Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Masajská Mara

Ubytování Keňa Masajská Mara


Masajská Mara je jednou z nejznámějších atrakcí v Keňské republice a patří mezi nejlepší safari oblasti na světě. Mnozí turisté sem každoročně míří, aby zažili a obdivovali úžasnou přírodu a bohatství divoké zvěře.

Při plánování cesty do Masajské Mary si musíte také vybrat ubytování. Existuje mnoho možností od luxusních safarí lodí až po jednoduché kempy. Zde je přehled několika typů ubytování, které můžete v oblasti nalézt:

1. Luxusní lodě - Pro ty, kteří hledají exkluzivní a luxusní zážitek, existuje několik luxusních lodí, které nabízejí pohodlí a prvotřídní služby. Tyto lodě mají obvykle omezený počet pokojů a každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou a jinými moderními vybaveními. Kromě toho zde najdete také restaurace, bary a venkovní bazény, ve kterých se můžete osvěžit po dobrodružném dni na safari.

2. Safari kempy - Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek v divočině, jsou zde safari kempy. Tyto kempy nabízejí zážitek jako žádný jiný, protože umožňují hostům přenocovat přímo v savaně, čímž získají pocit, že opravdu blízko divoké zvěři. Kempy obvykle nabízí stanové ubytování s vlastní koupelnou a jinými omezenými vybaveními, ale návštěvníci mají možnost zažít pouštní atmosféru a skutečně se připojit k přírodě.

3. Soukromá rezervace - Pokud preferujete větší soukromí a klid, můžete si vybrat ubytování v soukromé rezervaci Masajské Mary. Tyto rezervace obyčejně nabízí luxusní lodě či stanové kempy, ale s menším počtem hostů a výhradním přístupem k divočině. To vám umožní zažít safari bez davů turistů a mocnější kontakt s přírodou.

4. Hotely - Poslední možností je, že si vyberete ubytování v jednom z hotelů v okolí Masajské Mary. Tyto hotely nabízejí pohodlí ubytování v moderních pokojích s plnou sadou vybavení, včetně restaurací, bazénů a dalších zázemí. Zatímco zde nemáte přímý kontakt s přírodou, můžete si zároveň užívat pohodlí a luxusní služby, které hotely nabízí.

Když se rozhodujete o ubytování v Masajské Marě, měli byste vzít v úvahu své preference a rozpočet. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, je však zaručeno, že zde strávíte nezapomenutelný čas a budete mít možnost objevit bohatství keňské divočiny a její fauny.


Dovolená Keňa Masajská Mara


Masajská Mara, známá také jako Masai Mara, je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Keňské republice. Tato oblast, nacházející se na jihozápadě země, je známá svou bohatou divokou přírodou a fascinujícím pozadím savany, které láká turisty z celého světa.

Masajská Mara je chráněným územím a jednou z největších rezervací pro zvěř v Africe. Obrovská rozloha, která zahrnuje přes 1 500 kilometrů čtverečních, dává divokým zvířatům prostor pro přirozený život a návštěvníkům možnost vidět ty nejvzácnější druhy ve své přirozené prostředí.

Jednou z nejvíce očekávaných událostí v Masajské Marze je příchod Velké migrace. Každý rok v červenci a srpnu se miliony zeber a gazel přesunují z Tanzanie do Keni, aby se přes léto vyhnuly suchu a hledaly bohatší pastviny. Tato masová migrace je jedinečnou zkušeností, protože přináší ohromující pohled na spousty zvířat, které se shromažďují, aby přešla řeky a dostal se do bezpečí v Keni.

Masajská Mara je také domovem pro "Velkou pětku" - lví, leopardi, nosorožce, slony a buvoly. Tito důležití členové africké divoké zvěře jsou velkým tahákem na návštěvníky, kteří hledají nevšední příležitost vidět tyto ohrožené druhy v jejich domácím prostředí. Existuje mnoho safari výletů a průvodců, kteří nabízejí možnost vidět tyto zvířata zblízka a nezapomenutelně si tak užít svou dovolenou.

Ale Masajská Mara není jen o divokých zvířatech. Oblast je také domovem pro Masajský kmen, jednu z nejstarších a nejznámějších kmenu v Africe. Masajové jsou proslulí svou bohatou kulturou, barevným oděvem a svým tradičním způsobem života. Návštěvníci mají příležitost se setkat s Masajskými pastýři a dozvědět se o jejich tradicích, rituálech a uměleckých řemeslech.

Masajská Mara nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky, včetně safari ve vozidlech, nočních safari, balónových letů a turistiky kulturou Masajského kmene. Existuje také několik luxusních kempů a resortů, které nabízejí ubytování ve stylu glampingu - spojení luxusu a táboření v přírodě.

Pokud toužíte po dovolené plné dobrodružství a objevování divoké přírody, Masajská Mara je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. Tato krásná rezervace v Keni nabízí ohromující zážitky, které nebudete nikdy zapomenout. Od setkání s lvem až po poznání jedinečné kultury Masajského kmene, Masajská Mara je země, která vás pohltí a přivítá s otevřenou náručí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Masajská Mara


1) Kde se nachází Keňa Masajská Mara?
- Keňa Masajská Mara se nachází v jihozápadní části Keňy, blízko hranic s Tanzanií.

2) Kdy je vhodné navštívit Masajskou Maru?
- Masajskou Maru je vhodné navštívit v období července a srpna, kdy probíhá Velká migrace zvířat.

3) Jaké zvířata se v Masajské Maře můžeme setkat?
- V Masajské Maře se vyskytují sloni, buvoly, gepardi, lvové, rozzuření nosorožci, masajské okáče, zebry, gazely a mnoho dalších druhů.

4) Jak se nejlépe dostat do Masajské Mary?
- K dispozici jsou vhodné silnice z Nairobi a Mombasy i charterové lety.

5) Je potřeba si při návštěvě Masajské Mary brát vakcíny?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, tetanu a kmen přiměřený malárii. Je dobré si poradit s vaším zdravotním odborníkem, která očkování jsou případně nutná.

6) Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Masajské Maře?
- Nejoblíbenější aktivity jsou safari s průvodcem v národních parcích a rezervacích, setkání s Masajským kmenem a procházky po oblasti.

7) Jaké jsou možnosti ubytování v Masajské Maře?
- Možnosti ubytování se liší od luxusního ubytování v luxusních kempech, po klasické kempování v kempu s výhledem na savanu.

8) Co si vzít s sebou na safari v Masajské Maře?
- Doporučuje se si s sebou vzít sluneční brýle, klobouk, krém s vysokým faktorem proti slunci, dalekohled, fotografický přístroj a přiměřené oblečení na safari.

9) Jaké jsou náklady na safari v Masajské Maře?
- Náklady se liší v závislosti na druhu ubytování, vstupném do parku, délce a druhu safar. Ceny se mohou pohybovat od cca 600 $ (cca 14 000 Kč) na týden až po tisíce dolarů.

10) Co je nejlepší způsob prozkoumání Masajské Mary?
- Nejlepší způsob prozkoumání Masajské Mary je skrze safari s průvodcem v národních parcích a rezervacích.


Počasí Keňa Masajská Mara


Masajská Mara, známá také jako Masajská Mara National Reserve, je jednou z nejpopulárnějších lokalit pro safari v Keňské republice. Tato oblast je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernými scenériemi, které se mění podle ročních období a počasí.

Počasí v Masajské Mara je ovlivněno tropickým podnebím a nachází se v nadmořské výšce přibližně 1 500 až 2 170 metrů nad mořem. Hlavním ročním obdobím je období sucha, které trvá od června do října, a období dešťů, které obvykle přichází od listopadu do května.

Období sucha je nejvhodnější pro safari, protože vyprahlá krajina přitahuje obrovské množství volně žijících zvířat, která hledají vodu a pastvu. Tato doba je také známá jako Velká migrace, kdy se obrovská stáda zebří, gazel a další velké savce přemístí z Tanzanie přes řeku Mara do Keni. Tento přesun způsobuje jedinečný a nádherný pohled na přírodu, který byste měli zažít.

Období dešťů přináší své výhody a nevýhody. Na jedné straně přináší hojnost zeleně a květin, které způsobují, že krajina vypadá velmi malebně. Na druhé straně mohou deště omezovat pohyb na safari. Silnice se mohou stát kluzkými a některé oblasti mohou být nepřístupné. Nicméně pro lidi, kteří mají rádi přírodu a zelené pastviny, může být období dešťů fascinující. Je také možné spatřit některé mláďata zvířat, která se narodila nedávno.

Teplota v Masajské Mara se pohybuje mezi 20°C a 30°C, přičemž v období sucha je teplota obvykle vyšší. Je důležité si s sebou vzít vhodné oblečení, abyste se cítili pohodlně a ochránili se před slunečním zářením. Dobrou volbou jsou světlé a volné oblečení, klobouk nebo čepice a sluneční brýle. Během dešťů je třeba si vzít s sebou dobrý nepropustný oblek, který vás ochrání před vlhkostí.

V Masajské Mara budete mít možnost vidět širokou škálu afrických zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, nosorožců a mnoha dalších. Přírodní krása této oblasti ve spojení se zvířaty, která jí obývají, dělá z Masajské Mary jedním z nejúžasnějších míst pro safari na světě.

Takže pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, Masajská Mara by měla být na vašem seznamu. Nezáleží na tom, jaké je počasí - Každé roční období nabízí něco jiného a zajímavého. Připravte se na vzrušující setkání s divokou africkou přírodou a prožijte safari, které si budete pamatovat po celý život.


Letenka Keňa Masajská Mara


Masajská Mara v Keňě patří mezi nejžádanější a nejoblíbenější cíle pro safari východní Afriky. Tato nádherná oblast se nachází na jihu Keni v blízkosti tanzanských hranic. Jedná se o rozsáhlou savanu s úchvatnou krajinou, která je domovem obrovského množství volně žijících zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Masajskou Maru, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky. Existují různé letecké společnosti a trasování, které vám umožní cestovat do této oblasti. Zde je několik důvodů, proč byste se měli rozhodnout pro letenku do Masajské Mary.

Zaprvé, letenka do Masajské Mary vás rychle a pohodlně dostane na místo určení. Nejbližší mezinárodní letiště je Nairobi, hlavní město Keni, a odtud je to ještě zhruba 4 a půl hodiny cesty autem do Masajské Mary. Pokud byste se rozhodli cestovat po souši, museli byste absolvovat dlouhou a náročnou jízdu přes nerovný terén. Letadlo vás však dopraví na místní letiště poblíž Masajské Mary v průběhu několika krátkých hodin. To znamená, že ušetříte čas a energii na nekonečnou jízdu a budete mít více času strávit na safari.

Zadruhé, z ptačí perspektivy při letu nad Masajskou Marou zažijete nádherný pohled na oblast. Budete mít možnost sledovat úžasnou krajinu, která je často označována jako "zahrada bohů". Obdivujte rozsáhlé pastviny, planiny, řeky a jiné přírodní útvary, které jsou domovem mnoha živočišných druhů. Můžete sledovat stáda zeber, gazel a buvolů, pátrat po sloních stádech, nebo dokonce zahlédnout opice na stromech.

Zatřetí, zadruhé, přílet letecky do Masajské Mary vám také umožní vidět obrovskou migraci zvířat, která je fenoménem samou o sobě. V různých obdobích roku tisíce zvířat, zeber, gazel a dalších druhů, migrují z Tanzanie přes řeky Mara a Talek do Keni. Tento spektakulární jev přitahuje turisty z celého světa. Letenka vám umožní spatřit tuto úžasnou přírodní událost z ptačí perspektivy.

Při plánování vaší cesty do Masajské Mary si jistě zkontrolujte možnosti letenek a trasy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí létání do této oblasti a různé trasy, které můžete využít. Zajištění si letenky vám nejen ušetří čas a energii na cestování, ale také vám umožní zažít nevšední a pohledy na Masajskou Maru z výšky.

Keňa Masajská Mara nabízí jedinečnou příležitost pro safari až do srdce divočiny Afriky. Letenka je nejen pohodlným způsobem, jak se dostat do této oblasti, ale také vám umožní zažít ohromující pohled na krajinu a sledovat nádhernou migraci zvířat. Takže nastupte na letadlo a připravte se na nepřekonatelné dobrodružství v Masajské Marze.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky