Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Mombasa

Ubytování Keňa Mombasa


Keňa je atraktivní turistickou destinací východní Afriky, která láká návštěvníky svou bohatou přírodou, exotickou kulturou a nádhernými plážemi. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Keni patří Mombasa, přístavní město ležící na pobřeží Indického oceánu. Mombasa je lákadlem pro ty, kteří hledají slunečné pláže, adrenalinové vodní sporty a rozmanité kulturní zážitky.

Vybírat ubytování v Mombase není problém, protože město nabízí širokou škálu možností pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort, středně velký hotel nebo cenově dostupný hostel, Mombasa má co nabídnout.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Dolphin Hotel se řadí mezi nejlepší možnosti. Tento pětihvězdičkový resort se nachází přímo u pláže, jen pár kroků od hlavních turistických atrakcí, jako je Fort Jesus a Staré město Mombasa. Nabízí prostorné a elegantně zařízené pokoje s balkonem nebo terasou, které nabízejí panoramatický výhled na okolní krajinu. Kromě toho je zde také bazén, masáže, posilovna a možnost vodních sportů.

Pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří preferují více střední třídu ubytování, je Villa Mombasa skvělou volbou. Tento resort se nachází na pláži Nyali Beach a nabízí prostorné apartmány s výhledem na moře. Hosté mají přístup k vlastní pláži, bazénu, restauraci a bezplatnému Wi-Fi.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují společenskou atmosféru, jsou hostely v Mombase skvělou alternativou. Backpackers Nirvana je oblíbeným hostelem mezi mladými cestovateli díky své centrální poloze a přátelské atmosféře. Nabízí sdílené pokoje, společenské prostory a bezplatnou snídani.

Mombasa se může pochlubit také rozmanitou gastronomií. Místní kuchyně zahrnuje čerstvé mořské plody, tropické ovoce, koření a exotické omáčky. Kulinářské zážitky můžete prožít v jednom z mnoha restaurací v přístavu nebo ve Starém městě, kde se mísí árabské, indické a africké vlivy.

Pokud se rozhodnete pro výlet do Mombasy, nezapomeňte prozkoumat okolní přírodní rezervace, jako je například Mombasa Marine National Park, kde můžete vidět úžasný podmořský život při potápění nebo šnorchlování. Také se doporučuje navštívit historické památky, například Fort Jesus, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rezervujte si ubytování v Mombase s dostatečným předstihem, zejména během vrcholové turistické sezóny, která trvá od prosince do března, aby jste měli zajištěno dostupné a cenově výhodné ubytování. Ať už si vyberete luxusní resort, středně velký hotel nebo cenově dostupný hostel, zaručeně si užijete dovolenou na pobřeží Keni v Mombase.


Letenka Keňa Mombasa


Letenka do Keňského přístavního města Mombasa je jednou z nejlepších a nejpohodlnějších možností, jak se dostat do tohoto úžasného afrického cílového letoviska. Mombasa je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Keňské republice, a nabízí nejen nádherné pláže, ale také bohatou historii, kulturu a mnoho zajímavých aktivit.

Cestovatelé, kteří si vyberou letenku do Mombasa, mají možnost zažít exotickou atmosféru tohoto jedinečného místa. Město se nachází na pobřeží Indického oceánu a nabízí nádherné bílé písčité pláže a azurově modré vody. Mombasa leží na ostrově a je spojeno s pevninskou částí pomocí mostu, což z něj dělá jedno z nejzajímavějších geografických bodů v Africe.

Jednou z největších atrakcí v Mombase je historická čtvrť Old Town. Tento starobylý část města je plný úzkých uliček, pevností a historických budov postavených v arabsko-islámském architektonickém stylu. Návštěvníci mohou prozkoumat tyto malebné uličky, ochutnat místních tradičních pokrmů a navštívit místní trhy, kde se prodává tradiční africké zboží.

Další atrakcí, kterou si návštěvníci Mombasy nemohou nechat ujít, je historický hrad Fort Jesus. Postavený Portugalci v 16. století, sloužil tento hrad jako pevnost proti útokům nepřátel až do konce koloniálního období. Dnes je to jeden z nejvýznamnějších historických památek východní Afriky a je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružství a poznat přírodní krásy Keňského pobřeží, nabízí Mombasa také mnoho možností. V rezervaci Haller Park mohou návštěvníci sledovat volně žijící zvířata, jako jsou žirafy, hadi, opice a mnoho dalších. V blízkosti se nachází také národní park Tsavo East, který je známý svou bohatou biodiverzitou, a nabízí safari za účelem pozorování slonů, lvů, nosorožců a dalších afrických druhů zvířat.

Aby byla vaše cesta do Mombasy co nejjednodušší, je nejlepší zvolit přímý let na letiště Moi International Airport v Mombase. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Mombasy, a můžete si vybrat z různých možností a cenových relací. Je však důležité vědět, že letenky by měly být rezervovány předem, protože Mombasa je populárním cílem pro cestování a letadla mohou být rychle vyprodaná.

Vzhledem k tomu, že Mombasa je jednou z nejkrásnějších plážových destinací na africkém kontinentu, mohou návštěvníci očekávat také velké množství luxusních letovisek, nabízejících prvotřídní ubytovací možnosti a pohodlné služby. Pláže jsou čisté, nekonečné a perfektní pro odpočinek a relaxaci.

Zkrátka, letenka do Keňského Mombasy je pasem do exotického ráje. Návštěvníci tu budou mít možnost relaxovat na krásných plážích, poznávat bohatou historii a kulturu i prozkoumávat přírodní krásy. Mombasa nabízí všechno, co byste si přáli pro dokonalou dovolenou na africkém pobřeží. Takže, neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Mombasy!


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mombasa


Otázka: Jak se dostanu na pláže v Mombase?

Odpověď: Z centra města lze jet na pláže různými způsoby - buď místním autobusem (matatu), taxi, nebo dalšími dopravními prostředky. Většina hotelů v Mombase nabízí také dopravu na pláže.

Otázka: Kde najdu nejlepší turistické atrakce v Mombase?

Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří Fort Jesus, historická pevnost na pobřeží, Hallerův park s mnoha druhy zvířat a rostlin, a Bamburi Nature Trail s chovem žiraf a dalších zvířat.

Otázka: Je v Mombase bezpečno?

Odpověď: Mombasa má stejné problémy jako jiná velká města, ale většina turistických oblastí je poměrně bezpečná. Je důležité být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například nechodit na temná místa v noci nebo neukazovat cennosti na veřejnosti.

Otázka: Kde se dá v Mombase dobře najíst?

Odpověď: V Mombase lze najít mnoho restaurací nabízejících vynikající místní jídla, včetně ryb a dalších mořských plodů. Mezi oblíbené restaurace patří La Marina Restaurant & Bar, Tamarind Restaurant a Yul's Restaurant.

Otázka: Co si vzít s sebou na dovolenou v Mombase?

Odpověď: Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, repelent proti hmyzu, žvýkačky proti mořské nemoci a také drobné v hotovosti.


Dovolená Keňa Mombasa


Keňa Mombasa je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst v Africe. Tuto krásnou destinaci v Keni můžete navštívit a zažít tam nádherné dobrodružství. Dovolená v Mombase je vynikajícím způsobem, jak uniknout z běžného života a prožít nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou.

Mombasa je druhé největší město Keňy a nachází se na pobřeží Indického oceánu. Město je vynikajícím místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, moře a exotických zážitků.

Mombasa nabízí výjimečné možnosti pro plážový život, turistické výlety a prohlídky. Největší turistickou atrakcí jsou fantasticý pláže s bělostným pískem, které protínají tyrkysové moře. Navštivte překrásné pláže jako Diani Beach, Bamburi Beach nebo Tiwi Beach, kde si můžete užívat dostatek slunce, moře a jemného písku.

Existuje také mnoho kulturních a historických míst pro návštěvníky, jako jsou starobylá pevnost Fort Jesus, starobylé město Lamu a malé vesničky Gedi a Malindi. V těchto historických místech, můžeme vidět úchvatné památky a procházet se po starých ulicích plných historie a kultury.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v Mombase mnoho nabídek na surfování, potápění a vodní lyžování. Je také populární location pro rybáře i milovníky safari, protože s Keni přilehlou Savanou, můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v přirozeném prostředí.

Ostatní aktivitvity, které můžete v Mombase vyhledávat, jsou například nákupní centra, trhy s místními produkty, golf hřiště nebo třeba romantické noční procházky po městě.

V Mombase najdete také řadu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční keňskou kuchyni, nebo i mezinárodní pokrmy v luxusních podnicích.

Dovolená v Mombase může být kombinací klidné odpočinkové dovolené i adrenalinové dobrodružství. S bohatou historií, kulturou a vodními aktivitami, bude Mombasa dokonalé místo k odpočinku od běžného života, prožití nezapomenutelných zážitků a poznání nových kultur a tradic.


Počasí Keňa Mombasa


Keňa je známá svými krásnými plážemi a tropickým podnebím, což z ní činí ideální turistickou destinaci. V Keňském pobřežním městě Mombasa, které se nachází na východě země, je počasí celoročně příznivé a stabilní.

Mombasa se nachází na pobřeží Indického oceánu a je omýváno teplými vodami. Díky tomuto umístění má město tropické mořské podnebí, což znamená, že teploty jsou po celý rok vysoké a srážky jsou rovnoměrně rozložené.

Teploty v Mombase se pohybují mezi 24°C a 30°C po většinu roku, přičemž nejteplejší období je od prosince do března. V této době teploty dosahují svých vrcholů a mohou se vyšplhat až na 32°C. Noční teploty zůstávají přijatelné a během těchto měsíců nepadá téměř žádný déšť.

Deštivé období v Mombase přichází od dubna do října. Průměrně během těchto měsíců spadne kolem 100 mm srážek měsíčně. Nejvíce deště připadá na duben a květen. I přes srážky se teploty udržují na příjemných úrovních, časté deště však mohou omezit venkovní aktivity a plážové radovánky.

I v deštivém období však neprší neustále a déšť mívá spíše krátkodobý charakter. Místní obyvatelé a turisté znají tento srážkový režim a přizpůsobují plány podle aktuálních podmínek.

Vzhledem k teplému a vlhkému počasí je vhodné se při návštěvě Mombasy oblékat do lehkých a pohodlných oděvů. Nezapomeňte také na ochranu před sluncem – sluneční brýle, klobouky a opalovací krémy jsou neocenitelné.

Mombasa je jedním z nejteplejších a nejvlhčích míst v Keni a nabízí návštěvníkům skvělé podmínky k odpočinku na slunci a koupání v Indickém oceánu. Díky stabilnímu počasí je tato destinace atraktivní v každém ročním období.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky