Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Jerash

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jerash


1. Jak se dostanu z Ammánu do Jerashu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Ammánu do Jerashu, je jet autobusem. Autobusová stanice Al Abdali v Ammánu nabízí pravidelné spoje do Jerashu. Také je možné si pronajmout auto nebo zaplatit taxi.

2. Jaké jsou vstupní poplatky a otevírací doba pro archeologickou lokalitu v Jerashu?
Odpověď: Vstupní poplatky do archeologické lokality v Jerashu se mohou lišit, ale obecně se pohybují kolem 10-15 jordánských dinárů pro dospělé, s nižšími sazbami pro děti a studenty. Otevírací doba se obvykle liší podle ročního období, ale obecně jsou Jerash otevřené každý den od rána do večera.

3. Jak dlouho trvá prohlídka archeologické lokality v Jerashu?
Odpověď: Prohlídka archeologické lokality v Jerashu může trvat zhruba 2-3 hodiny. Doporučuje se věnovat alespoň tuto dobu, abyste mohli projít všemi hlavními památkami a získat představu o bohaté historii tohoto místa.

4. Které památky a atrakce jsou v Jerashu k vidění?
Odpověď: V Jerashu je mnoho památek a atrakcí, které stojí za to vidět. Mezi nejvýznamnější patří Artemidin chrám, oválné fórum, Hadriánova brána, Jerashské divadlo a Jerashský hipodrom. Také si rozhodně nezapomeňte prohlédnout muzeum v Jerashu, které vám poskytne další informace o historii tohoto místa.

5. Existují nějaké doporučené restaurace nebo restaurace v Jerashu?
Odpověď: Ano, v Jerashu je několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční jordánskou kuchyni a další mezinárodní pokrmy. Mezi doporučené restaurace patří The Bakehouse Restaurant, Haret Jdoudna, Kan Zaman a Lebanese House Restaurant. Mějte však na paměti, že tyto restaurace mohou být vytížené, zejména ve vyšší turistické sezóně, a je vhodné si rezervovat stůl předem.


Dovolená Jordánsko Jerash


Jordánsko je krásnou zemí v Blízkém východě, plnou historických památek, krásných přírodních scenérií a úžasných kulinářských zážitků. Mezi jedny z nejnavštěvovanějších oblastí patří město Jerash, které se nachází na severu Jordánska.

Jerash je známý jako jedno z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku. Toto město, které bylo jednou z nejvýznamnějších římských měst na Blízkém východě, je plné jedinečných památek a historických artefaktů.

Město Jerash je domovem mnoha neuvěřitelných památek, jako jsou například obrovský amfiteátr, sloupová ulice, chrámy a další památky, které dokazují velké historické dědictví tohoto místa. Mnoho z těchto památek bylo nedávno restaurováno a nyní je možné je vidět v jejich plné kráse.

Kromě své historie je Jerash také známý jako útočiště mnoha druhů zvířat, jako jsou například divoké kozy a rysy. Mnoho turistů si užívá procházkami po místních lesích a kopcích a pokukuje po těchto zvířatech.

Pokud hledáte zážitky z jídla, Jerash má spoustu míst, kde si můžete vychutnat místní speciality. Nabízí se vám kulinářské zážitky, které ochutnáte pouze v této oblasti, a to například v podobě západních jídel, tradičních arabských jídel a místního vína.

Když tedy zvažujete, kam si zajet na dovolenou, Jerash by měl být na vašem seznamu. Pokud si chcete užít krásného historického města, ochutnat nová jídla a prozkoumat okolní krajiny, nic lepšího než Jordan a především Jerash si nemůžete vybrat.


Počasí Jordánsko Jerash


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě a může se pyšnit pestrou krajinou a různorodým klimatem. Mezi jedno z nejznámějších a historicky nejvýznamnějších měst v Jordánsku patří Jerash, které leží severně od hlavního města Ammánu. Jerash je známo svými velkolepými archeologickými nalezišti a také svým jedinečným počasím.

Jerash se nachází v nadmořské výšce 500 metrů a jeho klima je typické pro blízkovýchodní oblast. Letní měsíce v Jerashu jsou velmi horké a suché. Teploty se mohou snadno dostat nad 35 stupňů Celsia a sluneční svit je intenzivní. Návštěvníci musejí být opatrní a dobře hydratovaní, protože horké letní počasí může být únavné.

Na rozdíl od letního období je zima v Jerashu mnohem mírnější. Teploty se v zimě pohybují okolo 10 stupňů Celsia, ale v některých případech se mohou dostat i pod bod mrazu. Deštivé dny jsou častější a může se vyskytnout i sněžení, i když to není příliš časté. Zima je obdobím, kdy je Jerash nejmenší návštěvné, ale archeologické naleziště stále láká turisty, kteří jsou připraveni oblékat se tepleji.

Nejlepší období pro návštěvu Jerashu je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V těchto ročních období se můžete těšit na slunečné dny a příjemně chladné noci. Teploty se během dne pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro prohlídku archeologických památek v Jerashu.

Jako doporučení si vezměte teplé oblečení do večerních hodin, protože teploty mohou rychle klesat. Tato sada oblečení bude také užitečná v zimě, kdy chladné teploty vyžadují vrstvení oblečení. Nezapomeňte také na ochranný krém proti slunečním paprskům, klobouk a sluneční brýle, abyste se vyhnuli popáleninám sluncem.

Celkově vzato, Jerash je nádherné místo ke stažení se od moderního světa a zažít něco z minulosti. Ať už se rozhodnete navštívit v horkém létě, chladnější zimu nebo v příjemném jarním nebo podzimním období, nejznámější archeologické záznamy a pohostinní lidé vás přivítají. Berte však v úvahu počasí a připravte si odpovídající oblečení, abyste si návštěvu užili naplno.


Ubytování Jordánsko Jerash


Jordánsko je zemí plnou fascinující historie a bohatého kultury, a jedním z míst, které by vás rozhodně nemělo minout při návštěvě této země, je město Jerash. Abyste si mohli opravdu užít a prozkoumat tuto starobylou oblast, je důležité zvolit si vhodné ubytování.

V Jerashu a jeho okolí existuje široká paleta ubytovacích možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtu. Od luxusních hotelů a resortů až po rodinně provozované penziony a hostely, Jerash nabízí něco pro každého.

Pro ty, kteří touží po luxusu a komfortu, jsou k dispozici luxusní hotely a resorty nacházející se ve velmi blízkosti archeologického parku. Tyto hotely nabízejí špičkové služby, včetně vysoce kvalitního ubytování, wellness centra, bazény a vynikající restaurace, které nabízí nejen jordánskou, ale i mezinárodní kuchyni. Mají také často krásné zahrady, které vám umožní relaxovat a užívat si klidné okolí.

Pokud hledáte něco více autentického a přívětivého k vašemu rozpočtu, můžete zvážit ubytování v rodinně provozovaných penzionech a hostelech v centru města Jerash. Ubytování v těchto zařízeních vám umožní proniknout do autentického jordánského života a cítit atmosféru města. Mnoho z těchto penzionů a hostelu nabízí také tradiční jídla, která můžete ochutnat a zažít místní kulturu na vlastní kůži.

Pro ty s omezenějším rozpočtem je možnost využít ubytování v blízkosti Jerashu, ale mimo samotné město. V okolí lze najít levnější hotely a penziony s dobrou dopravní dostupností do centra města. Tyto možnosti vám umožní ušetřit peníze při zachování pohodlného ubytování. Mimo město se rovněž nachází pár resortů, které nabízejí skvělé služby a ubytování za dostupnější ceny.

Kromě vlastního výběru ubytování je také důležité zvolit si vhodnou dobu návštěvy. Jerash je známé svými římskými ruinami, které jsou nejlépe viditelné během jarních a podzimních měsíců, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Letní měsíce bývají velmi horké, zatímco zimní měsíce mohou být chladné. Proto je dobré si zvolit vhodnou sezónu, abyste si opravdu mohli vychutnat svou návštěvu a strávit více času venku.

Pokud tedy plánujete návštěvu Jordánska a přemýšlíte o pobytu v Jerashu, je důležité si předem zvolit vhodné ubytování. Ať už jste fanouškem luxusu, autenticity nebo příznivce rozpočtu, Jerash nabízí různé možnosti, které vám umožní užít si toto starobylé město a jeho okolí naplno.


Letenka Jordánsko Jerash


Cestování do Jordánska se stává stále populárnější a jedním z nejzajímavějších míst, které si určitě musíte naplánovat, je návštěva města Jerash. To se nachází přibližně 48 km severně od hlavního města Ammánu a nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících historických památek.

Abychom vám usnadnili cestu a zajistili pohodlný převoz, doporučujeme všem cestovatelům, kteří plánují navštívit Jerash, zakoupit si letenku do Jordánska. Jordánsko je snadno přístupné z mnoha evropských měst a letenky jsou čím dál dostupnější. Pokud hledáte nejlevnější možnost, vyplatí se využít letenek nízkonákladových společností, které nabízejí levné letenky do Jordánska.

Jak se nejlépe dostat z Ammánu do Jerash?

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti v Ammánu, můžete se dostat do Jerash několika způsoby - například taxíkem, autobusem nebo pronajatým vozidlem.

Pronájem auta je určitě ideálním řešením pro ty, kteří chtějí být co nejflexibilnější a plánovat si svůj vlastní program. Nicméně, pokud se cítíte pohodlněji s hromadnou dopravou, můžete se rozhodnout pro autobus. Většina turistů však preferuje možnost dopravy taxíkem, jelikož řidiči většinou mluví anglicky a jsou schopni vám poskytnout jakékoliv informace potřebné k návštěvě města Jerash.

Co vidět v Jerash?

Město Jerash je jedním z nejlépe zachovalých římských archeologických nalezišť na světě a nabízí návštěvníkům mnoho kouzelných zákoutí. Zajímavosti zahrnují především Fórum, Diokleciánův palác (jeden z největších římských paláců na světě), divadla a Areál Zuqových lodžií.

Mnoho turistů také ocení Jerashské muzeum, které obsahuje mnoho artefaktů, zbraní a artefaktů z římské doby.

Zajímavostí, která neunikne pozornosti všem, jsou i románské sloupy. Ty jsou 12 metrů vysoké a symbolizují konec římské éry na území Jordánska.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru starověkého města Jerash díky letenkám do Jordánska. Tento neuvěřitelný zážitek vás navždy zaujme a s jistotou doporučíte všem blízkým k návštěvě!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky