Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kuba Museo de la Revolución (Havana)

Ubytování Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Museo de la Revolución na Kubě je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Havaně. Nachází se v bývalém prezidentském paláci, který slouží jako důležitá památka na historii Kuby a její revoluci.

Palác byl postaven v 19. století a původně sloužil jako sídlo kubánských prezidentů. Nicméně v roce 1959, když revoluce vedla k sesazení prezidenta Fulgencia Batisty, se palác stal domovem nového kubánského režimu a nyní slouží jako muzeum.

Samotné muzeum nabízí návštěvníkům hluboký pohled do kubánské revoluce a do historie země. Expozice zahrnují mnoho různých artefaktů jako jsou uniformy bojovníků revoluce, osobní předměty Che Guevary a Fidela Castra, dokumenty a fotografie. Můžete se také podívat na některé staré zbraně používané během revoluce.

Kromě samotného muzea je také možné navštívit některé části bývalého prezidentského paláce. Například vstupní hala je impozantní a naplněna obrazy a sochami, které vyprávějí fascinující příběh kubánské historie.

Ubytování v blízkosti Museo de la Revolución je také snadno dostupné. V blízkosti se nachází mnoho hotelů a pensionů v různých cenových kategoriích. Některé hotely nabízejí nádherný výhled na muzeum a okolní architekturu. Pokud preferujete levnější možnosti, můžete se rozhodnout pro pohodlné ubytování v nedalekých Bed and Breakfast.

Navštívit Museo de la Revolución je nejenom příležitostí poznat hlubokou historii Kuby, ale také je to možnost vtěsnat se do otisků minulých generací a pochopit, jakým způsobem revoluce ovlivnila kubánskou společnost a kulturu.


Dovolená Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Dovolená na Kubě je sen každého milovníka exotiky, a to zejména pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu země. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste na své dovolené neměli minout, je bezpochyby Museo de la Revolución (Muzeum revoluce) v Havaně.

Toto muzeum se nachází v bývalém prezidentském paláci v centru Havaně. Bylo otevřeno v roce 1959, krátce po kubánské revoluci, a účelem bylo uchovat a představit historii této důležité události. Muzeum se nachází v impozantním paláci, který sloužil jako sídlo kubánské vlády a prezidenta až do revoluce v roce 1959.

Muzeum nabízí návštěvníkům pohled na celou historii kubánské revoluce, od příchodu Fidela Castra na Kubu v roce 1956 až po vítězství revoluce v roce 1959 a následné události. V expozici se nacházejí atraktivní fotografie, artefakty, uniformy, zbraně, vojenské vozidla a mnoho dalšího, co vám pomůže pochopit, jakým způsobem se odvíjela tato důležitá kapitola kubánské historie.

Zvláštní pozornost věnují tvůrci muzea vysvětlení filosofie revoluce a vysvětlení principů, na kterých byla založena. Budete mít možnost vidět, jak byly změny provedeny a jaký je význam každého procesu a změny.

V prohlídce muzea vás provede velmi vybavený místní průvodce. Průvodce vám poskytne zajímavé informace o historii budovy, prezidentech a o emocionálním čase, během kterého revoluce probíhala. Budete mít možnost vidět další výstavy kubánské historické a kulturní významy.

Návštěva Museo de la Revolución v Havaně je fascinující zážitek zejména pro ty, kteří jsou v této historické oblasti velice zainteresováni. Nezapomeňte si vyhraji čas na prohlídku tohoto úžasného místa během vaší dovolené na Kube.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Museo de la Revolución (Havana)


1. Kde se nachází Kuba Museo de la Revolución?
Odpověď: Kuba Museo de la Revolución se nachází v hlavním městě Havany na adrese Avenida Bélgica, křižovatka s ulicí Refugio.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Museo de la Revolución?
Odpověď: Kuba Museo de la Revolución je otevřeno od úterý do neděle od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do Kuba Museo de la Revolución?
Odpověď: Vstupné do Kuba Museo de la Revolución je 8 CUC pro zahraniční návštěvníky a 6 CUC pro místní obyvatele.

4. Nabízí Kuba Museo de la Revolución výstavy v angličtině?
Odpověď: Ano, výstavy v Kuba Museo de la Revolución jsou prezentovány ve španělštině, angličtině a dalších jazycích.

5. Mužu si předem koupit vstupenku do Kuba Museo de la Revolución?
Odpověď: Ano, je možné si zakoupit vstupenky do Kuba Museo de la Revolución předem online nebo telefonicky.

6. Má Kuba Museo de la Revolución parkovací místa pro návštěvníky?
Odpověď: Ne, Kuba Museo de la Revolución nemá vlastní parkovací místa pro návštěvníky. Doporučuje se využití veřejných dopravních prostředků.

7. Je v Kuba Museo de la Revolución povoleno fotografování?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v Kuba Museo de la Revolución. Nicméně, blesk a stativy nejsou povoleny.

8. Nabízí Kuba Museo de la Revolución prohlídky s průvodcem?
Odpověď: Ano, je možné si objednat prohlídku s průvodcem, ale musíte ji objednat dopředu.

9. Je Kuba Museo de la Revolución zpřístupněno handicapovaným návštěvníkům?
Odpověd: Ano, Kuba Museo de la Revolución je plně přístupné pro handicapované návštěvníky.

10. Lze se v Kuba Museo de la Revolución kochat uměleckým dílem?
Odpověď: Ano, Kuba Museo de la Revolución má mnoho uměleckých děl spojených s kubánskou revolucí, které si návštěvníci mohou prohlédnout.


Počasí Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Kuba je ostrov plný slunce a tepla. Má tropické podnebí s vysokými teplotami po většinu roku a pouze dvěma sezónami - suchou a deštivou. Každý, kdo navštíví Kubu, si užije příjemné počasí a přírodu, která je vždy zalita sluncem.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Havaně je Museo de la Revolución, které se nachází v bývalém prezidentském paláci. Toto historické místo je důležité pro Kubu, jelikož odráží bohatou revoluční historii země.

Pokud se chystáte navštívit Museo de la Revolución, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí. Havana je známá svým teplým a vlhkým podnebím, proto je důležité být připraven na vysoké teploty a možné deště.

V létě, které trvá od června do září, teploty na Kubě mohou dosahovat až 30 °C. Je to nejteplejší a nejvlhčí období v roce, takže se oblečte do lehkého a vzdušného oblečení a nezapomeňte si vzít sluneční brýle, klobouk a opalovací krém. Deště jsou také běžné, takže nezapomeňte vzít si deštník nebo nepromokavou bundu.

V zimě, která trvá od listopadu do dubna, teploty na Kubě klesají na příjemných 22 °C až 26 °C. Je to ideální čas pro návštěvu Museo de la Revolución, jelikož se vyhneme největšímu turistickému ruchu. I v zimě byste si měli vzít lehké oblečení, protože teploty se mohou v průběhu dne změnit.

Ve všech obdobích je důležité se hydratovat, protože teploty na Kubě mohou být velmi vyšší než v jiných částech světa. Mějte u sebe vodu nebo čerstvé ovoce a vyhýbejte se přímému slunci v poledních hodinách, kdy je nejsilnější.

Museo de la Revolución je fascinujícím místem, které vám umožní se ponořit do historie Kubánské revoluce. Pamatujte však, že počasí v Havaně může být nepředvídatelné, takže se připravte na všechny podmínky. Budete mít možnost objevovat zeměpisné památky a přírodní krásy Kuby, zatímco si užíváte slunečného počasí.


Letenka Kuba Museo de la Revolución (Havana)


Museo de la Revolución, Havana: Okno do historie Kuby

Havana se pyšní svou pestrou historií a pro turisty nabízí mnoho zajímavých pamětihodností. Jednou z nejvýznamnějších a nejzajímavějších atrakcí je bezpochyby Museo de la Revolución, což je muzeum revoluce.

Museo de la Revolución se nachází v bývalém prezidentském paláci, který sloužil jako sídlo kubánských prezidentů před revolucí. Tento impozantní palác pochází z 30. let 20. století, ačkoli byl upravován a přestavěn během své historie. Jeho architektura je velmi působivá a je dokonalým příkladem koloniálního stylu.

Pokud vstoupíte do Museo de la Revolución, budete přivítáni rozsáhlou expozicí, která vás provede kubánskou revolucí a důležitými momenty v historii země. Muzeum zahrnuje nejrůznější předměty, dokumenty, fotografie a artefakty, které poskytují návštěvníkům hlubší porozumění dějinám Kuby.

Jednou z nejpopulárnějších částí tohoto muzea je určitě expozice věnovaná Che Guevarovi, slavnému revolucionáři. Můžete si prohlédnout jeho osobní předměty, fotografie a získat přehled o jeho významné roli během kubánské revoluce. Je fascinující vidět, jaký vliv měl Che Guevara na osvobození Kuby.

Další zajímavou částí muzea je nádvoří, na kterém jsou vystavena vojenská letadla, tanky a další vojenská vozidla. Tato expozice připomíná bojové operace a významné události, které se odehrály během revoluce. Pro milovníky vojenství a historie je to nezapomenutelný zážitek.

Museo de la Revolución je také místem, kde si můžete prohlédnout různé portréty kubánských revolucionářů, včetně Fidela Castra. Tyto portréty jsou vyobrazeny na velkých plakátech, což dodává návštěvě muzea autentický charakter a nostalgickou atmosféru.

Navštěva Museo de la Revolución je nejen způsobem, jak proniknout do kubánské historie, ale také je to skvělý způsob, jak pochopit a ocenit boj a odhodlání lidí, kteří se vzbouřili proti režimu a získali svobodu pro svou zemi.

Pokud plánujete návštěvu Havany, Museo de la Revolución by nemělo chybět na vašem seznamu míst, které musíte vidět. Toto muzeum nabízí výjimečný výlet do minulosti, který vás zanechá myšlenkami a dojmy na dlouhou dobu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky