Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Pokud hledáte exotické a neobvyklé místo pro svou příští dovolenou, pak by Kazachstán mohl být tou správnou volbou pro vás. Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem a jedním z největších měst Kazachstánu. Nachází se v jeho severozápadní části a v roce 1997 se stala novým hlavním městem země.

Astana je jedinečné místo, kde se setkává moderní architektura s tradičními kulturními prvky. Můžete se těšit na návštěvu několika zajímavých míst, z nichž některé jsou velmi moderní, zatímco jiné jsou zcela historické.

Jednou z nejvýznamnějších památek je Bayterek – 97 metrů vysoká věž, která symbolizuje strom života. Po vylezení na vrchol vás čeká krásný výhled na město. Další zajímavé místo, které by vás mohlo zaujmout, je národní muzeum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku artefaktů z různých epoch.

Pro tělesné a duchovní uvolnění je k dispozici několik parků, které jsou rozmístěny po celém městě. Největší z nich – park Nazarbayev – je ideální pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Parkasy, rozsáhlý park, který byl založen v roce 2006, patří k největším na světě a nabízí mnoho zábavy.

V Astaně, stejně jako v celé zemi, se konají tradiční akce, jako jsou svátky navazující na starý islámský kalendář, házení tradičních úlů koktejlů k meni. V místních restauracích si můžete vychutnat mnoho tradičních pokrmů, jako jsou chalama, beshbarmak nebo kurt.

Kazachstán je také ideální pro objevování okolních scenerií, protože v této oblasti je spousta míst, která můžete navštívit. Například cesta do piramidy v Samarkandu trvá pouhých osm hodin.

Jestliže plánujete svou dovolenou v Kazachstánu, nezapomeňte si přinést kreditní kartu, protože většina míst nepřijímá hotovost. Využijte také služby místních průvodců, kteří vás provedou po městě a řeknou vám mnoho zajímavých informací.

Vzhledem k tomu, že Kazachstán je stále poměrně neznámým cestovatelským cílem, můžete očekávat mnoho nových zážitků a zážitků. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Astany – města, které spojuje moderní architekturu s tradičními kazachstánskými kulturními prvky.


Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, nyní přejmenovaná na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu a jedním z nejvýznamnějších ekonomických a politických center střední Asie. Toto moderní město je domovem mnoha mezinárodních společností, vzdělávacích institucí a turistických atrakcí, což přináší do regionu stále větší počet turistů a obchodních cestujících. S rozvojem města se samozřejmě zvyšuje také nabídka ubytovacích zařízení.

Existuje zde mnoho druhů ubytování, které se liší cenou, umístěním a nabízenými službami. Pro turisty s nižším rozpočtem jsou ideální hostely a levné hotely. Tyto možnosti nabízejí základní vybavení, jako je společenská místnost, sdílené koupelny a pokoje s více postelemi. Jejich cena je obvykle dostupná, což umožňuje cestování s menším rozpočtem.

Pro turisty, kteří preferují vyšší standard a pohodlí, jsou k dispozici luxusní hotely v centru města. Safety Hotel Astana, Rixos President Astana, Marriott Astana Hotel a Radisson Hotel Astana jsou jen některé příklady exkluzivních ubytovacích zařízení, které slouží náročným cestovatelům. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, včetně vybavení wellness center, bazénu, fitness centra a konferenčních prostor. Kromě toho jsou tato ubytování obklopena důležitými památkami a turistickými atrakcemi, jako je Kultury a sportu, Palác míru a smíření, Národní knihovna Kazachstánu a další.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, jsou k dispozici také apartmány a rekreační vily. Tyto ubytovací možnosti nabízejí kompletní domácnostské vybavení, včetně plně vybavené kuchyně, vlastní koupelny a přístupu k prostoru venku. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodinné dovolené nebo dlouhodobé pobyty.

Vzhledem k tomu, že Nur-Sultan se stává populárním turistickým cílem, je důležité rezervovat ubytování předem, zejména v období nejvyšší turistické sezony. Rezervace přes internet nebo pomocí specializovaných cestovních agentur je dobrým způsobem, jak si zajistit ubytování dle svých potřeb a preferencí.

Nur-Sultan, bývalá Astana, je městem, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí každého návštěvníka. Ať už máte menší rozpočet, či hledáte luxusní zkušenost, toto moderní hlavní město Kazachstánu vás určitě nepřekvapí svou širokou nabídkou a kvalitou svých ubytovacích zařízení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Dotazy:

1. Jak se jmenuje hlavní město Kazachstánu?
2. Kdy bylo hlavní město přejmenováno na Nur-Sultan?
3. Proč bylo hlavní město přejmenováno?
4. Co znamená název "Nur-Sultan"?
5. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Nursultanu?
6. Jaké jsou kulturní a historické atrakce v Nursultanu?
7. Jaké jsou turistické atrakce v Nursultanu?
8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Nursultanu?
9. Jak se dostat do Nursultanu?
10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nursultanu?

Odpovědi:

1. Hlavní město Kazachstánu se dříve jmenovalo Astana, ale bylo přejmenováno na Nur-Sultan.
2. Hlavní město bylo přejmenováno na Nur-Sultan 23. března 2019.
3. Přejmenování hlavního města bylo provedeno jako uznání bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva za jeho příspěvek k rozvoji města a celého Kazachstánu.
4. Název "Nur-Sultan" znamená "Světoznámý město", přičemž "Nur" znamená "světlo" a "Sultan" znamená "světoznámý".
5. Mezi nejvýznamnější památky v Nursultanu patří Baiterek, palác míru a smíření, Kazachstánská centrální koncertní hala a presidentiální palác Ak Orda.
6. V Nursultanu lze navštívit několik kulturních a historických atrakcí, jako je například palác míru a smíření, palác nezávislosti a Muzeum moderního umění.
7. Mezi turistické atrakce v Nursultanu patří Baiterek, Astana Opera, Hazret Sultan mešita a Astana Khan Shatyr.
8. Aktivity, které by turisté neměli ve městě vynechat, zahrnují procházky po historickém centru města, návštěvu některého z mnoha parků, nákupy v moderních nákupních centrech a ochutnávku místních pokrmů.
9. Do Nursultanu se dá dostat letecky přes letiště Nursultan Nazarbajev International Airport nebo vlakem z jiných částí Kazachstánu a sousedních zemí.
10. Nejlepší dobou pro návštěvu Nursultanu je období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a město nabízí mnoho venkovních aktivit.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, dnes známá jako Nur-Sultan, se stala hlavním městem Kazachstánu v roce 1997. Toto město leží na severu země a má bohatou historii a kulturu, kterou mohou turisté objevovat. Díky svým krásným památkám, moderním budovám a malebnému okolí se Astana stala populárním cílem cestovatelů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Nur-Sultan, první věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí spoje do této exotické destinace. Můžete si vybrat mezi několika přímými lety nebo lety s přestupem, které jsou často levnější a poskytují vám možnost navštívit jiná místa na cestě.

Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Astana, které se nachází vzdálené asi 20 km od centra města. Letiště je moderní a dobře vybavené, poskytuje širokou škálu služeb pro cestující, včetně obchodů s luxusními zbožími a restaurací s místními specialitami.

Existuje mnoho leteckých společností, které provozují lety do Astany. Některé z nejznámějších jsou Air Astana, Turkish Airlines, Emirates, Lufthansa a Qatar Airways. Tyto společnosti nabízejí pravidelné spoje z různých destinací po celém světě, včetně Evropy, Asie a Blízkého východu. Díky dobře rozvinuté síti letecké dopravy je Astana snadno dostupná z velkých světových čísel.

Letenky do Astany se v různých obdobích liší. Obecně platí, že letenky jsou nejdražší během letních prázdnin a svátků, zatímco v období mimo sezónu můžete nalézt levnější nabídky. Doporučuje se, abyste si letenky rezervovali předem a porovnali nabídky různých leteckých společností, abyste zajistili nejlepší možnou cenu.

Když dorazíte do Astany, budete ohromeni krásou a moderností tohoto města. Mezi nejznámější atrakce patří Baiterek, 97 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí nádherný výhled na celé město. Další nevynechatelnou památkou je Národní muzeum historie a etnografie, které přináší návštěvníkům pochopení země a její historie.

Nur-Sultan je také domovem mnoha moderních staveb, mezi které patří například Dvorní kavárně v Khan Shatyr Shopping Mall, který je největším stanem na světě. Dále tu najdete mnoho moderních administrativních budov a luxusních hotelů, které jsou obklopené krásnými parky a zahradami.

Večer v městě můžete ochutnat tradiční kazachstánskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací nebo se vydat na procházku po malebných ulicích, které jsou osvětlené a plné života.

Astana, či nově Nur-Sultan, je destincí, kterou každý cestovatel milující exotiku a krásu nových míst by si měl přidat na seznam. Letenky do tohoto fascinujícího města se mohou lišit, ale po návštěvě Astany budete mít jistě na paměti krásu a půvab tohoto nádherného místa.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana je hlavní město Kazachstánu a leží ve střední části země. Dříve známá jako Astana, v roce 2019 byla oficiálně přejmenována na Nur-Sultan na počest bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který sehrál klíčovou roli ve vývoji a modernizaci města.

Město se nachází ve stepní oblasti mezi řekou Irtyš a Ishim, což ovlivňuje jeho klima. Astana má kontinentální podnebí s drsnými a chladnými zimami a horkými, suchými léty.

Zima v Astaně je obvykle dlouhá a extrémně chladná. Teploty klesají až k -40°C, což z Astany jedno z nejchladnějších hlavních měst na světě. Někdy dochází ke sněhovým bouřím, které snižují viditelnost a způsobují obtíže v dopravě. V tomto období je nezbytné, aby byli obyvatelé Astany a návštěvníci dobře oblečeni a chráněni před mrazem.

Naopak léto v Astaně je horké a suché. Teploty se pohybují mezi 20 až 35°C, s průměrnými teplotami kolem 25 až 30°C. Srážek je v tomto období velmi málo, což v kombinaci s vysokými teplotami přispívá k suchým podmínkám. Hodně slunečního záření a teplejších teplot přitahují mnoho turistů, kteří přijíždějí objevovat moderní architekturu a kulturní dědictví města.

Jaro a podzim v Astaně jsou přechodné období, kdy se teploty postupně mění a dochází k proměnám v přírodě. V těchto měsících je obvykle mírněji, teploty se pohybují kolem 10 až 20°C. Je to období, kdy se Astana proměňuje, zelené plochy rozkvétají a město nabývá nových barev.

Díky svému kontinentálnímu podnebí a extrémním teplotním výkyvům vyžaduje astanské počasí přiměřenou přípravu a přizpůsobení. Místní zvyklosti a infrastruktura jsou vybaveny pro zvládání přírodních jevů. Výstavba moderní infrastruktury a národních parků v okolí města umožní turistům a obyvatelům těšit se z těchto krásných přírodních scenérií.

Astana, nebo nyní známá jako Nur-Sultan, je město s jedinečným klimatem, které se liší od mnoha jiných hlavních měst na světě. Je fascinující, jak se přírodní podmínky odrážejí ve způsobu života a kultuře místních obyvatel. Ať už jde o mrazivou zimu nebo horké léto, Astana/Nur-Sultan nabízí návštěvníkům a obyvatelům mnoho možností poznat a zažít jedinečné počasí Kazachstánu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky