Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Malta Tarxien

Letenka Malta Tarxien


Letenka na Maltu: Objevte půvab města Tarxien

Pokud hledáte ideální destinaci pro vaši další dovolenou, maltské město Tarxien by mohlo být tou správnou volbou. Toto malebné město, které se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova, nabízí návštěvníkům řadu kulturních památek, krásnou přírodu a úchvatné pláže.

Jedním z hlavních lákadel Tarxienu je komplex Megalithic Temples. Tyto starodávné chrámy, které byly vybudovány v období mezi lety 3600 a 2500 př. n. l., jsou jedním z nejstarších dochovaných stavebních komplexů na světě. Jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte tuto fascinující historickou památku a ponořte se do dávných dob maltských neolitických obyvatel.

Dalším zajímavým místem v Tarxienu je přírodní rezervace Tal-Barrani. Tato zelená oáza nabízí klidné a relaxační prostředí, které Vás okamžitě uchvátí. Procházejte se po malebných cestách, obdivujte květinami pokryté louky a pozorujte místní faunu a floru. Bez ohledu na roční dobu, Tal-Barrani vždy přináší návštěvníkům kouzlo přírody.

A co pláže? Tarxien je výborným výchozím bodem pro objevování nejhezčích a nejčistších pláží na Maltě. Nachází se ve velmi blízkosti nedotčené pláže Marsaxlokk, která je známá svými křišťálově čistými vodami a bílým pískem. Zde si můžete užít slunečního koupání, potápění, nebo se prostě jen lenošit na pláži.

Pokud jste gurmáni, Tarxien také nabízí řadu skvělých restaurací, které Vám postaví na piedestal místní gastronomii. Ochutnejte autentická jídla, která jsou bohatá na přírodní chutě a místní ingredience. Tarxien je známý pro svou pestrou nabídku tradičních pokrmů, jako je octopus stew, pastečka z farinové mouky, bragioli (náplň z mletého masa ve vinné omáčce) a další delikatesy, které si zamilujete.

A jak se dostat na Maltu a Tarxien? Nejjednodušší možností je využít leteckou dopravu. Pořízení letenky na Maltu není problém, protože na tento ostrov létají mnohé letecké společnosti z různých evropských destinací. Někteří letecké přepravci nabízejí přímé lety do hlavního města Malty, Valletty, a od něj je Tarxien snadno dostupný veřejnou dopravou.

Zkrátka, návštěva Tarxienu na Maltě je ohromujícím zážitkem, plným historie, krásných scenérií a místních chutí. Udělejte si radost a vydejte se na toto fascinující místo, které rozhodně stojí za to objevit!


Počasí Malta Tarxien


Malta je krásná země, plná slunce, moře a jedinečných památek. Tarxien, malé městečko na jihu ostrova, nabízí turistům nejen kouzelné západ slunce, ale i pohled na jedny z nejstarších megalitických chrámů na světě. Při cestě do Tarxienu vás však může zaskočit počasí.

Klima na Maltě

Maltské klima je středomořské: horké a suché léto, mírné a vlhké zimy. Do Tarxienu se nejlépe vydejte na jaře nebo na podzim, když teploty nejsou tak extrémní. Během letních měsíců červenec a srpen se teploty mohou dostat až k 40°C. Turisté by měli být opatrní a nezapomenout si zabalit dostatek vody a ochranného opalovacího krému.

Počasí Tarxien

V Tarxienu se počasí může měnit. Během zimy (listopad – březen) jsou teploty okolo 15 – 20 °C a mohou být deštivé. Pokud se však zabere slunce, může být velmi teplé a užít si můžete krásný výhled na moře. Na jaře (duben – květen) a na podzim (říjen – listopad) bývají teploty příjemné, obvykle okolo 20 – 25 °C. To jsou ideální podmínky pro turistiku a objevování okolí Tarxienu. V letních měsících je velmi horko a doporučuje se vyhledat stín, zvláště když se budete procházet mezi megalitickými chrámy.

Co si vzít na výlet

Nezapomeňte si vzít s sebou pláštěnku a ochranné oblečení na případný déšť v zimě. V letních měsících se oblečte do lehkých a vzdušných oděvů a doneste si dostatek vody na hydrataci. Návštěvníci mohou také zkusit ochutnat místní speciality, jako jsou krevety, ryby a místní vína. Nedaleko Tarxienu se nachází blízké pláže, kde můžete vyrazit na koupání a užít si slunce.

Závěr

Tarxien nabízí návštěvníkům své kouzlo a oživení z historie s krásným výhledem na okolní vodní oblasti. Pozor však na počasí, které se může velmi rychle změnit. Nikdy nevíte, jestli budete v Tarxienu obdivovat západ slunce, nebo se budete schovávat před prudkou bouřkou. Proto se vždycky dobře připravte na možná nepříjemná překvapení.


Ubytování Malta Tarxien


Malta je oblíbenou turistickou destinací s mnoha krásnými místy k návštěvě. Tarxien je jedním z mnoha půvabných měst na Maltě, které stojí za to zvážit jako destinaci na dovolenou.

Pokud plánujete navštívit Tarxien, první věcí, kterou budete potřebovat, bude ubytování. Existuje mnoho možností v oblasti, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a Airbnb pronájmů.

Jeden z nejlepších hotelů v Tarxien je Hotel Plevna. Tento hotel se nachází v blízkosti městského centra a je ideální pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti mnoha zajímavých míst. Hotel nabízí dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou, TV a klimatizací. Pokoje jsou prostorné a dobře zařízené a personál je velmi přátelský a ochotný. Hotel také má venkovní bazén, který je ideální pro odpočinek po celodenním objevování města.

Dalším možným ubytováním v oblasti je Vilhena BandB. Tento penzion se nachází v blízkosti Tarxien Hypogeum, což je jedna z nejvíce atraktivních památek v oblasti. Vilhena BandB nabízí pokoj v rustikálním stylu s vlastní koupelnou a společnou kuchyní. Hosté mají také přístup k venkovnímu bazénu a hospodářskému dvorku s grilem. Penzion se nachází v klidné a tiché oblasti, což zaručuje klidný a pohodlný pobyt.

Pokud hledáte více samostatnosti a prostoru, pronájem apartmánu by mohlo být ideální volba pro vás. V oblasti je mnoho apartmánů, které nabízejí samostatnou koupelnu, kuchyň a obývací pokoj, což zaručuje mnohem větší volnost a flexibilitu během vaší dovolené. Jedním z nejlepších Airbnb pronájmů v oblasti je "Spacious 3 Bedroom Apartment in Tarxien". Tento apartmán nabízí tři prostorné ložnice, dvě koupelny, kuchyň a obývací pokoj v moderním a dobře zařízeném stylu. Byt také má balkon s výhledem na místní vesnici a terasu s grilem.

Obecně platí, že v oblasti Tarxien je mnoho možností pro ubytování pro každý rozpočet a typ cestujících. Navštivte Tarxien a užijte si příjemný a komfortní pobyt v jednom z nejkrásnějších měst na Maltě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Tarxien


Nejčastější dotazy a odpovědi o Maltě (konkrétně Tarxien):

1. Co je Tarxien za město?
Tarxien je malé město na Maltě, které je známé zejména díky Megalitickým chrámům Tarxien, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Tarxien?
Lze se dostat do Tarxien autobusem z hlavního města Valletta nebo z jiných částí Malty. Tarxien je také vzdálen pouze 6 km od mezinárodního letiště Malta.

3. Kde se nachází Megalitické chrámy Tarxien?
Megalitické chrámy Tarxien se nacházejí nedaleko centra města Tarxien. Jsou snadno dostupné pěšky z hlavního náměstí.

4. Kdy byly Megalitické chrámy Tarxien postaveny?
Megalitické chrámy Tarxien byly postaveny kolem roku 3150 př. n. l. a jsou tak jedny z nejstarších dochovaných staveb na světě.

5. Kolik stojí vstupné do Megalitických chrámů Tarxien?
Vstupné do Megalitických chrámů Tarxien pro dospělé stojí 6 EUR, zatímco děti do 12 let mají vstup zdarma. Je také možné zakoupit kombinovanou vstupenku, která zahrnuje návštěvu jiných archeologických lokalit na Maltě.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Megalitických chrámů Tarxien?
Prohlídka Megalitických chrámů Tarxien trvá obvykle asi 1 hodinu, ale můžete si prohlídku prodloužit a strávit více času prozkoumáváním jednotlivých částí chrámů.

7. Jaký je otevírací doba Megalitických chrámů Tarxien?
Megalitické chrámy Tarxien jsou otevřené od pondělí do neděle od 9:00 do 17:00 hodin.

8. Existují v okolí Megalitických chrámů Tarxien restaurace nebo obchody?
Ano, v okolí Megalitických chrámů Tarxien najdete několik restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete odpočinout, najíst se nebo nakoupit suvenýry.

9. Jaké další zajímavé místa se nachází v okolí Tarxien?
V okolí Tarxien se nachází další zajímavá místa, jako například Hypogeum Hal Saflieni, které je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo Marsasloxx, přístavní město s tradičními rybářskými loděmi.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Megalitických chrámů Tarxien?
Nejlepší čas na návštěvu Megalitických chrámů Tarxien je během jarního a podzimního období, kdy je počasí mírné a méně turistů. Během letních měsíců může být velmi horko a chrámy jsou velmi rušné.


Dovolená Malta Tarxien


Dovolená na Maltě se může stát nezapomenutelným zážitkem. Tato země nabízí mnoho krásných míst a atrakcí. Jedním z těchto míst je Tarxien.

Tarxien je městečko na jihu ostrova Malta. Jeho název pochází od slova "Tarzin", což znamená "kamenné kříže". Tarxien je známý především díky svým megalitickým chrámům. Tyto chrámy jsou velmi staré, pocházejí z doby před 5000 lety a jsou dokladem významného kulturního dědictví Malty.

Chrám v Tarxien byl objeven v roce 1913 a stal se jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Maltě. V roce 1980 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Chrám je známý svými velkými bloky kamene a složitými reliéfy a gravurami. Tyto reliéfy představují symbolické postavy a figurky, jako jsou například zvířata a lidské postavy.

Dnes můžete navštívit chrámy v Tarxien v rámci prohlídky, která vám představí nejen historii tohoto místa, ale také život lidí, kteří zde v době stavby chrámu žili. V chrámu můžete vidět například mnoho keramických a kamenných artefaktů nebo reprodukce těch nejvýznamnějších reliéfů.

V Tarxienu se rovněž nachází mnoho dalších zajímavých míst a památek. Je to například katedrála sv. Pavla, která byla postavena v 17. století na počest sv. Pavla, který na Maltě pobýval. Dále se zde nachází například muzeum folkloru nebo muzeum vojenské historie.

Pro milovníky přírody je v Tarxienu k dispozici mnoho krásných parků a zahrad. Mezi nejznámější patří Majjistral Nature and History Park nebo San Anton Gardens, který byl založen v roce 1636 a je plný zeleně a květin.

K dispozici jsou také restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat místní speciality. Mezi ty nejznámější patří koláč s ricottou a jahodami zvaný imqaret nebo pečená ryba plněná krevetami a rýží.

Pokud hledáte místo k odpočinku a relaxaci, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů. V Tarxienu se nachází například hotel Corinthia Palace Hotel & Spa, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od chrámu v Tarxien.

Výlet do Tarxienu je nezapomenutelný zážitek a určitě stojí za to, abyste si ho při své dovolené na Maltě nenechali ujít.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky