Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mexiko Chichen Itza

Počasí Mexiko Chichen Itza


Chichen Itza, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Mexiku, leží na poloostrově Yucatan. Tento historický komplex je domovem mnoha starobylých staveb, včetně slavného Kukulkánova pyramidy, která je považována za jedno ze sedmi divů světa. Ačkoliv je toto místo známé svou historií a architekturou, je třeba zdůraznit také jeho unikátní klima.

Mexiko, jako celá Jižní Amerika, je známé svými tropickými podmínkami. Chichen Itza není výjimkou. Většinu roku zde panuje horké a vlhké klima, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Nejtepleji bývá v letním období, které zde trvá od května do září. Teploty se pohybují kolem 35-40 stupňů Celsia, což může být pro některé lidi velmi namáhavé. Proto je nutné se při návštěvě tohoto místa řádně chránit před slunečním zářením, nosit klobouky nebo slušně se zahalit.

V zimním období, od listopadu do února, jsou teploty mírnější, ale stále velmi příjemné. Toto období je považováno za nejlepší čas k návštěvě Chichen Itza. Teploty se pohybují mezi 25-30 stupni Celsia a déšť je mnohem méně častý. Tento klidnější období však přitahuje více turistů, takže je třeba se připravit na větší zástupy návštěvníků.

Další zajímavostí jsou i změny počasí během dne. Ranní hodiny jsou obvykle chladnější a vlhčí, s možností ranního oparu nad vodním pólem zarostlým vegetací. Během odpoledne se slunce vyhřívá a zvyšuje teplotu, což může způsobit, že horko a vlhkost budou mít větší dopad na návštěvníky. Je proto doporučeno navštívit toto místo časně ráno, pokud je to možné, abyste se vyhnuli největšímu horku.

Pokud jste milovníky hvězd, můžete se také těšit na noční nebe nad Chichen Itza. Díky omezenému osvětlení v této oblasti je možné pozorovat hvězdy a planety s mnohem větší jasností než ve velkých městech. To je další důvod, proč je návštěva tohoto místa tak magická.

Celkově vzato, Chichen Itza nabízí jedinečné počasí, které je vhodné pro návštěvníky po většinu roku. Je však důležité se připravit na horké a vlhké podmínky, zejména v letním období. Za každého počasí však můžete být svědkem nádhery tohoto historického komplexu a neustálého dědictví minulých civilizací.


Dovolená Mexiko Chichen Itza


Mexiko je země plná fascinujících historických památek a překrásných přírodních scenérií. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst je Chichen Itza, majestátní archeologická lokalita ležící v srdci Yucatánského poloostrova.

Chichen Itza je jedním z nejzachovalejších a nejznámějších archeologických nalezišť na světě, které se po cz část světového dědictví UNESCO. Toto impozantní místo sloužilo jako politické a náboženské centrum Mayů a pohltilo všechny náboženské a kulturní vlivy, které se v té době objevovaly.

Nezapomenutelným vrcholem návštěvy Chichen Itzy je ikonická Kukulcánova pyramida, známá také jako El Castillo. S její výškou téměř 30 metrů je tato pyramida jedním z nejimpozantnějších stavebních děl starověkého světa. Pyramida se skládá ze 91 schodů na každé straně a je zdobená sochami křovinořezů a bůžků.

Dalšími významnými památkami, které stojí za návštěvu, jsou Velký pelotonní dvůr, ve kterém se nachází Křovinořezův chrám, Impozantní dvorec tisíce sloupů a pozorovatelny, a Neptunova chrám, v němž se nacházeli obrovští bitevníci, Mayové jej považovali za posvátné místo.

Kromě své mimořádné historické hodnoty má Chichen Itza také astronomický význam. Každý rok se zde koná fenomén, známý jako Jarovize, když sluneční svit vyvolává dojem, že Kukulcán ovžuje dolů z pyramidy. Toto okouzlující přírodní divadlo láká tisíce návštěvníků ze všech koutů světa.

Dovolená v Chichen Itza nabízí i další zážitky. V blízkosti se nachází cenotes, přírodní jeskynní jezera, a pro adrenalinové nadšence je tu možnost potápět se v nádherně modrém vodě cenotes, které tvoří nezapomenutelnou kulisu.

Kuchyně v této oblasti je také jedním z nejvýraznějších prvků návštěvy. Můžete ochutnat typické pokrmy jako je Cochinita Pibil (mořská sterilovaná prase), které je pečené pod zemí, nebo Pikil X` Koj (dušené kuře s kávou a kuste). Pro milovníky sladkostí pak jsou k dispozici tradiční dezerty jako je Sopa Borracha (opilá polévka), která má alkoholický nádech.

Abyste se vyhnuli davům turistů a mohli si skutečně užít atmosféru Chichen Itzy, doporučuje se navštívit toto místo v ranních hodinách nebo pozdě odpoledne. Tak budete mít možnost prozkoumat a poznat tento magický kousek dávné minulosti bez spěchu.

Doporučuje se také kontaktovat místního průvodce nebo si pronajmout audioprůvodce, abyste získali podrobné informace o historii a významech jednotlivých památek na místě.

Dovolená v Chichen Itze vám nabídne nezapomenutelnou cestu zpět v čase a umožní vám na vlastní oči spatřit krásu a velikost dávné Mayovské říše. Místo je doopravdy jedinečné a bude se vám vryto do paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chichen Itza


1. Co je Chichen Itza?
Chichen Itza je archeologická lokalita v Mexiku, která patří mezi Sedm divů světa. Jedná se o starobylé město, které bylo centrem Mayů.

2. Kde se Chichen Itza nachází?
Chichen Itza se nachází v Mexiku, konkrétně v státě Yucatan.

3. Jak se dostanu do Chichen Itza?
Nejbližším letištěm k Chichen Itza je Letiště Mérida, které je asi hodinu jízdy autem. Další možností je letiště Cancún, které je asi dvě a půl hodiny od Chichen Itza. Z letiště je možné si pronajmout auto nebo využít veřejné autobusové dopravy.

4. Jaké jsou vstupní poplatky do Chichen Itza?
Vstupní poplatek do Chichen Itza je cca 481 mexických pesos. (Aktuální poplatky se mohou lišit, je vždy lepší se informovat předem.)

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Chichen Itza?
Nejlepším časem na návštěvu Chichen Itza je obvykle od listopadu do března, kdy je teplota příjemná a při vyšších teplotách není tolik turistů. Doporučuje se také navštívit lokalitu co nejdříve, abyste se vyhnuli davům turistů.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Chichen Itza?
Prohlídka Chichen Itza obvykle trvá asi 2-3 hodiny, ale můžete si pochopitelně vyhradit více času na prozkoumání celé oblasti.

7. Můžu si v Chichen Itza vyjet s průvodcem?
Ano, je možné si najmout průvodce přímo na místě. Průvodci mají hlubší znalost o historii a významu různých částí Chichen Itza.

8. Je povoleno fotografování v Chichen Itza?
Ano, je povoleno fotografovat v Chichen Itza. Nicméně, pokud chcete fotografovat profesionálními fotoaparáty (např. s vyměnitelnými objektivy), je třeba si zakoupit speciální povolení, které stojí navíc.

9. Můžu na Chichen Itza vstoupit s domácím zvířetem?
Obvykle domácí zvířata nejsou na Chichen Itza povolena. Je třeba se předem informovat o konkrétních pravidlech a nařízeních.

10. Můžu si na Chichen Itza odnést jídlo a pití?
Ano, je dovoleno si na Chichen Itza přinést jídlo a pití. Nicméně, je důležité dodržovat pravidla a nepoškozovat ani nezanechávat odpadky. Některé části mohou být národním parkem a platí zde obecné pravidla.


Letenka Mexiko Chichen Itza


Pokud máte rádi dobrodružství, historii a fascinující místa, neměli byste si nechat ujít cestu do Mexika a návštěvu slavného Chichen Itza. Tato starobylá Mayská architektonická perla je považována za jedno ze sedmi divů světa a její unikátní atmosféra vás ohromí.

Chichen Itza se nachází na poloostrově Yucatan v jihovýchodním Mexiku a je snadno dostupná letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Cancúnu, což je nejbližší město k Chichen Itze. Z Cancúnu pak pohodlně a rychle dorazíte na místo svého určení.

Po příletu do Cancúnu můžete využít široké nabídky dopravy, která vás zavede do samotného Chichen Itza. Od autobusového terminálu v Cancúnu jezdí pravidelné autobusy, které vás přepraví do vesnice Piste, kde se nachází slavné archeologické naleziště. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny a je to skvělá příležitost zhlédnout krásu mexické krajiny a obdivovat nádhernou přírodu.

Po příjezdu do vesnice Piste, budete překvapeni nádhernými pohledy na majestátní Chichen Itzu. Toto rozlehlé archeologické naleziště je domovem několika významných staveb, včetně slavné Kukulkanovy pyramidy, známé také jako El Castillo. Je to symbol Mayského ducha a jeho přesnost a dokonale umístěný design vás jistě ohromí.

Kromě Kukulkanovy pyramidy můžete také objevovat další fascinující památky, jako jsou Tzompantli (mayská zděná hlava), Caracol (observatoř) a Tzompantli (kruhová aréna). Procházka po propojených cestách mezi těmito budovami je opravdovým dobrodružstvím, které vás vtáhne do života Mayské civilizace.

Chichen Itza také nabízí možnost se kochat krásami přírody. Vedle archeologického naleziště se nachází například cenotes, což jsou přírodní jeskyně a jeskynní systémy, které sloužily Mayskému lidu jako svatá místa. Tyto cenotes poskytují vynikající možnosti pro potápění, plavání a relaxaci v průzračných vodách.

Pokud máte chuť na tradiční mexické jídlo, pak si určitě přijdte na své. V okolí Chichen Itzy najdete mnoho restaurací, které nabízí autentickou mayskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat tradiční pokrmy, jako je pollo pibil (kuře pečené v kuchynských lístcích) nebo cochinita pibil (pečené vepřové maso s citrusovou marinádou).

Je zřejmé, že návštěva Chichen Itzy je neuvěřitelným zážitkem, který vám poskytne pohled do minulosti a kultury Mayské civilizace. Pokud si zakoupíte letenky do Mexika a zahrnete Chichen Itzu do svého itineráře, budete mít možnost prozkoumat jedno z nejúžasnějších archeologických nalezišť na světě.


Ubytování Mexiko Chichen Itza


Mexiko je zemí s bohatou historií a kulturou, která láká mnoho turistů z celého světa. Jednou z nejznámějších historických památek v Mexiku je Chichen Itza, které se nachází v jižním státě Yucatán. Tato starobylá města je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na severní polokouli a bylo dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro turisty, kteří navštěvují Chichen Itzu, je důležité zvážit možnosti ubytování. Existuje zde mnoho možností, od luxusních letovisek až po malé rodinné hotely. Nejbližším větším městem je Mérida, které je vzdáleno asi dvě hodiny jízdy od Chichen Itzy. Mérida nabízí širokou škálu ubytovacích možností a je také dobrým výchozím bodem pro další objevování Yucatánu.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z mnoha luxusních letovisek, které se nacházejí v blízkosti Chichen Itzy. Tyto letoviska nabízejí špičkové vybavení, relaxační bazény a prvotřídní služby. Tato letoviska často také uspořádávají exkurze do Chichen Itzy a dalších historických památek v okolí.

Pro ty, kdo upřednostňují menší a klidnější ubytování, existuje mnoho rodinných hotelů a penzionů v blízkosti Chichen Itzy. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí útulné pokoje, přátelský personál a možnost ochutnat místní speciality. Jednou z výhod pobytu v těchto menších zařízeních je možnost poznat místní kulturu a tradice prostřednictvím kontaktu s místními obyvateli.

Další možností ubytování je kempování. V blízkosti Chichen Itzy se nachází několik kempů, které poskytují výhodnou možnost strávit noc pod širým nebem. Kempy obvykle nabízejí základní vybavení, jako jsou stanové místa, toalety a sprchy. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň se nacházet v blízkosti historických památek.

Chichen Itza není jen velkou archeologickou lokalitou, ale také oblíbeným turistickým místem. Proto je důležité si při plánování návštěvy zajistit ubytování včas. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní letoviska, rodinné hotely nebo kempování, vždy existuje možnost, která vyhovuje vašim potřebám. Co je důležité, je si užít nádhernou atmosféru a bohatou historii tohoto úžasného místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky