Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Keňa Aberdare National Park

Počasí Keňa Aberdare National Park


Keňa je země, která je známá svými krásnými divočinami a národními parky. Jednou z nejvýznamnějších lokalit, kterou si turisté rádi navštěvují, je Aberdare National Park, který se nalézá v centrální části země.

Aberdare National Park se pyšní nádhernou divočinou, která je jedinečná v celé africké oblasti. Návštěvníci mohou spatřit tuhé zvířata, jako jsou sloni, bílí nosorožci, levharti a hyeny, stejně jako plaché primáty, jako jsou colobi nebo cibetky.

Ať už se rozhodnete pro safari nebo pěší turistiku, Aberdare National Park nabízí jedinečný zážitek. Navíc je zde vynikající anglicky mluvící průvodce, kteří vám poskytnou zajímavé informace o místních zvířatech a rostlinách.

Když se však vydáte na návštěvu parku, nezapomeňte sledovat počasí, které zde může být poměrně extrémní. Vzhledem k tomu, že se jedná o horskou oblast, jsou teploty v Aberdare National Parku mnohem nižší než v ostatních částech Keni.

Nejlepší sezónou pro návštěvu parku je období od června do srpna, kdy se obvykle vyskytuje nejlepší počasí. Teplota se obvykle pohybuje kolem 18-20 °C, což je příjemné v období teplého letního počasí v Keni. Nicméně během období dešťů, které zasahuje od března do května a od října do prosince, může být návštěva parku poněkud riskantní.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Aberdare National Parku v období dešťů, můžete se setkat s různými problémy, jako jsou nebezpečné břečky nebo obrovské množství hmyzu. Proto je nezbytné připravit se na takovou návštěvu s oblečením a dalšími potřebami.

Celkově lze tedy říci, že Aberdare National Park je jedinečným místem plným krásy a divokých zvířat. Pokud se vás však chystá návštěva, dejte si pozor na počasí a dodržujte doporučení odborníků a průvodců, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější.


Ubytování Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park je jednou z nejznámějších přírodních rezervací Keňské vnitrozemské oblasti a často se stává oblíbeným cílem turistů. Nachází se v pohoří Aberdare, které se táhne přes provincie Nyeri, Nyandarua, Murang'a a Laikipia. Abychom si úplně vychutnali tento národní park, je nepostradatelnou součástí zážitku kvalitní a komfortní ubytování.

Historie Aberdare National Parku sahá do roku 1950, kdy byl založen. Velký důraz byl kladen na zachování přírodního prostředí a zachování biodiverzity. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, levharti, gepardi a mnoho dalších. Nachází se zde také bohatá vegetace, včetně horských deštných lesů a rašelinišť.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Aberdare National Park, jsou k dispozici různé druhy ubytování. Jednou z možností je pobyt v luxusních horských hotelech, které nabízejí prvotřídní pohodlí a krásný výhled na okolní krajinu. Tyto hotely disponují moderními vybaveními, jako jsou wellness centra, bazény, restaurace a další veřejné zóny.

Další možností je ubytování v tradičních chatách v oblasti Aberdare. Tyto chaty se nachází uprostřed přírody a umožňují turistům zažít autentický pocit domorodého kenjského života. Chaty jsou obvykle vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou dřevo a tráva, a jsou zařízeny jednoduchým nábytkem. Přesto však zde najdete veškeré nezbytné vybavení, jako jsou postele, koupelny a restaurace.

Kromě toho je zde také možnost kempování. Ubytování v kempu nabízí jedinečný zážitek, kdy můžete přenocovat pod hvězdami a vstřebávat krásy přírody kolem sebe. Kempy jsou dobře vybaveny, aby zajišťovaly komfort a bezpečnost turistů, a často mají vlastní zázemí s toaletami a sprchami.

Aberdare National Park je oázou klidu a přírodní krásy, která nabízí nezapomenutelné zážitky ze safari a pozorování zvířat. Kvalitní ubytování v tomto parku je nepostradatelné pro poskytnutí komfortu a relaxace v rámci tohoto přírodního ráje. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní horský hotel, tradiční chatu nebo kemp, budete mít příležitost prozkoumat toto nádherné místo a zažít jedinečnou atmosféru Keňských hor.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Aberdare National Park se stane vaším domovem na dobu vašeho pobytu a umožní vám objevovat divokou přírodu Keňských hor z první ruky. Být obklopen přírodními krásami a místní faunou a flórou je nezapomenutelný zážitek, který si v Aberdare National Parku nepřijdete na své.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Aberdare National Park


1. Jak se dostanu do Aberdare National Parku?
Odpověď: Aberdare National Park se nachází přibližně 150 km severovýchodně od Nairobi. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je pronajmout si auto a jet po silnici Nyeri-Nyahururu. Existují však také autobusové služby, které vás mohou dovézt k blízkému městu Nyeri, odkud se můžete dostat do parku taxíkem.

2. Jaká je vstupní cena do Aberdare National Parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku se liší pro různé kategorie návštěvníků. Pro keňské státní příslušníky je vstupné znatelně nižší než pro zahraniční turisty. Přesné ceny vstupného se mění a je nejlepší se na ně předem informovat na oficiálních webových stránkách parku nebo se zeptat místních.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Aberdare National Parku?
Odpověď: Aberdare National Park můžete navštívit po celý rok, ale období od července do října a od prosince do března jsou nejlepší pro safari. V těchto měsících je obvykle suché počasí a je největší pravděpodobnost, že spatříte zvířata, která přicházejí k napajedlům. Období dešťů od dubna do června a od listopadu do prosince může být problematické kvůli mokrým a blátivým cestám.

4. Jaké zvířata mohu v Aberdare National Parku spatřit?
Odpověď: Aberdare National Park je domovem širokého spektra zvířat, včetně slonů, nosorožců, levhartů, bizonů, antilop, buvolů a mnoha dalších. Hlavní atrakcí parku jsou však vzácní černí nosorožci, kteří jsou chráněni před pytláky. Je také možné vidět řadu druhů ptáků, včetně endemických druhů, jako je Aberdare cistovníček.

5. Jaká je infrastruktura v Aberdare National Parku?
Odpověď: V parku najdete několik ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů a kempů. Existuje také velké množství turistických tras, které vám umožní prozkoumat park až do nejodlehlejších částí. Je však důležité si předem zkontrolovat podmínky cest a připravit se na možnost změny počasí během cesty.

6. Je možné v Aberdare National Parku tábořit?
Odpověď: Ano, v Aberdare National Parku je povoleno tábořit na určených místech. Existuje několik kempů, které nabízí základní vybavení včetně toalet a někdy i sprchových koutů. Je však důležité mít s sebou všechny potřebné vybavení, včetně stanu, spacáku a vařiče.

7. Existují nějaká pravidla a předpisy, kterých se musím v Aberdare National Parku držet?
Odpověď: Ano, v Aberdare National Parku platí řada pravidel, která jsou stanovena k ochraně přírody a zvířat. Je důležité respektovat tyto pravidla a předpisy, jako je například neposkytovat zvířatům jídlo, nepřibližovat se k nim příliš blízko a nepoškozovat životní prostředí. Vaše průvodce nebo personál parku vám poskytnou podrobné informace o pravidlech a předpisech při vstupu do parku.


Letenka Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park v Keňe se nachází vysoko na skalnatého vrcholku pohoří, v oblasti zvané Aberdare Mountains. Potenciální návštěvníci se mohou těšit na úchvatné výhledy, bohatou faunu a flóru a národní park, který nabízí něco pro každého, od horolezců po milovníky safari.

Přímá letenka do Aberdare National Park neexistuje, ale existuje několik možností, jak se tam dostat. Nejprve je nutné se dostat do nejbližšího města Nyeri. Nejbližší letiště jsou letiště Wilson v Nairobi a letiště Nanyuki. Zde se můžete přidat na místní autobus nebo si pronajmout auto a jet po silnici po úpatí pohoří Aberdare.

Jedna z nejlepších dopravních možností, jak se dostat do Aberdare National Park, je vlakem. Kenya Railways provozuje denní vlaky z Nairobi do Nyeri a poté každý den stoupá až po stanici Sanctuary Gate. Tento systém vlaků je sice pomalejší, ale nabízí úžasný pohled na krajinu okolo národního parku a cenné zážitky z podrobnějšího pohledu na krásy Kenya.

Pro nejlepší zážitek z národního parku, doporučujeme si pronajmout vlastní auto. Tato možnost vám umožní plánovat si svůj čas a objevovat park podle vlastního uvážení. Samozřejmě, je důležité mít nějaké zkušenosti s jízdou na Kenijských silnicích a měli byste dodržovat přísné nařízení o rychlosti a bezpečnosti na silnicích.

Pro turisty, kteří chtějí jezdit po parku, je nutné mít povolení od Kenya Wildlife Service. Tato povolení se dají zakoupit na hlavním vchodu do národního parku a platba se provádí v kenyzkých šilincích, tak se připravte na přeměnu peněz před tím, než se vydáte na cestu.

Pokud cestujete do Kenya, nemůžete pominout návštěvu Aberdare National Park. Ať už se dostanete na park cestováním vlakem či s vlastním vozem, tento park nabízí turistům něco pro každého. Od úchvatných výhledů, po exotickou faunu a flóru. V Aberdare National Park se zaručeně zamilujete do skvostné přírody a nabraní cenných zážitků z cestování.


Dovolená Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park v Keňe je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších národních parků v zemi. Nachází se v Centrální provincii, na úpatí Aberdare Mountain Range. Park byl založen v roce 1950 a rozprostírá se na ploše přes 766 čtverečních kilometrů.

Aberdare National Park je domovem bohaté divoké zvěře a pestré flóry. Zde můžete spatřit slony, buvoly, kudu, léví či hroší antilopy, kočky, hyeny a mnoho dalších druhů zvířat. Park je také známý pro svou rozmanitost ptactva, včetně vzácných druhů jako orlík hnědý nebo sokol stěhovavý.

Ve výšinách Aberdare se nachází několik nádherných vodopádů, které stékají z hor a tvoří malebné kaskády. Vodopády Karuru, Chania a Gura jsou často navštěvovanými turistickými atrakcemi v parku. Pro milovníky přírody je to skvělá příležitost pro pěší turistiku a pozorování ptactva.

Jedním z největších pokladů Aberdare National Park je Aberdare Mountain Range, který tvoří dominantu parku. Jedná se o nádherné pohoří s výškou kolem 4000 metrů nad mořem. Turisté mají možnost vydat se na trekkingové výpravy a objevovat skryté vodopády a horské potoky.

Aby byla návštěva Aberdare National Park ještě zajímavější, mohou turisté v parku zůstat v luxusních safari lodgech a těšit se tak z opravdového afrického dobrodružství. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v srdci parku a nabízejí neuvěřitelný výhled na okolní přírodu a zvěř.

Pro ty, kteří chtějí ochutnat tu správnou atmosféru africké divočiny, je Aberdare National Park ideálním cílem. Keňa je známá svými nádhernými krajinami a bohatou divokou zvěří, a tento park určitě nezklame. Turisté zde mohou objevovat divočinu, pozorovat zvířata a užívat si krásu africké přírody.

Aberdare National Park je snadno dostupný z některých hlavních měst v Keni, jako je Nairobi či Nakuru. Cesta do parku je již zážitek samotný, překypuje nádhernými výhledy na venkov a horské oblasti.

Není pochyb, že Aberdare National Park je ideálním místem pro dovolenou v Keňe. Nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti pro objevování krás africké divočiny.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky