Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Japonsko Ise

Ubytování Japonsko Ise


Japonsko je země bohatá na krásné památky, které měly velký historický a kulturní význam pro tento ostrovní stát. Jedním z takových míst je město Ise v prefektuře Mie, které je známé především díky svému svatostánku Ise-jingu.

Ise-jingu je jedním z nejposvátnějších a nejstarších svatyní v Japonsku. Tento svatý komplex sestává ze dvou hlavních svatyní, zvaných Naikū a Gekū. Naikū je věnována bohyni slunce Amaterasu, která je jednou z nejdůležitějších božstev v japonské mytologii a je považována za zakladatelku japonského císařského rodu. Na druhou stranu, Gekū je zasvěcen bohyni země Toyouke-Ōmikami, která je ochránkyní japonského jídla a zemědělství.

Pro návštěvníky je v Ise připraveno několik možností ubytování. Nejpříjemnější zkušeností je zůstat v tradicionálním japonském ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí autentické ubytování ve stylu tatami s futony a vlastní onseny (japonské termální lázně). Tyto lázně nabízejí relaxaci a regeneraci po náročné prohlídce chrámů a svatyní.

Kromě ryokanů je možné ubytovat se také v modernějších hotelových zařízeních, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování. Tyto hotely jsou vybaveny pokoji s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, Wi-Fi a dalšími moderními vymoženostmi.

Ise je také dobře přístupné pro návštěvníky z Tokia nebo Osaky díky železniční síti v Japonsku. Cesta do Ise trvá pouze několik hodin a zároveň nabízí krásné výhledy na japonský venkov a pobřeží.

Kromě samotného Ise-jingu je ve městě Ise také možnost navštívit další zajímavá místa. Historická čtvrť Okage Yokocho nabízí návštěvníkům autentické zážitky z japonského života v minulosti s tradičními obchody a restauracemi. Dále je zde také muzeum perel, které vás provede historií perlorodého průmyslu v Japonsku.

Celkově lze říci, že Ise je fascinujícím místem pro návštěvníky, kteří mají zájem o japonskou kulturu, historii a náboženství. Bez ohledu na to, zda si vyberete tradiční ryokan nebo moderní hotel, určitě se budete cítit vítáni a zažijete nezapomenutelný pobyt v tomto historickém městě.


Letenka Japonsko Ise


Japonsko, země východu slunce, je jedním z nejzajímavějších a nejexotičtějších cestovatelských cílů na světě. Nabízí nádhernou přírodu, unikátní kulturu a fascinující historii. Je plné zázračných chrámů, starobylých měst a moderních metropolí. Jeden z nejpopulárnějších turistických destinací je město Ise.

Ise se nachází ve střední části Japonska a je známé především svou svatyní Ise-jingū, jednou z nejdůležitějších svatyní šintoismu. Tato svatyně tvoří komplex kostelů, chrámů a svatých míst, které jsou považovány za posvátná místa spojená s bohyní Amaterasu, bohyní slunce. Každých dvacet let se zde koná obřad nazývaný "shikinen sengu", při kterém jsou postaveny nové budovy a staré jsou zničeny.

Návštěva svatyně je pro mnoho Japonců a turistů důležitým duchovním zážitkem. Každoročně sem přijíždí miliony poutníků, aby se poklonili před Amaterasu a požádali ji o štěstí a ochranu. Důležitým rituálem je také mytí rukou a úst v přírodních studánkách před vstupem na svatou půdu.

Ise však není jen svatyně. Město nabízí i další atrakce a pamětihodnosti, které stojí za návštěvu. Kromě svatyně můžete navštívit také krásný japonský zahradní svět Okage Yokocho. Tento historický úzký průchod se nachází v blízkosti svatyně a nabízí návštěvníkům možnost podívat se do minulosti. Stojí za to se procházet mezi tradičními japonskými domy, ochutnat tradiční jídlo a zakoupit si suvenýry typické pro oblast Ise.

Další zajímavostí je Akafuku, místní specialita ve formě sladké rýžové moučníčky se sladkou pastou. Její chuť je jedinečná a stojí za to ji ochutnat. Pro milovníky přírody je v okolí Ise skvělým místem k návštěvě přírodní park Suzuka Quasi, kde můžete prozkoumat krásné lesy, vodopády a pohoří Suzuka.

Pro ty, kteří se chtějí vrátit do minulosti, je tu také možnost navštívit Ise Bessho, malebnou čtvrť plnou starobylých obchodů a restaurací. Zde můžete zakoupit tradiční řemeslné produkty, jako je například keramika, loutkové divadlo a tradiční japonské dřevěné figurky.

Pokud se rozhodnete navštívit Ise, nezapomeňte si předem zjistit informace o dopravě a ubytování. Můžete využít letenky do Japonska a dále pokračovat vnitrostátními lety do blízkého mezinárodního letiště Chūbu Centrair. Odtud je přímo přístupné vlakové spojení a autobusové linky do Ise.

Cesta do Japonska a obzvláště do města Ise nabízí nezapomenutelný zážitek při objevování bohaté kultury, historie a krásné přírody. Světově proslulá svatyně Ise-jingū představuje významné město šintoismu a láká turisty z celého světa. Pokud se chystáte na exotickou dovolenou a chcete objevovat něco mimořádného, letenku právě do Ise byste rozhodně neměli minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Ise


1. Jaké je hlavní město Japonska Ise?
- Hlavním městem Ise je město Ise, které se nachází v prefektuře Mie.

2. Jak se dostanu do Ise z Tokia nebo Osaky?
- Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Ise, je vlakem. Z Tokia je možné jet na vysokorychlostním vlaku shinkansen do města Nagoya, a poté přestoupit na regionální vlaky směrem do Ise. Z Osaky je také možné jet shinkansenem do Nagoyy a pokračovat regionálním vlakem.

3. Kdy navštívit Ise, aby se vyhnul davům turistů?
- Ise je hojně navštěvováno během tradičních japonských svátků, například o Obon (srpen) a Nový rok (leden). Doporučuje se vyhnout se těmto obdobím a navštívit Ise mimo vrcholové sezóny.

4. Jaké hlavní památky stojí za návštěvu v Ise?
- Hlavní atrakcí v Ise je Ise-jingu, posvátné poutní místo, které je považováno za nejdůležitější šintoistický chrám v Japonsku. Dalšími zajímavými místy jsou Ise Meoto Iwa, dvojice skal představující manželství, a Okage Yokocho, tradiční silnice s obchody a restauracemi.

5. Co jíst v Ise?
- Ise je známé svou místní kuchyní, která zahrnuje čerstvé mořské plody, jako jsou ústřice, ryby a korýši. Další specialitou je akafuku mochi, sladké klejové rýžové koule s červenou fazolovou pastou.

6. Jaká jsou další zajímavá místa k návštěvě poblíž Ise?
- V blízkosti Ise se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako je město Toba s akváriem a pohledem na zajímavé ostrovy, Nagashima Spa Land s největším horským dráhou ve východní Asii a chrám Tsubaki Grand Shrine ve městě Suzuka.

7. Jak dlouho by měla být návštěva Ise?
- Pokud se chcete zaměřit pouze na hlavní památky Ise-jingu, doporučuje se strávit v Ise jedno nebo dvě dny. Pokud chcete navštívit i okolní atrakce, měli byste si vyhradit alespoň tři až čtyři dny.

8. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Ise?
- V Ise se lze pohodlně pohybovat pěšky, zejména v okolí Ise-jingu. Dále jsou k dispozici autobusy a taxi pro delší trasy nebo pokud máte omezený čas.

9. Mluví v Ise většina obyvatel anglicky?
- Ise je spíše menší město a ne všichni obyvatelé mluví anglicky. Je tedy doporučeno mít s sebou překladač nebo základní fráze v japonském jazyce.

10. Jak se oblékat při návštěvě Ise-jingu?
- Při návštěvě Ise-jingu je vhodné obléct se skromně a střídmě. Ženy by měly nosit dlouhé sukně nebo kalhoty a zakrýt ramena. Muži by měli nosit dlouhé kalhoty a vyhýbat se odhalování těla.


Počasí Japonsko Ise


Japonsko je známé svým mořským klimatem, které je ovlivňováno horkým prouděním z jižního Tichomoří. Ise, město ve středním Japonsku, má podobné podnebí jako ostatní oblasti v této části země. V zimě může být chladno, ale v létě je zde velmi horko a vlhko. Podívejme se podrobněji na počasí v Ise.

Ise se nachází v oblasti Kii na pobřeží Pacifiku. Klimatické podmínky v této oblasti jsou charakteristické horkým a vlhkým létem a mírnou zimou s nízkými srážkami. Díky tomu se v této oblasti hojně pěstují plodiny, jako jsou citrusy nebo rýže.

Léto v Ise trvá od června do září a je charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrná teplota v červenci dosahuje 29 stupňů Celsia s průměrnou relativní vlhkostí okolo 75%. Srážky se v létě vyskytují poměrně často, ale jsou velmi místní a často v podobě bouřek. V létě je také mnoho turistů, kteří se sjíždějí k pobřeží kvůli svým oblíbeným plážím.

Zima v Ise je velmi mírná, s průměrnou teplotou kolem 10 stupňů Celsia a malým množstvím srážek. V zimě je to ideální doba na návštěvu Ise a okolí, jelikož turistické oblasti nejsou přecpané a jsou zde skvělé podmínky pro turistické aktivity, jako jsou pěší tůry či lyžování.

Celkově lze říci, že počasí v Ise je příjemné po většinu roku, což dělá z tohoto místa oblíbenou destinaci pro turisty po celém světě. Pokud hledáte příležitost na nezapomenutelnou dovolenou, může Ise být pro Vás tou správnou volbou.


Dovolená Japonsko Ise


Japonsko je země plná krásné přírody, fascinující historie a rozmanité kultury. Jestli hledáte dovolenou, která vám umožní prozkoumat všechna tato místa, pak byste měli zvažovat dovolenou na japonském pobřeží v oblasti Ise.

Ise je malé město v oblasti Mie, které si uchovalo tradiční kulturu a architekturu. Nejvýznamnějším místem je svatyně Ise Jingu, která je nejposvátnější svatyní pro šintoisty. Svým významem připomíná Vatikán pro katolíky. Svým rozložením působí jako celé město i když se jedná jenom o komplex několika poutních míst. Věří se, že svatyně Ise Jingu je domovem bohyně Amaterasu, nejdůležitějšího boha ve šintoistické víře. Pokud se rozhodnete navštívit svatyni, měli byste si přinést bílé oblečení, což je tradiční barva pro návštěvníky.

Další zajímavou turistickou atrakcí je malebný přístav Toba, kde se můžete vydat na loď a prozkoumat perly, kterým je oblast známá. Kromě toho můžete navštívit akvárium Toba, které je domovem mnoho druhu mořských živočichů, včetně delfínů, kosatky a tuňáků.

Pokud máte rádi termální prameny, tak je Ise místem pro vás. Můžete se vykoupat v místních lázních a vychutnat si relaxaci v horkých pramenech. Nejstarší lázně v oblasti jsou z roku 736.

Pokud máte chuť na tradiční japonskou kuchyni, tak Ise vám nabídne nespočet restaurací a stánků s potravinami. Můžete ochutnat různé druhy sushi, tempury, ramenu a další speciality.

Celkově lze říci, že dovolená v Ise nabízí mnoho zajímavých zážitků pro všechny. Můžete se pokochat krásnou přírodou, navštívit historická místa, vydat se na rybářskou výpravu, ochutnat tradiční jídlo a mnoho dalšího. Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, tak nezapomeňte zahrnout Ise do vašeho itineráře.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky