Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Japonsko Hakoně

Dovolená Japonsko Hakoně


Japonsko je jednou z nejexotičtějších a fascinujících destinací na světě, a jedním z jejích největších pokladů je poloostrov Hakone. Tato oblast, nacházející se přibližně 100 kilometrů od Tokija, je známá svou překrásnou přírodou, termálními prameny, výhledy na horu Fuji a bohatou historií.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste si měli vybrat dovolenou právě v Hakoně, je jeho bohaté termální vody. V této oblasti se nachází mnoho ryokanů, což jsou tradiční japonské lázeňské hotely, které nabízejí relaxaci ve horkých pramenech. Můžete se ponořit do horkých lázní a uvolnit se po dlouhém dni procházkou po okolních přírodních krásách. Hakone je také domovem jednoho z největších přírodních termálních jezer na světě, Ashinoko, které je obklopené okouzlujícími výhledy na horu Fuji a nabízí možnost výletu na čluně.

Dalším lákadlem pro návštěvníky Hakony je národní park Fuji-Hakone-Izu. Tento park je domovem ohromujících výhledů na horu Fuji, která je symbolem Japonska. Pokud si vyberete jasné počasí, budete moci obdivovat jedinečný výhled na tuto sopku nejen z pozemku, ale také z panoramatických pohledů zahnívajících po celé oblasti.

Pro ty, kteří si přejí poznat více o japonské kultuře a historii, mohou navštívit muzea a chrámy, které se nacházejí v Hakoně. Jedním z nejpopulárnějších je Muzeum umění Hakone, které nabízí rozsáhlou sbírku japonského umění, včetně dřevorytů, keramiky a obrazů. Dalším zajímavým místem je Chrám Hakone, který je považován za důležitý kulturní památník a těší se mimořádné popularitě díky svému tradičnímu japonskému architektonickému stylu.

Pokud máte rádi dobrodružství a aktivní dovolenou, Hakone nabízí také mnoho možností. Můžete si vyzkoušet procházku po staré cestě Tokaido, která byla v minulosti hlavní obchodní trasou mezi Tokiem a Kjótem. Nebo se můžete vydat na lanovce, která vás přiveze na vrchol horopisu Owakudani, kde si můžete vychutnat panoramatické výhledy a podívat se na aktivní sopky a kouřící termální prameny.

Hakone je opravdu jedinečné místo, které nabízí nejen krásy přírody, ale také umožňuje prozkoumávat japonskou kulturu a historii. Bez ohledu na to, zda si plánujete relaxační pobyt ve velkých lázních, nebo dobrodružnou dovolenou s výhledy na sopku Fuji, Hakone určitě nezklame. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Japonska!


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


Nejčastější dotazy a odpovědi o Japonsku Hakoně:

1. Co je Hakone?
- Hakone je region a turistická destinace ležící asi 80 kilometrů od Tokia. Je známý svými horkými prameny, překrásnou přírodou, historickými památkami a výhledy na horu Fudži.

2. Jak se dostat do Hakony z Tokia?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokia do Hakony, je vlakem. Z Tokyo Station vezměte Shinkansen vlak směrem do Odawary a poté se přepněte na vlak do Hakone Yumoto Station. Celá cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hakone?
- Nejlepší doba na návštěvu Hakone je na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad), kdy je počasí příjemné a příroda je obzvláště krásná. Také se doporučuje vyhnout se víkendům a japonským prázdninám, aby se snížil počet turistů.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Hakone?
- Hlavními atrakcemi v Hakone jsou horké prameny (onseny), krásné jezero Ashi, pěší trasy po horách s výhledy na horu Fudži, historické tramvaje (Hakone Tozan Railway) a umělecká muzea, jako je Hakone Open-Air Museum.

5. Lze vidět horu Fudži při návštěvě Hakone?
- Pokud máte štěstí na dobré počasí, je možné vidět horu Fudži z různých míst v Hakone, například z jezera Ashi nebo z výhledových bodů na horách. Nicméně, kvůli oblačnosti a mlze není zaručeno vidět horu Fudži vždy.

6. Jaký je rozpočet na návštěvu Hakone?
- Rozpočet na návštěvu Hakone závisí na vašich preferencích a délce pobytu. Průměrně se rozpočet pohybuje od 100 USD za den na ubytování, jídlo a dopravu. Nicméně, pokud plánujete zůstat v luxusních lázeňských hotelech a navštívíte více atrakcí, může se cena zvýšit.

7. Jak se pohybovat v Hakone?
- V Hakone můžete se pohybovat pomocí různých dopravních prostředků, jako jsou vlaky, kabelovky, lanovky, lodě a autobusy. Existuje také speciální turistický jízdenkový systém, Hakone Free Pass, který vám umožňuje neomezenou jízdu po všech těchto dopravních prostředcích za jednu cenu.


Letenka Japonsko Hakoně


Jedna z nejkrásnějších a nejpopulárnějších destinací v Japonsku je jistě Hakone. Toto malebné město, které se nachází asi 80 km od Tokia, láká turisty ze všech koutů světa díky své jedinečné kombinaci přírodních krás, historických památek a relaxačních termálních lázní.

Když si plánujete cestu do Japonska a navštívit tuto oblíbenou destinaci, ideální cestovní možností je zvolit leteckou dopravu. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Tokia z různých částí světa, což zajišťuje pohodlnou a rychlou cestu do Hakone.

Po příletu na letiště v Tokiu si můžete buď pronajmout auto a vydat se na asi dvouhodinovou jízdu do Hakone, nebo využít pohodlnou vlakovou dopravu. Existuje několik různých tratí a kombinací z Tokia do Hakone, které vám umožní pohodlné a snadné cestování.

Vlaky do Hakone jsou moderní, pohodlné a často nabízí panoramatický výhled na okolní přírodu. Nejpopulárnější možností je využít tzv. Odakyu Romancecar, který je přímým spojem z Tokia do Hakone. Vlak vás doveze přímo do města Odawara, odkud je už jen krátká cesta autobusem nebo vlakem do Hakone.

Jakmile dorazíte do Hakone, čeká na vás řada pamětihodností a aktivit k prozkoumání. Nejznámější atrakcí v této oblasti je bezpochyby Ashi jezero, které je obklopené malebnými horami a nabízí úchvatný výhled na horu Fuji. Můžete si pronajmout loď a proplout jezerem, nebo si projít okolní stezky a těšit se na vidění přírodních krás.

Další zajímavou zastávkou v Hakone je návštěva termálních lázní, známých jako onseny. Hakone je známé tím, že se nachází na jedné z největších termálních oblastí v Japonsku, a proto zde najdete mnoho lázní různé velikosti a stylu. Relaxace v teplých pramenech onsen je jedinečný zážitek, který vás odreaguje a nabije energií po dlouhé cestě.

Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu Hakone-jinja svatyně. Tato svatyně, která se nachází v lesích poblíž jezera Ashi, je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších svatyní v oblasti. Můžete se projít mezi starobylými cedry a obdivovat architekturu, která vás vrátí zpět do minulosti.

V Hakone si také můžete dopřát exkluzivní obchodování a nakupování. V blízkosti hlavního města najdete Odawara Premium Outlets, kde můžete nakoupit luxusní značky a místní suvenýry za zvýhodněné ceny.

Celkově vzato, cesta do Hakone je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít to nejlepší z přírody, historie a relaxace během své návštěvy Japonska. Vyberte si letenku do Japonska, nasedněte na letadlo, a během několika hodin se ocitnete v tomto okouzlujícím městě plném možností k objevování a relaxaci.


Ubytování Japonsko Hakoně


Japonsko je země plná fascinujících kulturálních památek, krásné přírody a tradic, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvíce oblíbených turistických cílů je oblast Hakony v prefektuře Kanagawa, která se nachází nedaleko od Tokia. Tato malebná oblast nabízí nádhernou přírodu, hory, jezera a termální prameny, vše spojené s tradicí a duchem Japonska.

Hakone je známé svými horkými prameny, které přitahují turisty z celého světa. Tradice koupání v termálních pramenech je v Japonsku hluboce zakořeněná a v Hakone si tuto relaxaci můžete naplno užít. Existuje mnoho veřejných lázní, ale také nabídka luxusních hotelů, které mají vlastní termální lázně v jejich pavilonech nebo dokonce v bytech. Zde si můžete odpočinout a užít si léčivé účinky pramenů, které mají pověst pro své uklidňující a omlazující účinky na tělo.

Jedním z hlavních lákadel Hakony je také pohled na hory a jezera. Mt. Fuji, nejvyšší hora Japonska, je z Hakone dobře vidět a je obklopena krásnými jezery, jako je Ashi a Kawaguchi. Existuje několik vyhlídkových míst, kde si můžete vychutnat krásný výhled na horu a její okolí. Jízda lanovkou a pozorování Mount Fuji z vrcholu je také oblíbenou aktivitou mezi turisty.

Kromě horkých pramenů a nádherných hor Hakone také nabízí bohatou kulturní scénu. Můžete navštívit historické svatyně a chrámy, jako je Hakone-jinja, která je jednou z nejznámějších svatyní v oblasti. Existuje také mnoho muzeí, jako je Hakone Open-Air Museum, které nabízejí zajímavé výstavy moderního umění a sochařství. Pokud máte rádi tradiční japonskou kulturu, můžete si také vychutnat kabuki představení nebo ukázku tradičních řemeslných technik.

Při návštěvě Hakony můžete také ochutnat místní kuchyni. Oblast je známá svými rybami a mořskými plody, které jsou čerstvé a chutné. Můžete si vychutnat tradiční japonské pokrmy, jako je sushi, tempura nebo ramen. Existuje také mnoho restaurací, které nabízejí regionální speciality z Hakony, jako je černé vejce vařené ve horkých pramenech.

Pokud hledáte místo pro relaxaci a odpočinek v harmonii s přírodou a atmosférou Japonska, Hakone je pro vás to pravé místo. Bez ohledu na to, zda jste zde pro lázně, přírodu nebo kulturní zážitky, Hakone nabízí něco pro každého. Navíc, díky své blízkosti k Tokiu, je snadno dostupný a můžete si udělat jednodenní výlet nebo se zde ubytovat na delší dobu a prozkoumat tuto čarovnou oblast ještě lépe.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malebné městečko ležící v prefektuře Kanagawa, v regionu Kanto, v Japonsku. Jeho okouzlující atmosféra a fascinující přírodní scenérie lákají návštěvníky z celého světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Hakone tak populární, je jeho jedinečné počasí. Město se nachází v příjemném podnebném pásu, což znamená, že zde panuje mírné a příjemné počasí po většinu roku. Nicméně, jelikož je město obklopeno horami, počasí může být ve zdejších oblastech velmi proměnlivé a rychle se měnit.

Hakone je známé pro svou významnou historii termálních pramenů a přírodních lázní. Tato oblast je bohatá na geotermální aktivity a je domovem několika aktivních sopouchů. To ovlivňuje i počasí v oblasti. Teploty v Hakone se pohybují mezi 5°C-25°C během roku, což poskytuje ideální podmínky pro relaxaci v termálních pramenech a procházky po krásných přírodních parkách.

Jednou z nejzajímavějších meteorologických jevů v Hakone je tzv. "otaku", což je mlhovina, která občas obklopí město. Toto tajemné a atmosférické zjevení dodává Hakone zvláštní kouzlo. Místní obyvatelé a návštěvníci si toto jevy velmi oblíbili a často se vypravují na okolní hory, aby si tento úžasný pohled zúčastnili.

Během jara a podzimu je Hakone pokryt květinami a listím, což dává městu ještě více jedinečný a krásný vzhled. Návštěvníci se mohou těšit na nádherné sakury (třešňové květy) v jarních měsících a ohromující barevné listí stromů v podzimních měsících. Toto je ideální čas pro romantické, procházky a fotografování.

V létě může být ve vnitrozemských částech Hakone docela horko a vlhko, proto je ideální se vydat na vyšší polohy do hor, kde je chladnější a osvěžující. Stejně jako v ostatních částech Japonska, v zimě může být v Hakone občas dost sněhu. Tato zasněžená krajina vytváří nádherné výhledy a poskytuje ideální podmínky pro zimní sporty jako lyžování a snowboarding.

Kromě přírody a počasí si návštěvníci mohou také užívat bohaté kulturní dědictví Hakone. Město je známé pro své tradiční japonské ryokany, které nabízejí autentické ubytování a kulinářské zážitky. Můžete si vychutnat tradiční jídlo, jako je sushi, sukiyaki a horký hrnec hot-pot.

Celkově vzato, Hakone je ohromujícím místem pro ty, kteří milují přírodu, relaxaci a pohodu. Jeho jedinečné počasí a fascinující atmosféra ho činí jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Japonsku. Ať už se rozhodnete navštívit tuto malebnou oblast v jakémkoli ročním období, máte jistotu, že vás přivítá nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky