Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Japonsko Miyajima

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Miyajima


1. Jak se dostanu na ostrov Miyajima?
- Nejjednodušší způsob je vzít trajekt z přístavu v Hirošimě. Cesta trvá přibližně 10 minut.

2. Jsou na Miyajimě ubytovací možnosti?
- Ano, na ostrově je několik hotelů a tradičních japonských ryokanů, ve kterých se můžete ubytovat.

3. Co je nejznámějším místem na Miyajimě?
- Nejznámějším místem je Itsukushima-jinja, což je japonský svatyně na moři, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

4. Je nutné platit vstupné do svatyně?
- Ano, pro vstup na ostrov Miyajima se platí vstupné, které slouží k financování údržby a ochrany tohoto kulturního dědictví.

5. Jak dlouho bych měl strávit na ostrově?
- Doporučuje se strávit alespoň jeden den na ostrově, abyste si mohli prohlédnout hlavní atrakce a vychutnat si atmosféru místa.

6. Má ostrov Miyajima nějaké restaurace?
- Ano, na ostrově najdete několik restaurací a obchodů, které nabízejí tradiční japonskou kuchyni i mezinárodní pokrmy.

7. Jaké další aktivity mohu na ostrově dělat?
- Kromě prohlídky svatyně si můžete projít městečkem s tradičními obchodíky, projít se po pláži, vydat se na turistickou trasu na vrchol hory Misen nebo si vychutnat krásné výhledy na přírodu.

8. Jaké je nejlepší roční období pro návštěvu Miyajimy?
- Každé roční období má své kouzlo, ale nejlepšími obdobími pro návštěvu jsou jaro (kdy kvetou tisíce sakur) a podzim (kdy se listí stromů barví do různých odstínů).

9. Je na ostrově možné přenocovat?
- Ano, na ostrově je možné přenocovat v hotelích a ryokanech, ale doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v případě návštěvy v turisticky rušnějších obdobích.

10. Jaká je cena trajektu z Hirošimy na Miyajimu?
- Cena trajektu záleží na Vašem věku a čase cestování, ale obvykle se pohybuje mezi 200 a 400 jenů.


Počasí Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která se pyšní svou bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a jedinečným počasím. Jedno z nejzajímavějších míst v Japonsku je Miyajima, což je ostrov v Japonském moři, nedaleko Hirošimy.

Počasí na Miyajimě je fascinující a velmi specifické. Ostrov se nachází v mírném podnebném pásmu, což znamená, že zde panuje relativně teplé a vlhké počasí po většinu roku. Hlavním charakteristickým rysem miyajimského počasí je vliv moře, které je přítomné až do jeho útesů.

Jaro na Miyajimě je nesmírně krásné období. V tomto ročním období rozkvétají sakury a celý ostrov se promění v kvetoucí moře růžových květů. Teploty se pohybují mezi 10 až 18 °C a je zde mírná vlhkost. Jaro je také obdobím, kdy se na Miyajimě konají různé festivaly a oslavy, které přitahují mnoho turistů.

Léto je nejteplejší a nejvlhčí období na Miyajimě. Teploty dosahují až 30 °C a vlhkost může být značně vysoká. Dešťové srážky jsou časté, a to zejména v období tsuyu neboli dešťových sezón, které trvá od června do července. Turisté navštěvující Miyajimu v létě si proto musí být vědomi možných dešťových přeháněk a zvýšené vlhkosti vzduchu.

Podzim na Miyajimě se vyznačuje nádhernými barvami, které se objevují na listnatých stromech. Barevné listí vytváří úchvatné scenérie, které lákají turisty ze všech koutů světa. Teploty se pohybují mezi 15 až 24 °C a vlhkost vzduchu začíná postupně klesat.

Zima na Miyajimě je mírně chladná, ale stále příjemná. Teploty klesají na 5 až 10 °C, ale díky přítomnosti moře se ostrov neochladí tak, jako vnitrozemí. I přesto, že zde není tak teplé počasí jako v ostatních obdobích, Miyajima má stále své kouzlo a nabízí turistům možnost prozkoumat ostrov bez velkých davů lidí.

Celkově lze říct, že Miyajima je nádherným a fascinujícím místem v Japonsku, které si zaslouží být navštíveno po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete vydat na tento ostrov, nezapomeňte vzít s sebou deštník a vhodné oblečení, které vám umožní vychutnat si toto magické místo v Japonsku.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko patří mezi oblíbené cíle cestování pro mnoho lidí z celého světa. Tato země nabízí širokou škálu krásných míst, historických památek a fascinující kulturu. Jedno takové místo, které stojí za návštěvu, je Miyajima.

Miyajima je malý ostrov, který se nachází v přístavu Hirošima. Pro svůj jedinečný vzhled a bohatou historii se dostal do povědomí mnoha cestovatelů jako „svatý ostrov“. Aby se sem dostali, turisté mají na výběr mezi několika způsoby dopravy, ale jedním z nejvýhodnějších je letenka.

Letenka do Japonska je pro cestovatele jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se dostat na Miyajimu. Existuje několik letišť v Japonsku, která mohou sloužit jako výchozí bod pro cestu do Hirošimy. Mezinárodní letiště Narita v Tokiu a letiště Kansai v Osace jsou dvě nejčastěji využívaná letiště, která poskytují přímé lety do Hirošimy.

Po přistání na letišti v Hirošimě je tu několik možností, jak se dostat na Miyajimu. Nejběžnější způsob je cesta trajektem, který odjíždí z přístavu Hirošima. Trajekt je moderní a pohodlný, a navíc nabízí úchvatný výhled na pobřeží a na samotný ostrov Miyajima, jak se mu přibližujete. Cesta trajektem trvá asi 10 minut a přístav Miyajima je velmi blízko hlavních turistických atrakcí.

Samotný ostrov Miyajima je známý především díky své největší atrakci - posvátné bráně Torii, která je postavena v moři. Každým rokem přitahuje tisíce turistů, kteří si přicházejí prohlédnout tento nádherný symbol. Kromě Torii je na ostrově také řada dalších historických památek, chrámů a svatyní, které stojí za prozkoumání.

Další přitažlivostí Miyajimy je její přírodní krása. Ostrov je pokryt hustými lesy, což nabízí skvělé příležitosti pro zážitky v přírodě. Můžete si projít malebnými stezkami, vydejte se na jednu z hor, nebo se procházet po pláži a užívat si krásných výhledů na moře.

Letenka do Japonska Miyajima je tedy skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí vychutnat jedinečnou atmosféru tohoto svatého ostrova. Díky letišti v Hirošimě a pohodlnému trajektu je přístup na Miyajimu snadný a rychlý. Ať už jste zvědaví na historii, kulturu nebo přírodu, Miyajima vám nabídne všechny tyto zážitky. Rozhodně stojí za to přidat tento ostrov na svůj seznam cestovních cílů, a letenka je nejjednodušší způsob, jak se tam dostat.


Dovolená Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z nejkrásnějších a nejzáhadnějších zemí v Asii. Jeho kultura a tradice se rozprostírají v takové šíři, že na jediné cestě ani zdaleka nezvládnete vidět vše, co byste chtěli. Mezi nejlepší části Japonska patří Miyajima, což je menší ostrov nedaleko Hirošimy. Ostrov je proslulý svým chrámem, jejž váží Japonci jako posvátné místo a jedno z nejkrásnějších na světě.

Chrám Itsukushima - posvátné místo

Chrám Itsukushima, známý také jako Itsukushima-jinja, je zde jako hlavní atrakce. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších svatostánků v Japonsku, a jeho historie sahá až do roku 593. Chrám se vyznačuje svými červenými sloupy, nad nimiž se tyčí bílé nárožní pilíře. Pocity, které vám proniknou tělem, když se dostanete k branám Itsukushima-jinja, jsou zcela nezapomenutelné. Tento chrám s unikátní architekturou stojí na sloupech, což dává dojem, že pluje na hladině oceánu. Pohled na západ slunce s Itsukushima-jinja v pozadí je opravdu nádherný, a to užít si bez návštěvy Miyajimy, by byla škoda.

Festivaly na Miyajimě

Miyajima je také známá pro několik festivalů, které se zde konají každý rok. Patří mezi ně slavnosti ohňostrojů, slavnosti jeskyní a také slavnosti Carp, které se platí jako jeden z nejznámějších festivalů v říši vycházejícího slunce. Slavnosti Carp jsou konány v květnu a během nich se pořádá průvod, kde děti nesou barevné korunky ryb. Tyto korunky reprzentují specifické významy, všechny však spočívají v blahopřání dětem a zdravému dospívání.

Miyajima nabízí ještě více

V případě, že se unlavujete na Miyajimě jinak, než je návštěva Itsukushima-jinja, máte stále co objevovat. Ostrov se chlubí nádhernými plážemi a turistickými stezkami, které procházejí nedotčenou přírodou. Můžete zde vidět tisíce ohromujících mořských hvězd, koz a divoká prasata, která se vtírají mezi návštěvníky, aby se pokusila získat kousek jídla.

Nález Miyajimy vás znečistí vším tím jeho nádherným a neotřelým půvabem. Není to oblast, kterou lze snadno zapomenout, takže pokud toužíte po nezapomenutelné dovolené v Japonsku, Miyajima je pro vás tou pravou destinací.


Ubytování Japonsko Miyajima


Miyajima je malý ostrov ležící v zátoce Hirošima, který je známý svým svatyním komplexem Itsukushima a světoznámou 'floating' bránou torii, která se zdá viset na hladině moře. Ostrov je populární turistickou destinací kvůli své relaxační atmosféře, nádherné přírodě a fascinující architektuře.

Pokud plánujete návštěvu Miyajimy, můžete si vybrat z mnoha typů ubytování. Většina turistů se rozhoduje pro ubytování v hotelu nebo v tradičním ryokanu.

Pokud jste ochotni utratit více peněz, nabízejí Miyajimské hotely luxusní ubytování s vysokými standardy, jako jsou prostorné pokoje, výhledy na moře nebo přístup k lázním onsen. Tyto hotely vám rovněž mohou nabídnout videohry, bowlingové dráhy nebo dokonce tenisové kurty.

Tradiční ubytování v ryokanech na Miyajimě je další možnost, která umocní vaše zážitky z japonské kultury. Ryokany jsou typické japonské hostince, které nabízejí pokoje s tatami matracemi, přičemž oblečení na spaní poskytnou hostitelé.

Zahrnují také stylové prostředí se stavbami z bambusu nebo dlouhým verandami s výhledem na moře. Kromě toho se můžete těšit na různé typy ryokanů, jako jsou ryokany s Lázněmi onsen a japonskou kuchyní, které vám nabídnou klasické japonské pokrmy jako sukiyaki nebo tempura.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem je na Miyajimě k dispozici také ubytování v hostelech, které nabízí lůžkový pokoj pro hosty s různými cenami. Většina z těchto hostelů se nachází v blízkosti tradičního nákupního centra a hlavního přístavu, takže jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít hlavní turistické atrakce na Miyajimě.

Celkově lze říci, že Miyajima nabízí mnoho možností ubytování pro turisty s různými rozpočty. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční ryokan, budete mít nepopsatelné zážitky, které vám představí japonskou kulturu tak, jak ji znáte z filmů a knih.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky