Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jihoafrická republika Cape Point

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Cape Point


Jak se dostat na Cape Point?
Doprava na Cape Point je zajištěna pomocí vlastního vozidla, pronájmu auta, taxi služeb nebo organizovaných turistických zájezdů.

Jaká je vstupní cena do Cape Point?
Vstupní cena do Cape Point se liší v závislosti na věku návštěvníků. Pro dospělé je vstupné obvykle kolem 320 Randů, zatímco pro děti může být nižší.

Jak dlouho trvá cesta na Cape Point z Kapského Města?
Cesta z Kapského Města na Cape Point trvá přibližně jednu až dvě hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách a zvolené trase.

Jsou na Cape Point k dispozici parkoviště?
Ano, na Cape Point jsou k dispozici parkoviště pro návštěvníky.

Jak dlouho trvá prohlídka Cape Point?
Prohlídka Cape Point záleží na individuálních preferencích návštěvníků. Obvykle se na prohlídku doporučuje věnovat alespoň pár hodin.

Jsou na Cape Point k dispozici restaurace nebo občerstvení?
Ano, na Cape Point jsou k dispozici restaurace a občerstvení, kde si návštěvníci mohou koupit jídlo a nápoje.

Může se na Cape Point koupat?
Na Cape Point se koupání nedoporučuje kvůli náročným mořským proudům a studenému oceánu.

Lze na Cape Point zůstat přes noc?
Ano, na Cape Point je k dispozici ubytování, které umožňuje návštěvníkům zůstat přes noc.

Je na Cape Point možné vidět divoká zvířata?
Cape Point se nachází v rezervaci Cape of Good Hope Nature, kde je možné spatřit volně žijící zvířata, včetně baboonů, antilop a mnoha druhů ptáků.

Jaké aktivity jsou na Cape Point k dispozici?
Na Cape Point jsou k dispozici různé aktivity, včetně turistiky, procházek po národním parku, jízdy na kole, surfování a pozorování mořských živočichů.

Může se na Cape Point tábořit?
Na Cape Point není povoleno táboření.


Počasí Jihoafrická republika Cape Point


Jihoafrická republika Cape Point je známá svým rozmanitým počasím. Tento poloostrov se nachází na jihozápadě Jihoafrické republiky a je obklopen Atlantským a Indickým oceánem, což způsobuje různé klimatické podmínky na jeho různých místech.

V létě (od listopadu do února) může být Cape Point velmi horký a suchý, s teplotami dosahujícími až 35 °C. V tomto období je nejlepší se ochlazovat v oceánu - ovšem pozor, vody jsou velmi studené a koupání může být nebezpečné kvůli silným mořským proudům.

V zimě (od května do srpna) jsou teploty znatelně nižší a často prší. V zimě je na Cape Point navíc velmi silný vítr. I přesto však může svítit slunce a teploty se mohou pohybovat kolem 20 °C.

Podnebí Cape Point je ovlivňováno hlavně sálavým chladem z Atlantského oceánu, což znamená, že teploty jsou výrazně nižší, než by se dalo očekávat v místech, které leží na stejné zeměpisné šířce. Kvůli této oblasti průtoků jde patrně o nejdrsněji lyžařskou část Jižní Afriky.

Tip: Pokud chcete být v Cape Point v teplejem a suchém období, navštivte jej na podzim, kdy je stále dostatečně teplé na koupání, ale už ne tak rozpálené, jako v létě.

Celkově lze říci, že počasí v Cape Point je značně proměnlivé. Většina návštěvníků vždy odchází s mixem zážitků z letního tepla a chladného větru, zatímco někteří se z jakéhokoli důvodu raději drží pobřeží Indického oceánu, kde teploty jsou o něco milosrdnější.

V každém případě, ať již se rozhodnete navštívit Cape Point v jakémkoliv z ročních období, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení. Ať již s sebou vezmete plavky, nebo teplo odolnou bundu, připravte se na to, že počasí v této oblasti může být velice proměnlivé a různorodé.


Ubytování Jihoafrická republika Cape Point


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na africkém kontinentu. V rámci této země je Cape Point jedním z nejvíce navštěvovaných a fascinujících míst. Nachází se na jihozápadním cípu pevninské části Jižní Afriky, asi 60 kilometrů jihozápadně od Kapského Města.

Cape Point je zároveň jedním z nejznámějších národních parků v Jihoafrické republice. Jeho hlavním lákadlem je ohromující přírodní krása, která je zde k nalezení. Navštívte-li toto místo, budete svědky úchvatných scenérií skalnatých útesů, divokého oceánu a malebné krajiny. Oblast Cape Point je také bohatá na floru a faunu, což z ní činí ideální místo pro pozorování zvířat i rostlin.

Pokud plánujete návštěvu Cape Point, nejspíše se budete zajímat o ubytování. V této oblasti je velký výběr možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, penziony, rodinnými domky a kempy. Všechny tyto možnosti nabízejí blízkost k národnímu parku a přímořskému prostředí.

Mezi oblíbené ubytovací zařízení v Cape Point patří například The Twelve Apostles Hotel & Spa. Tento luxusní hotel se nachází v malebné lokalitě u moře a nabízí nepřekonatelný výhled na oceán. Je ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát pohodlí, luxus a relaxaci během svého pobytu v Cape Point. Další možností je Cape Point Cottages, které nabízejí krásné samostatné domky, ve kterých se budete cítit jako doma. Tyto chaty jsou ideální pro pobyt s rodinou nebo přáteli, a zároveň vám poskytnou dostatek soukromí a pohodlí.

Pro ty, kteří preferují přírodní prostředí a pobyt na přírodě, jsou zde také různé možnosti kempování. Cape Point Campground nabízí dostatek stanových míst, sprchy a další potřebné vybavení. Kempování v této oblasti je skvělým způsobem, jak si užít přírodu a výhody pobytu v národním parku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost ubytování v Cape Point, měli byste si dopřát návštěvu nejjižnějšího bodu Afriky - Cape of Good Hope, který se nachází v blízkosti. Tento bod je jedním z hlavních turistických míst v Cape Point a nabízí úžasný výhled na moře a pobřeží. Můžete si zde užít procházku po stezkách, vyfotit si ikonické fotky či se vydat na výlet lodí.

Výlet do Cape Point v Jihoafrické republice je nezapomenutelným zážitkem. S výběrem ubytování v této oblasti máte mnoho možností, které vyhovují vašim představám a preferencím. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, útulný penzion nebo si zapícháte stan v kempu, budete mít příležitost prozkoumat ohromující krásu Cape Point a vychutnat si jedinečné přírodní prostředí Jihoafrické republiky.


Dovolená Jihoafrická republika Cape Point


Jihoafrická republika je bezesporu jednou z nejkrásnějších zemí na světě, plnou malebných krajů, úchvatných hor a rozmanitých pláží. Navštívit tuto zemi se stalo snem mnoha lidí, protože nabízí širokou škálu možností pro dovolenou, ať už se jedná o kulturní zážitky, pozorování zvířat nebo relaxaci na pláži. Jedním z největších přírodních pokladů Jihoafrické republiky je Cape Point, který se nachází v nedalekosti města Kapské Město.

Cape Point je poloostrov nacházející se na jihu Jihoafrické republiky, přímo na místě, kde se setkávají dvě velké vodní plochy - Atlantský a Indický oceán. Tento poloostrov je součástí obranného systému pevnosti Kapského Města, a proto se zde nachází mnoho historických památek, které jsou odkazem na doby koloniální nadvlády nad touto oblastí.

Mezi nejvýznamnější památky zde patří maják, který byl postaven v roce 1859 jako reakce na návštěvy lodi Triton, která havarovala v roce 1852 s velmi vysokými ztrátami na životech. V roce 1911 byl tento maják modernizován a od té doby slouží k navigaci námořníků.

Další zajímavou památkou na Cape Point je Křížová cesta, která byla postavena jako památník na oběti válečných konfliktů v jižní Africe. Je tvořena 14 zastaveními s různými biblickými scénami a každé zastavení je ozdobeno sochou jedné ze 14 základních hodnot křesťanství.

Pro turisty, kteří přijedou na Cape Point, nabízí tento poloostrov mnoho dalších zajímavostí, například návštěvu kontrolních stanovišť, kde se lze vyfotit u prvního odznaku v oblasti, nebo projít si skalami při procházce územím přírodní rezervace.

Cape Point není jen o památkách, ale také o neuvěřitelné přírodní kráse. Nachází se zde nádherné pláže a vodopády, které sledují mnoho turistů, a také jedinečná pobřeží, kde můžete pozorovat ve volné přírodě tisíce ryb a jiných mořských tvorů.

Návštěva Cape Point je jedním z největších zážitků vaší dovolené v Jihoafrické republice. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a okusit krásy této neuvěřitelné destinace.


Letenka Jihoafrická republika Cape Point


Jihoafrická republika je země, která překvapí svými přírodními krásami každého návštěvníka. Neuvěřitelné scenérie, velkolepá zvířata a nekonečné pláže budou rozhodně tou nejlepší motivací, jak se vydat do tohoto kouta světa. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, je Jihoafrická republika tou správnou volbou. A pokud se vypravíte do Cape Point, vaše cesta bude nejspíš naprosto dokonalá.

Cape Point je jedno z nejkrásnějších míst v Jihoafrické republice. Nachází se nedaleko města Cape Town a je součástí chráněné oblasti Table Mountain National Park. Je to místo, kde se setkávají dvě oceány - Atlantský a Indický, což je velmi vzrušující zážitek. Zatímco se budete procházet po skalách, kde se potkávají tyto dva oceány, budete mít pocit, jako byste byli uprostřed nekonečného moře.

Většina turistů se do Cape Point dostane autem, což je snadné a bezpečné. Po silnici se budete potápět do krásné krajiny až ke vstupu do chráněné oblasti. Na vstupu budete muset zaplatit malý poplatek, ale to určitě stojí za to. Po zaplacení můžete volit několik turistických tras, z nichž nejkrásnější je zcela jistě cesta k majáku.

Maják na Cape Pointu se nachází na nejvyšším bodě této oblasti a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu. Cesta k majáku je nádherná a nabízí spoustu zajímavých výhledů a zastávek, kde se můžete vyfotit, obdivovat zvířata, jako jsou třeba antilopy či gazely, a také se trochu protáhnout.

Jedním z nejlepších momentů bude samotný okamžik, kdy se dostanete na maják. Zde je možné se projít po oblasti, kde se potkávají Atlantský a Indický oceán. Při šplhání na maják budete mít pocit, že jste na konci světa. Přestože je tato oblast obklopena oceánem, dokáže přesto nabídnout velmi přátelské a klidné ustájení.

Co se týče exteriéru Cape Pointu, je zde možné vidět nádherné skalní útvary, písčité pláže a také spoustu zvířat. Mezi nimi jsou nejvíce vidět opice, které jsou v této oblasti velmi běžné, stejně jako mnoho druhů ptáků. Většina zvířat se zde otevřeně chová, takže si určitě připravte kameru a nafoukněte si hudební seznam.

Závěrem lze skvělé místo navštívit během celého roku, ale pro turisty je nejlepší čas na návštěvu během jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemnější a je větší šance na dohled zvířat a pozorování fauny. Jedna věc ovšem zůstává stejná - návštěva Cape Pointu bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Tak si naškrábejte na letenky a vyjeďte na nezapomenutelnou dovolenou do Jihoafrické republiky!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky