Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths

Dovolená Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je ostrov ležící v Indickém oceánu, který je známý svými krásnými plážemi, korálovými útesy a tropickou vegetací. Návštěvníci mají možnost objevovat mnoho zajímavých míst a jedním z nich je Chamarel Seven Coloured Earths.

Chamarel Seven Coloured Earths je unikátní geologický jev, který se nachází v Chamarelu, malé vesnici v oblasti Black River na západním pobřeží Mauricia. Toto místo přitahuje tisíce návštěvníků každý rok, kteří se přijedou podívat na neuvěřitelné barevné písky, které se zde nacházejí.

To, co dělá Chamarel Seven Coloured Earths opravdu jedinečným, je fakt, že tento malý region je tvořen sedmi různými odstíny země. Těchto sedm barevných cukrových homolků se liší od sebe a vytvářejí nádherné panoramatické pohledy.

Zvědavost a záhada tohoto jevu tkví v geologickém složení písků. Každá z těchto farbivých vrstev je tvořena odlišným minerálem, který způsobuje tak zvláštní odrážení světla a tvorbu barevných efektů na povrchu. Tyto minerály jsou například oxidy železa, hliníku a draslíku.

Dalším pozoruhodným jevem v oblasti je vodopád Chamarel, který se nachází poblíž Chamarel Seven Coloured Earths. Tento vodopád doplňuje již tak dokonalou krajinu a poskytuje příjemné místo pro pikniky a odpočinek.

Je zde také příležitost pro turisty procházet se po promenádě mezi těmito různobarevnými cukrovými homolkami a získat tak úžasné fotografie. Místní obchody nabízejí také vzorky těchto písků nebo suvenýry související s Chamarel Seven Coloured Earths.

Pokud plánujete návštěvu Mauricia, nezapomeňte zařadit Chamarel Seven Coloured Earths do svého seznamu míst, které chcete vidět. Tento geologický jev je skutečným tajemstvím přírody a zaručuje jedinečný zážitek pro každého návštěvníka.


Ubytování Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius je krásný ostrov v Indickém oceánu, který je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Jednou z nejzajímavějších atrakcí tohoto ostrova je Chamarel Seven Coloured Earths, která je pozoruhodným geologickým fenoménem.

Chamarel Seven Coloured Earths je unikátní geologická oblast, která se nachází v malé vesnici Chamarel na jihozápadě Mauricia. Tato oblast se vyznačuje přítomností pestrých barev, které zahrnují oranžovou,červenou, fialovou, hnědou, modrou a žlutou. Tyto barvy jsou způsobeny přítomností oxidů železa a hliníku v půdě a jejich odlišnou koncentrací.

Pohled na sedm různě zabarvených ploch je neskutečně krásný a zároveň neuvěřitelný. Každá z barevných ploch je nahlížena z jiného úhlu, což způsobuje, že se barvy zdají být neustále se měnící. Je fascinující pozorovat, jak sluneční světlo odráží od každé plochy a jak se barevné odstíny mění podle světelných podmínek.

Toto přírodní umění bylo objeveno v roce 1960, kdy místní farmář rozpoznal, že půda na jeho pozemku má různé barvy. Od té doby se Chamarel Seven Coloured Earths stala oblíbeným turistickým cílem. Pro návštěvníky je zde vybudována vyhlídková plocha, ze které si mohou vychutnat nádherný pohled na tyto přírodní barevné útvary.

Kromě samotných barevných ploch je Chamarel Seven Coloured Earths také domovem pro místní flora a fauna. Okolní oblast je pokryta tropickým lesem a nabízí návštěvníkům možnost objevovat rozmanitost místní vegetace a fauny. V rámci ochrany tohoto jedinečného místa je však turistům zakázáno chodit po samotných barevných plochách, aby se minimalizovalo jejich poškození.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco neuvěřitelného a jedinečného, je návštěva Chamarel Seven Coloured Earths nezapomenutelným zážitkem. Tato přírodní zvláštnost je svědkem síly přírody a její schopnosti vytvářet neskutečně krásné přírodní útvary.

Pokud se chystáte na Mauricius, nezapomeňte si Chamarel Seven Coloured Earths zařadit do svého itineráře. Tento majestátní pohled na sedm barevných ploch vám poodhalí tajemství a krásu přírody, která je tak jedinečná, že budete ohromeni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


1. Co jsou Chamarel Seven Coloured Earths?

Odpověď: Chamarel Seven Coloured Earths jsou geologické útvary na Mauriciu, které jsou známé pro své různorodé barvy půdy, které se pohybují od oranžové až po fialovou.

2. Jak se tam dostat?

Odpověď: Chamarel Seven Coloured Earths se nachází v západní části ostrova Mauricius. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je buď najmout si auto a jet tam sám, nebo využít služby místních turistických agentur.

3. Jsou Chamarel Seven Coloured Earths placené?

Odpověď: Ano, návštěva Chamarel Seven Coloured Earths je placená, ale vstupné je velmi nízké.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Chamarel Seven Coloured Earths?

Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Chamarel Seven Coloured Earths je během suchého období, které trvá od května do září.

5. Je prohlídka turisticky průvodců zdarma?

Odpověď: Ne, prohlídka turisticky průvodce není zdarma, turisté musí zaplatit za průvodce.

6. Jak dlouho trvá prohlídka?

Odpověď: Prohlídka Chamarel Seven Coloured Earths trvá přibližně 30 minut až hodinu.

7. Lze se tam svézt na koni?

Odpověď: Ano, je možné se tam svézt na koni, ale tato služba není součástí vstupného a je potřebné si ji rezervovat dopředu.

8. Co si mám vzít s sebou?

Odpověď: Doporučuje se si vzít s sebou fotoaparát, opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek vody.

9. Mohu tam strávit celý den?

Odpověď: Ne, Chamarel Seven Coloured Earths je poměrně malá lokalita a návštěva trvá pouze několik hodin.

10. Jsou tam nějaká další místa, která stojí za návštěvu?

Odpověď: Ano, v okolí se nachází Botanická zahrada Pamplemousses a několik dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu.


Letenka Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Pokud hledáte unikátní přírodní zázrak, který vás ohromí svými barvami a neuvěřitelnou krásou, pak byste se neměli přehlédnout letenku na Mauricius a navštívit tzv. Chamarel Seven Coloured Earths (Sedmibarevné země v Chamarelu).

Chamarel, malá vesnice na jihozápadním pobřeží ostrova Mauricius, je domovem jedinečné přírodní památky, kterou je Sedmibarevné země. Tato fascinující geologická formace se skládá z unikátního písku, který vytváří sedm různých barev - rudá, hnědá, purpurová, modrá, zelená, fialová a žlutá. Tento písek je velmi jemný a je tak rozdělen do několika odstínů v závislosti na koncentraci oxidů železa a hliníku.

Chamarel Seven Coloured Earths jsou ohraničeny nádhernou zelenou vegetací a vytvářejí neuvěřitelný kontrast s okolním horským prostředím. Jejich původ je stále nejasný, ale odborníci se domnívají, že vznikly v důsledku sopečné činnosti a přítomnosti různých minerálů v půdě.

Navštívení této úchvatné přírodní památky je prostě nezapomenutelný zážitek. Návštěvníci mohou procházet kolem Sedmibarevných zemí po značených stezkách a obdivovat přírodní barevné skvrny. Některé místa nabízejí také výhled na nedalekou travnatou rovinu a okolní kopce, takže si můžete opravdu užívat atmosféru přírodní krásy Mauricia. Navíc, každý den v 12:00, je zde umístěna zástavka, kde se předvádí další zajímavost - písek se neustále proměňuje s ranním sluncem, což vytváří neuvěřitelné vizuální efekty.

Turisté mají také možnost zastavit se v nedalekém Chamarel Visitor Centre, kde se dozvíte více o geologickém vývoji tohoto fenoménu a místním ekosystému. Samozřejmě, nevynechte možnost zakoupit si suvenýry, které jsou vyrobeny ze Sedmibarevného písku, a ochutnat tradiční mauricijskou kuchyni v místních restauracích.

Chamarel Seven Coloured Earths jsou jednou z největších turistických atrakcí na ostrově Mauricius a nejenže nabízejí nádhernou přírodní krásu, ale také vám poskytnou jedinečný pohled na geologii tohoto místa. Pokud hledáte dobrodružství a unikátní zážitek, nechte se ohromit barevnou paletou Chamarelu a rezervujte si letenku na Mauricius ještě dnes!


Počasí Mauricius Chamarel Seven Coloured Earths


Mauricius, tropický ráj v Indickém oceánu, je známý svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovými vodami a luxusními letovisky. Ale má také jeden unikátní přírodní fenomén, který návštěvníky fascinuje - Sedm zemských barev Chamarel.

Chamarel se nachází na jihozápadním pobřeží Mauricia, v blízkosti vesnice Chamarel. Je to malá oblast, která je známá svým dramatickým geologickým útvarem. Původní geologická formace vznikla vulkanickou aktivitou a erozí. Skály získaly své různé odstíny v důsledku oxidace železa obsaženého v zemských vrstvách.

Nejvíce fascinující na Chamarel Seven Coloured Earths je, že země je rozdělena do sedmi odlišných barev - červené, hnědé, fialové, modré, zelené, žluté a růžové. Tyto barevné vrstvy jsou odděleny od sebe, ačkoli jsou uloženy v blízkosti. Každý kousek země má individuální odstín, který se zdá být v rozporu s přírodními zákony.

To je důvod, proč je Chamarel Seven Coloured Earths tak unikátní a zajímavý fenomén. Tyto různobarevné vrstvy jsou jasně viditelné díky odlišnému složení půdy, která obsahuje sloučeniny jako železová a hliníková oxidace.

Další velkou atrakcí Chamarel Seven Coloured Earths je sopečný písek. Světlé a jemné zrníčko písku je sofistikované a čisté. Jeho unikátnost spočívá v tom, že když ho vezmete do ruky, můžete si ho pořádně promíchat a vrátit zpět dolů. Neuvěřitelné je, že se barevné vrstvy postupně oddělují a znovu se dostávají do svých původních barev.

Tato mimořádná přírodní krása ovlivnila místní pověsti a pověsti při vytváření folklórních příběhů. Někteří lidé věří, že tyto barvy byly vytvořeny bohy během svých zápasů. Jiní věří, že každá barva představuje duši zemřelých obyvatel Mauritiusu.

Chamarel Seven Coloured Earths je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních památek na Mauriciu. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se divili této ohromující paletě barev, kterou příroda vytvořila. Kolem návštěvníků je postavena dřevěná lávka, která je konstruována tak, aby umožnila pohled na tuto krásu zblízka, aniž by narušovala půdní vrstvy.

Chamarel Seven Coloured Earths nabízí jedinečnou příležitost vidět, jak příroda může být kreativní a ohromující zároveň. Je to připomínka, že naše planeta je plná tajemství a krásy, která stojí za to objevovat. Pokud se vydáte na Mauricius, nezapomeňte navštívit toto úžasné místo a prozkoumat jeho neuvěřitelné barvy.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky