Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jemen Shibam

Počasí Jemen Shibam


Shibam je jedním z nejstarších a nejzachovalejších místo v Jemenu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to starobylé opevněné město, které je známé svými vysokými hliněnými věžemi, které se tyčí nad pouští Ramlat al-Sab`atayn.

Kromě svého kulturního a historického významu, Shibam je také místem, kde se setkává několik klimatických podmínek. Jemenské město Shibam se nachází ve velmi suchém a horkém podnebném pásmu. Počasí ve Shibamu je tedy typické pro pouštní oblasti.

Shibam zažívá extrémně vysoké teploty, které se mohou v létě pohybovat kolem 40-45 °C. V takovém horkém počasí je velmi důležité, aby se návštěvníci a místní obyvatelé chránili a udržovali si hydrataci. Velkou výhodou hliněných věží v Shibamu je, že mají tu schopnost udržovat teplotu uvnitř místností chladnou, což pomáhá lidem vyhnout se extrémním vederům.

Zimní měsíce v Shibamu jsou mírnější, ale pořád dostatečně teplé. Teploty zde často dosahují 20-25 °C. Občas mohou přijít deště, které napomáhají zeleni a přírodě v okolí města.

Vzhledem k tomu, že Shibam leží poměrně daleko od pobřeží, nemá vliv na jeho počasí, včetně větrů a monzunových sezón. To však neznamená, že město je zcela izolováno od dalších vlivů počasí. Ve vzácných případech mohou přijít i písečné bouře, které jsou pro tuto pouštní oblast typické.

Celkově lze říci, že počasí ve Shibamu je ovlivněno jeho pouštním prostředím. Teploty mohou dosahovat extrémně vysokých hodnot, a proto je důležité dodržovat opatření pro zamezení přehřátí a dehydratace. Přesto je toto historické město stále atraktivní pro turisty, kteří se zajímají o jeho unikátní architekturu a bohatou historii, a to i přes nebezpečí počasí.


Letenka Jemen Shibam


Letenka Jemen - Objevte krásy města Shibam

Jemen leží na samém jihu Arabského poloostrova a je obklopen Arábií a Ománským mořem. Přestože se v posledních letech stal terčem konfliktů a politických nepokojů, skrývá v sobě nesmírné bohatství historie a krásné přírodní scenérie. Mezi jeho poklady patří i starobylé město Shibam, které je známo jako "Manhattan pouště". Pokud hledáte dobrodružství a láká vás poznat novou kulturu, letenka do Jemenu a následná návštěva Shibamu by mohly být vaší ideální volbou.

Shibam se nachází v jemenské provincii Hadramaut a je proslulé unikátní architekturou a stavebnicemi z bahna. Město bylo založeno již před více než 1 700 lety a je domovem více než 500 staveb, které se tyčí do výšky až 30 metrů. Tyto vysoké stavby jsou budovány z bahna smíseného s pískem a slámou, což jim dodává zvláštní vzhled. Třípatrové domy jsou často vybaveny balkóny, které jsou zdobeny dřevěnými vyřezávanými prvky.

Celé město je obklopeno kamennou zdí, která slouží jako ochrana proti písečným bouřím a povodním. Tato historicky významná pevnost byla dokonce zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Při procházce ulicemi Shibamu si můžete užívat jedinečnou atmosféru, která často připomíná cestu v čase. Město je plné památek, jako například XII. století-moskva Great Mosque, což je jedna z nejvýznamnějších a nejstarších budov v Shibamu.

Nejen architektura, ale i okolní krajina, příroda a zdejší lidé jsou charakteristické pro tento region. V okolí města se rozprostírají rozlehlé pouště, které lákají milovníky adrenalinových sportů, jako je jízda na velbloudech, sandboarding nebo safari off-road vozy. Přírodu můžete objevovat při výletech do národního parku Mahram Balhaf nebo shlédnout úchvatné vodopády v blízkosti města Sayun.

Při návštěvě Jemenu a města Shibam nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Mezi typická jídla patří například mandi (kořeněné dušené maso s rýží) nebo salta (kořeněné maso podávané se zeleninou a chlebovým plackou).

Přestože Jemen se momentálně potýká s obtížnou politickou situací, turisté stále čím dál víc nachází cestu do tohoto fascinujícího koutu světa. Cestování do Jemenu si však vyžaduje řádnou přípravu a zohlednění aktuálních bezpečnostních opatření. Před plánovanou cestou se vždy informujte o aktuální situaci a upravte své plány v souladu s doporučeními vlády vaší země.

Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, letenka do Jemenu s návštěvou města Shibam je skvělou volbou. Připravte se na objevování fascinující historie, nádherné architektury a jedinečné krajiny. Pamatujte však na svou bezpečnost a plánujte svou cestu opatrně.


Dovolená Jemen Shibam


Jemen je země bohatá na kulturní a historické památky, které lákají turisty z celého světa. Mezi jedno z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v Jemenu patří město Shibam.

Shibam je označováno jako "Manhattan pouště" a sotva lze popsat, jak je to místo unikátní a fascinující. Nachází se v provincii Hadramaut a je známé svými věžovými domy, které jsou považovány za jedny z nejstarších vysokých staveb na světě. Tato věžová architektura je charakteristická pro toto město a dává mu nezapomenutelný vzhled.

Shibam bylo založeno již ve 3. století před naším letopočtem a jeho historie sahá až do dob středověku. Město se stalo důležitým obchodním centrem na karavanních cestách a to představuje důvod, proč byla postavena věžová architektura. Domky byly postaveny takto vysoko, aby byly chráněny před případnými přírodními katastrofami, jako jsou záplavy nebo písečné bouře.

Pokud se rozhodnete navštívit Shibam, můžete očekávat neuvěřitelný zážitek. Procházení úzkými uličkami mezi věžovými domy je jako cesta do minulosti. Každý dům je jedinečný a zdoben tradičními ornamenty, které dodávají městu autentičnost. Některé z domů byly přestavěny a slouží jako malé muzea, kde si můžete prohlédnout historické artefakty a dozvědět se více o životě v minulosti.

Shibam není jen o architektuře a historii. Město se nachází v nádherném přírodním prostředí, obklopené vesnicemi a poli palmových oáz. Zdejší lidé jsou velmi přátelští a rádi vám ukáží svou kulturu a tradice. Můžete se setkat s místními řemeslníky, kteří pracují na výrobě tradičních produktů, jako jsou koberce, keramika nebo šperky.

Pokud plánujete navštívit Shibam, je důležité mít na paměti situaci v zemi. Jemen byl posledních několik let zasažen konfliktem, který přinesl bezpečnostní problémy a znemožnil turistický ruch. Před cestou se informujte a zjistěte, zda jsou podmínky bezpečné.

Dovolená v Shibam by mohla být nezapomenutelným a jedinečným zážitkem. Pokud máte rádi historii, architekturu a kulturu, toto místo vám nabídne všechno. Navštěvovat město a potkávat místní lidi vám umožní pochopit a ocenit bohatství jemenské kultury.


Ubytování Jemen Shibam


Jemen je země bohatá na historii a kulturu, a jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Shibam. Toto malebné město se nachází v historické oblasti Hadramaut v Jemenu a je známé svými unikátními věžovitými domy, které ho přivádějí k přezdívce „Manhattan pouště“.

Shibam byl založen již v 3. století před naším letopočtem a první budovy zde byly zhotovené z hliněných cihel, které byly rozmístěny ve vzácných vysokých věžích. Tyto věže sloužily jako obranná opatření proti přírodním katastrofám, jako jsou záplavy nebo útoky nepřátel. Dokonce i nyní jsou tyto věže opevněné a jsou považovány za jeden z nejsilnějších středověkých opevněných měst na světě.

Kromě svého unikátního architektonického vzhledu je Shibam také známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mnoho budov a památek v městě bylo postaveno v průběhu více než tisíce let a zachovává se do dnešních dnů. Mezi nejvýznamnější historické památky v Shibamu patří Al-Hadheerah, hrad Hajar a Velká mešita.

Pro turisty, kteří chtějí zažít autentický jemenský způsob života a poznat více o místní kultuře, je ubytování v Shibamu ideální. Existuje několik tradičních hotelů a penzionů, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování. Tyto ubytovací zařízení jsou obklopeny věžovitými domy a umožňují hostům procházet se uličkami města, aby si mohli prohlédnout jeho krásu a autentičnost.

Ubytování v Shibamu je ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou atmosféru města, studie jeho historických památek a naučit se o jemenském životním stylu. Město je také výchozím bodem pro objevování okolních přírodních krás, jako jsou pouště a historická oáza.

Navštěva Shibamu je nejenom vzrušujícím a obohacujícím zážitkem, ale také příležitostí k pochopení bohaté historie a kultury Jemenu. Ubytování v tomto malebném městě se stane nezapomenutelnou součástí cesty a nabídne vám jedinečný a autentický pohled na tento kouzelný kout světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Shibam


Dotazy a odpovědi týkající se města Shibam v Jemenu jsou následující:

1. Jaká je historie města Shibam?
Shibam je staré město, které bylo založeno v 3. století před naším letopočtem. Je známé pro svou unikátní architekturu staveb vysokých až 11 pater.

2. Jak se dostanu do města Shibam?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Shibamu, je letecky do mezinárodního letiště v Sanaa a poté pokračovat po silnici až do Shibamu.

3. Jaké jsou nejzajímavější památky v Shibamu?
Nejzajímavější památkou v Shibamu je místní pevnost, která dominuje nad městem. Dále se zde nacházejí historické mešity a obytné stavby s charakteristickými věžemi.

4. Je Shibam na seznamu světového dědictví UNESCO?
Ano, město Shibam je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1982 díky své výjimečné architektuře.

5. Je návštěva Shibamu bezpečná?
Aktuální situace v Jemenu je nestabilní, a proto by se měli turisté informovat o nejnovějších cestovních doporučeních a upozorněních před plánováním cesty do této oblasti.

6. Kolik stojí vstupenka do památek v Shibamu?
Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na místě a typu památky, ale obvykle se pohybují v rozmezí od 5 do 10 dolarů.

7. Je v Shibamu možné se ubytovat?
Ano, v Shibamu jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně malých hotelů a penzionů.

8. Můžu fotografovat v Shibamu?
Fotografování v Shibamu je povolené, ale měli byste respektovat soukromí místních obyvatel a ctít zákaz fotografování vojenských objektů a vládních budov.

9. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Shibamu?
Nejlepší časy na návštěvu Shibamu jsou obvykle v měsících říjen až duben, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost srážek nižší.

10. Jaké jsou další zajímavosti v okolí Shibamu?
V okolí Shibamu se nachází několik dalších zajímavých míst, jako je například město Sanaa, obtížně přístupná údolí Wadi Hadramawt a přírodní rezervace Socotra s unikátní flórou a faunou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky