Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Marshallovy ostrovy Namu Atoll

Počasí Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou malým souostrovím v Pacifickém oceánu, které leží mezi Havajskými ostrovy a Austrálií. Jedním z ostrovů je i Namu Atoll, který je obklopen krásnými korálovými útesy a přírodními lagunami.

Klima na Marshallových ostrovech je tropické a vlhké. Teploty se pohybují kolem 27°C po celý rok s minimálními výkyvy. Většinou fouká mírný větřík ze severovýchodu, který pomáhá udržovat teploty příjemnější. V období mezi lednem a dubnem se mohou vyskytnout tropické bouře, které ovšem na Namu Atollu bývají spíše řídké.

Průměrné srážky v Namu Atollu dosahují kolem 1500 mm ročně, což znamená, že období dešťů se střídá s obdobím sucha. V období prosince až dubna dochází k méně srážkám a země je vyschlá, zatímco v období od května do listopadu přináší deště nový život a zeleň se tvoří rychleji.

Pro turisty, kteří navštěvují Namu Atoll, jsou nejlepší období březen až květen, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou tak hojné jako v létě. Letní období přináší vyšší teploty a vlhkost, takže je třeba počítat s většími potížemi při pohybu venku. Nicméně, vzhledem k tomu, že Namu Atoll je celoročně dostupný a nabízí různé druhy aktivit, lze ho navštěvovat kdykoliv během roku.

Prázdninová sezóna obvykle trvá od listopadu do února, což bývá nejtěžší období pro získání ubytování a potřebných rezervací. Proto je důležité plánovat cestu na Namu Atoll s dostatečným předstihem, abyste si mohli užít přesně takovou dovolenou, jakou jste si představovali.

Namu Atoll nabízí nádherný výhled na jižní Tichomoří a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si svou dovolenou na pláži. Krásné pobřeží, tyrkysové vody a příjemné klima nabídne turistům nezapomenutelné zážitky, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.


Dovolená Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostroví v Tichomoří, které se nachází v Mikronésii. Jeden z nejkrásnějších ostrovů tohoto souostroví je Namu Atoll, který se nachází na severu souostroví. Tento ostrov je stále relativně neznámý turistický cíl a nabízí nádherné ponoření do tichomořské kultury a přírody.

Namu Atoll je malý korálový atol. V překladu znamená "mínus osm" vzhledem k zeměpisné šířce, na které se nachází. Ostrov se skládá z jednoho hlavního ostrova, který byl během druhé světové války používán jako základna letadel Spojených států. Hlavním městem tohoto ostrova je Delap-Uliga-Djarrit, které leží na hlavním atolu Majuro, který je hlavním městem celých Marshallových ostrovů. Vzhledem k izolovanosti tohoto ostrova si zachovává neuvěřitelnou krásu a klid.

Pod vodou se nachází Neptunova stavba. Toto místo je opravdu nádherné a nabízí turistům úžasné zážitky. V této stavbě se turisté mohou podívat na mnoho druhů ryb. Dokonce se zde nachází i známá ryba z "Nemo" - Mojžíšuvka velká. Toto místo je perfektní pro potápěče a lidi, kteří milují podvodní svět.

Jiným místem, které si turisté mohou užít, jsou vyhlídkové věže. Ty se tyčí nad ostrovem a nabízejí nádherné výhledy na okolní vodní oblasti. Navštívíte-li Namu Atoll, nemůžete minout tyto věže.

Jestliže byste chtěli vyzkoušet tradiční kuchyni, můžete zajít do místního stánku, kde si můžete dát marshallskej omáček, kterou zdejší obyvatelé používají při grilování. Na ostrově si můžete užít různé aktivity jako například různé druhy sportů, rybaření, nebo jen relaxování na pláži.

Namísto velkých hotelových reťězcí se zde nacházejí menší hotely. To znamená, že si turisté mohou užít klidné atmosféry a Krásy tohoto místa. Vzhledem k tomu, že je Namu Atoll vzdálen od ostatních turistických destinací, není zde přelidněno a turisté se mohou užít neuvěřitelný klid.

Celkově tedy Namu Atoll nabízí turistům jedinečný zážitek a ukrývá nádherná místa. Pokud máte rádi podvodní svět, užijete si tuto destinaci naplno. Takže jestli hledáte odpočinek na běžné cestě zavítejte na tento krásný ostrov a zažijte neuvěřitelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Namu Atoll


1. Kde se nachází Namu Atoll?
Namu Atoll se nachází na Marshallových ostrovech v Tichém oceánu.

2. Jaká je rozloha Namu Atoll?
Rozloha Namu Atoll je zhruba 25 kilometrů čtverečných.

3. Jak dlouhá je přibližně pláž na Namu Atoll?
Pláž na Namu Atoll je dlouhá přibližně 10 kilometrů.

4. Existuje na Namu Atoll letiště?
Ne, na Namu Atoll se nenachází letiště. Nejbližší letiště je v přístavním městě Majuro na Marshallech.

5. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Namu Atoll?
Mezi hlavní turistické atrakce na Namu Atoll patří krásné korálové útesy, možnost potápění a šnorchlování, toulavání po nedotčených plážích a pozorování místních druhů ptáků.

6. Kolik obyvatel žije na Namu Atoll?
Namu Atoll není trvale obydlený, ale někteří lidé z okolních ostrovů sem často cestují za prací nebo jako turisté.

7. Jaké je klima na Namu Atoll?
Klima na Namu Atoll je tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Musíte se připravit na sluneční záření a možné přívalové deště.

8. Jak se dostat na Namu Atoll?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Namu Atoll, je letem do přístavního města Majuro na Marshallových ostrovech a odsud pokračovat v lodním spojení na Namu Atoll.

9. Existuje na Namu Atoll ubytování?
Na Namu Atoll není žádné oficiální ubytování, ale někteří místní obyvatelé nabízejí pronájem chat nebo pokoje turistům.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Namu Atoll?
Nejlepší doba k návštěvě Namu Atoll je v období sucha mezi listopadem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a riziko dešťových srážek je nižší.


Letenka Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Namu Atoll - kousek ráje na Marshallových ostrovech

Marshallovy ostrovy, ležící v Tichém oceánu, jsou známé svými nádhernými plážemi, teplým mořem a bohatým podvodním světem. Jednou z perel tohoto ostrovního ráje je Namu Atoll, který představuje jednu z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených oblastí v této části světa.

Namu Atoll je součástí Raliku řetězce ostrovů a nachází se přibližně 2000 km severně od hlavního města Majuro. Tento atol je tvořen 40 ostrovy, z nichž pouze čtyři jsou obydlené. Namu Atoll je obklopen korálovými útesy, které tvoří dokonalé podmínky pro šnorchlování a potápění. Ponořte se do těchto vod a objevte fascinující svět pod hladinou, kde najdete pestrobarevné korály, ryby různých tvarů a velikostí a možná se dokonce setkáte s želvou nebo rejnokem.

Příroda na Namu Atoll je nepopsatelně krásná. Bílé písečné pláže se vinejí podél pobřeží a vousatci [skalní útesy] a mangrovníky zajišťují dramatickou scenérii. Rostlinný a živočišný život na atolu je jedinečný a nenalezneme ho nikde jinde na světě. Ptáci jako rybák obecný či koroptevky obývají tyto ostrovy a jsou nejlepšími společníky při procházkách po plážích.

Namu Atoll není jen rájem pro přírodovědce a námořníky, ale také pro milovníky vodních sportů. Windsurfing, kajak, paddleboarding a rybolov jsou mezi turisty populárními aktivitami. Vydejte se na pobřeží a nechejte se unášet na vlnách, které jsou ideální pro řadu sportovních zážitků.

Pokud hledáte klid a možnost odpočinout si od každodenního života, Namu Atoll je pro vás to pravé místo. Toto místo zůstalo skryté před turisty, takže se můžete těšit na ticho a klid, který zde najdete. Atol nabízí i možnosti ubytování v luxusních vilách nebo na pláži v tradičních kabinkách.

Nutno však podotknout, že Namu Atoll nezůstane nedotčeným rájem na věky. Zemětřesení a stoupající hladiny moře hrozí, že zničí tuto nádhernou část Marshallových ostrovů. Je důležité podporovat opatření v boji proti klimatickým změnám a ochraně tohoto kousku ráje.

Ještě dnes navštivte Namu Atoll a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v nádherném prostředí Marshallových ostrovů. Tento malý kousek ráje vám poskytne zcela odlišný únik od každodenní reality a nabídne vám jedinečný pohled na nádhernou přírodu a bohatý podvodní svět.


Ubytování Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou známé nejen svou exotickou krásou, ale také svou bohatou historií a kulturou. Pokud plánujete návštěvu těchto tropických ostrovů, určitě si nenechte ujít Namu Atoll.

Namu Atoll se nachází v severozápadní části Marshallových ostrovů a je domovem čtyř hlavních ostrovů: Namu, Lojwa, Darrit a Bokak. Všechny tyto ostrovy jsou obydlené místními obyvateli a nabízejí úžasné možnosti pro ubytování.

Pro milovníky přírody a klidu je ideální volbou Namu Lodge. Tento malý, soukromý resort se nachází na ostrůvku Namu a nabízí jednoduché a pohodlné bungalovy s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na moře. Zde se můžete těšit na skvělou atmosféru a přátelský personál. Resort také nabízí skvělou možnost pro potápěče s možností objevování úžasných podvodních světů v okolí Namu Atoll.

Pro ty, kteří se chtějí těšit na větší luxus, jsou tu nabízeny hotely na ostrově Majuro, hlavním městě Marshallových ostrovů. V této oblasti najdete několik luxusních hotelů na břehu moře, jako například Hotel Robert Reimers a Marshall Island Resort. Tyto hotely nabízejí prostorné pokoje, restaurace s exotickou kuchyní a prvotřídní služby.

Navštívit Namu Atoll je skutečným dobrodružstvím a zároveň úžasným zážitkem. V každém z ubytovacích zařízení na tomto atolu pocítíte opravdovou dávku exotiky a jedinečné atmosféry, která vás uchvátí. Pokud hledáte únik od každodenního života a chtěli byste relaxování na tropických plážích, Namu Atoll je pro vás ideální volbou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky