Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Malta Floriana

Dovolená Malta Floriana


Pokud plánujete letní dovolenou na Maltě, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu malebného města Floriana. Toto město leží nedaleko hlavního města Valletty a nabízí jedinečný mix historie, kultury a přírodní krásy.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Floriane je Velký přístav, který je také jedním z největších přírodních přístavů na světě. Zde můžete pozorovat impozantní lodě a jachty, jak plují do a z přístavu, a užít si příjemnou atmosféru pobřeží.

Dalším must-see místem je Floriana Main Gate, která je bránou do města. Tato historická brána je známá svou impozantní architekturou a poskytuje výhled na okolní oblasti. Po projití brány se ocitnete v úzkých uličkách a malebných kavárnách, kde se můžete občerstvit a ochutnat místní kuchyni.

Mezi dalšími zajímavými místy v této lokalitě je také Floriana Granaries, což jsou historické sklady, které sloužily k uchovávání obilí. Dnes jsou tyto sklady přeměněny na kulturní centrum, kde můžete navštívit výstavy a získat lepší představu o historii a kultuře Malty.

Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit Barrakka Gardens. Tyto zahrady se nacházejí na vrcholu Floriana a nabízí úžasný výhled na Vallettu a přístav. Můžete zde posedět na lavičkách, obdivovat květiny a okouzlující fontány nebo si udělat piknik a relaxovat v příjemném prostředí.

Floriana je také známá pro své bohaté kulturní dědictví, které můžete objevovat v muzeích a galeriích. Jednou z hlavních atrakcí je Muzeum státní brány, které představuje historii Valletty a Malty jako celku. Můžete se dozvědět o dějinách ostrova, militárním dědictví a mnoho dalšího.

Po celém Floriane najdete také mnoho restaurací a barů, kde můžete ochutnat tradiční místní speciality, jako je Fenkata (kočka na místní způsob), Timpanu (maltský kuřecí koláč) nebo Pastizzi (tradiční maltská pečiva plněná ricottou nebo hrachovou pastou).

Celkově řečeno, Floriana je skutečným skvostem na Maltě a nabídne vám kombinaci historie, kultury a přírodních krás. Ať už jste milovníkem historie, kultury, nebo jednoduše hledáte místo k relaxaci a procházkám, Floriana vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Floriana


1. Jaká je hlavní atrakce v Maltě Floriana?
Hlavní atrakcí v Floriana je Malta Memorial, který připomíná oběti druhé světové války.

2. Jak se dostanu z letiště na Maltě do Floriany?
Nejbližší letiště je Malta International Airport, odkud můžete použít autobusovou nebo taxiovou službu, aby jste se dostal do Floriana. Cesta trvá přibližně 20-30 minut.

3. Které pláže jsou nejblíže Floriáně?
Nejbližšími plážemi k Floriáně jsou St. George's Bay a Sliema. Oba jsou vzdálené přibližně 10 minut jízdy.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Floriáně?
Floriana nabízí širokou škálu restaurací, které nabízí tradiční maltskou kuchyni i jiné mezinárodní speciality. Některé z populárních restaurací v této oblasti jsou Rubino, Lulu Restaurant a King's Own Band Club.

5. Kde se nachází hlavní nákupní centrum v Floriáně?
Hlavním nákupním centrem v Floriáně je The Mall. Nachází se v centru města a nabízí různé obchody, butiky a restaurace.

6. Jaké jsou nejlepší hotely v Floriáně?
Některé z nejlépe hodnocených hotelů v Floriáně jsou The British Hotel, Grand Hotel Excelsior a Palazzo Consiglia.

7. Kdy je nejlepší doba navštívit Floriánu?
Nejlepší doba na návštěvu Floriány je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké a turistický ruch není tak intenzivní jako v létě.

8. Jaká je výška vstupního poplatku do Malta Memorial?
Vstupní poplatek do Malta Memorial je zdarma.


Letenka Malta Floriana


Cestování je jedním z nejkrásnějších zážitků, který si můžeme dopřát. Obzvlášť, když máme možnost využít letenky do neuvěřitelných míst jako je Malta - Floriana.

Floriana je město na ostrově Malta, které se nachází na jižním konci města Valletta. Je to malé ale historické místo s bohatými tradicemi a nádhernou přírodou. Vzhledem k tomu, že se nachází ve středu ostrova Malta, není problém se odsud dostat kamkoliv chcete.

Pokud cestujete z České republiky, můžete si pořídit letenku do Floriana s jedním přestupem v Amsterdamu. Cesta trvá asi 4 hodiny a klidně si ji můžete užít, protože o všem ostatním se postará spolehlivá letecká společnost. Po příletu na letiště v Maltě stačí si přivinout zavazadla a vyrazit do úžasného města Floriana.

Pro začátek se můžete vydat do centra města, kde se vás uchvátí nádherné stavební památky z 18. století, kdy bylo město založeno. Najdete zde působivé budovy, jako je například l'Argotti botanická zahrada, která vám nabídne pohled na nádherné rostliny a květiny.

Další nezapomenutelnou zastávkou by mohlo být monumentální Floriana enceinte, které tvoří vysoké zdi kolem města. Pro pozorovatele je zde k dispozici nádherný výhled na zátoku Grand Harbour a Pláž Sliema.

Nakonec, jaká by to byla cesta bez mořských koupání? Naštěstí je Floriana situována poblíž nejkrásnějších pláží na ostrově Malta, jako jsou například Gnejna Bay a Ċirkewwa Bay. Tyto pláže nabízí nejen úchvatné výhledy na křišťálově čisté moře, ale i velké množství vodních aktivit, jako například potápění, šnorchlování, windsurfing, jachting a mnoho dalšího.

Cesta do Floriana je určitě tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí zažít středomořskou atmosféru a město plné zajímavostí a památek. Tak neváhejte a pořiďte si letenku na tuto úchvatnou destinaci a nechte se unášet vlnami moře a klidnou atmosférou města Floriana.


Počasí Malta Floriana


Malta je krásný ostrov, který se nachází v jižní Evropě. Ostrov Malta se skládá z mnoha krásných měst a obcí, mezi nimiž je i Floriana. Tento malý městský stát leží přímo u moře a nabízí krásné pláže, nádherné mořské výhledy a skvělou atmosféru.

Počasí na Maltě se mírní podle ročních období a vyznačuje se vysokými teplotami a slunečním svitem. Jaro a podzim na Maltě jsou velmi příjemné a teploty se pohybují od 20 do 25 stupňů Celsia. Léto je na Maltě velmi horké a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné, ale občas může nastat chladné a deštivé období.

Když mluvíme o počasí Floriana, je třeba poznamenat, že se zde nenachází žádné specifické počasí. Floriana jako celek sdílí shodnou klimatickou podobu s hlavním městem Vallettou. Od října do dubna je Floriana osvětlena sluncem s mírnou vlhkostí a měkkými teplotami. V průměru se pohybují od 10ºC noci do 20ºC ve dne. Během tohoto období je období nejvíce deštivé.

Od května do září je Floriana velmi slunečná a suchá. V této době se teploty zvyšují na 30 ° C nebo více během dní a 20 ° C při nočním odpočinku. Málokde se na ostrově nevyskytují přechodné bouřky, které se objevují v období od srpna do září.

Když jste v Floriana, rádi byste si vychutnali počasí. Rádi byste si užili každou minutu na promenádě se sluncem, milovali byste si fotografovat stinné šapitó nebo prostě potřebujete relaxovat na pláži. Při návštěvě Floriany budete mít spoustu příležitostí se těšit z počasí, které vám nabízí krásné slunečné dny, teplé poznávání a nádherné západy slunce na pobřeží.

Když tedy plánujete návštěvu Floriana, mějte na paměti vysoké teploty a intenzivní sluneční záření, zvlášť v letních měsících. Nezapomeňte si vzít s sebou sluneční brýle a krém na opalování, abyste se chránili před přepálením. Vyzkoušejte si ty nejlepší místa pro fotografování, jakými jsou Valetta Waterfront nebo The Mall gardens, a užijte si tak nejlepší z Floriana a Malty.


Ubytování Malta Floriana


Malta je krásný a živý ostrov uprostřed Středozemního moře, plný historie, kulturního dědictví a lákadel pro turisty. Mezi jedním z těch nejnavštěvovanějších míst patří město Floriana, které se nachází na severovýchodním pobřeží Malta.

Floriana láká návštěvníky zejména svojí nádhernou historií. Jeho středověká architektura byla postavena v 18. století a nejvýznamnější pamětihodností je Fort Saint Elmo, hrad z roku 1530, který se nachází na nejvyšším bodě Floriana a nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu.

Kromě toho je návštěva Floriana skvělou příležitostí k odpočinku a relaxaci. Pro to, aby byl pobyt na Maltě pro turisty co nejkomfortnější, nabízí město Floriana řadu kvalitních ubytování.

Jedním z nejlepších hotelů v Floriana je Grand Hotel Excelsior, který se nachází v historické čtvrti Valletta – hlavním městě Malty, a nabízí návštěvníkům vše potřebné pro bezstarostný pobyt. Mezi nabízené služby patří prostorné a elegantní pokoje, výborná kuchyně, fitness centrum, sauna, bazén, turistické služby a další.

Dalším skvělým ubytováním v témže stylu je Hotel Phoenicia Malta, který se nachází blízko nádherného veřejného parku, který turisté mohou navštívit nejenom kvůli nejlepšímu pohledu na ostrov, ale také kvůli zajímavým turistickým trasám.

Nicméně, pokud se rozhodnete ubytovat v autentické atmosféře ostrova, pak je Floriana ideálním místem, kde můžete najít kvalitní a pohodlné apartmány s atmosférou rodinné pohody. Tyto apartmány jsou často vybaveny bazénem, posezením na slunci a dokonce i ochotnými hostiteli, kteří vám poskytnou všechny informace o okolí.

Výhodou pobytu v apartmánech je také možnost využívání malých kuchyň, kde si můžete připravovat jídlo, jak bude libo. Tato možnost je velmi výhodná pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří mají specifické kulinářské představy.

Kromě standardních a luxusních hotelů a apartmánů nabízí Floriana také příjemné a levné ubytování typu bed and breakfast, které se nachází v historických budovách města a nabízí snídaňový trh s místními specialitami.

Navštívit Floriana je bezesporu zážitek, který si každý turista jistě užije. Nabízí pestrou a přitažlivou atmosféru, úžasnou architekturu a kvalitní ubytování. Protože se v letní sezoně může vše rychle zaplnit, doporučuje se předem zarezervovat své ubytování, aby byl pobyt co nejkomfortnější.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky