Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Aqaba

Počasí Jordánsko Aqaba


Jordánsko, konkrétně jeho město Aqaba, je známo svými ideálními podmínkami pro dovolenou u moře. Jeho položení na jihovýchodě země a takřka stálou slunečním svitem ho činí jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v regionu. Počasí v Jordánsku a zvláště v Aqabě je převážně horké a suché.

Tato vyhlášená oblast má typicky pouštní klima s extrémními teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. V letních měsících teploty kolísají mezi 35-40°C s minimy někdy jen kolem 25°C v noci. V zimních měsících jsou teploty příjemné, okolo 20°C ve dne a kolem 10°C v noci.

Dešťové srážky jsou v oblasti Aqaby vzácné. Srážkový úhrn zde dosahuje přibližně 25-35 mm ročně, což znamená, že oblast se většinou stává suchou. Občas může dojít ke krátkým lijákům, ale ty jsou spíše výjimečné.

Hlavním lákadlem Aqaby je jeho jedinečné pobřeží Rudého moře. Velká většina návštěvníků míří sem za rybařením, potápěním a šnorchlováním. Voda Rudého moře je zde teplá téměř po celý rok, což dělá Aqabu ideálním místem pro vodní aktivity.

Díky svým příznivým klimatickým podmínkám je Aqaba významným turistickým centrem v regionu. Místní obyvatelé i návštěvníci si mohou užívat slunečného počasí až 360 dní v roce. Podnebí v Jordánsku a zejména v Aqabě je také ideální pro léčebnou rekreaci a wellness. Někteří lidé si přes zimu vyhledávají Jordánsko pro své blahodárné účinky na zdraví.

Vzhledem k horkému počasí je vhodné se při návštěvě Aqaby dobře hydratovat a chránit před sluncem. Místní obyvatelé i turisté se odvažují ven především v dopoledních hodinách nebo v pozdním odpoledni, kdy se nejvíce obejdou bez vysokých teplot.

Celkově lze říci, že počasí v Jordánsku, zejména v Aqabě, je velmi příjemné a ideální pro ty, kdo chtějí strávit nějaký čas na pláži nebo se věnovat vodním aktivitám. Právě díky svému slunečnému počasí a unikátnímu pobřeží Rudého moře je Aqaba jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Jordánsku.


Ubytování Jordánsko Aqaba


Jordánsko, malá země ležící v blízkosti Rudého moře, je turistickým rájem pro milovníky vodních aktivit, historie a poutníků. Aqaba, jedno z nejvýznamnějších turistických měst v Jordánsku, je přístavním městem plným fascinujících zážitků a nabízí řadu ubytovacích možností pro hosty z celého světa.

Aqaba je známá svými nádhernými plážemi a úžasným podmořským životem, což ji činí neodolatelným cílem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Pokud hledáte ubytování přímo na pláži, nemusíte se obávat nedostatku možností. V Aqabě najdete několik luxusních hotelů a letovisek, které nabízejí dokonalý výhled na moře a pláže přímo u hotelu. Tyto hotely zpravidla nabízejí širokou škálu vybavení a služeb, včetně bazénů, wellness center, restaurací a bary.

Pro hosty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, je zde také mnoho menších rodinných hotelů a penzionů, které se nacházejí v blízkosti pláže. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí jednodušší vybavení, ale zároveň udržují příjemnou a pohodovou atmosféru. Většina z těchto hotelů vám také umožní pronajmout si vybavení na šnorchlování nebo potápění, takže budete mít možnost objevovat skryté poklady Rudého moře přímo před vašimi dveřmi.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují autentickou jordánskou atmosféru, je v Aqabě také možnost ubytování v levnějších hostelech a apartmánech ve městě. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje pro hosty, kteří chtějí prozkoumat město a okolí. Bývají také často v blízkosti místních trhů, restaurací a obchodů, což hostům umožní prozkoumat a zažít místní kulturu.

Nejenže Aqaba nabízí bohatou škálu ubytovacích možností, ale také možnosti prozkoumat historická místa a zajímavosti. V blízkosti města se nachází nejstarší významné křesťanské poutní místo v Jordánsku – Bílý hrad, který rozhodně stojí za návštěvu. Tento historický hrad je nejen důležitým náboženským místem, ale také nabízí úchvatné výhledy na město a moře.

Pokud se chystáte navštívit Aqabu, budete mít výběr z mnoha různých možností ubytování, které splní vaše požadavky a preferencím. Bez ohledu na váš rozpočet nebo záměr, zde najdete to správné ubytování, které vám umožní plně si užít vše, co Aqaba a Jordánsko nabízejí. Přijďte a objevte kouzlo tohoto fascinujícího města a vychutnejte si nezapomenutelný pobyt v Aqabě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba


Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jordánska Aqaba?
A: Nejlepší čas na návštěvu Aqaby je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a moře teplé. V zimních měsících mohou být teploty chladnější a moře studené.

Q: Je Jordánsko Aqaba bezpečné?
A: Jordánsko je považováno za relativně bezpečnou zemi, kterou mohou turisté bez obav navštívit. Aqaba je navíc městem, kde se turisté cítí velmi v bezpečí.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit do Aqaby?
A: Nejlepší způsob, jak se dopravit do Aqaby, je letadlem do Jordánského hlavního města Ammanu a následně cestou po silnici nebo vnitrostátní lety do Aqaby. Také je možné vstoupit do země po silnici z Izraele.

Q: Co je třeba si vzít na návštěvu Aqaby?
A: Na návštěvu Aqaby je třeba si vzít pohodlné oblečení a boty, ochranný krém na pokožku a sluneční brýle. Při návštěvě moře je také důležité mít plavky a ručník.

Q: Jakou měnu používají v Jordánsku Aqaba?
A: V Jordánsku platí jordánský dinár (JOD). V některých obchodech a restauracích v Aqabě se přijímají i americké dolary.

Q: Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Aqabě?
A: Mezi nejlepší památky a atrakce v Aqabě patří Staré město, hrad Aqaba, křižácká pevnost, Aqabský národní park, oblast Korálového útesu a mnoho dalšího.

Q: Jaká jsou zdejší jídla?
A: V Aqabě můžete ochutnat tradiční jordánská jídla jako například hummus, falafel, shawarmu, labneh, mansaf a mnoho dalších. Také zde najdete mnoho restaurací, které nabízejí mezinárodní kuchyni.


Dovolená Jordánsko Aqaba


Jordánsko, malá země na Blízkém východě, je známé především svými historickými památkami a úchvatnými přírodními krásami. Přestože se mnoho lidí soustředí na návštěvu nejznámějších atrakcí, jako jsou Petřínské skalní město, Wadi Rum a Mrtvé moře, je jedno místo, které byste neměli přehlédnout při plánování své dovolené v Jordánsku - Aqaba.

Aqaba je jediným přístavním městem Jordánska a nachází se na břehu Rudého moře. Je to jedno z nejteplejších míst na světě, což z něj dělá ideální destinaci pro návštěvníky, kteří touží po slunečním odpočinku a pobytu u moře. Město je vyhledáváno také mezi potápěči, kteří se přijedou potápět v jednom z nejkrásnějších korálových útesů na světě.

Aqaba nabízí řadu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Můžete se těšit na lenošení na jedné z místních pláží, kde si budete moci užívat sluneční paprsky a teplé mořské vlny. Pokud jste dobrodružní typ, můžete si pronajmout vodní skútr nebo si vyrazit na výlet na lodi, abyste prozkoumali okolní ostrovy. Plavbou po Rudém moři uvidíte úžasné korálové útesy a množství pestrobarevných ryb, které vás ohromí svou krásou.

Aqaba je také vítaným útočištěm pro potápěče. Místní podmořské scenérie jsou plné fascinujících vraků lodí, které se tu nacházejí. Jeden z nejznámějších je vrak korálové lodi Cedar Pride. Pro ty, kteří se ještě potápěním nezabývají, mohou podniknout šnorchlovací výlet a právě tak si vychutnat nádherný podmořský život bez potápěčské výbavy.

Pokud byste se rádi vydali od moře, v okolí Aqaby je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Můžete si naplánovat výlet do nedalekého skalního města Petra, které je jedním z nejznámějších historických míst na světě. Město je vytesáno do skalních stěn a domovem okázalých hrobek a chrámů. Pro milovníky zvířat je nedaleko Aqaby také možnost navštívit přírodní rezervaci Dana, která nabízí unikátní příležitost sledovat vzácná zvířata a procházet se krásnou přírodou.

Abychom však neminuli zážitek z pobytu v Aqabě, nemůžeme opomenout její bohatou nabídku místní kuchyně. Místní kuchyně je ovlivněna jak arabskou kulturou, tak doteky sousedních zemí jako Egypt, Izrael a Libanon. Můžete se těšit na lahodné pokrmy z ryb a mořských plodů, oblíbené mezi místními obyvateli, a na řadu známých pokrmů, jako je hummus a falafel.

Aqaba je skutečně skvělou destinací pro dovolenou. Nabízí sluneční odpočinek, vodní sporty, historii a kulturu, a to vše v jednom místě. Tato kombinace dělá z Aqaby ideální místo pro každého, kdo hledá nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Aqaba


Pokud si plánujete cestu do Jordánska, neměli byste opomenout navštívit město Aqaba. Tato malebná přístavní destinace nabízí nejen krásné pláže, úchvatné korálové útesy a jasné tyrkysové vody, ale také bohatou historii a kulturu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Aqaby, je letecky. Existuje řada leteckých společností, které nabízejí letenky do Aqaby z různých evropských a mezinárodních destinací. Mezi nejznámější letecké společnosti patří například Royal Jordanian, Emirates, Qatar Airways a mnoho dalších.

Letenka do Aqaby většinou zahrnuje přistání na letišti Queen Alia v jordánském hlavním městě Ammánu, odkud si můžete buď vybrat vnitrostátní let, nebo si zajistit přepravu po souši. Cesta z Ammánu do Aqaby trvá zhruba 4 hodiny a nabízí vám příležitost projít se Jordánskou pouští, která je jednou z nejkrásnějších pouští na světě.

Po příletu na letiště v Aqabě se můžete těšit na širokou škálu aktivit a zážitků. Pokud jste milovníci potápění, nemůžete si nechat ujít průzkum podmořského světa Rudého moře. Aqaba je domovem několika známých potápěčských lokalit, které jsou plné úchvatných korálových útesů a pestrobarevného podmořského života. Pokud se necítíte na potápění, můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a objevovat krásy korálových útesů přímo z hladiny moře.

Oblíbeným místem mezi turisty je také krásná pláž South Beach, která nabízí dokonalé podmínky pro opalování a relaxaci. Pláže v Aqabě jsou dobře udržované, vybavené lehátky a slunečníky, a nabídnou vám ideální prostředí pro odpočinek a užití si slunečního svitu.

Pokud máte zájem o poznávání místní kultury, nezapomeňte navštívit historickou část města. Najdete zde starobylé pevnosti a historické památky, které vám umožní nahlédnout do bohaté jordánské minulosti. Mezi nejohromnější ze všech je pevnost Aqaba, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní oblasti.

Po celém městě jsou rozmístěny také tradiční trhy, kde si můžete koupit místní suvenýry, tradiční jordancké šperky a další drobnosti. Místní kuchyně je plná chutí a vůní, a určitě si nezapomeňte vychutnat místní specialitu – čerstvé mořské plody.

Aqaba je skvělým místem pro dovolenou, kde si můžete užít krásné pláže, adrenalinové sporty, potápění a bohatou historii. Pokud se rozhodnete pro letenku do Aqaby, určitě nebudete litovat, a to nejen kvůli krásám Rudého moře, ale také kvůli vstřícné atmosféře, kterou město nabízí svým návštěvníkům.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky