Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market

Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších trhů v Mjanmarsku (Barma). Nachází se v hlavním městě Yangonu a nabízí širokou škálu zboží, suvenýrů a místních specialit.

Trh byl původně postaven v roce 1926 a pojmenován po významné politické postavě Bogyoke Aung Sanovi, otcovu národa a hrdinovi boje za nezávislost Mjanmarska. Původně byl znám jako Scott's Market, pojmenován po britském komisaři Jamesi Georgei Scottem, který trh vybudoval.

Bogyoke Aung San Market se rozkládá na rozloze přes 2 000 čtverečních metrů a je domovem více než 2 000 stánků a obchodů. Na tomto trhu můžete nalézt téměř cokoli, od oblečení, šperků a módních doplňků po umělecké díla a suvenýry.

Pro milovníky šperků je Bogyoke Aung San Market rájem. Trh je známý svými krásnými drahými kameny, zejména rubíny a smaragdy, které jsou hojně těženy v Mjanmarsku. Můžete si zde zakoupit šperky s autentickými kameny za velmi příznivé ceny. Je však důležité být opatrný a zajistit si důvěryhodného prodejce, abyste si byli jisti kvalitou vás šperků.

Další přitažlivou částí trhu je prodej mnoha tradičních místních produktů a řemesel. Trh nabízí širokou škálu tradičního oblečení, batikování látek, ručně vyrobených tašek, a výrobků z dřeva a bambusu. Pokud hledáte unikátní suvenýry, můžete zde najít i tradiční loutky, keramiku a malby.

Návštěva Bogyoke Aung San Market je také skvělým zážitkem pro milovníky místní kuchyně. Trh nabízí širokou škálu jídel a místních specialit, jako jsou nakamyaje (kořeněná směs vepřového masa s těstovinami), ershi (polévka připravená ze směsi zeleniny a masových kuliček), a několik druhů lokalních dezertů. Je to skvělé místo, kde si můžete vychutnat autentické mjanmarské jídlo za výhodnou cenu.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Bogyoke Aung San Market, měli byste zabrzdit několik skvělých možností. V okolí trhu najdete mnoho luxusních hotelů, ale také menších pensionů a hostelů, které nabízejí cenově dostupné možnosti. Je dobré zarezervovat ubytování dopředu, zejména v období peak seasonu, když je trh plný turistů.

Bogyoke Aung San Market je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Yangonu a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na bohatou místní kulturu a tradice. Bez ohledu na to, zda si chcete nakoupit, ochutnat místní jídla nebo si jen prohlížet krásné zboží, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto historického tržiště.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market, původně známý jako Scott's Market, se nachází v hlavním městě Mjanmarska, Yangonu. Trh je oblíbeným cílem pro turisty i místní a nabízí širokou škálu zboží, včetně šperků, oblečení, koberců, košťat a mnoha dalších výrobků. Nicméně, při návštěvě trhu je důležité mít na paměti, že počasí v Barmě může velmi ovlivnit vaši cestu.

Mjanmarsko má tropické klima s třemi hlavními ročními obdobími: suchým, deštivým a zimním. Suché období trvá od listopadu do února a je nejlepším obdobím pro návštěvu Barmy. Během této doby je počasí mnohem milejší, teploty jsou poměrně dobře snesitelné s minimální vlhkostí a slunce září celý den. Je to ideální čas pro průzkum města a pro nákupy na trhu Bogyoke Aung San Market.

Deštivé období trvá od června do října a to znamená několik hodin silného lijáku každý den. Místní říkají, že toto období je nejlepší pro zelené zahrady a růst zemědělských plodin, ale je to nejhorší čas pro turisty vzhledem k vysoké vlhkosti a vodě během deště. Přestože návštěvníci stále mohou navštěvovat trh Bogyoke Aung San Market, mohou být omezeni výpadek elektřiny a silnými větry. Nepřetržitý liják také znamená, že se na ulicích mohou vytvořit zácpy a provoz může být pomalý.

Zimní období trvá od března do května a teploty se mohou dostat k vysokým hranicím. Vlhkost je v tomto období také poměrně vysoká a slunce září intenzivně. Nicméně, stíny na trhu Bogyoke Aung San Market jsou dostatečné, aby ochránily návštěvníky před velmi silným paprskem slunce.

Celkově lze říct, že nejlepším časem pro návštěvu trhu Bogyoke Aung San Market je v suchém období od listopadu do února. Pokud se však rozhodnete navštívit trh během deštivého období, nezapomeňte se připravit na silné lijáky a přinejmenším si vezměte deštník. V každém případě, trh Bogyoke Aung San Market je skvělým místem k nákupu suvenýrů a tradičního zboží, které nenajdete nikde jinde.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


1. Jak dlouho Bogyoke Aung San Market funguje?
- Bogyoke Aung San Market je historická tržnice, která funguje od roku 1926.

2. Kde se Bogyoke Aung San Market nachází?
- Nachází se v centru Yangonu, hlavním městě Mjanmarska (Barma). Adresa je Bogyoke Aung San Rd, Pabedan Township, Yangon.

3. Jaké produkty mohu na tržišti najít?
- Na Bogyoke Aung San Market najdete širokou škálu produktů, včetně tradičních mjanmarských oděvů (longyi), šperků, stříbrných a zlatých výrobků, hedvábí, různého umění a řemesel, kosmetiky, suvenýrů a místních potravin.

4. Jaké jsou otevírací hodiny tržiště?
- Tržiště je otevřeno od pondělí do neděle, od 9:00 do 17:00 hodin.

5. Mohu na trhu platit kreditní kartou?
- Mnoho prodejců na tržišti stále přijímá pouze hotovost, ale někteří mají také možnost platby kreditní kartou nebo pomocí telefonu.

6. Je na tržišti možné se smlouvat o cenách?
- Ano, na tržišti je možné se smlouvat o cenách. Je to běžná praxe a místní prodejci očekávají, že si s nimi budete cenově vyjednávat.

7. Musím platit vstupní poplatek, abych se dostal na tržiště?
- Ano, je zde vstupní poplatek pro zahraniční návštěvníky. Vstupné se platí na bráně a je obvykle stanoveno na 10 000 MMK (mjanmarských kyatů).

8. Je trh přístupný pro invalidní osoby?
- Bohužel, kvůli své starší architektuře nemusí být trh plně přístupný pro invalidní osoby. Mnoho ulic trhu je vydlážděno a může být obtížné se pohybovat s invalidním vozíkem.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Pokud plánujete dovolenou do Mjanmarska (Barma), měli byste zahrnout do svého itineráře navštívení Bogyoke Aung San Marketu. Tato tržnice je jednou z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších tržnic v jihovýchodní Asii.

Bogyoke Aung San Market, pojmenovaný po národním hrdinovi Bogyoke Aung Sanovi, se nachází ve středu hlavního města Yangon. Tržnice je otevřena denně od rána do večera a nabízí návštěvníkům nejen příležitost nakupovat, ale také poznávat místní kulturu a tradice.

Na tržnici najdete mnoho obchodů a stánků nabízejících různé druhy zboží. Od místního jídla a pokrmů, po tradiční místní oblečení, šperky, kosmetiku, umělecké předměty a suvenýry. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří hledají autentické suvenýry a tradiční místní zboží.

Mimo shoppingové možnosti je Bogyoke Aung San Market také skvělým místem k poznávání místní kultury a historie. Uvidíte tradiční místní krásu ve formě různých ručně vyrobených šperků a oblečení, které jsou zde prodávány. Zde se můžete setkat s odborníky na místní řemesla, kteří vám rádi ukáží a vysvětlí výrobu těchto tradičních předmětů.

Pro milovníky historie je na tržišti také Malý muzejní dům Aung San, který se nachází uvnitř areálu. Tento dům byl původně domovem Aung Sana, politického vůdce, a nyní slouží jako muzeum, které ukazuje jeho život a boj za nezávislost země.

Bogyoke Aung San Market je také velmi oblíbeným místem pro turisty díky své blízkosti k dalším turistickým atrakcím Yangonu, jako je zlatá pagoda Shwedagon a koloniální čtvrť. Můžete zde strávit celý den, nakupovat, obdivovat krásu místních výrobků a procházet se po okolních ulicích s koloniální architekturou.

Při návštěvě Bogyoke Aung San Marketu se pamatujte na to, že je to tradiční tržnice, kde se očekává, že budete při jednání o cenách a vyjednávání s obchodníky. Mějte také na paměti, že je dobré mít hotovost, protože většina obchodů nepřijímá kreditní karty.

Celkově lze říci, že Bogyoke Aung San Market je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu, nakoupit autentické suvenýry a zažít atmosféru tradiční tržnice v Mjanmarsku. Nenechte si ujít toto fascinující místo, které je skutečnou perličkou v jihovýchodní Asii.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market – Mjanmarský (Barmanský) skvost plný kultury a tradice

Mjanmarsko, předtím známé jako Barma, je zemí bohatou na kulturu, historii a tradici. A není žádným překvapením, že jeho hlavní město Yangon (dříve Rangún) je domovem mnoha zajímavých turistických destinací. Jednou z těchto destinací je Bogyoke Aung San Market, což je největší tržiště v zemi a důležité místo pro místní i turisty.

Bogyoke Aung San Market se nachází na západě centra města Yangon a jeho historie sahá až do roku 1926, kdy bylo otevřeno pod jménem Scott's Market. Tradičně sloužilo jako tržiště pro Evropany, až se po roce 1946 stalo oblíbeným pro místní i návštěvníky.

Tržiště je pojmenováno po Bogyoke Aung Sanovi, významném politikovi a vojenském vůdci, který sehrál klíčovou roli při získání nezávislosti Mjanmarska. Jeho socha je umístěna v blízkosti vchodu na tržiště a připomíná jeho významnou roli v historii země.

Bogyoke Aung San Market je přístupný všem, ať už hledáte orientální suvenýry, šperky, tradiční oblečení nebo místní speciality. Trh je rozdělen na několik sekcí, včetně obchodů s hedvábím, uměleckých galerií, koženého zboží, starožitností a mnoho dalšího.

Jednou z hlavních atrakcí tržiště je šperkařská sekce, kde lze nalézt tradiční mjanmarské perly, drahokamy, stříbro a další klenoty. Mnoho místních i zahraničních kupců sem zavítá, aby si zakoupili úžasné kousky či investovali do ceněných kamenů.

Kromě nákupů si na tržišti můžete vychutnat také místní gastronomii. Existuje zde mnoho stánků a restaurací nabízejících tradiční mjanmarská jídla, jako je Mohinga (národní pokrm), stejně jako další místní speciality a exotické pokrmy z jiných asijských kuchyní.

Bogyoke Aung San Market je také místem, kde si můžete vychutnat atmosféru města a pozorovat každodenní život místních obyvatel. Je zde plno pestře oblečených lidí, kteří obchodují, vybírají suvenýry nebo jednoduše užívají svůj volný čas.

Tržiště je otevřeno od pondělí do soboty od rána do večera, a tak máte dostatek času na objevování a prozkoumávání. Je snadno dostupné z celého města a je to jedno z nejpopulárnějších míst, která musíte navštívit, pokud jste v Yangonu.

Bogyoke Aung San Market je skutečným mjanmarským pokladem plným kultury, tradice a barev. Přináší to nejlepší z toho, co země nabízí, a je jedním z těch míst, kam byste neměli uniknout, pokud se pustíte do dobrodružství v Mjanmarsku.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky