Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Shobak Castle

Letenka Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je fascinující zemí bohatou na historii a kulturu, která je bohatě zastoupena rozsáhlými archeologickými nalezišti i památkami. Jednou z mnoha turistických atrakcí této země je Shobak Castle. Pokud plánujete návštěvu této středověké pevnosti, měli byste si zajistit letenku do Jordánska.

Shobak Castle se nachází na vrcholku kopce ve východní části Jordánska a je pozůstatkem křižáckého hradu z 12. století. Hrad byl postaven ve snaze ochránit křesťanské poutníky, kteří putují do Jeruzaléma. Pevnost byla založena králem Balduinem I., prvním křižáckým králem Jeruzaléma. Během své historie prošla Shobak Castle mnoha změnami, změnila majitele a přestavovala se, až byla v 70. letech 20. století zrestaurována a otevřena turistům.

Shobak Castle je navržen tak, aby byl velmi dobře chráněn a byl těžko dostupný pro nepřítele. Pokud se vydáte na prohlídku tohoto historického místa, budete muset zdolat mnoho schodů a strmých cest. Vstup do hradu je zdarma a turisté si mohou prohlédnout přístupový most, různé věže, brány i další části pevnosti. Vnitřek hradu nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu.

Shobak Castle je nádherným místem pro fotografy, kteří se chtějí vrátit zpět v čase do dob, kdy tato pevnost sloužila jako obrana hranice mezi křesťanským královstvím Jeruzaléma a islámskými královstvími. Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historii Jordánska, je Shobak Castle nevšedním zážitkem a skvělým důvodem k letu do této země.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Jordánska a vyzkoušet si zdejší bohatou kulturu a historii. Nejbližším letištěm je Queen Alia International Airport, které slouží pro mezinárodní lety. Poté si můžete pronajmout auto nebo si objednat dopravu do Shobak Castle, který se nachází pouhých 2 a půl hodiny jízdy od letiště.

Pokud hledáte dobrodružství a historii, Shobak Castle by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit. Vstup do této pevnosti je zdarma a nabízí dech beroucí výhledy na úžasnou krajinu Jordánska. Pokud se rozhodnete navštívit tuto středověkou pevnost, můžete si být jisti, že to bude zážitek na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shobak Castle


1. Jak se dostanu k hradu Shobak v Jordánsku?
Odpověď: Hrad Shobak se nachází asi 35 kilometrů od města Petra v Jordánsku. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je vlastním vozidlem nebo taxíkem z Petry. Existuje také veřejná doprava, ale je omezená.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do hradu Shobak?
Odpověď: Vstupné do hradu Shobak je zpravidla 3 jordánské dináry (asi 4,25 USD) pro dospělé a 1 jordánský dinár (asi 1,40 USD) pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny hradu Shobak?
Odpověď: Hrad Shobak je obvykle otevřen od 8:00 do 18:00 hodin. Doporučuje se však zkontrolovat aktuální otevírací hodiny, protože se mohou lišit v závislosti na sezóně a aktuálních podmínkách.

4. Jaká je historie hradu Shobak?
Odpověď: Hrad Shobak, také známý jako hrad Krak des Chevaliers, byl postaven křižáckým rytířem Raimondem z Tripolisu v roce 1115. Hrad byl později obsazen muslimy v roce 1189, ale byl opět dobyt křižáky v roce 1192. Během let hrad ztratil na významu a byl postupně opuštěn.

5. Jaké jsou hlavní atrakce hradu Shobak?
Odpověď: Hrad Shobak nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat rozlehlé mřížovité opevnění, starobylé věže, pevnůstky a zbytky kaple. Dalšími zajímavostmi jsou krásné výhledy na okolní krajinu a blízké vrchy.

6. Je možné si v hradu Shobak udělat prohlídku s průvodcem?
Odpověď: Ano, je možné si najmout průvodce, který vám bude vyprávět o historii hradu Shobak a bude vás provázet po jeho zajímavých částech. Průvodci jsou obvykle k dispozici u vstupu do hradu.

7. Jak dlouho trvá prohlídka hradu Shobak?
Odpověď: Prohlídka hradu Shobak může trvat asi 1-2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu o historii a pohyblivosti.

8. Existují poblíž hradu Shobak restaurace nebo obchody?
Odpověď: V blízkosti hradu Shobak se nachází několik stánků s občerstvením, které nabízí jednoduchá jídla a pití. Mějte však na paměti, že možnosti stravování a nákupu jsou omezené.

9. Je nutné dodržovat nějaká pravidla při návštěvě hradu Shobak?
Odpověď: Ano, při návštěvě hradu Shobak je důležité respektovat památku a dodržovat pravidla. Patří sem nošení vhodného oblečení, nevybírání ani nekreslení na památkách a dodržování pokynů průvodce nebo personálu.


Dovolená Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je zemí plnou fascinující historie a nádherných památek. Jednou z těchto památek je zřícenina hradu Shobak, která se nachází na vrcholu kopce v jižní části země. Shobak Castle je jedním z nejstarších a největších hradů v Jordánsku a jeho historie sahá až do 12. století.

Hrad byl postaven křižáky v roce 1115, aby bránili Jeruzalém před muslimskými útoky. Shobak Castle byl strategickým bodem v jižní části Svaté země a sloužil k ochraně také křesťanských poutníků, kteří se vydávali na pouť do Jeruzaléma.

Hrad Shobak se postupně stal důležitým centrem křižáckých aktivit a byl často terčem útoků z okolních muslimských zemí. Kromě obrany se zde také vyráběla zbraně a provozovaly byzantské železárny.

V 13. století hrad padl do rukou muslimské armády a stal se ovládanou oblastí. Od té doby byl Shobak Castle opuštěn a zůstal v ruinách a troskách. Jen několik staveb zůstalo stát a mnoho z původních zdí a věží zcela zmizelo.

Dnes je hrad Shobak jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku. Návštěvníci mohou procházet ruinami hradu a objevovat jeho fascinující historii. Hrad nabízí úchvatné výhledy a rozmanitou kulturní a historickou podívanou.

Je vhodné navštívit hrad v ranních nebo pozdních odpoledních hodinách, kdy je teplota stále příjemná a není zde tolik turistů. Návštěvníci se mohou procházet úzkými chodbami, věžemi a opevněnými bránami hradu.

Při návštěvě hradu si můžete prohlédnout také mnoho obchodů, které nabízejí místní výrobky a suvenýry. Kromě toho jsou v okolí hradu k dispozici restaurace a kavárny s tradičním jídlem a nápoji.

Shobak Castle je velmi důležitou historickou a kulturní památkou Jordánska a návštěva tohoto místa bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte včas zařadit hrad Shobak do svého itineráře.


Počasí Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je země bohatá na historická místa a architektonické památky. Jedním z těchto významných míst je i hrad Shobak Castle, který se nachází v jihozápadní části země. Kromě svého historického významu je hrad také bezesporu postaven na místě, kde se můžeme setkat s jedinečným počasím.

Shobak Castle, také známý jako Montreal, byl postaven křižáckým rytířem Reymondem de Saint-Gilles v roce 1115. Nachází se na vrcholu kopce ve výšce více než 1300 metrů nad mořem, což dává návštěvníkům nejen impozantní výhled na okolní krajinu, ale také otevírá dveře k jedinečnému počasí.

Jordánsko jako celek má typicky středomořské podnebí s horkými, suchými léty a mírnými a deštivými zimami. Nicméně v Shobak Castle je situace poněkud odlišná. Vzhledem k nadmořské výšce, na které je hrad postaven, je zde vlhčí a chladnější než v okolí. V létě jsou teploty mírnější a průměrně se pohybují kolem 25 stupňů Celsia, což je velmi příjemné. Zároveň je zde také nižší vlhkost vzduchu, což činí výlety a prohlídky hradu příjemnější.

Zimní období naopak přináší úplně jiný zážitek. Teploty zde mohou klesnout pod bod mrazu a je zde vyšší riziko sněhových srážek. Toto období však poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět hrad v úplně jiném světle. Kombinace sněhu a historických zdí vytváří krásné a malebné scenérie, které vzdorují času.

Ještě jednou je třeba zdůraznit, že počasí v Shobak Castle může být odlišné od okolního regionu Jordánska. Zatímco města jako Ammán nebo Petra mají suché horké léto a mírné deštivé zimy, Shobak Castle poskytuje svým návštěvníkům příležitost vychutnat si příjemné letní dny a poznat i chladnější zimy.

Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, nezapomeňte si užít krásy Shobak Castle. Nejen, že se tu budete moci ponořit do historie, ale také se setkáte s jedinečným počasím, které vám poskytne další kulisu pro nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete pro návštěvu v létě či v zimě, Shobak Castle určitě předčí vaše očekávání.


Ubytování Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je země plná historie, fascinujících památek a úchvatných přírodních scenérií. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, patří hrad Shobak Castle.

Shobak Castle, také známý jako Montreal, se nachází na kopci poblíž města Shobak v jihozápadní části Jordánska. Byl postaven křižáky v roce 1115 a sloužil jako obranná pevnost proti muslimským silám. Tento impozantní hrad nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a patří k nejlépe zachovaným křižáckým pevnostem v regionu.

Při procházce hradem Shobak Castle můžete objevovat jeho mnoho zajímavostí. Zachoval se semikruhový vstupní brána, která byla kdysi chráněna padacím mostem a velkými příkopy. Dále můžete prozkoumat věže, ze kterých se naskýtá krásný výhled na údolí Moáby a hory v dálce.

Hrad Shobak Castle má také řadu podzemních chodeb a sklepů, ve kterých se kdysi ukrývala posádka a zásoby. Tyto chodby dodávají hradu zvláštní atmosféru a dovolují návštěvníkům představit si, jaké to muselo být žít v této pevnosti během středověku.

Pokud se rozhodnete navštívit hrad Shobak Castle, můžete se ubytovat v jednom z místních hotelů nebo roubenek. Výhody ubytování poblíž hradu jsou zjevné - budete mít přístup k památce po celou dobu Vašeho pobytu a budete si moci užít západy slunce a východy slunce na vrcholu kopce, který chrání hrad.

Pokud vás zajímá historie, měli byste si také nechat projít hrad Shobak Castle s průvodcem. Ti vám poskytnou zajímavé informace o historii tohoto místa a poví vám příběhy, které se za jeho hradbami odehrály. Průvodci jsou obvykle plynní mluvčí angličtiny a jsou schopni odpovědět na veškeré otázky, které byste mohli mít.

Hrad Shobak Castle je také skvělým místem pro milovníky fotografování. Jeho monumentální architektura a okolní krajinu poskytují skvělé kulisy pro nádherné snímky. Nezapomeňte si tedy vzít fotoaparát a zachytit tyto úžasné okamžiky.

Při plánování cesty do Jordánska určitě zvažte návštěvu hradu Shobak Castle. Toto historické místo nabízí nejen fascinující historii, ale také úžasné výhledy a nezapomenutelné zážitky. A pokud se rozhodnete zůstat poblíž, můžete si užívat jeho krásy ve svém vlastním tempu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky