Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Maroko Bahia Palace

Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Bahia Palace


1. Jaké jsou otevírací hodiny Bahia Palace?

Bahia Palace je otevřen denně od 9:00 do 17:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupenka do Bahia Palace?

Vstupné do Bahia Palace stojí pro dospělého 70 MAD (cca 200 Kč) a děti do 12 let mají vstup zdarma.

3. Kde se nachází Bahia Palace?

Bahia Palace se nachází v Marrákeši v Maroku, asi 10 minut chůze jižně od medína.

4. Je nutné si prohlídku Bahia Palace předem rezervovat?

Ne, není nutné si prohlídku Bahia Palace předem rezervovat. Může se však stát, že v období hlavní sezóny bude vstup omezený a fronty mohou být delší.

5. Je možné v Bahia Palace fotografovat?

Ano, je možné v Bahia Palace fotografovat, ale je zakázáno používat blesk a stativ.

6. Jaký typ oblečení je vhodný při návštěvě Bahia Palace?

Je vhodné nosit respektující oblečení, zejména na ramenou a kolenou.

7. Jaká je historie Bahia Palace?

Bahia Palace byl postaven v 19. století arabským sultánem Si Moussou. Nachází se na ploše více než 2 hektarů a má více než 150 místností.

8. Jsou v blízkosti Bahia Palace další turistické atrakce?

Ano, v blízkosti Bahia Palace se nachází další turistické atrakce, jako například Koutoubia Mosque, Ben Jusuf Madrasa a El Badi Palace. Tato místa jsou všechna v docházkové vzdálenosti.


Počasí Maroko Bahia Palace


Maroko je známý svým sluncem a horkým klimatem, které přitahuje turisty ze všech koutů světa. Pokud si plánujete návštěvu Maroka a chtěli byste si prohlédnout Bahia Palace, je důležité předem zjistit informace o místním počasí.

Bahia Palace se nachází v Marrákeši, který je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Maroku. V této oblasti jednak vládne suché, pouštní klima, ale z části i subtropické klima, které přináší období dešťů.

Nejoblíbenější období pro návštěvu Maroka a Bahia Palace jsou měsíce od října do května, protože nabízejí příjemné teploty a méně horké dny. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje 22°C-27°C, takže si budete moci vychutnat krásy města a paláce v pohodlném oblečení.

V letních měsících tedy v období od června do září je teplota v Marrákeši mnohem vyšší, průměrné hodnoty se pohybují okolo 35°C-45°C. To je důvod, proč se většina turistů pokouší vyhnout se tomuto období. Pokud si však chcete užít příjemný a klidný pobyt v Maroku, je důležité zajistit si dostatečné množství vody, chránit se před sluncem a přizpůsobit se místním podmínkám.

Pokud se chystáte na návštěvu v období dešťů, tedy na podzim či na jaře, můžete se setkat s několika deštivými dny, ale ve velké většině jsou to krátké bouřky, které rychle projdou.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Bahia Palace a Marrákeše jsou měsíce od října do května. Pokud se chystáte v létě nebo v období dešťů, je důležité si přizpůsobit svůj pobyt počasí, aby byl příjemnější a bezpečnější. Pokud máte rádi horké počasí, tak pro vás bude v létě v Marrákeši krásně. Pokud chcete mít klid i na turistických místech, vyhněte se období mimo říjen až květen. Maroko a jeho Bahia Palace nabízí nádherné zážitky po celý rok, jen je potřeba si zvolit vhodné období k návštěvě.


Letenka Maroko Bahia Palace


Bahia Palace v Maroku: Klenot architektúry v Marrákeši

Ak plánujete návštevu Maroka, nemôžete si nechať ujsť nádheru a veľkoleposť Bahia Palace v Marrákeši. Tento historický palác je skutočným klenotom architektúry a kultúry a poskytuje zaujímavý pohľad do bohatej minulosti tejto krajiny.

Bahia Palace, čo v preklade z arabčiny znamená "krása", bol postavený na začiatku 19. storočia na príkaz veľmoža Sidi Moussa. Palác slúžil ako rezidencia pre niekoľko generácií panovníkov a vždy prinášal luxus a pôvab.

Keď sa ocitnete v Bahia Palace, okamžite vás očarí jeho nádherné dvory a záhrady. Palác je obklopený rozsiahlymi záhradami s kvetinovými záhonmi, fontánami a pokojnými koridormi, čo je typické pre tradičnú marockú architektúru. Dominantou sú tiež farebné mozaiky, ktoré zdobia steny a podlahy paláca a vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Vo vnútri paláca sa nachádzajú rozľahlé priestory a izby zdobené kamennými a drevenými reliéfmi, ktoré zachytávajú bohatú marockú kultúru a umenie. Návštevníci môžu prechádzať chodbami vykladanými dlaždicami a obdivovať nádherné stavby a ikonické zábradlia vyrobené z rôznych materiálov, vrátane keramiky a geometrických vzorov.

Jedinečnosť Bahia Palace je o to viac zdôraznená jeho unikátnym dizajnom, ktorý kombinuje tradičnú marockú architektúru s rôznymi inšpiráciami zo severnej Afriky a Andalúzie. Každá miestnosť je vyzdobená s ohľadom na detaily a každý roh paláca vás prekvapí svojou eleganciou a exotickým vzhľadom.

Pre milovníkov histórie a kultúry je návšteva Bahia Palace skutočne obohacujúcim zážitkom. Palác vám umožní spoznať bohatú marockú minulosť a predstaviť si, ako panovníci žili v čase svojej slávy. Nielenže si môžete prezrieť samotné interiéry paláca, ale môžete sa aj pohrávať s myšlienkou, ako vyzerala životná štýl luxusu a pohodlia, ktorý v ňom raz vládol.

Bahia Palace je síce známe ako jedna z najnavštevovanejších atrakcií Marrákeša, ale jeho kúzlo a zákutia vás nadchnú napriek tomu, že vám spolu s ďalšími turistami poskytujú príjemné a pestré prostredie.

Ak hľadáte príležitosť preskúmať bohatstvo marockej kultúry a umenia, návšteva Bahia Palace by nemala chýbať na vašom zozname. Spojenie exotky, histórie a architektonického vizionárstva vytvára palác, ktorý vás nadchne svojou pôvabnou krásou.


Ubytování Maroko Bahia Palace


Bahia Palace patří mezi nejvýznamnější historické památky Maroka a je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Marrákeši. Tato nádherná rezidence byla postavena v 19. století za vlády sultána Hassana I. a až do 20. století sloužila jako domov pro marockou královskou rodinu.

Bahia Palace se nachází v srdci mediny Marrákeše a zachycuje nádhernou marockou architekturu. Svými rozlehlými zahradami, elegantními sloupovými chodbami a bohatě zdobenými místnostmi poskytuje tento palác návštěvníkům jedinečnou příležitost k nahlédnutí do bohaté historie a kultury této země.

Palác je známý svými krásnými zahradami, které představují kombinaci marockého stylu a francouzského jezdeckého umění. Zahrady jsou vyplněny travnatými plochami, květinovými záhony, fontánami a bazény, které vytváří ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci mohou procházet mezi stromy pomerančovníků, palmami a citronovníky, a vychutnávat si zároveň okouzlující atmosféru místa.

Dalším hlavním lákadlem paláce Bahia jsou jeho místnosti a jejich zdobení. Rezidence je vybavena nádherným dřevěným vyřezáváním, barevnými dlaždicemi a různými dekorativními prvky, které odrážejí tradiční marocký umělecký styl. Každá místnost je jako umělecké dílo samotné, s harmonickou kombinací barev, geometrických vzorů a neobvyklých tvarů.

V paláci Bahia se nachází také několik nádherných dvorů, které sloužily jako místa setkávání a tradiční marocké ceremonie. Dvůr Bahia je považován za jeden z nejkrásnějších, s impozantními sloupovými chodbami a fontánami. Návštěvník se zde může procházet mezi nádhernými sloupy a obdivovat krásu architektury.

Návštěva Bahia Palace je nezapomenutelným zážitkem a umožňuje návštěvníkům poznat a ocenit marockou historii a kulturu prostřednictvím nádherné architektury a uměleckých děl. Palác přináší pocit luxusu a bohatství, který byl typický pro královskou rodinu Maroka.

Pokud plánujete cestu do Marrákeše, nezapomeňte navštívit Bahia Palace. Tato historická památka vám poskytne nezapomenutelné zážitky a přinese vám blíž k marocké kultuře a tradicím.


Dovolená Maroko Bahia Palace


Maroko je exotická země s krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a zajímavou kulturou. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, zcela určitě se nebudete nudit. Jedním z mnoha míst, která v Maroku stojí za návštěvu, je Bahia Palace.

Bahia Palace se nachází v Marrákeši a patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce této oblasti. Byl postaven v 19. století a sloužil jako sídlo sultánovy manželky a jejího dvora. Dům byl celkově postaven s cílem vytvořit perfektní krásu.

Když vstoupíte do této krásné a impozantní budovy, společně s jemně vonícími květinami, ucítíte okamžitě atmosféru Maroka. V budově se nekráčí pouze davem lidí, ale je to již také turistická atrakce pro místní obyvatelstvo, kteří se tak mohou nejen podívat, ale také i strávit nějaký čas v této atmosféře sami.

Bahia Palace sestává z mnoha místností, oblouků a nádvoří. Jednou z nejvýznamnějších částí tohoto domu je Velký dům, který byl dříve sídlem sultánské rodiny. Tento dům je velmi krásně zdobený a pojme okolo 80 místností. V této části dne můžete navštívit například vstupní dvorec, kde dříve představoval přijímací proces, dále si můžete obdivovat krasově zdobenou svatební komoru a také další mnohé prostory, které dávají návštěvníkovi velmi přesnou představu o tom, jak žili monarchisté v této oblasti.

Kromě Velkého domu, můžete navštívit také trůnní síň a nádvoří s uměleckými díly. Pokud máte štěstí, můžete se ocitnout na prohlídce v době, kdy se zde koná kulturní akce. Bahia Palace se totiž často využívá k pořádání kulturních oslav.

Jistě se shodneme, že Bahia Palace je jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Marrákeši. Pro každého, kdo má zájem o architekturu, historii a kulturu, je to vzrušující zážitek. Pokud se chystáte na dovolenou do Maroka, nesmíte si tento skvost nechat ujít.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky