Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kolumbie Tierradentro

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tierradentro


1. Jak se dostat do Kolumbie Tierradentro?
- Nejbližší letiště je ve městě Popayán, odkud je možné se dostat do Tierradentro autobusem nebo taxi. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kolumbii Tierradentro?
- Hlavní atrakci tvoří archeologické naleziště s množstvím pohřebišť a hrobek starých indiánských kultur, které jsou zdobeny jedinečnými malbami a sochami.

3. Kolik stojí vstup na archeologická naleziště v Tierradentro?
- Vstupné na archeologická naleziště je kolem 20 000 kolumbijských pesos (asi 70 Kč) za osobu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka archeologických nalezišť v Tierradentro?
- Prohlídka trvá zhruba 2-3 hodiny, záleží ale na tom, jak dlouho si chcete prohlížet jednotlivá místa a kolik času věnujete fotografování.

5. Jaké jsou nejlepší období k návštěvě Kolumbie Tierradentro?
- Nejlepší období pro návštěvu je mezi červencem a zářím, kdy je tu suché a slunečné počasí. V ostatních měsících se může vyskytnout vyšší srážková činnost.

6. Kde se mohu ubytovat v Tierradentro?
- V okolí archeologických nalezišť je k dispozici několik hotelů a hostinců, které nabízejí různé typy ubytování. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

7. Jaký je nejbližší město, kam se dá vydat po návštěvě Tierradentro?
- Nejbližším větším městem je Popayán, které je známé svou historickou čtvrtí a koloniální architekturou. Je to dobrá možnost pro další objevování kolumbijské kultury a historie.

8. Jaká je místní kuchyně v Tierradentro?
- Místní kuchyně v Tierradentro je založena převážně na tradičních kolumbijských pokrmech, jako jsou arepas (sladké nebo slané placky z kukuřičné mouky), empanadas (plněné pečivo), sopa de frijoles (fazoleová polévka) atd.

9. Je bezpečné cestovat do Tierradentro?
- Ano, Tierradentro se považuje za relativně bezpečné místo pro návštěvu. Je však vždy doporučeno dodržovat základní opatření bezpečnosti, jako je udržování ostražitosti, vyhýbání se odlehlým oblastem v noci a sledování pokynů místních autorit.

10. Jaké jsou další zajímavé aktivity, které lze v Tierradentro podniknout?
- Kromě prohlídky archeologických nalezišť si můžete užít i procházky po okolní přírodě, například v národním parku Puracé, nebo navštívit přilehlé vesnice a seznámit se s místními obyvateli.


Dovolená Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je země plná překvapení a úžasných míst, která stojí za to objevit. Jedním z takových míst je Tierradentro, což je archeologická lokalita ležící v jihozápadní části země. Toto místo je známé svými pohřebními rituály a jedinečnými hrobkami, které jsou jejich součástí.

Tierradentro se nachází v pohoří Sierra de la Macarena a je zapsáno na seznamu UNESCO. Je známo také jako "země vnitřního kraje" a díky svému výjimečnému kulturnímu významu je jednou z nejnavštěvovanějších archeologických lokalit v Kolumbii.

Největší atrakcí Tierradentra jsou bezesporu hrobky, které pocházejí z období mezi 6. a 9. stoletím. Tyto hrobky jsou vytesané ve skále a jsou rozděleny do dvou typů: globulárního tvaru a podlouhlého tvaru. Jejich užití bylo spojeno s pohřebními rituály, které se konaly v té době. Hrobky představují nejen místo pohřbu, ale také sloužily jako rituální místo, kde se prováděly různé obřady.

Kromě hrobek je zde také mnoho dalších archeologických nálezů, jako jsou keramika, nápisy a sochy, které poskytují důležité informace o životě a kultuře původních obyvatel této oblasti. Místní muzeum, které se nachází nedaleko od hrobek, nabízí návštěvníkům podrobné informace o historii a významu Tierradentra.

Pro návštěvníky je k dispozici turistická stezka, která vede kolem hrobek a umožňuje jim prozkoumat toto fascinující místo. Stezka je dobře značená a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu s hořícími andskými kopci a zelenými pastvinami.

Tierradentro není jen archeologickou lokalitou, ale také překrásným přírodním prostředím, které stojí za to prozkoumat. Okolí je bohaté na bujnou vegetaci a divokou faunu, což láká milovníky přírody. Tu si mohou vychutnat například při výletech do národního parku Puracé nebo při procházkách po okolních horských stezkách.

Tierradentro je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o historii, archeologii a přírodu. Je to místo, které vás upoutá svou krásou a zajisté vám poskytne nezapomenutelné zážitky z dovolené v Kolumbii. Nezapomeňte zahrnout Tierradentro do svého seznamu must-see míst při návštěvě této úžasné země.


Počasí Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je zemí, která se nachází v Jižní Americe a je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a zajímavým počasím. Jednou z fascinujících oblastí v Kolumbii je Tierradentro, která se nachází v departamentu Cauca. Tato oblast je známá svými archeologickými nalezišti a památkami, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ale jaké počasí vlastně panuje v Tierradentro?

Tierradentro leží v horském pásmu, což ovlivňuje jeho klima. Počasí zde je obvykle mírné a proměnlivé po celý rok. Jelikož se nachází na jižní polokouli, jsou roční období opačná než v Evropě. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden, kdy průměrná teplota dosahuje kolem 20 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty klesají na přibližně 15 °C.

V Tierradentro je roční srážková sezóna, která trvá od dubna do listopadu. Během těchto měsíců může být celkem deštivo a vlhko. Průměrné srážky se pohybují kolem 200 mm měsíčně, přičemž nejvyšší srážky se obvykle vyskytují během července, srpna a září. Díky srážkám je Tierradentro oblastí, která je bohatá na zeleň, zemědělské plodiny a rozmanitou květenu.

Je třeba poznamenat, že v Tierradentro je možné zažít rychlé změny počasí. Během jediného dne může být slunečno, déšť a chladno. To je důvod, proč je důležité být dobře připravený na různé podmínky, pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast.

Navzdory proměnlivosti počasí je Tierradentro nádherným místem k návštěvě. Jeho zelené kopce, archeologické naleziště a jedinečná kultura vytvářejí unikátní atmosféru. Během deštivé sezóny je krajina ještě krásnější, s kvetoucími rostlinami a vodopády.

Pokud plánujete navštívit Tierradentro, je nejlepší si vzít s sebou lehké oblečení, ale zároveň i pláštěnku nebo deštník, abyste byli připraveni na případné deště. Také byste měli mít obuv vhodnou na pochodování v horském terénu.

Celkově lze říci, že počasí v Tierradentro je mírné a proměnlivé po celý rok. Navštívíte-li tuto oblast, budete si muset zvyknout na rychlé změny počasí a připravit se na dešťové srážky. Nicméně, i přes toto počasí je Tierradentro nádherným místem s fascinujícími archeologickými památkami a přírodní krásou, kterou stojí za to objevit.


Letenka Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je zemí bohatou na kulturní dědictví a historii a svou návštěvu stojí za to. Jedno z míst, které byste si při cestě do Kolumbie neměli nechat ujít, je Tierradentro. Abychom se sem dostali, je nejlepší zvolit letenku přímo do jednoho z nejbližších letišť.

Tierradentro se nachází v jihozápadní části Kolumbie, v departementu Cauca. Nejbližší letiště je letiště v městu Popayán, které je od Tierradentra vzdáleno přibližně 3-4 hodiny cesty autem. Další možností je přiletět na letiště v městě Cali, které je vzdáleno asi 5-6 hodin jízdy autem od Tierradentra.

Cesta letadlem je ideálním způsobem, jak se dostat do Kolumbie, zejména pokud přijíždíte z vzdálenějších regionů. Několik leteckých společností nabízí spojení do Kolumbie, a to z různých zemí světa. Mezinárodní let s přestupem obvykle zahrnuje let do jednoho ze španělských nebo amerických letišť, jako je Madrid nebo Miami, a poté pokračuje do Kolumbie.

Cesta z příletových letišť do Tierradentra může být trochu komplikovaná, takže je doporučeno využití přepravní služby nebo najmutí auta. Je také možné využít veřejnou dopravu, jako jsou taxíky nebo autobusy, které jezdí mezi městy.

Tierradentro je známé především díky svým archeologickým nalezištím. Nachází se zde soubor hájových hrobek, které pocházejí z období mezi 6. a 10. stoletím našeho letopočtu. Tyto hroby jsou vytesány do pískovcových skal a jsou zdobeny různými malbami a sochami. Každý hrobek je unikátní a obsahuje pozůstatky dávných indiánských kultur.

Prohlídka archeologických nalezišť je přístupná turistům a je klíčovým zážitkem při návštěvě Tierradentra. Okolí je také ideální pro pěší turistiku a prozkoumávání přírodních krás, které region nabízí.

Při plánování cesty do Tierradentra je důležité mít na paměti, že je to odlehlá oblast a turistická infrastruktura není tak rozvinutá jako v jiných částech Kolumbie. Proto je dobré se předem informovat o ubytovacích možnostech a dopravě, abyste mohli plně vychutnat svoji návštěvu.

Letenka do Kolumbie je prvním krokem k objevování krás této fascinující země. Pokud plánujete návštěvu Tierradentra, nezapomeňte si naplánovat dobrou dopravu a strávit dostatečný čas prozkoumáváním archeologických nalezišť. Tato nezapomenutelná cesta vás zavede do dávných dob a umožní vám poznat hlubokou historii Kolumbie.


Ubytování Kolumbie Tierradentro


Kolumbie je země s dlouhou historií a fascinující kulturou. Tierradentro, nacházející se ve střední Kolumbii, je jedním z nejzajímavějších míst v zemi. Tento region je proslulý svými archeologickými nálezy a malebnou přírodou s řadou turistických atrakcí. Kdo stojí o ubytování v této oblasti, má několik možností.

Místní jsou velmi ochotní a příjemní. Výběr ubytování zahrnuje hotely, hostely, chaty a kempy. Pokud hledáte něco klidného s pohodlným ubytováním, můžete si najít hotel nebo pension. Tyto hotely nabízejí čisté a prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením a různými výhodami, jako jsou například bazén, restaurace, nebo parkoviště.

Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi a ušetřit pár peněz. V městě Tierradentro se nacházejí některé z nejlepších hostels v regionu. Tyto hostely poskytují možnost ubytování vzdálenější turisty i s místními hosty. Hostely nabízejí různé typy místností, od obyčejných místnosti s více lůžky po soukromé pokoje. Většina hostely má veřejný prostor, kde hosté většinou tráví svůj čas, seznamují se s novými lidmi a užívají si příjemnou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí být přímo v přírodě, je tu možnost pronajmout malou chatu nebo bungalow. Tyto chaty se nacházejí v nejkrásnějších místech a mají skvělý výhled na okolní krajinu. Chata vám umožní plně si užít atmosféru přírody a zároveň poskytnout základnu pro vaše dobrodružství v této oblasti.

Kempování je další možnost. Tierradentro nabízí několik kempů, které jsou plně vybavené pro kempování. Tyto kempy jsou obvykle v blízkosti některé z turistických atrakcí, což znamená, že můžete plně si užít podstatu této oblasti.

Kolumbie Tierradentro je skutečně krásným místem, ať už hledáte klidné a pohodlné ubytování nebo něco, co plně využije atmosféru. Vybírat si můžete v široké nabídce hotelů, hostels, chat a kempů, takže si můžete vybrat to nejlepší pro vás a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky