Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Putao

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Putao


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je fascinující destinace, která je stále ještě relativně málo objevená cestovateli. Pokud hledáte dovolenou mimo standardní turistická místa, pak je Putao, město ležící v severním Mjanmarsku, ideální volbou. Putao nabízí nejen nádhernou přírodu a horské krajiny, ale také autentický zážitek z cestování.

Putao se nachází v regionu Kachin, v pohoří Hkakabo Razi, které je domovem nejvyšší hory jihovýchodní Asie. To samo o sobě znamená, že turisté, kteří se rozhodnou navštívit Putao, budou mít příležitost poznat jedinečnou a nedotčenou krajinu. Odtud je také možné podniknout trekking do okolních hor a vesnic, což je příležitost prozkoumat místní kulturu a tradice.

Jedním z největších lákadel Putaa je trekkingová trasa do oblasti Base Campu Hkakabo Razi. Tato hora je oblíbenou výzvou mezi horolezci a je známa svou náročností. Pro ty, kteří se necítí dostatečně odvážní, je zde však také možnost výletu na Camp 1, což je o něco jednodušší trek bez nutnosti horolezeckých dovedností. Tato cesta vás přivede do srdce lesů, hor a řek, které vytvářejí ohromující scenérie.

Dalším velkým lákadlem Putaa je jeho přírodní rezervace Naungmung, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Tato lokalita je vyhlášená pro svou biodiverzitu a je ideálním místem pro přírodovědce a milovníky fauny a flóry. Putování touto krásnou krajinou vás přenesou do úplně jiného světa, kde se můžete těšit na pohled na vzácná ptáky, divoké slony a medvědy.

Putao nabízí také mnoho dalších aktivit pro turisty. Můžete navštívit místní vesnice a poznat místní obyvatelstvo, jejich každodenní život a kulturu. Jejich srdečnost a přívětivost vás zcela uchvátí. Můžete také strávit nějaký čas relaxací v dřevěných lázních, které jsou zde populární a nabízejí skvělý zážitek.

Jestliže hledáte jedinečnou dovolenou, která kombinuje dobrodružství, krásu přírody a autentickou zkušenost s místní kulturou, pak je Putao v Mjanmarsku tou správnou volbou. Bude to dovolená, kterou nezapomenete, a která vás bude inspirovat k dalšímu objevování.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Putao


Letenka do Putaa v Myanmaru (Barma) je neobyčejně zajímavou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství zdárně daleko od turisticky vytížených destinací.

Putao je město, které leží v oblasti Kachin v severní části země. Tato oblast je známá svými krásnými horskými scenériemi, nádhernými říčními údolími a rozsáhlými deštnými pralesy. Je to nejsevernější část Myanmaru a je obklopena neuvěřitelnými horami. Putao je vzdálené více než 1 500 km severně od Yangonu, hlavního města Myanmaru, a je to dobrodružná destinace, kde se můžete plně ponořit do přírody.

Let z mnoha hlavních měst v Myanmaru trvá přibližně 2 hodiny, ale letadlo přistane na malé místní letiště, takže vám zde bude třeba využít konkrétní cestovní přepravy, abyste se dostali do města.

Je to ideální místo pro pěší turistiku a horské výlety. Jako nejvyšší bod se zde nachází hora Khakaborazi (5 881 m), která je nejvyšší horou Myanmaru. Tuto horu lze z její nejvyšší části vidět z Putaa.

Putao je také ideální pro rafting, rybaření a turistiku. Můžete si pronajmout šlapadlo a projíždět přes krátkou říčku do hory nebo se vydát do říčního údolí. Na trhu můžete najít mnoho tradičních místních produktů, včetně ovoce a zeleniny, a můžete si vyzkoušet některé z místních jídel.

Putao také leží v blízkosti národního parku Hkakabo Razi, který je jedním z nejlepších míst pro pozorování volně žijících zvířat a ptáků. Toto území s deštnými lesy tvoří domov mnoha druhů zvířat, jako jsou levharti, veverky, horští gorily a sloni. Park je navštěvován lidmi z celého světa, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z přírody.

Putao, Myanmar, je tedy skvělou volbou pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divoké přírodě. Pokud hledáte úplně jinou turistickou zkušenost, měli byste se rozhodnout pro letenky do Putaa a zažít skutečně nezapomenutelnou cestu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Putao


1. Jak se dostanu do Putao?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Putao, je letecky z hlavního města Yangonu. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Putao. Musíte si zarezervovat letenky předem, protože se jedná o oblíbenou destinaci.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Putao?

Putao je ideální destinací pro pěší turistiku a horolezectví. Můžete si vychutnat krásnou přírodu a navštívit vodopády, hory a přírodní rezervace. Oblast je také domovem mnoha etnických menšin, takže můžete navštívit jejich vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Putao?

Nejlepší dobou k návštěvě Putao je během suchého období od listopadu do února. Počasí je příjemné a teploty jsou mírné. Během deštivého období od června do září může být obtížné se pohybovat kvůli silným dešťům a bahnitým cestám.

4. Jaká je situace s ubytováním v Putao?

Putao nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a venkovských chat. Je však důležité rezervovat ubytování předem, protože je oblast turisticky populární a kapacity mohou být omezené.

5. Potřebuji vízum pro vstup do Mjanmarska (Barma)?

Ano, pro vstup do Mjanmarska (Barma) je třeba vízum. Můžete si ho získat buď na velvyslanectví Mjanmarska v vaší zemi, nebo si ho zakoupit online před cestou. Je důležité zajistit si vízum předem, protože na hranicích nejsou vydávána.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Putao


Mjanmarsko (Barma) je země, která leží na jihovýchodní Asii. Nachází se zde mnoho krásných míst, ale jedno z nich si zaslouží náš zvláštní ohlas. Je jím město Putao a jeho okolí.

Putao se nachází na severu země, uprostřed pohoří Himalájí. To znamená, že počasí zde může být velmi odlišné od zbytku země. Putao je obklopeno hustými lesy, horami a řekami, což dává tomuto městu skvělou příležitost obdivovat krásu přírody.

V Suchém období (listopad až duben)

Putao leží v oblasti, kde nejsou široké rozdíly v teplotách během roku. Nicméně, sušší období (listopad až duben) zde přináší snížení vlhkosti vzduchu a mírné zvýšení teplot. Během tohoto období je průměrná teplota kolem 18 až 20 stupňů Celsia. Během přespaní může teplota klesnout na 5 až 8 stupňů Celsia. Srážek je v tomto období poměrně málo a dešťové srážky úplně přestávají, takže se turistům v tomto období hodí průvodce, aby se vyhli nejvysušenějším oblastem, ať už počasí dovolí.

V Deštném období (květen až říjen)

Deštivé období (květen až říjen) je dost drsné a přináší velké množství srážek. Průměrná sezónní srážková aktivita zde kolísá mezi 470 mm až 1 394 mm. Doporučuje se turisty navštěvovat město Putao a jeho okolí v období od listopadu do dubna během suché sezóny, kterou označují za viditelnou, a proto ideální pro pěší turistiku.

Vadí vám hory, houstnoucí zelený les, řeky, vodopády a krásná zvířata? Tak určitě nesmíte vynechat návštěvu tohoto krásného kousku světa. Putao je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a mír a zároveň potřebují odpočinout od spěchu městského života.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Putao


Putao, malebné město na severu Mjanmarska (dříve Barma), se nachází v údolí řeky Malikha. Jeho úchvatné horské scenérie a přístup k horským vrcholům, jako je například Mount Phonkan Razi, činí z Putaa oblíbenou destinaci mezi turisty, kteří si přejí prozkoumat nevyšlapané cesty této oblasti.

Při plánování cesty do Putaa je jeden z nejdůležitějších aspektů ubytování. I když toto město není tak turisticky rozvinuté jako jiné části Mjanmarska, stále nabízí několik možností ubytování, které uspokojí potřeby různých typů cestovatelů.

Pokud hledáte luxusní a pohodlné ubytování, měli byste zvážit některý z hotelů ve městě Putao. Tyto hotely poskytují moderní vybavení, prostorné pokoje a výhodnou polohu, která vám umožní snadno prozkoumat okolní přírodu. Mnoho z těchto hotelů má také zahradu nebo terasu, kde si můžete vychutnat klid a krásné výhledy na okolní hory.

Pro cestovatele s menším rozpočtem existují také levnější možnosti ubytování, jako jsou hostely a penziony. Tyto zařízení nabízejí jednoduché, ale čisté pokoje se základním vybavením. I když nemusí mít tolik luxusu jako hotely, hostely a penziony v Putau jsou často přátelské a poskytují prostor pro setkávání s dalšími cestovateli.

Další možností ubytování v Putau je pronájem soukromého domu nebo chaty. Tato volba je ideální pro lidi, kteří chtějí prožít autentický zážitek a zažít místní kulturu. Mnoho domů a chat je k dispozici k pronájmu a majitelé často poskytují výlety a průvodce, aby vám pomohli s objevováním okolí.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování v Putau, budete mít přístup k chutné místní kuchyni, která je plná čerstvých a regionálních ingrediencí. Vyzkoušejte některé místní speciality, jako je hidžauk (kořeněné pikantní jídlo) nebo místní houby, které jsou v dané oblasti velmi populární.

Kromě ubytování je také důležité mít na paměti, že Putao je vysokohorskou destinací, a proto je dobré být vybavený vhodným oblečením a vybavením. Pokud se chystáte na trek nebo výlety do hor, nezapomeňte si přinést pohodlné boty, teplé oblečení a dostatečné množství vody.

Putao je skvělou destinací pro každého, kdo si přeje odpočinout od každodenního ruchu a prozkoumat krásu severního Mjanmarska. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete moci vychutnat si přírodní krásy regionu a poznat pohostinnost místních obyvatel.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky