Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Watamu

Letenka Keňa Watamu


Watamu je malebné pobřežní město ve východní Africe, které se nachází v Keni. Jeho přírodní krása a bohatství podmořského života přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do tohoto ráje, je letenka do Keňy, která vás zavede přímo do nedalekého letiště Moi v Mombase.

Při hledání letenky do Watamu si musíte uvědomit, že letět do Keni závisí na vaší geografické poloze. Existuje však mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Keni z hlavních světových letišť. Mezinárodní letiště Jomo Kenyatta v Nairobi je největším a nejfrekventovanějším letištěm v Keni, a také to, které je nejblíže Watamu. Mějte však na paměti, že do Watamu budete muset použít vnitrostátní let, což znamená přesun na letiště Wilson, které se nachází v Nairobi.

Při letenka do Watamu byste měli vyhledávat letecké společnosti, které nabízejí přímé lety z Nairobi do Malindi. Malindi je letiště, které je nejblíže Watamu, a cesta odtud do Watamu trvá pouhých 20-30 minut. Existuje několik mezinárodních i místních leteckých společností, které létají na tomto příjemném letišti.

Watamu je jedinečnou destinací, která nabízí nádherné pláže s bílým pískem a azurovým mořem. Je také domovem pro jedny z nejlepších korálových útesů na světě, což z něj činí vyhledávané místo pro potápění a šnorchlování. Pokud máte rádi vodní aktivity, jako je surfování nebo rybolov, pak je Watamu pro vás ideální volbou.

Kromě krásného pobřeží Watamu nabízí také několik přírodních rezervací. Například Watamu Marine National Park je domovem pro desítky druhů korálů a ryb, a také je to místo, kde můžete vidět velryby a delfíny. Gede Ruins je další populární atrakcí, která vás zavede do minulosti a do historie pobřežního Keni.

Letenka do Watamu vás také přiblíží k mistrovskému dílu přírody - Masai Mara. Tento národní park je známý svou rozmanitou divokou zvěří a největší migrací zvířat na planetě. Masai Mara je domovem pro řadu druhů zvířat, včetně lvů, slonů, nosorožců a gepardů. Proto, pokud máte zájem o safari, měli byste navštívit i tento nádherný národní park.

Letenka do Watamu vás tedy zavede do ráje na zemi. Přírodní krása, vodní aktivity a fascinující safari nabízejí nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete strávit dovolenou u vody nebo se vydáte na dobrodružné safari, Watamu vás jistě nenechá zklamané.


Ubytování Keňa Watamu


Keňa je země bohatá na přírodní krásy a neuvěřitelnou rozmanitost živočišného světa. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro turisty je přístavní město Watamu, nacházející se na pobřeží Indického oceánu. Watamu je známé svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a unikátními možnostmi k pozorování místního fauny a flóry. I přesto, že se jedná o malé město, nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí objevit tuto krásnou část světa.

Pro milovníky luxusu a soukromí je v Watamu k dispozici několik luxusních hotelů a resortů. Tyto plážové rezorty nabízejí exkluzivní služby, privatizované pláže, soukromý bazén a špičkovou kvalitu ubytování. Hosté zde mohou využívat různé wellness programy, masáže, golfová hřiště a další aktivity, které tyto hotely poskytují. Za návštěvu stojí například The Majlis Resort nebo Hemingways Resort, kde si hosté mohou užít luxusní pobyt v jedinečném prostředí.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinný typ ubytování, jsou v Watamu dostupné také různé hotely a penziony. Tyto zařízení jsou často menší, útulné a přátelské k hostům. Nabízejí základní pohodlí a většinou mají své vlastní restaurace, ve kterých hosté mohou ochutnat tradiční keňskou kuchyni. Několik takových ubytování, které si zaslouží zmínku, jsou například Temple Point Resort, Turtle Bay Beach Resort nebo Medina Palms.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru místního života, mohou si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán v Watamu. Vila nebo apartmán poskytuje hostům příležitost ožít jako místní obyvatelé a vychutnat si svou dovolenou v klidu a soukromí. Těmto hostům je obvykle k dispozici vlastní kuchyňka, vlastní zahrada nebo terasa a často také bazén. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít všechen prostor a pohodlí během svého pobytu. Costa Rica Resort, Watamu Bay Ora Resort nebo Palm Garden Muster Apartment jsou některé z možností ubytování v soukromé vile nebo apartmánu.

V neposlední řadě je v Watamu také dostupné ubytování v kempech nebo na safari lodgích. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství a objevování přírody v pravém slova smyslu. Tyto typy ubytování často nabízejí možnost safari v přírodních rezervacích nebo poblíž národního parku Tsavo East. Nairobi Tented Camp nebo Porini Lion Camp jsou některé z možností tohoto typu ubytování.

Watamu je tedy místem, které poskytuje široký výběr ubytování pro každého. Ať už si vyberete luxusní resort, rodinný hotel, soukromou vilu, apartmán nebo safari lodge, budete mít jistotu, že zažijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších koutů Keňy. Takže jestli plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, můžete si být jisti, že budete mít dostatek možností pro své ubytování.


Dovolená Keňa Watamu


Watamu je malé město nacházející se na východním pobřeží Keňského poloostrova. Tato nádherná destinace je známá svými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a úchvatnou přírodou. Je ideálním místem pro dovolenou, která nabídne relaxaci, adrenalinové aktivity i poznávání nových kultur.

Jednou z největších atrakcí Watamu je jeho pobřeží. Bílé písky a azurová voda vytvářejí malebnou kulisu pro lenošení na pláži, opalování a koupání. Jen pár kroků od břehu se nacházejí korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů ryb a mořských živočichů. Potápění nebo šnorchlování v blízkosti těchto útesů je nezapomenutelným zážitkem.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je v Watamu k dispozici mnoho aktivit. Můžete se vydat na safari do nedalekého národního parku Tsavo East, kde můžete vidět slony, lvy, žirafy a mnoho dalších divokých zvířat. Další zajímavou možností je návštěva národního parku Hell's Gate, kde můžete projít mezi žirafami a zebrami, nebo si zajezdit na kole po kráterech a sopečných formacích.

Watamu je také známý jako oblíbené místo pro pozorování ptáků. V této oblasti se nachází mnoho druhů vzácných ptáků, včetně plameňáků, ibisů a pelikánů. Pro ty, kteří mají zájem o ornitologii, je dostupných několik exkurzí a průvodců, kteří vám ukážou nejlepší místa pro pozorování.

Pokud máte rádi golfování, není problém. V Watamu se nachází jedno z nejlepších golfových hřišť v Keni, kde si můžete zahrát vyhlášený 18-ti jamkový kurz s nádherným výhledem na oceán.

Po celý rok je ve Watamu příjemné teplé klima, a proto je to ideální místo pro dovolenou kdykoliv v roce. V období od listopadu do dubna je hlavní turistická sezóna, kdy se teploty pohybují kolem 30°C. Pokud hledáte klidnější dobu, můžete navštívit Watamu v horských měsících, kdy je mírně chladnější a méně turistů.

Samotné město Watamu je malebné, plné tradičních keňských domů a místního umění. Zdejší obchody nabízejí široký výběr místních suvenýrů, rukodělných výrobků a uměleckých děl, které si můžete odnést jako památku na svou dovolenou.

Watamu v Keňe je bezpochyby jednou z nejkrásnějších destinací východní Afriky. Kombinace bílých pláží, bohaté přírody a zajímavých aktivit jí dává na výběr mezi relaxací a dobrodružstvím. Ať už jste milovníkem opalování, potápění, pozorování ptáků nebo golfu, Watamu vás jistě očaruje svou krásou a přívětivostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Watamu


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Watamu?

Nejlepší čas na návštěvu Watamu je od ledna do března a od června do října, kdy je příjemné počasí a je ideální pro plážové aktivity a safari.

2. Co bych si měl vzít s sebou na safari?

Na safari by měl mít návštěvník pohodlné oblečení, pevné boty, sluneční brýle, klobouk, repelent, kapesníky a fotoaparát.

3. Je Watamu bezpečné pro turisty?

Watamu je relativně bezpečné pro turisty, ale jako v každé zemi, existují rizika. Doporučujeme turistům být opatrní v nočních hodinách, vyhýbat se odizolovaným oblastem a udržovat cennosti v bezpečí.

4. Jaká je místní měna a lze platit kreditní kartou?

Místní měnou v Keni je kenýský šilink (KES). Platit lze kreditní kartou, ale není to příliš rozšířené. Doporučujeme mít při sobě hotovost pro menší nákupy a spropitné.

5. Existují zde restaurace s evropskou kuchyní?

Ano, v Watamu existují restaurace s evropskou kuchyní, ale ty jsou často daleko dražší než místní restaurace se tradiční kuchyní.

6. Musím se očkovat před cestou do Watamu?

Nejsou vyžadována žádná povinná očkování, ale jako opatření doporučujeme vakcinaci proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a chřipce. Před cestou byste měli kontaktovat svého lékaře.

7. Jaká jsou doporučená kurčiva a aktivitu, které bych měl absolvovat?

Nabídky jsou různé od plážových aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření až po safari, visitace historických míst, národních parků, místní trhy a kulturální aktivity.


Počasí Keňa Watamu


Watamu je malé pobřežní město, které se nachází na východním pobřeží Keňského pobřeží a je známé svými nádhernými plážemi, klidným mořem a skvělým počasím po celý rok.

Watamu se nachází v tropické oblasti, což znamená, že zde vládne horké a vlhké klima. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 °C po celý rok s malými výkyvy. Večerní teploty jsou mírně vyšší, ale díky mírnému pofukujícímu větru z oceánu je zde vždy příjemně.

Co se týče srážek, nejvíce deště spadne během období od dubna do května, kdy se koná deštivá sezóna. Během těchto měsíců může být srážek více než obvykle, ale deště jsou často krátkodobé a rychle ustávají, což znamená, že nedochází k narušení plážových aktivit či jiných venkovních aktivit.

Naopak, nejsušší období v Watamu je v červenci a srpnu, kdy srážek je minimálně a slunce září neustále. Tyto měsíce jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné pláže a být aktivní ve vodních sportech.

Díky své geografické poloze je Watamu také známá svými krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Místní korálové útesy jsou domovem pro mnoho druhů ryb, želv a dalších mořských živočichů, což dělá z Watamu populární cíl pro potápěče a šnorchlování.

Kromě plážových aktivit a potápěčských výletů, Watamu také nabízí turistům možnosti prozkoumat místní přírodu. Nedaleko se nachází přírodní rezervace Arabuko-Sokoke, která je domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků a rostlin.

Celkově vzato, Watamu je skvělým místem pro ty, kdo hledají dovolenou s ideálním počasím. Jeho teplé a slunečné klima po celý rok spolu s krásnými plážemi a bohatým podmořským životem činí z Watamu oblíbený cíl jak pro cestovatele, tak pro milovníky přírody a vodních sportů.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky