Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mjanmarsko (Barma) Amarapura

Ubytování Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, dříve známé pod názvem Barma, je země s bohatou historií a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Mezi nejzajímavější turistické destinace v zemi patří město Amarapura, které se nachází v blízkosti města Mandalaj.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Amarapuru, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Od luxusních resortů až po ubytování v soukromých pokojích u místních obyvatel. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování v Amarapuře:

1. The Hotel by the Red Canal
The Hotel by the Red Canal je luxusní hotel, který se nachází v centru Amarapury. Hotel nabízí vkusně zařízené pokoje, bazén, restauraci a wellness centrum. Navíc má ideální polohu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí.

2. Hotel Yadanarbon Amarapura
Hotel Yadanarbon Amarapura se nachází na okraji města a nabízí pohodlné pokoje za rozumné ceny. Hotel má restauraci, terasu a personál je velmi přátelský a vstřícný.

3. Bagaya Monastery Hotel
Bagaya Monastery Hotel je zcela unikátní druh ubytování, který nabízí jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají něco speciálního. Nachází se v konventu, který je starý více než 200 let, a nabízí soukromé pokoje s výhledem na zahrady.

4. Home stay u místních obyvatel
Pro turisty, kteří chtějí zažít místní život, je možnost ubytování u místních obyvatel. Tento způsob ubytování je velmi populární a nabízí možnost k poznání kultury a zvyků Mjanmarska. Jedná se o nejlevnější možnost ubytování a mnoho turistů zde získává nezapomenutelné zážitky.

V Amarapuře je dostatek možností ubytování pro každého turistu, bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte. Od luxusních hotelů až po tradiční ubytování u místních obyvatel. Hlavním kritériem je najít místo, které bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám a rozpočtu.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země se zajímavou klimatickou rozmanitostí. Jedním z jejích nejpopulárnějších měst je Amarapura, která se nachází nedaleko hlavního města Mandalay.

Počasí v Amarapuře je ovlivňováno monzunovým klimatem, který je typický pro jihovýchodní Asii. Město má dvě základní roční období - suché období a deštivé období.

Suché období v Amarapuře začíná v listopadu a trvá až do března. Během těchto měsíců je počasí většinou slunečné a teploty dosahují maximálních hodnot kolem 30 °C. Noční teploty se pohybují okolo 15-20°C. V tomto období je méně srážek a můžete se těšit na jasné oblohy.

Deštivé období v Amarapuře trvá od dubna do října. Během těchto měsíců je velká pravděpodobnost srážek, které mohou být intenzivní. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C během dne a 20 °C v noci. V této době se město stává zelenějším a příroda se probouzí k životu.

Je však důležité zmínit, že monzunové období může být nepředvídatelné a srážky mohou být náhlé a silné. Během těchto měsíců může dojít k povodním, proto je důležité, abyste byli oblečeni a vybaveni vhodně, pokud se rozhodnete Amarapuru navštívit v této době.

Amarapura je také známá svou krásnou přírodou a historickými památkami. Místní lidé věří, že počasí může ovlivnit jejich náladu a také má vliv na jejich každodenní život. Tato spojitost mezi počasím a kulturou je fascinující a stojí za to ji poznat při návštěvě Amarapury.

Celkově lze říci, že počasí v Amarapuře je nejlepší během suchého období, kdy je možné vychutnat si slunečné dny a příjemné teploty. Během deštivého období je nutné být připraven na srážky a případné povodně. Bez ohledu na to, které období si zvolíte pro návštěvu Amarapury, můžete si být jisti, že prozkoumáte fascinující a unikátní část Mjanmarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Amarapura


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Amarapuře?
Nejlepšími místy k návštěvě v Amarapuře jsou Mahagandhayon klášter, U Bein Most, Bagaya klášter, a obří zvon v klášteře Pahtodawgyi.

2. Jak se dostat do Amarapuře z hlavního města Yangonu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Amarapuře z Yangonu, je autem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Jak se dostat na U Bein Most?
U Bein Most je nejčastěji dosažitelný autobusem nebo taxíkem z Amarapuře. Je to asi 15 minut jízdy od centra města.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Amarapuře?
Nejlepší čas na návštěvu Amarapuře je od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a suché. V tomto období se také koná slavnostní festival Kathina.

5. Jaké jsou populární aktivity v Amarapuře kromě návštěv turistických atrakcí?
Kromě návštěvy turistických atrakcí můžete v Amarapuře také podniknout tradiční plavbu lodí po jezeře Taungthaman, navštívit místní trhy, ochutnat místní kuchyni a podniknout cyklistický výlet po okolních vesnicích.

6. Kam se ještě dá vydat z Amarapuře na výlet?
Z Amarapuře se můžete vydat na výlet do nedalekého Mandalay, kde najdete další zajímavé turistické atrakce, jako je Mandalajský palác, Kuthodaw Pagoda a Maha Myat Muni Buddha.

7. Jaký je v Amarapuře tradiční oděv?
Tradičním oděvem v Amarapuře a v celém Myanmaru je longyi pro muže a htamein pro ženy. Jsou to tradiční lunghee, které se nosí jako sukně. Ženy také nosí mohinga, tradiční klobouk.

8. Jaká je místní měna v Amarapuře a kde mohu směnit peníze?
Místní měnou v Amarapuře a v celém Myanmaru je kyat (MMK). Můžete směnit peníze v bankách nebo směnárnách v Amarapuře. Mějte na paměti, že většina míst přijímá pouze hotovost.

9. Jaká jsou místní jídla a speciality v Amarapuře?
Mezi místní jídla a speciality v Amarapuře patří mohinga (rybí polévka), Shan Noodles (těstoviny s omáčkou) a Burmese curry (kari). Můžete je ochutnat na místních trzích nebo v restauracích.

10. Je bezpečné cestovat do Amarapuře a po celém Myanmaru?
Obecně je bezpečné cestovat do Amarapuře a po celém Myanmaru. Nicméně je vždy vhodné provádět základní opatření, jako je sledování místních zpráv a dodržování pokynů místních úřadů. Také si vezměte ochranné opatření proti slunečnímu záření a pijte dostatek vody.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, bývalé Barma, je fascinující země bohatá na historii, kulturu a nádhernou krajinu. Jedním z míst, která byste na své dovolené v Mjanmarsku neměli vynechat, je Amarapura. Toto město, které se nachází nedaleko Mandalay na východním břehu řeky Ayeyarwady, je jedním z nejzajímavějších a nejstarších míst v zemi.

Amarapura je známá svým bohatým kulturním dědictvím, přičemž nejvýznamnější místa jsou zde koncentrována v historické čtvrti. Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je starý dubový most U Bein Bridge. Tento most je nejdelším teakovým mostem na světě a překračuje místní jezero Taungthaman. Je to nádherné místo a ideální místo pro západ slunce, kdy se most zbarví do oranžového odstínu a vy si můžete vychutnat okouzlující panoramatický výhled.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je klášter Maha Gandhayon Kyaung. Tento klášter je domovem tisíců mnichů a každý den zde probíhá tradiční almužna, při které místní lidé vyživují mnichy. Můžete zde zažít autentický místní způsob života a být součástí tohoto zajímavého rituálu.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a náboženské památky, jsou zde také klášter Bagaya Kyaung a Pagoda Pahtodawgyi. Bagaya Kyaung je největší klášter v Mjanmarsku a je známý svými krásnými dřevěnými sloupy a dveřmi. Jedná se o jedinečnou architektonickou památku, která vás okouzlí svou krásou a detaily. Pagoda Pahtodawgyi je impozantní stavba ležící uvnitř kláštera a je známá svým obřím buddhistickým památníkem. Můžete zde obdivovat úchvatné sochy a vyhlídkovou terasu, odkud je krásný výhled na celé město.

Pokud máte rádi přírodu, neměli byste vynechat návštěvu Amarapury Country Club. Tento golfový resort nabízí nejen skvělé golfové hřiště, ale také bazény, lázně a další relaxační aktivity. Můžete si zde odpočinout a užívat si krásnou přírodu a panoramatický výhled na okolní krajinu.

Dovolená v Amarapuře v Mjanmarsku nabízí bohatou paletu zážitků a krásných památek. Je to místo, kde můžete poznat pravou autenticitu mjanmarské kultury a dědictví. Doporučuji vám využít této příležitosti a objevit krásy tohoto historického města.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Amarapura


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je fascinující země bohatá na historii, kulturu a nádherné scenérie. Mezi jedno z hlavních míst, která stojí za návštěvu, patří Amarapura, město plné historie a tradic.

Amarapura, což v překladu znamená "neporušená osada", se nachází v centrální části Mjanmarska, nedaleko hlavního města Mandalaj. Bylo to kdysi hlavní město Mjanmarska, ačkoli se toto postavení později přesunulo do jiných částí země.

Jednou z největších atrakcí v Amarapuře je U Bein Bridge, což je nejdelší teakový most na světě. Tento nádherný most se táhne přes Taungthamanové jezero a nabízí turistům úchvatné pohledy na okolní krajinu. U Bein Bridge je velmi populárním místem pro sledování západu slunce a fotografování.

Další důležitou památkou v Amarapuře je klášter Mahagandharyone, který je domovem pro tisíce mnichů. Tento klášter je známý svou tradiční atmosférou a návštěvníci zde mají možnost seznámit se s životem mnichů a jejich náboženskými praktikami.

Pokud máte zájem o historii, neměli byste minout návštěvu pevnosti Inwa, která se nachází nedaleko Amarapuře. Tato pevnost je jedním z nejdůležitějších historických míst v zemi a byla několikrát zničena a obnovena v průběhu staletí. Dnes můžete navštívit ruiny starých paláců a chrámů a poznat bohatou historii této oblasti.

Amarapura také nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat několik rušných trhů a pozorovat místní obyvatele při své každodenní činnosti. Můžete navštívit trh Amarapura, kde se prodávají tradiční místní výrobky, jako jsou ručně tkané látky, keramika a další suvenýry.

Pokud se rozhodnete navštívit Amarapuru, můžete se tam dostat pomocí letenek. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do hlavního města Mandalaj, odkud se můžete jednoduše dopravit do Amarapury.

Mjanmarsko je zemí se skrytým pokladem a Amarapura je jedním z těchto pokladů, který stojí za návštěvu. Toto malebné město nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a nádherných scenérií, které vás jistě okouzlí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky