Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Marshallovy ostrovy Lib Island

Dovolená Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshallovy ostrovy jsou souostroví nacházející se v Tichomoří, vzdálené asi 3 700 km od Austrálie. Tento ráj na Zemi se skládá z více než 1 000 ostrovů a ostrůvků, které jsou rozloženy na ploše téměř 2 milionů km². Jedním z nejoblíbenějších ostrovů, který stojí za návštěvu je Lib Island.

Lib Island se nachází na západě souostroví a je poměrně malým ostrovem, který měří pouhých 19 km². Oproti některým ostatním ostrovům na Marshallových ostrovech, je Lib Island obklopen vodou pouze z jedné strany. Díky tomu můžete být jistí tím, že se zde budete cítit velmi soukromě a klidně.

Ostrov je ideálním místem pro příznivce vodních sportů a ostrovního stylu života. U blatové laguny, která omývá Lib Island, mohou turisté provozovat kajak, šnorchlování, šlapání na kánoi a rybaření. Především je to ale skvělé místo pro odpočinek a relaxaci. Ostrov poskytuje ideální podmínky pro trávení těch nejkrásnějších momentů s přáteli a rodinou.

Kromě toho, že je ostrov ideálním místem pro dovolenou plnou zábavy, nabízí také jedinečné kulturní zážitky. Na Lib Island najdete například tradiční rybářské vesničky, kde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat tu nejlepší místní kuchyni. Místní lidé jsou velmi vřelí a srdeční a rádi vám ukáží svůj způsob života.

Pokud vezmeme v potaz, že se jedná o jedno z nejméně turisticky navštěvovaných míst v Pacifiku, může se zdát, že návštěva ostrova bude finančně náročná. Naštěstí tomu tak ale není. Ceny za ubytování a stravování jsou na ostrově poměrně dostupné a navíc jsou zde k dispozici i levné místní dopravní prostředky.

Celkově lze tedy říct, že návštěva Lib Island na Marshallových ostrovech je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ráj na Zemi s nádechem základního ostrovního života. Díky klidnému prostředí, nádherné přírodě a skvělé atmosféře, si zde nenechte ujít příležitost zažít něco jedinečného.


Počasí Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshallovy ostrovy, známé také jako Lib Island, jsou tropickým rájem v Pacifiku. Nacházejí se v Mikronésii a tvoří souostroví tvořené více než třemi tisíci ostrovy a ostrůvky. Tato malebná místa jsou známá svou nádhernou přírodou, teplým klimatem a exotickou atmosférou.

Počasí na Marshallových ostrovech je ovlivněno tropickým podnebím. Panuje zde horko a vlhkost je vysoká po celý rok. Teplota se pohybuje mezi 26 až 32 stupni Celsia a v noci neklesá pod 20 stupňů. Většinu roku zde vládne slunečné počasí a příjemné teploty, což činí z Marshallových ostrovů ideální destinaci pro milovníky pláží a sluníčka.

Období dešťů na Marshallových ostrovech trvá od května do listopadu. Během těchto měsíců zde dochází k vyššímu množství srážek, přičemž srážkové úhrny mohou dosahovat až 3000 mm ročně. Tyto deštivé měsíce jsou způsobeny přechodem pasátových větrů, které přinášejí déšť a oblačnost. I přes vyšší srážkové úhrny v tomto období jsou ale dny stále teplé a slunečné.

Nejlepší doba na návštěvu Marshallových ostrovů je období sucha, které trvá od prosince do dubna. Během těchto měsíců je méně srážek a slunce svítí na obloze téměř nepřetržitě. Turisté mohou využít teplého a suchého počasí pro plážové aktivity, potápění a objevování bohatého podmořského světa. Voda je příjemně teplá a viditelnost je v těchto měsících nejlepší.

Marshallovy ostrovy jsou také ohroženy rizikem tropických cyklón a hurikánů. Ty se obvykle vyskytují v období dešťů, ale i mimo ně. Turisté by se měli s tímto rizikem seznámit a být informování o varováních před bouřemi.

Lib Island, největší ostrov souostroví, je domovem národního přírodního rezervátu, který se nachází na jeho severním pobřeží. Tento rezervát je důležitým hnízdištěm mnoha druhů ptáků a příležitostí pro pozorování ptáků.

Počasí na Marshallových ostrovech, včetně Lib Islandu, přináší teplé a slunečné dny s vysokou vlhkostí. Turisté mohou očekávat fantastickou plážovou atmosféru, možnosti potápění a pozorování podmořského života. Výběr doby návštěvy závisí na preferencích jednotlivce a jeho tolerance vůči teplu a dešti. V každém případě se návštěva těchto ostrovů jistě stane nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Marshallovy ostrovy Lib Island


Marshall Islands might not be the first destination that comes to mind when planning a tropical getaway, but with its pristine beaches, crystal clear waters, and unique culture, it certainly deserves some attention. One of the best places to stay on the islands is Lib Island, a small paradise that will leave you with unforgettable memories.

Located on the eastern side of Majuro Atoll, Lib Island is a private island that offers unparalleled views of the Pacific Ocean. Getting there can be a bit of a challenge, as there are no direct flights to the island. However, once you arrive, you'll be rewarded with a tranquil and secluded environment that's perfect for relaxation and rejuvenation.

Accommodation on Lib Island is limited to just a handful of private bungalows, which are set amidst lush tropical gardens. The bungalows are designed to blend in with the natural environment, and feature traditional thatched roofs, wooden walls and furnishings, and open-air bathrooms. You won't find any air-conditioning or televisions here, as the island is all about experiencing the outdoors and connecting with nature.

The highlight of a stay at Lib Island is, of course, the beach. The island boasts some of the best beaches in the Marshall Islands, with white sand, turquoise waters, and plenty of opportunities for swimming, snorkeling, and sunbathing. The shallow lagoon surrounding the island is especially inviting, with an abundance of tropical fish and coral reefs to explore.

Aside from beach activities, there's plenty to do on Lib Island. You can take a stroll around the island’s perimeter and appreciate the stunning scenery, or relax in a hammock and read a book. You can also try your hand at traditional Marshallese activities such as outrigger canoeing, coconut husking, and making handicrafts.

Food on the island is a blend of Western and Marshallese cuisine, with an emphasis on fresh seafood and local fruits and vegetables. Meals are served in a central dining area, and guests are treated to home-cooked meals that are both flavorful and healthy.

Overall, Lib Island is the perfect destination for those seeking a quiet and secluded getaway, with a focus on natural beauty and authentic cultural experiences. With limited availability and a high demand, it’s important to book well in advance to secure your spot in this tropical paradise.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Lib Island


1. Jak se dostanu na Marshallovy ostrovy Lib Island?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Marshallovy ostrovy Lib Island, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Republiky Marshallů, které se jmenuje Majuro.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Marshallových ostrovů Lib Island?
- Marshallovy ostrovy mají tropické a teplé podnebí po celý rok. Nejběžnější sezóna pro návštěvu je od prosince do dubna, kdy jsou nižší srážky a příjemnější teploty.

3. Jaká je hlavní atrakce na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Hlavní atrakcí na Marshallových ostrovech Lib Island je jeho úchvatná příroda. Ostrov je obklopen korálovými útesy, což ho činí ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Turisté také mohou navštívit národní parky a objevovat unikátní flóru a faunu.

4. Jaké aktivity si mohu užít na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Na Marshallových ostrovech můžete provozovat různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, rybaření nebo plavání. Můžete také objevovat ostrov pěšky a podívat se na zajímavá místa a kulturní památky.

5. Kde se mohu ubytovat na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Na Marshallových ostrovech Lib Island existuje několik hotelů a resortů, které nabízejí ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely nebo levnějšími možnostmi, jako jsou ubytování v penzionech nebo apartmánech.

6. Jaký je hlavní jazyk na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Hlavním jazykem na Marshallových ostrovech je marshalština. Angličtina je také široce rozšířená a je běžně používána ve veřejných místech a obchodech.

7. Jaké jsou místní speciality na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Mezi místní speciality na Marshallových ostrovech patří čerstvé ryby a mořské plody. Kokosové mléko se také široce používá při vaření. Místní kuchyně se zaměřuje na základní suroviny, které jsou dostupné na ostrovech, a připravuje jednoduchá, ale chutná jídla.

8. Jaké jsou zákony o cestování na Marshallových ostrovech Lib Island?
- Cestování na Marshallových ostrovech vyžaduje platný pas a v případě delšího pobytu může být vyžadováno vízum. Turisté musí také dodržovat místní zákony a respektovat místní kulturu a tradice.

9. Jaké jsou doporučené oblečení pro návštěvu Marshallových ostrovů Lib Island?
- Doporučuje se lehké oblečení vyrobené z prodyšných materiálů, protože počasí na ostrovech je teplé a vlhké. Plavky, krém na opalování, klobouk a ochranné sluneční brýle jsou také nezbytné.

10. Jaká je místní měna na Marshallových ostrovech Lib Island a kde mohu směnit peníze?
- Místní měnou na Marshallových ostrovech Lib Island je americký dolar. Většina hotelů, obchodů a bank smění peníze. Je také možné platit platebními kartami ve větších obchodech a za služby.


Letenka Marshallovy ostrovy Lib Island


Letoun opouští město s křídly široce rozevřenými, připraveným na cestu do dalekých končin světa. Cíl naší dnešní cesty jsou tajemné a romantické Marshallovy ostrovy, konkrétně ostrov Lib Island.

Lib Island, známý také jako „Ostrov lásky“ se nachází v jižní části Tichomoří. Je to jedna z nejmenších, ale nejkrásnějších částí Marshallů. Leží asi 1300 kilometrů od nejbližší pevniny a je tvořen korálovými útesy. Tento ostrov je útočištěm pro širokou škálu zvířat a je zahrnut v podmořské rezervaci, která přesahuje hranice ostrova.

Lib Island se vyznačuje mnoha unikátními a fascinujícími vlastnostmi. Jednou z nich je jeho přírodní krása. Tento ostrov je obklopen korálovými útesy a průzračnou modrou vodou. Během pobytu zde máte možnost vidět tropické ryby, rejnoky a želvy a dokonce i delfíny. Na břehu ostrova najdete také mnoho jemných písečných pláží s pomalu se sklánějícími kokosovými palmami, kam si můžete lehnout a nechat se hýčkat výhledem na oceán.

Dalším zvláštním prvkem ostrova je jeho kultura a historie. Místní obyvatelstvo se skládá převážně z tzv. černých Marshallese, jejichž kořeny sahají až do 2. světové války, kdy se na Marshallých uskutečnila jedna z největších bitev v historii. V tomto místě můžete navštívit muzea, která prezentují historii ostrovů, ale také ukázky místní kultury a zvyků.

A co dělat na ostrově? Nevím o lepším způsobu, jak strávit volný čas, než na dvě aktivní konečky. Nejlépe volně pobíháte po pláži a sbíráte mušle, když slunce na půl a zpívá si oblíbenou píseň. Poté se můžete vydat na pěší turistiku do jednoho z národních parků Marshallských ostrovů a získat nový pohled na krásu přírody na ostrově. Pro ty, kteří touží po akčnějším dobrodružství, se nabízí možnost potápění, kde můžete vidět různé druhy korálových útesů a různých druhů ryb.

A na závěr vaší cesty do Marshallů, můžete navštívit místní trhy, kde si můžete koupit různé dárky a suvenýry. Ať už se rozhodnete koupit staré hedvábné plátno nebo skvělou řezbu z dřeva, nikdy nezapomeňte, že to je velmi krásná cesta, kterou jste se rozhodli podniknout.

Věřte nebo ne, cesta do Marshallů, konkrétně na ostrov Lib Island je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odpočinek a místní kulturu. Na této malé a romantické krajině si užijete slunce, koupání a jedinečnou atmosféru. Je to místo, které vám zanechá mnoho nevymazatelných zážitků a prožitků, které budete moci vzít s sebou do dalších roků.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky