Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Japonsko Okinawa

Letenka Japonsko Okinawa


Okinawa, souostroví slunečného Japonska, se honosí tisíci lety bohatou historií a fascinující kulturou. Tato unikátní destinace láká návštěvníky z celého světa svou krásnou přírodou, fascinujícími památkami a přívětivými místními obyvateli. A jak se dostat na toto exotické místo? Pro všechny cestovatele je nejlepší volbou letenka Japonsko Okinawa.

Okinawa je nejjižněji položený region Japonska a letadlo je nejrychlejším a pohodlnějším způsobem, jak se sem dostat. Z mnoha japonských měst jako Tokio, Ósaka nebo Nagoya je možné zakoupit letenku přímo do hlavního mezinárodního letiště na Okinawě, přímořského města Naha. Cesta trvá zhruba dvě a půl hodiny, což je pohodlná alternativa ke dlouhému přeplavování trajektem.

Existuje také možnost rezervovat let do Okinawy z dalších asijských zemí, jako je Hongkong, Tchaj-wan nebo Jižní Korea. V posledních letech se počet mezinárodních letů do Okinawy zvyšuje díky rostoucí popularitě tohoto tropického ráje.

Co činí Okinawu tak lákavou pro návštěvníky? Zaprvé, její příroda je naprosto úchvatná. Okinawa je obklopena azurovým mořem s korálovými útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Na pobřeží se také nachází krásné pláže s jemným bílým pískem, které nabízejí dokonalé podmínky pro odpočinek a relaxaci.

Okinawa je také známá svou bohatou historií a kulturou. Na ostrově se nacházejí starobylé hradby, chrámy a svatyně, které připomínají doby minulé. Pro ty, kteří mají zájem o druhou světovou válku, je zde mnoho muzeí a památek, které odrážejí historii této oblasti.

A co okinawská kuchyně? Ta je slavná po celém Japonsku. Okinawané mají dlouhověkou dietu a jsou známí svou vysokou přirozenou nadějí na život. Návštěvníci mohou ochutnat unikátní okinawská jídla, jako jsou goya champuru (jídlo z hořkého melounu), soki soba (tradiční nudlové jídlo) nebo taco rice, který je kombinací mexické a japonské kuchyně.

Letenka Japonsko Okinawa je zkrátka klíčem k nevšednímu dobrodružství plnému krásné přírody, exotické kultury a nezapomenutelných zážitků. Tento ostrov nabízí tak mnoho zajímavostí, že by bylo hřích nevyužít příležitost a prozkoumat ho. Ať už jste dobrodruh, milovník pláží nebo cestovatel, Okinawa vás bude jistě nadchnout a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Japonsko Okinawa


Japonsko je země bohatá na krásná místa, která stojí za to navštívit. Jedním z těchto míst je Okinawa, což je ostrov ležící na jihu Japonska. Okinawa je často označována jako „Havaj Japonska“, díky svému tropickému klimatu, bílým plážím a turistickým atrakcím.

Když cestujete do Okinawy, nemůžete vynechat návštěvu hlavního města Naha. Toto město nabízí zároveň moderní atmosféru a historické památky. Můžete navštívit Shuri-jo, královský palác z 15. století, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento palác vás uchvátí svou architekturou a krásou. Dále nezapomeňte navštívit Tsuboya Keramiku Městečko, kde si můžete prohlédnout tradiční keramickou výrobu a koupit si nějaké ručně vyrobené suvenýry.

Jednou z hlavních atrakcí Okinawy jsou nádherné pláže. Pláž Emerald Beach je jednou z nejkrásnějších na ostrově. Bílý písek, tyrkysové moře a palmové stromy vytvářejí dokonalou scenérii pro odpočinek a relaxaci. Můžete také vyzkoušet potápění nebo šnorchlování, abyste objevili podmořský svět s různými druhy barevných ryb a korálů.

Pokud jste milovníkem historie, doporučuji navštívit místo zvané Okinawa Peace Memorial Park. Tento park je věnován památce obětí druhé světové války, konkrétně Bitvě o Okinawu. Můžete si prohlédnout pomník Oběti války, který stojí na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Toto místo je skvělým prostorem ke kontemplaci a uctění památky těch, kteří zde ztratili život.

Japonsko je také známé svou unikátní kuchyní a Okinawa není výjimkou. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je Okinawa Soba, což je druh nudle se speciální omáčkou, nebo rafute, což je vepřové maso dušené v sójové omáčce a medu. Oblíbenou specialitou je také shikuwasa, místní citrusový plod, který se používá na výrobu nápojů a dezertů.

Nakonec, nezapomeňte si užít japonskou pohostinnost a přátelskou atmosféru Okinawy. Místní obyvatelé jsou známí svou srdečností a ochotou pomoci cizincům. Tato dovolená vám poskytne nezapomenutelný zážitek, ať už si vyberete prohlídku historických památek či relaxaci na pláži.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Okinawě, jste připraveni na nezapomenutelné dobrodružství. Země bohatá na krásu, kulturu a historii, Okinawa vám nabídne všechny tyto prvky a mnohem více.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Okinawa


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Okinawy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Okinawy je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a teploty nejsou příliš vysoké.

2. Jak se dostat na Okinawu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Okinawu, je letadlem. Na Okinawu přilétá řada mezinárodních i vnitrostátních letů ze všech hlavních japonských letišť.

3. Jak dlouho bych měl/a zůstat na Okinawě?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na Okinawě minimálně tři až čtyři dny, aby bylo možné navštívit hlavní atrakce a prozkoumat krásu ostrova.

4. Kolik stojí ubytování na Okinawě?
Odpověď: Cena ubytování na Okinawě se liší v závislosti na místě, typu ubytování a sezóně. Průměrná cena za noc se pohybuje mezi 5 000 až 15 000 japonských jenů (cca 1 300 až 4 000 Kč).

5. Co je nejlepší způsob prozkoumání Okinawy?
Odpověď: Nejlepším způsobem prozkoumání Okinawy je pronájem automobilu, protože veřejná doprava na ostrově není příliš pohodlná. Existuje také možnost využití taxislužeb a turistických autobusů.

6. Co stojí za návštěvu na Okinawě?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce Okinawy patří historická památky, jako je zámek Shuri, přírodní krása ostrova, jako jsou bílé písečné pláže a modré jeskyně, a tradiční japonské vesnice, jako je vesnice Ryukyu.

7. Jaká je tradiční okinawská kuchyně?
Odpověď: Tradiční okinawská kuchyně je ovlivněna čínskou a japonskou kuchyní. Mezi nejznámější jídla patří Rafute (měkké vepřové maso), Goya Chanpuru (omletka s hořčicovým listem) a Okinawa soba (regionální verze japonských nudlí soba).

8. Mluví obyvatelé Okinawy anglicky?
Odpověď. Ve většině turisticky atraktivních míst na Okinawě lidé mluví alespoň trochu anglicky. Nicméně, je užitečné se naučit základní fráze v japonském jazyce pro komunikaci s místními obyvateli.

9. Je na Okinawě bezpečno cestovat?
Odpověď: Okinawa je jednou z nejbezpečnějších oblastí v Japonsku. Nicméně, jako všude jinde, je vždy dobré dbát na bezpečnostní opatření, jako je udržování svých hodnotných věcí v bezpečí a dodržování dopravních pravidel.

10. Co dělat v případě nouze na Okinawě?
Odpověď: V případě nouze na Okinawě je důležité kontaktovat místní policii nebo zdravotní středisko. Pokud nejste schopni dorazit na místo osobně, můžete zavolat na nouzové číslo 110 nebo 119.


Ubytování Japonsko Okinawa


Okinawa je jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty v Japonsku. Tento souostroví, rozkládající se v Japonském moři na jihozápadě země, nabízí nádherné pláže, sluneční svit a fascinující kulturu.

Japonsko je známo svou jedinečnou architekturou a ubytováním, a Okinawa není výjimkou. Místní tradiční domy zvané "ryokany" nabízejí autentické japonské ubytování. Tato ubytování jsou postavena z tradičních materiálů, jako je dřevo a papír, a mají rozložení místností, které reflektuje japonskou kulturu a tradice.

V okolí Okinawy existuje také řada moderních hotelů a resortů, které nabízejí širokou škálu pokojů a služeb. Tyto hotely jsou často vybaveny bazény, wellness centry, restauracemi a dalšími vybaveními, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších hostů.

Co se týče cen ubytování, Okinawa nabízí možnosti pro různé rozpočty. Ceny se liší podle typu ubytování, polohy a přidaných služeb. Tradiční ryokany často nabízejí cenově dostupnější možnosti ubytování, zatímco luxusní hotely a resorty jsou samozřejmě dražší. Nicméně, i přes rozdíly v ceně, všechna ubytování v Okinawě se vyznačují pohostinností a kvalitou služeb.

Kromě ubytování samotného je Okinawa známá také pro svou jedinečnou kuchyni. Místní speciality zahrnují čerstvé ryby a mořské plody, exotické ovoce a tradiční japonské pokrmy. Turisté by si neměli nechat ujít příležitost vyzkoušet tyto chutě při návštěvě Okinawy.

Další atrakce na Okinawě zahrnují UNESCO světové dědictví jako je hrad Shuri, který je symbolem království Ryukyu, starobylé vesnice zvané Mabuyer Yomitan, kde si můžete prohlédnout tradiční umění a řemesla, a Okinawa Churaumi Aquarium, které je jedním z největších akvárií na světě.

Svou návštěvou Okinawy si turisté mohou užít krásu japonského souostroví a jeho jedinečnou kulturu. Ať už se rozhodnete zůstat v tradičním ryokanu nebo v moderním hotelu, zaručeně najdete ubytování, které splní všechna vaše očekávání. Ať už navštívíte Okinawu s rodinou, přáteli nebo sami, tato destinace vás zcela jistě okouzlí svou krásou.


Počasí Japonsko Okinawa


Japonsko je zemí pestrou geografickou a klimatickou rozmanitostí. Na jihu této země se nachází region známý jako Okinawa, který láká turisty svými krásnými plážemi, exotickou vegetací a bohatou historií. A co se týče počasí, Okinawa nabízí příjemné teploty po celý rok.

Okinawa leží v mírném subtropickém podnebném pásmu, což znamená, že zde vládne teplé počasí po většinu roku. Léto zde začíná již v květnu a trvá až do října. Teploty se pohybují kolem 30°C a v těch nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 35°C. To však neznamená, že by zde bylo neúnosné horko, neboť vysoká vlhkost vzduchu způsobuje, že se teploty ještě o trochu více zdají vysoké. Je proto důležité si s sebou brát dostatek vody a chránit se před přímým sluncem.

Podzim (říjen a listopad) přináší mírnější teploty kolem 25°C. Je to čas, kdy se začíná měnit vegetace a Okinawa se proměňuje v zemi barevného podzimu. Toto období je rovněž ideální pro ty, kteří chtějí uniknout letnímu horku a přesto si užít teplé počasí.

Zima na Okinawě, která zahrnuje období od prosince do února, je poměrně mírná. Teploty klesají na přibližně 15-20°C, což je stále dostatečně příznivé na to, aby se dalo strávit čas venku. Možná si při tom budete připadat trochu podivuji, protože Okinawa ještě stále leží na jihu Japonska, ale ve srovnání s ostatními regiony země je zde podstatně tepleji.

Jaro na Okinawě je další příznivé období. Teploty se opět zvyšují a pohybují se kolem 20-25°C. Květen je obdobím, kdy ozdobí kvetoucí květiny celý region a dávají Okinawě ještě větší půvab. To je také čas, kdy si můžete vychutnat slunečné dny a začít se připravovat na nadcházející léto.

Každý roční období v Okinawě má své osobité kouzlo a atrakce. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto část Japonska navštívit, můžete se těšit na milé a příjemné počasí po většinu roku. Ať už si budete užívat horkého léta na pláži, procházet se barevným podzimem nebo obdivovat kvetoucí jaro, počasí na Okinawě vás rozhodně nezklame.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky