Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kamerun Korup National Park

Počasí Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park se nachází na jihu Kamerunu a je jedním z největších národních parků v zemi. Svou rozlohou přesahuje 1 260 km² a návštěvníci zde mohou objevovat rozmanitou flóru a faunu, které přitahuje mnoho turistů.

Počasí v Kamerun Korup National Parku je ovlivněno převážně tropickým podnebím. V oblasti panuje vysoká teplota a vlhkost po celý rok, s malými rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími.

Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 25-30 °C. Největší horko je obvykle v období dešťů, které se vyskytují od dubna do října. V tomto období je průměrná teplota okolo 28-30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Turisté by si měli být vědomi toho, že v těchto měsících mohou počítat s častými srážkami.

Deštivé období je charakterizováno také vyššími srážkami. Ročně naprší kolem 3 000 mm srážek, které se distribuují nerovnoměrně po celý rok. Nejvíce srážek spadne v období dešťů, zejména v červnu a červenci. To, že je park se nachází v tropickém deštném pralese, znamená, že návštěvníci by se měli připravit na možnost deště během svého pobytu.

Na druhou stranu, období sucha, které trvá od listopadu do března, přináší nižší srážkové úhrny. Průměrná teplota zůstává stále vysoká, ale srážky jsou mnohem menší. Návštěvníci na jaře a na konci roku mohou očekávat příjemnější počasí a méně možností dešťových přeháňek.

Pokud plánujete návštěvu Kamerun Korup National Parku, doporučuje se vzít si do zřetel aktuální počasí a připravit se na deštivé období. Doporučuje se také oblékat pohodlně a vhodně na tropické podnebí.

Celkově lze říci, že počasí v Kamerun Korup National Parku je typické pro tropickou oblast. Vysoká teplota a vlhkost jsou znaky tohoto podnebí po celý rok. Přestože se zde vyskytují deště po většinu roku, turisté mohou vychutnávat krásu parku a objevovat jeho bohatou flóru a faunu bez ohledu na počasí.


Dovolená Kamerun Korup National Park


Kamerunský Národní park Korup je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se na jihozápadě Kamerunu a je považován za jeden z nejstarších tropických lesů na světě, který je stále nedotčen lidskou činností. Jeho úžasná biodiverzita a ekosystém jsou přímo ohromující.

Národní park Korup byl vyhlášen přírodní rezervací v roce 1986 a v roce 1992 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Park se rozkládá na ploše přes 1200 čtverečních kilometrů, což z něj činí jednu z nejrozsáhlejších chráněných oblastí v Africe. Jeho hlavní dominantou je tropický deštný les, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Kamerunský národní park Korup je známý svou velkou biodiverzitou. Zjistilo se, že se zde vyskytuje přes 2000 druhů rostlin, více než 300 druhů ptáků, 136 druhů plazů a 68 druhů savců. Mezi ty nejznámější patří hroši, gorily, opice, sloni a vzácné druhy stromů, jako je například kaučukovník africký. Park je také domovem pro ohrožené druhy jako je gorila nížinná a šimpanz nigerijský.

Kromě úchvatné fauny a flóry nabízí Kamerunský národní park Korup také nespočet možností pro ekoturistiku a dovolenou. Návštěvníci parku mohou podniknout procházky s průvodcem, rafting po řece nebo si zahrát golf na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v zemi. Park také poskytuje možnost pozorování zvířat, fotografování a poznávacích výletů do okolních vesnic, kde lze poznat místní kulturu a tradice.

Kromě toho park podporuje výzkum a ochranu životního prostředí prostřednictvím nevládních organizací a úřadů. Je zde také vytvořeno několik programů a projektů zaměřených na trvalou udržitelnost a ochranu přírody. Ochrana a propagace území parku je nesmírně důležitá, aby se zabránilo nelegálnímu kácení stromů a nekontrolovanému lovu, což by vedlo k devastaci a ztrátě biologické rozmanitosti.

Kamerunský národní park Korup je ohromujícím příkladem toho, jak příroda dokáže být všudypřítomná a jedinečná. Jeho krása a biodiverzita si zaslouží ochranu a oceňování nejen ze strany místních obyvatel, ale také ze strany návštěvníků z celého světa. Pokud máte rádi přírodu a cestování, není žádný důvod, proč byste neměli navštívit tento úžasný kus afrického ráje.


Letenka Kamerun Korup National Park


Kamerun je země zkoumání a objevování, plná divoké přírody a unikátních kultur. Jeden z nejčarovnějších a nejzajímavějších míst v Kamerunu je Korup National Park. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka!

Letadlo je nejrychlejší a nejméně náročný způsob, jak se dostat do Kamerunu a navštívit Korup National Park. Existuje mnoho letovisek a aerolinií, které poskytují služby letů z různých částí světa do Kamerunu.

Korup National Park se nachází v jihozápadní Kamerunu, ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od Atlantského oceánu. Jedinečnost parku spočívá v tom, že zde najdete některé z největších tropických deštných pralesů na světě. Ve stínu vysokých stromů a podél řek a potoků objevíte rozmanité druhy fauny a flóry, které nejsou vidět nikde jinde.

Park je domovem několika druhů opic, slonů, buvolů, goril a mnoha dalších druhů zvířat. Návštěva parku vám umožní tuto exotickou faunu sledovat v přirozeném prostředí.

Existuje mnoho agentur a průvodců, kteří mohou zorganizovat vaší návštěvu Korup National Parku. Většina z nich nabízí příležitost vidět všechny hlavní atrakce parku během jedné až dvoudenní túry, která je obvykle organizována v rámci většího zájezdu po Kamerunu.

Když se rozhodnete navštívit Korup National Park, nezapomeňte přivést s sebou krosnu s potravinami, vodu a vše, co potřebujete pro pobyt v divočině. Kromě toho se doporučuje oblékat se v lehkém oblečení a obuvi, které vám umožní přizpůsobit se teplým a vlhkým podmínkám parku.

Pokud hledáte dobrodružství, nezapomeňte na možnost návštěvu Korup National Parku během vaší návštěvy Kamerunu. Letenky jsou snadno dostupné a zjistíte, že návštěva tohoto parku bude nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Korup National Park


1. Jaké jsou hlavní atrakce Kamerun Korup National Park?
- Mezi nejznámější atrakce parku patří například unikátní tropický deštný les, vodopády, horské hřebeny a bohatá fauna a flora.

2. Jak se dostat do Kamerun Korup National Park?
- Park se nachází ve středozápadní části Kamerunu a nejlepší cestou, jak se sem dostat, je letecky do města Buea nebo Douala a odtud pokračovat po silnici.

3. Jaké aktivity lze v parku provádět?
- Návštěvníci mohou podnikat různé aktivity, jako je pěší turistika, pozorování ptáků, průzkum deštného lesa, výlety na kole nebo vodopády a také setkání s místními komunitami.

4. Která zvířata mohu vidět v Kamerun Korup National Park?
- V parku lze spatřit mnoho druhů zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi, sloni, antilopy, krokodýli, želvy a mnoho dalších exotických živočichů.

5. Existují ve parku ubytovací možnosti?
- Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů, chat a luxusních resortů, které nabízejí pohodlí a přístup k přírodě.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v Kamerun Korup National Park?
- Doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny, aby se mohl naplno vychutnat krásy parku a provést různé aktivity.

7. Je v parku povolen lov?
- Ne, lov je v parku přísně zakázán, aby se chránily zvířata a přírodní prostředí.

8. Je nutné mít v parku průvodce?
- Ano, prozkoumávání parku s průvodcem je povinné, aby se minimalizovalo rušení zvířat a zajišťovala se bezpečnost návštěvníků.

9. Jaká jídla a pití jsou k dispozici v parku?
- V parku jsou k dispozici restaurace, kde je možné ochutnat místní kuchyni a také se doporučuje si s sebou vzít vodní zásoby, protože výběr pitné vody může být omezený.

10. Jaké jsou hlavní předpisy a zákazy v parku?
- Je důležité respektovat přírodní prostředí a místní kulturu, dodržování předpisů o používání cest, zákaz odhazování odpadků a rušení zvířat. Také je zakázáno kouření a rozdělávání ohně mimo určené oblasti.


Ubytování Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park se nachází v jihozápadním Kamerunu a patří mezi jedny z nejcennějších přírodních rezervací v zemi. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat divokou přírodu a obdivovat její krásu.

Pokud plánujete navštívit Kamerun Korup National Park, musíte se také zamyslet nad ubytováním. I když je tato oblast relativně odlehlá, existuje několik možností, jak si zde najít vhodné místo k odpočinku.

Jedna možnost je Kemp Mossapoum, který se nachází poblíž vstupní brány do parku. Kemp nabízí stanování a má také několik chat a chatiček s vlastním sociálním zařízením. Tuto možnost ocení hlavně ti, kteří preferují blízkost přírody a chtějí strávit noc pod širým nebem.

Další možností je rezervovat si ubytování v blízkém městě Mundemba, které se nachází asi dvacet kilometrů od parku. Ve městě najdete různé hotely a penziony v různých cenových relacích. Tímto způsobem si můžete užít městskou atmosféru a zároveň snadno vyrazit do parku na jednodenní výlety.

Pokud nejste příznivci táboření a preferujete více komfortní ubytování, můžete navštívit jednu z mála ekolodží v této oblasti. Tyto ekoložky jsou většinou rodinné podniky a nabízejí pohodlné ubytování ve spojení s ekologicky šetrnými službami. Spíše než velké hotely s službami si zde cení pohody a harmonie s přírodou.

Kamerun Korup National Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít nejdivočejší přírodu Kamerunu a objevovat vzácné druhy rostlin a zvířat. Ubytování v této oblasti nejsou tak rozvinutá jako ve velkých městech, ale přesto existuje několik možností, jak si zde najít vhodné místo k odpočinku. Takže neváhejte, vydejte se do Kamerun Korup National Park a zažijte jedinečnou dovolenou v srdci přírody.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky