Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Libanon Qadisha Grotto

Počasí Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země s velmi různorodým klimatem, které se liší v závislosti na nadmořské výšce, vzdálenosti od moře a geografické poloze. Pokud vás zajímá počasí v oblasti Qadisha Grotto, což je chráněná jeskyně v severním Libanonu, právě pro vás jsme se o tuto oblast postarali a přinášíme vám podrobnější informace.

Qadisha Grotto se nachází nedaleko vesnice Bcharre v severní části Libanonu a je obklopena pohořími hor Libanon. Tento přírodní úkaz je významné místo pro mnoho náboženských a kulturních událostí, které jsou v Libanonu velmi významné.

Pokud jde o počasí v této oblasti, je třeba podotknout, že se značně liší podle ročního období. Během zimy jsou teploty nízké a mohou klesnout až pod nulu. Během jara a podzimu jsou teploty mírné a v létě bývají vysoké - mohou dosahovat až 30°C. Přestože v létě teploty dosahují hodnot podobných těm, které se vyskytují ve středomořských oblastech, rána bývají celkem chladná.

Kvůli své poloze v horách Libanonu je tato oblast v zimě velmi často pokryta sněhem a bývá uzavřena kvůli špatnému počasí. Pokud tedy chystáte návštěvu této oblasti v zimních měsících, ujistěte se, že je cesta přístupná.

Celkově lze říci, že pokud vás zajímá Qadisha Grotto, doporučujeme návštěvu v období jara nebo podzimu, kdy jsou teploty mírnější a počasí se může ráno a večer ochladit. V létě pak počítejte s horkými a suchými dny, takže je důležité se připravit vhodným způsobem.

V každém případě je Qadisha Grotto nádhernou lokalitou s mnoha možnostmi k poznání úchvatné přírody a kulturních památek, ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Qadisha Grotto


1. Jak se dostanu do Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v severním Libanonu, nedaleko města Bcharre. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště v Bejrútu. Z Bejrútu můžete využít autobusy, pronajmout si auto nebo si objednat taxislužbu, abyste se dostali do Bcharre. Odtud je možné si pronajmout místní vůdce, který vás provede Qadisha Grotto.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Qadisha Grotto?
Odpověď: Vstupní poplatky do Qadisha Grotto se mohou lišit. Doporučuje se si ověřit aktuální ceny před vaší návštěvou. Obvykle se platí malý poplatek za vstup do jeskyně nebo se vybírá vstupné při rezervaci prohlídky s místním průvodcem.

3. Kde se nachází Qadisha Grotto v Libanonu?
Odpověď: Qadisha Grotto se nachází v údolí Kadisha ve velkém horském regionu na severu Libanonu. Nachází se asi 6 km od města Bcharre.

4. Jakou délku má prohlídka Qadisha Grotto?
Odpověď: Délka prohlídky Qadisha Grotto závisí na vašich preferencích a dostupných možnostech. Obvykle trvá 1-2 hodiny.

5. Je Qadisha Grotto otevřená veřejnosti celoročně?
Odpověď: Ano, Qadisha Grotto je obvykle otevřená veřejnosti po celý rok, s výjimkou některých dnů, kdy může být zavřená pro údržbu nebo během speciálních událostí. Doporučuje se si ověřit otevírací dobu před vaší návštěvou.

6. Je nutné mít na návštěvu Qadisha Grotto s sebou vlastní průvodce?
Odpověď: Doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám umožní objevovat a lépe porozumět historii a geologii Qadisha Grotto. Průvodce zajistí bezpečnost a pozornost při prohlídce jeskyně.

7. Jaké jsou hlavní atrakce v okolí Qadisha Grotto?
Odpověď: Okolí Qadisha Grotto nabízí velké množství atrakcí včetně kláštera Qozhaya, údolí Qadisha, Bcharre Cedars Forest a Muzea Khalil Gibran, které vystavuje díla slavného libanonského spisovatele a malíře Khalila Gibrana.


Dovolená Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte exotickou a nezapomenutelnou dovolenou, může pro vás být ideální volbou návštěva Libanonu a průzkum jedné z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních památek této země – Qadisha Grotto.

Qadisha Grotto, také známý jako Jeita Grotto, se nachází asi 20 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této země. Je to jeskynní systém se dvěma obrovskými komorami – Horní a Dolní Jeskyně. Vstup do jeskyně se nachází asi 220 metrů nad mořskou hladinou a prohlídka vás zavede až do hloubky více než 120 metrů pod zemským povrchem.

Turistická trasa v dolní jeskyni vede přes impozantní chodbu plnou krápníků a stalaktitů, včetně nejdelšího stalagnátu na světě, který dosahuje výšky 8,2 metru. Následuje soutěska s podvodní řekou, která vás zavede k nádherným vodopádům a jezírkům s průzračně modrou vodou. Horní jeskyně, která je celkem 10500 metru čtverečních velká, není zatím využívána pro turistické účely, ale slouží jako archeologický a vědecký výzkumný ústav.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1836 a od té doby se stala oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jeita Grotto byl dokonce nominován na výstavu Nových světových divů v roce 2007. Protože se jedná o chráněnou oblast, mohou turisté navštívit pouze přilehlé muzeum a turistickou trasu v dolní jeskyni, kde se zároveň nachází promítací sál a kavárna.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu, je návštěva Qadisha Grotto perfektním zážitkem. Jeskyně poskytuje úchvatné pohledy na neuvěřitelné formace, a zároveň také ukazuje návštěvníkům, jak proudí voda a jaký vliv má na podzemní krajinu. Ať už plánujete dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Qadisha Grotto bude určitě jedním z nejvíce vzpomínaných cestovatelských zážitků vašeho života.


Letenka Libanon Qadisha Grotto


Libanon je zemí, která je známá nejen svou historií a malebnou přírodou, ale také úžasnými jeskyněmi. Jednou z těchto fascinujících jeskyní je Qadisha Grotto, která je skutečným pokladem této kraje.

Qadisha Grotto se nachází v údolí Qadisha, které se rozprostírá v severní části Libanonu. Toto údolí je známé také jako Svaté údolí, protože se zde ukrývaly mnišské komunity již od 7. století. Zdejší jeskyně mají nejen přírodní a historickou hodnotu, ale také náboženský význam.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1991 a od té doby přitahuje návštěvníky z celého světa. Její velikost a krása jsou opravdu úžasné. Tato jeskyně je součástí rozsáhlého systému podzemních prostor, který zahrnuje stalaktity, stalagmity, vodopády a mnoho dalších přírodních úkazů.

Co dělá Qadisha Grotto tak jedinečnou je její rozmanitost a kontrast mezi světlými a tmavými odstíny. Při vstupu do jeskyně se návštěvníci ocitnou ve světě tajemna, stínů a úžasné atmosféry. Vchod do jeskyně je snadno dostupný a turisté mohou prozkoumat různé části této fascinující jeskyně.

Jeskyně Qadisha Grotto si získala velkou popularitu především díky svému jedinečnému prostředí, které nabízí nezapomenutelný zážitek. Je to skvělé místo pro milovníky přírody a dobrodružství. Turisté si zde mohou prohlédnout několik různých prostor a užít si nezapomenutelný zážitek z procházky podzemím.

Navštívení jeskyně Qadisha Grotto je výjimečnou příležitostí pro objevování skrytých pokladů Libanonu. Je to místo, které je naplněno historií, mystikou a krásnou přírodou. Kdo se sem vydá, zažije dobrodružství a objeví skryté klenoty této země.

Pokud se plánujete vydat do Libanonu, nenechte si ujít jedinečnou příležitost navštívit Qadisha Grotto. Tato jeskyně nabízí nádherné výhledy a jedinečný zážitek, který si budete pamatovat celý život. Připravte se na dobrodružství a otevřete si cestu do srdce tohoto úchvatného místa.


Ubytování Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země, která je bohatá na přírodní krásy a historická místa. Jedním z nejfascinujících míst pro návštěvu je Qadisha Grotto, kde se nachází jedno z nejúžasnějších ubytování v této oblasti.

Qadisha Grotto se nachází v údolí Qadisha, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto údolí je známé svou malebnou krajinou, skalami a jeskyněmi, které nabízejí úchvatný pohled na okolní přírodu. V prostoru údolí naleznete také několik klášterů a kostelů, které jsou důležitou součástí kulturního dědictví Libanonu.

Ubytování v Qadisha Grotto je unikátní a nabízí zcela jiný zážitek než běžné hotely. Nachází se přímo v jeskyni, což zajišťuje jedinečnou atmosféru a neuvěřitelný výhled na údolí. Dřevěné chatky jsou postaveny v souladu s přírodou a nabízí veškeré pohodlí pro pohodlný pobyt.

Jedním z největších lákadel ubytování v Qadisha Grotto je jeho tiché a klidné prostředí. Pokud se sem rozhodnete vydat na dovolenou, můžete si být jisti, že se zde budete cítit jako v ráji daleko od každodenního shonu a stresu. Toto místo je vhodné pro ty, kteří si potřebují odpočinout a načerpat novou energii.

Další skvělou výhodou ubytování v Qadisha Grotto je jeho blízkost k přírodním zajímavostem. Můžete se vydat na pěší turistiku po údolí, prozkoumat jeskyně či různé historické památky. Nezapomeňte si také užít jedinečný výhled na Libanon z vrcholku nedaleké hory.

Co se týče vybavení, ubytování v Qadisha Grotto nabízí veškeré pohodlí, které byste očekávali. Chatky jsou vybaveny standardními zařízeními, jako je pohodlná postel, koupelna se sprchou a toaletou, malá kuchyňská linka a samozřejmě elektřina.

Přírodní krásy a historické památky Libanonu jsou něco, co stojí za to vidět a prozkoumat. Ubytování v Qadisha Grotto Vám poskytne nejen pohodlné a unikátní místo k odpočinku, ale také příležitost prozkoumat okolní přírodu a kulturu. Ať už si vyberete krátkodobý pobyt nebo delší dobu, jedno je jisté - vaše zkušenost z Qadisha Grotto bude nezapomenutelná.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky