Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


1. Co je Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je rezervace pro ptáky na Jamajce, která se nachází poblíž oblasti Montego Bay. Tato rezervace je domovem pro více než 15 endemických druhů ptáků, včetně kolibrů a papoušků.

2. Kolik druhů ptáků lze spatřit v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
V rezervaci Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je možné spatřit více než 100 druhů ptáků, z nichž je více než 15 endemických.

3. Jak dlouho trvá prohlídka rezervace?
Prohlídka rezervace Jamajka Rocklands Bird Sanctuary trvá obvykle přibližně hodinu až hodinu a půl.

4. Jak se dostanu do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Rezervace se nachází asi 16 km od Montego Bay. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxíkem.

5. Můžu si s sebou vzít fotoaparát nebo kameru?
Ano, je povoleno fotografovat a natáčet v rezervaci. Je to skvělá příležitost zachytit krásu a jedinečnost ptáků.

6. Je nutné předem rezervovat prohlídku rezervace?
I když předem rezervace není povinná, je doporučeno kontaktovat rezervaci a říct jim o vaší návštěvě. To jim pomůže zajistit, že budou mít všechny potřebné zdroje, jako jsou průvodci a informační materiály.

7. Jaká je vstupní cena do rezervace?
Vstupní poplatek do rezervace Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je 20 USD na osobu.

8. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu rezervace?
Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je brzy ráno, kdy jsou ptáci nejaktivnější. Doporučuje se přijít mezi 7:30 a 9:00 hodinou ráno.

9. Nabízí rezervace nějaké další aktivity?
Kromě prohlídky rezervace nabízí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary také možnost krmení kolibrů a interakci s ptáky. Tato zkušenost je obvykle za poplatek.

10. Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
Nejlepší doba roku pro návštěvu rezervace je mezi lednem a dubnem, kdy je vyšší sezóna pro pozorování ptáků.


Ubytování Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou úchvatnou přírodou a pestrostí živočišného světa. Jedním z nezapomenutelných zážitků, který můžete na této karibské ostrově zažít, je návštěva Rocklands Bird Sanctuary, které se nachází pouhých 10 km od Montegobayského letiště. Toto útočiště je domovem mnoha druhů ptačího života, včetně ohrožených a vzácných druhů, a nabízí vám možnost pozorovat tyto nádherné tvory zblízka.

Rocklands Bird Sanctuary bylo založeno panem Lisa Salmonem před více než 50 lety a stalo se oblíbenou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Jeho hlavní cíl je ochránit, propagovat a vzdělávat veřejnost o ptačích druzích na Jamajce. Osobní a pohodlné ubytování je zde také k dispozici.

Jednou z největších atrakcí v útočišti je možnost nakrmit kolibříky z ruky. Tito malí a fascinující ptáci přilétají ze všech směrů, přičemž si můžete všimnout jejich výrazného zbarvení a hbitosti. Majitelé útočiště vám poskytnou sladký roztok, který poskytne kolibřím sladkou pochoutku. Je to úžasný a kouzelný zážitek, který jistě pohladí vaši duši.

Další zážitek, který můžete zažít v Rocklands Bird Sanctuary, je pozorování ptáků za soumraku. Když se stmívá, ptáci se schází v útočišti a můžete si všimnout jejich zvyků, jak si berou nocleh nebo se připravují na spaní. Toto jedinečné pozorování je provázeno výkladem průvodce, který vám poskytne cenné informace o daných druzích.

Pokud vás zajímá bohatství jamajského ptačího života, můžete si také zarezervovat noční exkurzi. Vydáte se na výpravu s průvodcem, který vám bude ukazovat, jaké druhy ptáků se v noci objevují, jejich hlasové projevy a způsob jejich života. Noc je magickým časem, kdy se mnoho druhů ptáků vydává na svou noční lov nebo zpěv.

Rocklands Bird Sanctuary také nabízí možnost přenocování ve stylu ekoturistiky. Můžete zde strávit noc v rustikálním domku obklopeném přírodou, kde vás ráno probudí ptačí zpěv. Tato možnost vám umožní mít ještě intimnější kontakt s ptačím světem a naladit se na klidnou atmosféru útočiště.

Nezáleží na tom, zda jste milovník ptáků nebo jen hledáte relaxaci v přírodě, Rocklands Bird Sanctuary nabízí skvělý zážitek pro každého. Budete okouzleni krásou a diverzitou jamajského ptačího světa a zanecháte útočiště s novým respektem a znalostmi o těchto nádherných tvorech.


Letenka Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou úchvatnou přírodou a různorodou faunou a flórou. Mezi jedno z neobvyklých turistických atrakcí na této slunné karibské destinaci patří Rocklands Bird Sanctuary. Tato rezervace se nachází nedaleko hlavního města Kingston a nabízí unikátní zážitek z pozorování barevných místních ptáků ve volné přírodě.

Rocklands Bird Sanctuary bylo založeno pár desetiletí nazpět panem Léo Hezellem, Jamajčanem, který se zalíbil ptákům natolik, že si přestavěl svůj dům pro jejich potřeby. Dnes rezervace poskytuje domov téměř 15 různým druhům ptáků, mezi které patří kolibříci, perličky, pěvci a papoušci.

Když turisté vstoupí do Rocklands Bird Sanctuary, jsou vítání jemnými švibolícími písničkami ptáků, kteří se pohybují v okolí a přilétají na ruce návštěvníků. Je to jedinečná příležitost nejen sledovat tyto nádherné ptáky, ale také si je pohladit a udělat si s nimi selfie.

Rezervace je rozdělena do různých sekcí, kde jednotlivé druhy ptáků najdou svůj oblíbený koutek. Procházky po Rocklands Bird Sanctuary jsou možné pouze s průvodcem, který je odborníkem na tamní ptactvo a poskytuje bohaté informace o chování, životním prostředí a ochraně těchto druhů.

Jeden z nejvíce fascinujících okamžiků je, když jsou návštěvníci krmeni kolibříky. Ti vířivě létají kolem, sbírají nektar z krmítka připevněného na hrot jejich zobáku a náhle dolétnou přímo k vám. Je to okouzlující pohled, který si všichni užijí.

Dalším divokým ptákem, na kterého návštěvníci Rocklands Bird Sanctuary narazí, je nacionalistický pták Jamajky, známý také jako „doctor bird“. Své jméno získal díky dlouhému ocasnímu peří, které připomíná kouzelný plášť lékaře. Tento pták je jedním z ikonických symbolů Jamajky a je chráněn zákonem. Každý rok se pořádá dokonce speciální festival nazvaný „Jamaica Doctor Bird Festival“, aby se tento jedinečný pták oslavil.

Pro ty, kteří se zajímají o ochranu životního prostředí, je Rocklands Bird Sanctuary dobrým příkladem vyhodnocení významu ochrany přírody a zajištění bezpečného prostředí pro místní ptáky. Rezervace je také centrem záchrany, kde se pomáhá ptákům, kterým se nějakým způsobem dostala do nebezpečí nebo zranila.

Rocklands Bird Sanctuary je velmi populární turistickou atrakcí a nabízí jedinečný zážitek z interakce s místními ptáky. Není divu, že se tato rezervace stala oblíbeným místem i pro profesionální i amatérské fotografy, kteří chtějí zachytit krásu a rozmanitost jamajského ptactva.

Pokud se plánujete vydat na Jamajku, nezapomeňte zahrnout Rocklands Bird Sanctuary do svého seznamu míst k návštěvě. Budete mít příležitost objevit neuvěřitelnou biodiverzitu tohoto ostrova a prožít jedinečný zážitek, který vás doslova přenesou do světa ptáků.


Dovolená Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou krásnou přírodou a exotickou faunou. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních úkazů na Jamajce je Rocklands Bird Sanctuary, které se nachází nedaleko hlavního města Kingston. Tento malý ráj je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů ptáků.

Rocklands Bird Sanctuary je neuvěřitelným místem pro milovníky ptactva a přírody obecně. Jeho zakladatel, Fritz Wiessner, byl zkušený horolezec z Německa, který si zamiloval Jamajku a rozhodl se zde vybudovat útočiště pro ptáky. Dnes je to jedno z nejlepších míst na Jamajce, kde můžete pozorovat ptáky ve volné přírodě.

Sanctuary se nachází na úpatí zalesněných hor, které poskytují vhodné prostředí pro rozmanité druhy ptáků. Ve dne jsou lesy plné zpěvu a barev, a v noci můžete slyšet cukroví pod okny.

Během prohlídky vás průvodce provede malebným parkem a poskytne vám informace o jednotlivých druzích ptáků a jejich ekosystému. Mezi ptáky, které můžete potkat v Rocklands Bird Sanctuary, patří žlutořitka jamajská, křídelnice jamajská, kolčava Skalní, oriolek jamajský a mnoho dalších. Ptáci jsou zvyklí na lidi a jsou schopni přijít až na vzdálenost několika centimetrů od vás, což je neuvěřitelný zážitek.

Kromě pozorování ptáků existuje také možnost krmení ptáků ručně. Průvodci vám poskytnou malé misky s nektarem, ovoce a jiným jídlem, které můžete nabídnout ptákům. Je to zážitek, který si jistě pamatujete na celý život.

Rocklands Bird Sanctuary je také ideálním místem pro fotografování ptáků. S krásnými barvami a fascinujícím zpěvem je zde nekonečné množství fotogrfických příležitostí.

Sanctuary se nachází v blízkosti známých jamajských atrakcí, jako je Dunn's River Falls a Bob Marley Museum, takže můžete snadno zařídit kombinovaný výlet.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelný zážitek na Jamajce, Rocklands Bird Sanctuary by neměl chybět ve vašem itineráři. Zde se můžete ponořit do krásného světa ptáků, nasát klid a krásu přírody a zároveň podpořit ochranu ohrožených druhů. Navštivte toto útočiště a zanechte své srdce v Jamajce.


Počasí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svými nádhernými plážemi, vyhlášenými rezorty a živou reggae hudbou. Nicméně, má také mnoho dalších přírodních pokladů, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je Rocklands Bird Sanctuary, který se nachází v překrásném přírodním prostředí na západním pobřeží ostrova.

Rocklands Bird Sanctuary je oblíbenou atrakcí pro milovníky přírody a ptáků. Jedná se o jedinečné místo, kde můžete pozorovat více než 15 různých druhů tropických ptáků, včetně kolibrů, trniček a papoušků. Tato lokalita je domovem vzácného a ohroženého druhu papouška, zvaného horský papoušek škraboškový.

Při návštěvě ochranného území máte možnost pozorovat tyto ohromující tvory ve volné přírodě. Průvodci vás provedou areálem a dají vám cenné informace o jednotlivých druzích ptáků. Můžete se také setkat se známými obyvateli - dvojčítkem a manželkou Shelley May, kteří zde pečují o ptáky a poskytují jim krmení.

Chodníky v parku jsou dobře udržované a vedou přes zelené zahrady, okolo vodopádů a přírodních jezírek. Ptáci zde přilétají pro svou denní dávku krmení, které je připravováno přímo pro ně. Je ohromující sledovat, jak se malé kolibříky a jiní ptáci sbíhají k vyvěšeným krmítkům, a jak si na nich pochutnávají.

Pro ty, kteří jsou opravdu zapálení do pozorování ptáků, je možné si přinést vlastní krmivo a nalákávat tak ptáky ještě blíže. Nebojte se, ptáci jsou zde zvyklí na lidskou přítomnost a nechají se pohladit a dokonce usednout na vaše ruce.

Rocklands Bird Sanctuary nabízí také ubytování v jednom z místních apartmánů pro ty, kteří by si rádi prodloužili svůj pobyt. Ubytování je prosté, ale čisté a pohodlné, s nádherným výhledem na zahradu a vodopády. Co se týče stravování, můžete si objednat vynikající tradiční jamajská jídla, která jsou v oblasti proslulá, avšak také je zde možnost využít kuchyňku a vařit si vlastní jídlo.

Rocklands Bird Sanctuary je perfektní útočiště pro ty, kteří chtějí užívat krásu přírody a blízký kontakt s místními ptáky. Je to skvělé místo pro fotografování, relaxaci a získávání nových zkušeností. Pro cestovatele, kteří hledají něco nového a odlišného od obvyklého pobytu na pláži, je Rocklands Bird Sanctuary skvělou volbou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky