Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Japonsko Šizuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šizuoka


1. Kde se nachází Šizuoka?

Šizuoka je prefektura (region) nacházející se v centrální části Japonska, poblíž sopky Fudži.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Šizuoky?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Šizuoky, závisí na vaší polohy. Pokud se nacházíte v Tokiu, můžete použít vlak nebo autobus. Pokud cestujete ze zahraničí, můžete letět na letiště v Šizuokadžihátě.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Šizuokye?

Mezi nejpřitažlivější turistické atrakce v Šizuokye patří sopka Fudži, chrám Kunózana, město Šizuoka, národní park Miho-no-Matsubara a mnoho dalších.

4. Co je nejlepší doba navštívit Šizuoku?

Nejlepší doba na návštěvu Šizuoky se liší v závislosti na vašich plánech. Pokud se chystáte na výlet na sopku Fudži, nejlepší doba je od července do září. Pokud se chcete vyhnout velkému počtu turistů, doporučuje se navštívit Šizuoku v jarních a podzimních měsících.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Šizuokye?

Mezi tradiční jídla v Šizuokye patří sushi, udon nudle, soba nudle, wasabi a zelený čaj.

6. Jaké jsou předpisy pro cestování do Japonska?

Před cestou do Japonska je nutné získat platný pas a vědět o dalších předpisech pro cestování do Japonska, jako jsou víza, očkování a podobně.

7. Co jsou zajímavosti mimo turistické atrakce v Šizuokye?

Mimo turistické atrakce v Šizuokye existuje mnoho dalších zajímavostí, jako jsou přírodní památky, muzea a kulturní akce. Například každý rok se v Šizuokye koná festival čajových plantáží a světový kongres o zeleném čaji.


Dovolená Japonsko Šizuoka


Japonsko je země bohatá na kulturu, historii a zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Mezi taková místa patří i prefektura Šizuoka. Tato prefektura se nachází na jihovýchodě Japonska a je známá svou překrásnou přírodou, tradičními japonskými zahradami, historickými památkami a vynikajícím čajem.

Při cestě do Šizuoky není možné vynechat její nejslavnější památku – horu Fudži. Jde o sopku, která je zároveň nejvyšší horou Japonska a symbol země. Je oblíbeným cílem turistů, kteří se sem vypravují, aby vystoupali na vrchol a obdivovali panoramatický výhled. Hora Fudži je chráněna jako národní park, a tak můžete objevovat její okolí plné jezer, lesů a vodopádů.

Dalšími zajímavými místy jsou tradiční japonské zahrady. Japonsko je pro ně známé a příkladem toho jsou zahrady Koraku-en a Kairaku-en. Zahrada Koraku-en je jednou z nejkrásnějších zahrad v Japonsku. Její název znamená „zahrada potěšení poezie“. Můžete zde spatřit vodopády, jezírka a malebné mostky. Zahrada Kairaku-en je také výjimečná a je známá svými čajovými plantážemi. To přináší další zážitek – ochutnávku vynikajícího japonského čaje.

Pokud jste fanouškem japonské kultury, určitě si nenechte ujít možnost navštívit tradiční japonské hrad Kamoyama-jo. Tento unikátní hrad je postaven ve stylu samurajské architektury a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Šizuoka je také vyhledávána pro svou lázeňskou a termální turistiku. Oblast Izu, která se nachází u pobřeží prefektury, je známá svými teplými prameny a relaxačními lázněmi. Zde si můžete užít lázeňský pobyt v tradičních japonských lázních (onsen) a vychutnávat si přírodní krásy.

Nejen příroda a historie jsou důvody, proč navštívit tuto prefekturu. Jídlo je také velmi významnou součástí japonské kultury a Šizuoka se může pochlubit bohatou gastronomií. V této oblasti se pěstuje vynikající japonské ovoce, rýže a samozřejmě čaj. Takže nezapomeňte ochutnat speciality regionu, jako je čerstvé mořské plody, sushi, japonskou zeleninu či tradiční čaj.

Pokud plánujete cestu do Japonska, nezapomeňte zařadit prefekturu Šizuoka do svého itineráře. Tato oblast vám nabídne neurčitý počet skvělých zážitků, od horolezectví na horu Fudži, relaxace v lázních Izu, procházek japonskými zahradami až po ochutnávku vynikajícího čaje. Bude to dovolená, která vás obohatí o nové zážitky a poznatky o japonské kultuře.


Počasí Japonsko Šizuoka


Šizuoka, město na jihu Japonska, se může pochlubit příjemným podnebím s průměrnou roční teplotou kolem 16 stupňů Celsia. Zima je mírná s teplotami kolem 8 stupňů Celsia a léto je horké a vlhké s teplotami v průměru kolem 27 stupňů Celsia.

V létě se v Šizuoka konají různé festivaly a události, které přilákají mnoho návštěvníků z celého světa. Tyto události jsou obvykle provázeny vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimní měsíce v Šizuoka jsou mírné a suché a jsou ideální pro turistiku a prozkoumání místní krajiny a kultury. Návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy na hory a údolí Šizuoky.

Je třeba mít na paměti, že vítr v Šizuoka může být velmi silný. Silný vítr se může objevit celoročně, ale nejvíce se projevuje v období tyfonů, které se obvykle objevují v létě a na podzim. Tyfony mohou být velmi silné a přinášejí s sebou silné deště a vysoké vlny.

Celkově Šizuoka nabízí příjemné podnebí, které umožňuje turistům a návštěvníkům užívat si krásnou přírodu a kulturní scénu města. Pokud se vydáte do Šizuoky, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení a být připraveni na nečekané změny počasí.


Ubytování Japonsko Šizuoka


Šizuoka je jednou z atraktivních prefektur v Japonsku, která láká turisty svou krásnou přírodou a bohatou historií. Pokud se chystáte na svou cestu do Šizuoky, je důležité zvažovat i otázku ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v této oblasti.

Jednou z nejběžnějších možností je zvolit si hotel. V Šizuokově prefektuře je celá řada hotelů, které nabízí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z nich se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což znamená, že si můžete užívat svůj pobyt se snadným přístupem k místům, která chcete navštívit. Ve většině hotelů najdete všechny nezbytnosti, jako jsou pohodlné postele, vlastní koupelny, televizi a Wi-Fi připojení k internetu.

Pokud byste raději zažili tradičnější japonskou atmosféru, můžete se ubytovat v ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské noční ubytování, která nabízejí jedinečný zážitek. Neobvyklé postele na podložkách, tatami podlahy a relaxační atmosféra dělají z pobytu v ryokanu nezapomenutelný zážitek. Ryokany také nabízejí unikátní možnost vyzkoušet si japonskou kuchyni ve formě tradiční multicourse večeře, která se nazývá kaiseki. Ryokany se nachází převážně ve venkovských oblastech či v okolí hor, kde můžete ocenit krásu přírody.

Další možností ubytování v Šizuokově prefektuře je pronájem domu či bytu. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí pronájem krásných japonských domů, kde se můžete cítit jako místní obyvatelé. Pronájem domu či bytu vám dává větší svobodu a soukromí, a zároveň si můžete vychutnat autentické prostředí. Mnoho domů a bytů je vybaveno veškerým komfortem, který potřebujete pro váš pobyt.

Pokud jste dobrodružní a hledáte něco trochu jiného, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z místních kempů. Šizuoka je známá svou krásnou přírodou a je ideálním místem pro pobyt v kempu. Budete mít možnost prozkoumat okolní lesy, hory a přírodní jezera. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro rozdělání ohně. Pobyt v kempu je skvělým způsobem, jak být blízko přírody a zažít dobrodružství.

Šizuoka je skvělým místem pro cestování, ať už cestujete v páru, s rodinou nebo sami. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, je důležité si zvolit takové, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Buďte si jistí, že v Šizuokově prefektuře si užijete báječný pobyt plný krásy a dobrodružství.


Letenka Japonsko Šizuoka


Letenka Japonsko Šizuoka: Proč byste se měli rozhodnout pro tuto destinaci?

Japonsko je zemí, která láká mnoho turistů svými kontrasty, kde se mísí moderní technologie se zachováním tradic tisícileté historie. Pokud plánujete cestu do Japonska, měli byste zvážit Šizuoka, město, které leží v oblasti Tokai v prefektuře Šizuoka, 200 km od Tokia. A pokud se rozhodnete pro návštěvu Šizuoky, letenka z vaší země do Tokia nebo Nagoyi a pak interní let do Šizuoky může být tou nejlepší volbou pro vás.

Když se rozhodnete navštívit Šizuoku, můžete se těšit na mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří:

- Mount Fuji: nejznámější hora v Japonsku a symbol země. Nachází se v blízkosti Šizuoky a můžete si užít skvělý výhled na vrchol.

- Národní park Fudži-Hakone-Izu: turistické centrum, které patří mezi nejkrásnější oblasti v Japonsku. Můžete se těšit na krásné výhledy a přírodní scenérie.

- Shizuoka Sengen Shrine: jeden z nejvýznamnějších svatyní v oblasti Šizuoka. Stavba byla postavena v roce 807 a je věnována cti bohyně přírody a ochránkyni hory Fudži.

- Oduniši-zoo: která se neomezuje jen na kočkovité šelmy, ale má například i zázemí pro objevování a poznávání rostlinné říše.

- Arai Sekisho: Centrum starých cest starého Japonska, nachází se v Arishimě.

A pokud se vydáte na návštěvu do některého z výše uvedených míst, měli byste si také vychutnat místní speciality kuchyně. Můžete ochutnat místní ryby a mořské plody, ale Šizuoka je také známá svým čajem a sushi.

A pokud se rozhodnete navštívit Šizuoku, nebo jinou část Japonska, měli byste vědět, že letenky do Tokia nebo Nagoyi jsou snadno dostupné. Interní letenky do Jiho-Východního Japonska – a také Šizuoky – jsou často cenově příznivé a umožní vám rychlý a pohodlný přesun. A pokud budete mít štěstí, můžete se těšit na báječný výhled na nejvyšší horu Japonska, Mount Fuji.

Celkově Šizuoka nabízí návštěvníkům úžasné možnosti a zajímavá místa k návštěvě. Ať už se rozhodnete jít na výlet, nebo zůstat v městě, máte zaručenou skvělou zkušenost. A pohodlný způsob, jak se tam dostat, je zakoupit si interní letenku z Tokia nebo Nagoyi. Pokud hledáte netradiční cestovní destinaci, Šizuoka je ideálním místem pro váš další dovolenou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky