Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Malta Comino

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Comino


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Maltě a Cominu?
Nejlepší pláže na Maltě jsou Golden Bay, Mellieha Bay, St. Peter's Pool a Għajn Tuffieħa. Na ostatním ostrově Comino stojí za návštěvu pláže Blue Lagoon a Santa Marija Bay.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina?
Nejlepší doba na návštěvu Malty a Comina je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch není příliš silný.

3. Jaká je místní měna a kde si mohu vyměnit peníze?
Místní měnou je euro. Peníze si můžete vyměnit v bankách, směnárnách nebo v některých hotelích.

4. Je potřeba vízum pro vstup na Maltu?
Občané EU a mnoha dalších zemí nemusí žádat o vízum pro vstup na Maltu na dobu kratší než 90 dnů. Další informace získáte na vládních webových stránkách nebo v konzulární kanceláři.

5. Jak se dostanu na Comino?
Comino je nejlépe dostupný lodí z přístavu na ostrově Malta nebo z přístavu na ostrově Gozo.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Maltě a Cominu?
Mezi nejlepší aktivity na Maltě a Cominu patří prohlídka historických památek, potápění, plavba po okolních ostrovech, vodní sporty a turistika v přírodních oblastech.

7. Kde se dobře nají na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu se najde mnoho skvělých restaurací nabízejících místní speciality, jako je vařený kanec, ryby, krůta nebo octopus.

8. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování na Maltě a Cominu?
Výběr ubytování na Maltě a Cominu je velmi široký a zahrnuje vše od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejlepší místo k ubytování závisí na vaší preferenci a rozpočtu.

9. Jaká je doprava na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu je možné se dopravovat autobusy, taxi nebo pronajatým autem nebo skútrem. Na ostrově Malta je také k dispozici pravidelná linka metra.

10. Kde si koupím suvenýry a památky na Maltě a Cominu?
Na Maltě a Cominu najdete mnoho obchodů se suvenýry nabízejících tradiční výrobky, jako jsou džbány, sklo a různé druhy kamenů a minerálů. Najdete také mnoho obchodů s výrobky ze zemědělství, jako jsou med a olivový olej.


Dovolená Malta Comino


Malta Comino je idylický ostrov, který se nachází v Jaderském moři, nedaleko od většího ostrova Malta. Tento menší ostrov je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete užívat klidné atmosféry, krásných pláží a úchvatných přírodních scenérií.

Ostrov Malta Comino je známý svou nádhernou modrou lagunou nazývanou "Blue Lagoon". Toto je jedno z nejkrásnějších míst na Maltě a je snem mnoha turistů. Modrá laguna je obklopena útesy a křišťálově čistou vodou, která je perfektní pro potápění, šnorchlování a plavání. Zde můžete pozorovat různé druhy barevných ryb a korálových útesů. Pokud jste fanoušci vodních sportů, můžete si také vyzkoušet jachting a jiné adrenalínové aktivity.

Dalším zajímavým místem na ostrově Malta Comino je pevnost Santa Marija. Tato pevnost byla postavena rytíři řádu sv. Jana v 17. století a sloužila jako obrana proti pirátům a dalším nepřátelům. Dnes je pevnost Santa Marija oblíbeným místem pro turisty, kteří si zde mohou prohlédnout historickou architekturu a naučit se více o historii Malty.

Pro milovníky přírody je možné se vydat na procházku po ostrově Malta Comino a objevovat jeho unikátní flóru a faunu. Ostrov je domovem mnoha druhů ptáků, které si zde nacházejí své hnízdiště. Turisté mohou také navštívit přímořskou jeskyni známou jako "Crystal Lagoon", kde najdou kristálově čistou vodu a krásné skály.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Malta Comino, nebudete zklamáni. Existuje několik luxusních hotelů a resortů nabízejících výhled na moře a nekonečné možnosti relaxace. Mnoho z nich má také bazény, wellness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Malta Comino je také vhodná destinace pro rodiny s dětmi. Ostrov je bezpečný a nabízí mnoho aktivity pro malé dovolenéře. Děti se mohou koupat ve velmi mělké vodě, stavět pískové hrady a zkoumat bohatství mořského života.

V blízkosti ostrova Malta Comino se nachází také další zajímavé atrakce, které byste neměli vynechat. Navštívte například blízkou ostrov Gozo, který je ještě klidnější a romantický. Zde můžete navštívit Ggantija, nejstarší chrám na Maltě, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Také můžete navštívit město Victoria, které poskytuje pohled na zasněžené krátery vulkánu.

Pokud si přejete uniknout od každodenního shonu a zažít dovolenou plnou krásy a relaxace, pak je Malta Comino tou správnou volbou pro vás. Nechte se okouzlit jeho čistými plážemi, tyrkysovou vodou a překrásnou přírodou. Navštivte Malta Comino a zažijte unikátní dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy.


Počasí Malta Comino


Malta Comino je souostroví nacházející se v Středozemním moři, uprostřed mezi Sicílií a severním pobřežím Afriky. Toto malé souostroví, které se skládá ze tří ostrovů - Malty, Goza a Comina, je proslulé svým slunečným a příjemným počasím, které se vyznačuje teplými léty a mírnými zimami.

Počasí na Maltě Comino je typicky středomořské. Léto (červen až září) je obdobím s vysokými teplotami, kdy denní teploty se obvykle pohybují mezi 25 a 35°C. Horké slunečné dny jsou časté, přestože mohou být příležitostně přerušeny krátkými přeháňkami. Noční teploty v létě se pohybují mezi 18 a 25°C, což znamená, že je to ideální čas pro procházky po plážích a večerní aktivity.

Podzim (říjen a listopad) je stále relativně teplý, s denními teplotami kolem 20 až 25°C. Možná dochází k ojedinělým dešťovým srážkám, ale počasí je stále příjemné a vhodné pro různé outdoorové aktivity, jako je procházky podél pobřeží a návštěva historických památek.

Zima (prosinec až únor) je nejchladnějším obdobím na Maltě Comino, ale stále je o dost teplejší než v mnoha částech Evropy. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 15 a 20°C a noční teploty při pádu slunce klesají na 10 až 15°C. Někdy může být vítr, což snižuje pocit teploty, ale sluneční svit převládá většinu času. Během zimy může přijít i ke krátkým dešťovým srážkám, ale to neznamená, že to ovlivní celkový nádherný zážitek z pobytu.

Jaro (březen až květen) je obdobím, kdy se počasí zase otepře a Maltě Comino se vrátí svá slunečná a teplá pověst. Denní teploty se pohybují kolem 20 až 25°C, což je ideální teplota pro procházky po přírodě nebo opalování na pláži. Noční teploty v jarním období jsou příjemnější a obvykle se pohybují mezi 12 a 18°C.

Celkově lze konstatovat, že počasí na Maltě Comino je téměř vždy příznivé a slunečné. To je přesně ten důvod, proč je toto místo tak oblíbené u turistů, kteří sem míří především kvůli jedinečným plážím, skalnatým útesům, historickým památkám a krásnému pobřeží. Pokud hledáte sluneční a teplou dovolenou, Malta Comino je pro vás to pravé místo.


Letenka Malta Comino


Malta a Comino jsou dvě malebná ostrovní území ležící v Jaderském moři, která lákají turisty ze všech koutů světa svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a půvabným středomořským klimatem. Cestovatelé hledající dovolenou plnou slunce, relaxace a dobrodružství by neměli přehlédnout možnost letenky na ostrovy Malta a Comino.

Ostrov Malta je hlavním ostrovem tohoto souostroví a má mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jeho hlavní město Valletta je jedním z nejlépe zachovaných historických měst v Evropě a bylo dokonce zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Ve Vallettě můžete navštívit nádhernou katedrálu svatého Jana, která je považována za jednu ze skvostů barokní architektury. Okouzlující pevnost St. Elma nabízí panoramatický výhled na město a přístav. Většina turistů také neodolá návštěvě Modré jeskyně, která se nachází nedaleko města Qawra. Tato přírodní památka je známá svými azurovými vodami a vstupem do ní lze zajistit s lodí.

Pokud toužíte po přírodní kráse a klidu, navštivte ostrov Comino. Jediným trvale obydleným místem na tomto ostrově je malá vesnice zvaná San Niklaw. Comino je známý především díky jedinečnému Modrému laguně, která je jednou z nejkrásnějších lagun na ostrovech Středozemního moře. Tato laguna je velmi oblíbená u potápěčů a šnorchlujících turistů díky svému úžasnému podmořskému světu. Zelené a odlehlé pláže Comina, jako je například Pláž Santa Marija, jsou ideálními místy relaxace, užívání slunce a koupání v klidné atmosféře.

Unikátní ostrovy Malta a Comino nabízejí širokou škálu aktivit a zážitků. Budete-li se chtít pobavit, můžete se vydat na vodní lyže, parasailing nebo surfování. V blízkosti ostrova Malta jsou také některé z nejlepších míst pro potápění na světě, jako je vrak HMS Maori. Ostrovy jsou také bohaté na kulturní akce a festivaly. Mezinárodní ohňostrojový festival na Maltě je jedním z největších ohňostrojových festivalů Evropy a láká tisíce návštěvníků každoročně.

Díky své blízkosti k Itálii je Malta snadno dostupná z různých evropských destinací. Existuje mnoho přepravních společností nabízejících letenky na tyto ostrovy za dostupné ceny. Stačí si vybrat nejvhodnější termín a započnout svůj dobrodružný výlet na tato malebná místa.

Pokud jste přitahováni křišťálovou vodou a nádhernými krajinami, letenka na ostrovy Malta a Comino je pro vás tou nejlepší volbou. Tyto ostrovy nabízejí nejen sluneční dovolenou na písečných plážích, ale také bohatou kulturu, historii a přírodní krásy. Nechte se unést atmosférou těchto jedinečných ostrovů a zažijte dovolenou, která vám zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Ubytování Malta Comino


Malta Comino je malý ostrov ležící mezi ostrovy Malta a Gozo v Maltském souostroví. Ačkoli je nejmenším ostrovem ze tří, nabízí návštěvníkům překrásné přírodní scenérie, úchvatné pláže a klidnou atmosféru. Pro ty, kteří chtějí zůstat na této idylické destinaci, je zajištěno různé druhy ubytování, které splní všechna přání a potřeby.

Pokud hledáte luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře, Malta Comino nabízí několik luxusních resortů. Tyto resorty jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí být obklopeni krásou přírody, ale zároveň si užít relaxace a nadstandardních služeb. V těchto rezortech najdete luxusní pokoje s moderním zařízením, vyhlášené restaurace nabízející širokou škálu jídel a wellness centra, kde si můžete užít příjemné masáže a procedury.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější typ ubytování, Malta Comino také nabízí místní hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou většinou rodinně provozována a nabízejí vřelou atmosféru a pohodlí. V těchto hotelích a penzionech najdete pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů po větší rodinné apartmány. Mnoho z těchto zařízení je blízko pláže, což vám umožní snadný přístup k moři a koupání.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost ubytování, Malta Comino nabízí také kempy a hostely. Tyto zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času venku a užívat si aktivity na ostrově. Kempy poskytují možnost stanování s veškerými vybaveními a hostely nabízejí levné ubytování ve sdílených pokojích.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Malta Comino vám jistě přinese příjemný a relaxační pobyt. Ostrov je malý, což znamená, že všechna ubytování jsou v blízkosti pláže a dalších turistických atrakcí. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním resortu, hotelu, penzionu, kempu nebo hostelu, určitě vyrazte objevovat krásy tohoto idylického ostrova a užívat si pobyt plný slunce, moře a relaxace.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky