Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která nabízí návštěvníkům celou řadu zajímavých míst a lokalit k prozkoumání. Jedním z nejkrásnějších míst této země je nedaleko města Durban poloostrov KwaZulu-Natal, který je domovem pro chráněnou oblast St. Lucia Wetlands.

St. Lucia Wetlands nejsou jen jakousi obyčejnou oblastí, ale jde o jedinečné přírodní území, které bylo prohlášeno UNESCO v roce 1999 za světové přírodní dědictví. Oblast zahrnuje rozsáhlou řádku rovníkových bažin, mokřadů, mangrovových lesů, dunových systémů a pláží. Tento unikátní ekosystém je útočištěm pro velké množství druhů zvířat včetně ohrožených, jako jsou bílí a černí nosorožci, vodní buvoli, leopardi, sloni, krokodýli a mnoho dalších. St. Lucia Wetlands jsou také domovem pro ohrožené druhy ptáků jako jsou pestrá kachna, čáp černý, čáp hrdličkový a bahnové druhy.

Kromě toho, že si můžete prohlédnout tyto ohrožené druhy, můžete si také vychutnat neuvěřitelné scenérie a přírodní krásy. Procházky v mangrovových lesích, kanoistika po mokřadech, pěší túry, výlety na koni a projížďky pozorováním zvířat jsou jen některé z aktivit, které můžete v této oblasti podniknout.

Pokud máte rádi vodní sporty nebo relaxaci na pláži, St. Lucia Wetlands vám nabízí 280 kilometrů nádherných pláží a bájné laguny. Tento překrásný svět písčitých pláží a azurové vody vás zcela uchvátí.

Kromě toho, z města St. Lucia se můžete vydat do přilehlého parku Hluhluwe-Umfolozi. Tento park je posledním útočištěm pro bílé a černé nosorožce. Můžete si tu užít nádherné pohledy na hory a řeky, obdivovat zvířata, prozkoumat bush a mnoho dalšího.

Pokud chcete být nablízku kvitující fauně a flóře, neváhejte a navštivte St. Lucia Wetlands. Tento malý kousek Afriky vám nabídne zcela jedinečnou zkušenost.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands, ležící na východním pobřeží Jižní Afriky, je fascinující destinací, která se pyšní bohatstvím přírodních krás a biodiverzity. Tato oblast, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a dobrodružství v srdci divoké přírody.

St. Lucia Wetlands se rozkládají na rozloze přibližně 332 000 hektarů a tvoří nejen rozsáhlou močálkovou krajinu, ale také jezera, mangrovník a pobřežní lesy. Tato pestrost prostředí umožňuje útočiště pro různé druhy rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené a vzácné. Mezi nejznámější obyvatele této oblasti patří sloni, nosorožci, hroši, krokodýli a různé druhy ptáků.

Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky je bezpochyby prohlídka sladkých vod St. Lucia Estuary, které se rozlévají na ploše 85 km². Turisté mají možnost se vydat na lodní výlety nebo prozkoumávat okolí na kánoích. Během plavby je možné pozorovat vesmírný svět zvířat, jako jsou krokodýli, hroši, vodní ptáci a dokonce i delfíni. Zpátky na pevnině lze pozorovat vzácné druhy opic, jako jsou makak s loupeží zlaté a kolobřík bělochytný.

Další zajímavou aktivitou, kterou St. Lucia Wetlands nabízejí, je safaritou ve vozidlech 4x4. Během tohoto putování návštěvníci mají možnost vidět různé velké savce ve volné přírodě a prozkoumat různé ekosystémy oblasti. Jednou z hlavních atrakcí tohoto zážitku je pozorování slonů, kteří si většinou přicházejí dopřát do místních vodních ploch.

Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a ochotu prozkoumávat oblast na vlastní pěst, St. Lucia Wetlands nabízí širokou síť stezek. Můžete se projít po značených trasách, které vás zavedou do různých částí rezervace a umožní vám objevovat to nejkrásnější a nejpůsobivější prostředí. Během procházky budete mít možnost spatřit mnoho zajímavých druhů ptáků a dalšího drobného živočicha a vtáhnout se do atmosféry divočiny.

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je nejen přírodní rezervace s nepopsatelnou krásou, ale také důležitým ekosystémem, který je třeba chránit a udržovat. Místní vláda a organizace se snaží zabezpečit trvalou udržitelnost tohoto území a zároveň poskytují turistům možnost objevovat a vychutnávat si jeho jedinečnost. Každý návštěvník se musí podřídit pravidlům a etickým zásadám, aby se zajistila ochrana přírodního dědictví, který St. Lucia Wetlands představují.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, určitě nezapomeňte zařadit do svého plánu návštěvu St. Lucia Wetlands. Tato úchvatná lokalita nabízí neuvěřitelně mnoho možností pro pozorování divokého života a prožití nezapomenutelného dobrodružství v přírodě. Avšak nezapomeňte, že návštěva tohoto území přichází s velkou odpovědností a povinností chránit a zachovat jeho jedinečné a ohrožené ekosystémy.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země s rozmanitým klimatem, které může být velmi různorodé v závislosti na čase v roce a poloze. St. Lucia Wetlands, národní park v provincii KwaZulu-Natal, není výjimkou, a proto zde může být počasí velmi proměnlivé.

St. Lucia Wetlands se nachází na pobřeží Indického oceánu a je obklopen tzv. Zululandskými kopci. Díky této poloze je počasí na území národního parku ovlivněno převážně vlhkostí a teplem. V létě, které probíhá od prosince do března, jsou teploty velmi vysoké, dosahující 28-32 stupňů Celsia. Tyto vysoké teploty jsou doprovázeny vyšší vlhkostí vzduchu, protože v této oblasti zahrnuje průměrná relativní vlhkost vzduchu asi 70-80%.

Jaro a podzim, tedy březen až květen a září až listopad, jsou v národním parku charakteristické mírnějšími teplotami, kdy průměrná denní teplota dosahuje 26-28 stupňů Celsia. V pozdním létě může být také zaznamenána nižší srážková aktivita, takže je to dobrý čas pro návštěvu národního parku.

Zima, tedy červen až srpen, bývá chladnější a suchá období. Teploty v noci jsou obvykle nižší než v ostatních obdobích, a to na úrovni 10 až 15 stupňů Celsia. Denní teploty se mohou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia.

V národním parku je srážková aktivita celoroční, ale největší množství srážek obvykle padne v létě. V tomto období může být národní park náchylný k silným dešťům, bouřím a větrům.

Pokud plánujete návštěvu St. Lucia Wetlands, vždy je nejlepší si zkontrolovat počasí. I když jsou jeho podmínky poměrně stálé, mohou se v jednotlivých sezonách lišit. Může být užitečné mít s sebou vhodné oblečení, aby se navštívila park v pohodlí, bez ohledu na to, jaké počasí bude panovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


1. Jak se dostat do St. Lucia Wetlands v Jihoafrické republice?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do národního parku St. Lucia Wetlands, je letecky do Durbanu a poté pokračovat po silnici až do města St. Lucia. Je také možné cestovat autobusem, případně si půjčit auto a dojet přímo k národnímu parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v St. Lucia Wetlands?
- Mezi nejpopulárnější aktivity v národním parku St. Lucia Wetlands patří safari, lodní výlety na řece i v oceánu, prohlídky mokřadů, rybaření, potápění, pozorování ptáků a procházky po přírodních stezkách.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands?
- Nejlepší období pro návštěvu St. Lucia Wetlands je v období sucha, které trvá od května do září. Toto období nabízí nejlepší podmínky pro safari a pozorování zvířat. Nicméně, od října do února přichází do oblasti národního parku více druhů ptáků a některé želvy klade svá vejce na pláž.

4. Jak dlouho bych měl/a zůstat v St. Lucia Wetlands?
- Doporučuje se pobyt v délce několika dní, aby bylo možné vychutnat si všechny aktivity a prozkoumat různé oblasti národního parku.

5. Jaká je flora a fauna v St. Lucia Wetlands?
- St. Lucia Wetlands je známý svou rozmanitou flórou a faunou. Mezi typické druhy zvířat zde patří hroši, buvoli africkí, krokodýli, želvy, ptáci, jako je například ibis hnědý a pelikán hnědý, a mnoho dalších.

6. Lze v národním parku St. Lucia Wetlands táboreni?
- Ano, v národním parku St. Lucia Wetlands je možné tábořit na vyhrazených stanovištích. Je však nutné mít v platnosti příslušnou povolenku a zajistit si potřebné vybavení.

7. Existují ve St. Lucia Wetlands možnosti ubytování?
- Ano, ve St. Lucia Wetlands jsou různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, chat a kempů.

8. Jaká jsou nejbližší města k národnímu parku St. Lucia Wetlands?
- Nejbližšími městy k národnímu parku St. Lucia Wetlands jsou St. Lucia, Richards Bay a Durban.


Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodní krásou a bohatstvím divokého života. Jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků v této zemi je rezervace St. Lucia Wetlands, která se nachází v provincii KwaZulu-Natal. Tento úchvatný region je také světovým dědictvím UNESCO.

Rezervace St. Lucia Wetlands je jedním z největších mokřadů na světě a rozkládá se na rozloze přesahující 330 000 hektarů. Tvoří ji široká škála přírodního prostředí, včetně slaných močálů, bažin, jezer, mangrovových lesů a pobřežních písečných dun. Tento jedinečný ekosystém přitahuje širokou škálu zvířat, včetně krys, antilop, žiraf a ohromného množství ptáků.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit St. Lucia Wetlands, je její divoký život. Tato oblast je známá svou rozmanitou populací zvířat, jako jsou sloni, buvoli, nosorožci a krokodýli. Je také domovem pro více než 500 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology. Návštěvníci mohou si pronajmout lodě a vydat se na safari po řece St. Lucia, aby si vychutnali pohled na krokodýly, hrochy a mnoho dalších zvířat.

Další aktivitou, kterou můžete v rezervaci St. Lucia Wetlands podniknout, je pozorování velryb. Toto pobřežní městečko je známé jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. V období mezi červencem a listopadem sem proudí jihoafrické pobřeží mořští savci a poskytují úžasné příležitosti pro jejich sledování.

Ve St. Lucia Wetlands je také spousta možností pro ubytování. Najdete zde různé typy ubytování, od elegantních hotelů až po kempy pro ty, kteří preferují blízký kontakt s přírodou. V každém případě je důležité si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, protože tato oblíbená destinace poskytuje jen omezený počet míst.

Rezervace St. Lucia Wetlands je také ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat různé routy v okolí, nebo se vydat na cyklistickou výpravu a objevovat krásy okolní krajiny. Pro ty, kteří se chtějí nechat unášet vodními vlnami, je zde také možnost provozování vodních sportů.

V případě, že se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, rezervace St. Lucia Wetlands by se měla stát povinnou zastávkou na vaší cestě. Toto úžasné místo nabízí jedinečnou kombinaci nepopsatelné krásy přírody a fascinujícího divokého života. Navštívit St. Lucia Wetlands je jedinečný zážitek, který si určitě pamatujete po celý život.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky