nejen poznat bohatou historii a kulturu Mjanmarska, ale také se ponořit do jedinečné atmosféry těchto starověkých měst. Je to místo plné tajemna a fascinujících příběhů, které vás přenesou do minulosti a umožní vám zažít Mjanmarsko z jiného úhlu pohledu.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko (Barma) je země v jihovýchodní Asii, která má pestré klima díky své geografické poloze. Pyu Ancient Cities, nacházející se v centrální oblasti země, jsou pozůstatky městských států Pyu, které zde existovaly v dobách před 8. stoletím. Tyto starověké města jsou dnes zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou oblíbenou turistickou destinací.

Mjanmarské klima lze charakterizovat jako tropické monzunové. Země je ovlivněna vlivem moře, himálajských hor a kontinentálního vlivu. Pyu Ancient Cities se nacházejí v oblasti s nízkou nadmořskou výškou, což má vliv na teploty během celého roku. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25 až 27 stupni Celsia.

Období sucha v Mjanmarsku trvá od října do dubna. Tento časový úsek je charakterizován nízkými srážkami a teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V oblasti Pyu Ancient Cities jsou vysoké teploty také doprovázeny vyššími vlhkostmi, což může být pro turisty náročné. Proto je dobré mít sebou dostatek vody a vyhýbat se přímému slunci v období největšího slunce.

Období dešťů v Mjanmarsku trvá od května do října. V této období jsou srážky vysoké a mohou přicházet v obrovských množstvích, což může znamenat problémy s cestováním. V oblasti Pyu Ancient Cities bývají srážky nižší než v západní části země, ale stále je vhodné mít s sebou ochranné oblečení a deštník.

Při návštěvě Pyu Ancient Cities je dobré mít na paměti klimatické podmínky a přizpůsobit se jim. Výhodou návštěvy v období dešťů jsou přívod vody do řek a říček, což může působit dojmem exotické zeleně a oázy prostředí v suché oblasti. Na druhou stranu jsou srážky časté, což může znemožnit dostupnost turistických míst.

Celkově lze říci, že klima v oblasti Pyu Ancient Cities není extrémní. Vzhledem k tomu, že se jedná o tropickou zemi, je nutné být připraven na horké a vlhké počasí. Přestože oblast není příliš postižena srážkami, je vhodné mít s sebou deštník a ochranné oblečení pro případ, že by se začalo pršet. Mjanmarsko a jeho starověká města Pyu Ancient Cities jsou nádhernou turistickou destinací, kterou stojí za to navštívit.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko, dříve známo jako Barma, je země plná exotických a neuvěřitelných zážitků. Jedním z nich je návštěva Pyu Ancient Cities, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pyu Ancient Cities jsou tři historická města - Halin, Beikthano a Sri Ksetra, která jsou umístěna na rovinaté náhorní plošině v centru Myanmaru. Tyto města byla založena v období 200 př. n. l. až 900 n. l. a jsou důkazem úžasného technického a architektonického dokonalosti Pyū. Tyto starodávné města poskytují jedinečný náhled na životy starých civilizací, které v této oblasti dříve existovaly.

První z těchto tří Pyu měst je Halin, které bylo založeno již v 2. století př. n. l. a bylo největším a nejbohatším městem. Kromě kláštera, posvátného stromu a množství budov, můžete navštívit mnoho archeologických nalezišť v Halinu, jako jsou zbytky pevností a starých hradeb.

Beikthano, další Pyu město, bylo založeno ve 2. století n. l. a bylo městem obchodu. Nejvýznamnějších místem v Beikthanu je pagoda Pyu Thi Taw, který je jedním z nejstarších chrámů v Barmském království.

Sri Ksetra byl největší z tří Pyu měst a byl založen ve 4. století n. l. Toto místo bylo centrem obchodu a kultury v období Pyu. Největším objektem v Sri Ksetra je Shwesandaw Pagoda, nejpozoruhodnější a nejvyšší pagoda ve městě, která poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu.

Navštívit Pyu Ancient Cities je jako cesta do minulosti, když dýcháte tuto atmosféru, jako byste se ocitli zpět v čase. Navštivte tato tři Pyu města a pochopíte důležitost těchto archeologických nalezišť a to, jak významné byly Ty Pyu města v historii Mjanmarska.

Pokud máte rádi historii a starověké památky, pak by měly být Pyu Ancient Cities na vašem seznamu míst, která musíte navštívit. Každý rok přitahují tisíce turistů, kteří jsou fascinováni krásou a dědictvím Pyu Ancient Cities. A vy určitě nebudete výjimkou!


Letenka Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Pyu Ancient Cities v Mjanmarsku (dříve známo jako Barma) jsou skvělou destinací pro milovníky historie a archeologie. Tyto starověké města jsou důkazem bohaté kulturní minulosti země a navštívit je je jako krok zpět do minulosti.

Pyu Ancient Cities se nacházejí v oblasti Středního Myanmaru a zahrnují tři hlavní města – Pyu, Sri Ksetra a Beikthano. Tyto starověké města byla vybudována a obydlena v letech 200 př. n. l. až 900 n. l. a sloužila jako politická, ekonomická a kulturní centra Pyuské říše.

Během své návštěvy Pyu Ancient Cities budete fascinováni impozantními zbytky těchto míst a historickým významem, který mají. Můžete se projít po starých zdech, navštívit chrámy a pagody, a obdivovat architekturu a sochařství Pyuské kultury.

Pyu je nejstarším městem v této oblasti a bylo vyhlášeno za světové dědictví UNESCO. Návštěvníci mohou obdivovat zbytky bývalého královského paláce, velké stupy a pagody a mnoho dalších památek. Historická hodnota Pyu je neocenitelná a prozkoumávání tohoto místa je jako cesta do minulosti.

Dalším důležitým místem v této oblasti je Sri Ksetra, což bylo obchodní centrum Pyuské říše. Toto město je bohaté na archeologické nálezy, včetně starých chrámů, hradeb a nádrží. Zde můžete také spatřit místní život a pochopit, jaký vliv tato starověká metropole měla na obyvatelstvo.

Beikthano, třetí město této skupiny, bylo také významným politickým a ekonomickým centrem Pyuské říše. Zbývající zdi, pevnost a pagody připomínají bohatou historii tohoto místa. Procházka těmito ruinami vám umožní pochopit, jak významnou roli hrálo v tehdejší společnosti.

Návštěva Pyu Ancient Cities vám umožní nejen prozkoumat a pochopit minulost Pyuské říše, ale také si vychutnat úžasné výhledy na tato starobylá místa. Tyto historické lokality jsou skutečným pokladem země a návštěvníci budou fascinováni jejich krásou a půvabem.

Pokud se chystáte navštívit Mjanmarsko, nezapomeňte zařadit Pyu Ancient Cities na svůj seznam míst, které chcete vidět. Tyto starověké města nabízejí nezapomenutelný zážitek a přivezou vás do minulosti, kdy Pyuská říše dosahovala svého vrcholu. Před odjezdem si zkontrolujte cestovní podmínky, abyste měli plnohodnotný a bezpečný zážitek z vaší návštěvy.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky