Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Dovolená Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je ostrovem mnoha příběhů, zelených kopců, pláží, kde se potkáváte s želvami, a západů slunce, které nepoznají konkurenci. Havana je nejoblíbenějším cílem těch, kteří hledají kubánskou sílu, pohostinnost a kulturní klid. Kuba přivítá všechny druhy turistů a díky svému kulturnímu dědictví zůstává jedním z nejoblíbenějších cílů. Také Plaza de la Catedral je jedním z turistických skvostů.

Kuba je ostrov s intenzivním kulturním dědictvím a Havana je město, kde si turisté často užívají návštěvy. Pokud si plánujete dovolenou na Kubě, bylo by škoda vynechat návštěvu Plaza de la Catedral. Tento náměstí je jedním z nejkrásnějších v Havane. Je to také místo, kde se potkává historie, umění a architektura. Mnoho domů na náměstí bylo postaveno v 18. století a bylo dále vylepšeno v době koloniální expanze Kuby.

Plaza de la Catedral, kde se nachází havana katedrála, je domovem kubánského neoklasicistického stylu a je známý tím, že je zde zachováno mnoho architektonických prvků koloniální éry. Katedrála je známá jako Catedral de San Cristobal a postavena byla v roce 1777. Je to jedna z nejkrásnějších katedrál v Latinské Americe a je jedinou katedrálou v západní polokouli věnovanou sv. Kristoforovi. Katedrála má neuvěřitelnou historii a navštěvována je jako svatyně patrona Proti svému zaměstnavateli. Interiér katedrály je bohatě zdoben a místní hudebníci vám bude hrát za doprovodu kubánských melodií.

Plaza de la Catedral se nachází v historickém centru Havany, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva náměstí a havana katedrály vám umožní poznat něco více o kulturním dědictví Kuby a také si užít překrásný výhled na Havanskou katedrálu, která je jednou z nejvíce monumentálních a nejkrásnějších památek v celé Kuba.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní poznat kulturní dědictví Kuby, cestujte do Plaza de la Catedral v Havaně. Můžete si užít historickou atmosféru, kubánskou architekturu a krásu neoklasicistického stylu Havanské katedrály. Navíc si můžete užít i skvělé jídlo a kubánskou kulturu, což vás určitě nezklame.

Kuba je zemí, kde je čas obecně velmi pomalý a většinou se nedá překonat ani hektickou dopravou. Pokud tedy hledáte místo, kde se můžete uvolnit a vychutnat si skvělé atmosféru a různorodé kulturní dědictví, Kuba je skvělou volbou. A když se potom dostanete na Plaza de la Catedral, uvidíte sami, že tohle místo stojí opravdu za to.


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Havana, hlavní město Kuby, je plné krásných historických památek. Jedním z těchto skvostů je Plaza de la Catedral, náměstí lemované katedrálou San Cristobal. Toto malebné místo je skutečnou perlu kubánského hlavního města a rozhodně stojí za to navštívit.

Katedrála San Cristobal, také známá jako Katedrála Svatého Kříže, je nejvýznamnější kostel v Havaně a jedna z nejstarších křesťanských staveb na Kubě. Jeho stavitelé začali pracovat na konci 16. století a dokončení probíhalo téměř 100 let. Katedrála je příkladem barokního stylu s prvky mocarabské architektury. Její nádherná fasáda s kamennými sochami a zdobenými vstupními dveřmi působí ohromujícím dojmem.

Jedinečnost a krása Plaza de la Catedral je způsobena nejen katedrálou, ale také okolními historickými budovami. Naproti katedrále se nachází Palacio del Conde Lombillo, někdejší sídlo místního šlechtice. Tento elegantní barokní palác je dnes muzeem a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti Kuby.

Na náměstí můžete také vidět Palacio de los Marqueses de Aguas Claras, oblíbené místo mezi turisty kvůli jeho malebnému balkónu, kde si mohou návštěvníci vychutnat skvělý výhled na celé náměstí. Tento 18. století palác byl v minulosti domovem předních členů kubánské šlechty.

Plaza de la Catedral je také plné života díky svým restauracím, kavárnám a obchodům. Na okolních ulicích najdete mnoho prodejců suvenýrů, kde si můžete zakoupit originální kubánské předměty nebo si pochutnat na kubánské kuchyni v jedné z restaurací, které nabízejí klasická jídla jako moros y cristianos (směs rýže a fazolí) nebo ropa vieja (pomalu vařené maso).

Plaza de la Catedral je rovněž oblíbeným místem pro setkávání místních obyvatel i turistů. Večer se zde konají koncerty kubánské hudby a jsou organizovány různé kulturní a společenské akce. Toto náměstí je také centrem tradičních oslav během Havanoské karnevalové sezóny, který přitahuje tisíce lidí z celého světa.

Navštívit Plaza de la Catedral v Havaně je zážitkem, který není možné vynechat při návštěvě Kuby. Toto historické místo nabízí nejen krásné architektonické památky, ale také možnost zažít skutečnou atmosféru kubánské kultury. Pro milovníky historie a architektury je toto náměstí neodolatelnou lákadlem a bezpochyby jedno z nejvýznamnějších míst, které Havana nabízí.


Ubytování Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejkrásnějších destinací Karibiku a její hlavní město Havana je plné historie, kultury a nádherné architektury. Pokud se rozhodnete navštívit Havana, není pochyb o tom, že váš pobyt zde bude nezapomenutelný. A jedním z nejlepších míst k ubytování v centru této úžasné metropole je Hotel Plaza de la Catedral.

Hotel Plaza de la Catedral se nachází přímo na náměstí Plaza de la Catedral, které je považováno za jedno z nejvýznamnějších ve městě. Náměstí je obklopeno několika historickými památkami, mezi které patří záchytná nádoba a katedrála San Cristobal de la Habana, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Americe.

Hotel Plaza de la Catedral vám nabídne nejen ohromující výhled na náměstí a katedrálu, ale také pohodlné a elegantně zařízené pokoje. Všechny pokoje jsou prostorné, vkusně zdobené a zařízené se vší vybaveností. Každý pokoj je vybaven klimatizací, satelitní televizí, minibarem a vlastní koupelnou se všemi potřebnými toaletními potřebami. Navíc, pokud budete mít štěstí, můžete si vybrat pokoj s balkonem, odkud budete mít úchvatný výhled na historické centrum Havaně.

Jedním z největších přínosů ubytování v Hotelu Plaza de la Catedral je jeho poloha. Nachází se v samém srdci staré Havany, což znamená, že můžete snadno prozkoumat všechny památky a zajímavosti města pěšky. Jen pár kroků od hotelu se nachází Malecón, slavná promenáda vedoucí podél moře, kde se můžete procházet a obdivovat neuvěřitelné výhledy na oceán. Také se můžete projít po pevnosti Castillo de la Real Fuerza, jedné z nejstarších pevností v Americe, která je pouhých pár minut chůze od hotelu.

Hotel Plaza de la Catedral vám také nabízí skvělé možnosti stravování. V hotelu se nachází restaurace a bar, kde si můžete vychutnat tradiční kubánskou kuchyni a oblíbené nápoje. Navíc je zde i možnost pokousání na terase s výhledem na katedrálu, což je jistě jedinečný zážitek.

Celkově lze říci, že ubytování v Hotelu Plaza de la Catedral je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí prožít autentický zážitek v historické Havane. Díky své výhodné poloze, pohodlným pokojům a přátelskému personálu vám tento hotel zajistí nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Dotaz: Kde se nachází Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Kuba Plaza de la Catedral se nachází v Havaně, hlavním městě Kuby.

Dotaz: Jaké jsou hlavní památky na Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Na Kuba Plaza de la Catedral se nachází mnoho historických památek, včetně katedrály v Havaně, Palacio del Conde Lombillo, Palacio del Marqués de Arcos, barroco-gótico Palacio de los Lombillo a dalších.

Dotaz: Kdy byla Kuba Plaza de la Catedral postavena?
Odpověď: Kuba Plaza de la Catedral byla postavena v 18. století.

Dotaz: Jak se dostanu na Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Kuba Plaza de la Catedral, je pěšky nebo taxíkem. Můžete také využít veřejnou dopravu, například autobusy.

Dotaz: Kdy je Kuba Plaza de la Catedral otevřena pro veřejnost?
Odpověď: Kuba Plaza de la Catedral je přístupná veřejnosti po celý den, včetně víkendů.

Dotaz: Můžu si na Kuba Plaza de la Catedral udělat fotografie?
Odpověď: Ano, je vám dovoleno si na Kuba Plaza de la Catedral udělat fotografie, ale v některých částech může být zakázáno fotografovat z důvodu zachování historických artefaktů.

Dotaz: Jsou na Kuba Plaza de la Catedral dostupné turistické prohlídky?
Odpověď: Ano, na Kuba Plaza de la Catedral jsou k dispozici turistické prohlídky, které vám poskytnou více informací o historii a významu tohoto místa.

Dotaz: Jaká je vstupní cena na Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Vstup na Kuba Plaza de la Catedral je bezplatný, ale některé památky a muzea v okolí mohou mít vstupní poplatek.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Kuba Plaza de la Catedral?
Odpověď: Doba prohlídky Kuba Plaza de la Catedral se liší v závislosti na zájmu návštěvníka, ale obvykle trvá asi hodinu až dvě.


Počasí Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba, a zejména jeho hlavní město Havana, je pro své nádherné historické památky a úchvatné pláže jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Jednou z nejznámějších památek v centru Havany je náměstí Plaza de la Catedral, které je domovem imponující katedrály a je oblíbeným místem setkávání místních i turistů.

Kromě svého kulturního významu má Plaza de la Catedral také výjimečné počasí, které přitahuje turisty po celý rok. Kuba je ostrov nacházející se v Karibském moři, a proto je ovlivněna tropickým podnebím. To znamená, že zde máte možnost zažít příjemné a teplé počasí se stálými teplotami.

Během celého roku zde panuje vysoké teploty a vysoká vlhkost, což vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a prozkoumávání okolních památek. Nejteplejším obdobím roku je léto, které trvá od června do srpna. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje mezi 28-32 °C, což je ideální pro koupání v Karibském moři a slunění na pláži.

Na druhou stranu, v zimních měsících (listopad až březen) jsou teploty mírnější a pohybují se okolo 20-25 °C. Ačkoli je zima na Kubě relativně teplá v porovnání se severními klimatickými podmínkami, může zde být občasné ochlazení - zejména v noci. Je proto doporučeno přibalit si lehký svetr nebo bundu pro případné výkyvy teploty.

Měsíce květen a říjen představují přechodné období mezi suchým a deštivým obdobím. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují kolem 25-28 °C a může docházet k příležitostným dešťovým přeháňkám. Proto je vhodné mít po ruce deštník nebo pláštěnku, aby vás dešťové kapky na cestě po náměstí nepřekvapily.

Jednou z výhod návštěvy Plaza de la Catedral v Havana je, že počasí je téměř po celý rok vhodné pro venkovní aktivity, jako je prohlídka katedrály, návštěva okolních obchodů nebo posezení ve venkovních kavárnách. Kuba obecně nabízí skvělé podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít teplé a slunné počasí a zároveň poznat bohatou kulturu a historii.

Ať už se rozhodnete navštívit Plaza de la Catedral během horkého léta nebo mírnější zimy, můžete se těšit na nádherné počasí a srandu napříč celým rokem. Nezapomeňte však na ochranu před sluncem, abyste se vyhnuli nepříjemným pálením slunce, a vychutnejte si všechny úžasné zážitky, které Kuba a její historické město Havana mají k nabídnutí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky