Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Izrael Galilejské jezero

Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Galilejské jezero


1. Jaké je hlavní město Galilejského jezera?
Hlavním městem Galilejského jezera je Tiberias.

2. Jaká je hloubka Galilejského jezera?
Galilejské jezero dosahuje maximální hloubky kolem 43 metrů.

3. Jak velké je Galilejské jezero?
Plocha Galilejského jezera činí přibližně 166 čtverečních kilometrů.

4. Kdy je nejlepší období k návštěvě Galilejského jezera?
Ideální období k návštěvě je mezi dubnem a říjnem, kdy je počasí příjemné a teploty dosahují vyšších hodnot.

5. Jaké aktivity lze provozovat na Galilejském jezeře?
Na jezeře se dá provozovat šnorchlování, potápění, rybaření a vodní sporty jako je plachtění, windsurfing či kajakování.

6. Jaké historické události jsou spojené s Galilejským jezerem?
Galilejské jezero je známé z bibli jako místo, kde se podle pověsti Ježíš Kristus procházel po vodě a konal různá zázraky.

7. Může se v Galilejském jezeře koupat?
Ano, ve vodách Galilejského jezera je možné se koupat až na několika málo místech určených k rekreačnímu využití.

8. Jsou v okolí Galilejského jezera možnosti ubytování?
Ano, v okolí jezera se nachází mnoho hotelů, apartmánů a kempů umožňujících ubytování turistů.

9. Jak se dostanu k Galilejskému jezeru z Tel Avivu?
Nejjednodušším způsobem je jet autobusem, který jezdí pravidelně mezi Tel Avivem a městem Tiberias u Galilejského jezera.

10. Existují nějaké další zajímavosti v okolí Galilejského jezera?
Ano, v okolí jezera se nachází mnoho historických a náboženských památek, jako například jejízloleziše, místo, kde se Ježíš prýetný jek procházel po vodě. Dalším zajímavým místem je Horu Beatitudes, kde se nachází chrám zasvěcený Ježíšovu kázání na hoře, nebo Ginosar, kde je možné vidět muzeum věnované lodi ze 1. století nalezené na dně jezera.


Ubytování Izrael Galilejské jezero


Izrael je známý svými mnoha krásnými a historickými místy, a jeden z nejvýznamnějších je Galilejské jezero. Leží v severní části země a je obklopen zelenými horami, což jej dělá oblíbeným cílem turistů a poutníků.

Jezero Galilea, taktéž nazývané Kinneret, je největší sladkovodní jezero v Izraeli a leží na nadmořské výšce 209 metrů pod úrovní moře. Má rozlohu přibližně 166 čtverečních kilometrů a je obklopen přírodními a historickými zajímavostmi, které jej činí unikátním.

Ubytování v okolí Galilejského jezera nabízí několik možností pro různé typy cestovatelů. Podél jezera se nachází mnoho malých měst a vesnic s pohodlnými hotely, plážovými rezorty, rodinnými penziony a pronájmem dovolenkových domů. Místní ubytování je často moderní, dobře vybavené a nabízí pohodlí a relaxaci po celý den strávený objevováním okolí.

Turisté, kteří si chtějí užít plážovou atmosféru, mají na výběr několik veřejných pláží kolem jezera. Tyto pláže mají čistou vodu a naprosto úchvatný výhled na hory. Mnoho z nich je vybaveno sprchami, toaletami a piknikovými stoly, takže si můžete užít odpoledne u vody a posnídat ve stínu stromů.

Pro ty, kteří hledají historickou stránku regionu, je nejznámější lokalitou Kafarnaum. Je to starověké město, ve kterém se nachází pozůstatky římských a byzantských staveb. Cestovatelé mohou navštívit také oblíbenou lokalitu zvanou Bůžkovy kopce, kde se legendárně předpokládá, že Ježíš Kristus vyučoval své učedníky.

Jezero je také obklopené národním parkem, zvaným Park Kfar Blum. Tento park nabízí různé atrakce, jako jsou pěší trasy, cyklotrasy a rafting na řece Jordán. Návštěvníci mohou podniknout rybářský výlet na jezeře, nebo si pronajmout kajak a prozkoumat jeho klidné vody.

Nezapomenutelný zážitek představuje plavba na jezeře. Místní lodě zvané "Kinnerety" nabízejí turistům možnost vidět jezero z jiné perspektivy. Během plavby se mohou návštěvníci kochat krásným výhledem na okolní hory a starobylé osady.

Ubytování u Galilejského jezera je opravdu rozmanité a splní potřeby každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní rezort na pláži, klidný penzion obklopený přírodou, nebo pronájem dovolenkového domu se skupinou přátel, je tu pro každého něco. Ať už navštívíte Galilejské jezero na dovolenou nebo jako součást poutní cesty, je to místo, které vás nadchne svou krásou a historií.


Počasí Izrael Galilejské jezero


Galilejské jezero se nachází na severu Izraele a hraničí s Golanskými výšinami. Je jedním z nejvýznamnějších přírodních krás tohoto regionu a má vliv na místní klima.

Díky své poloze v severní části země má Galilejské jezero specifické počasí. Právě táhne velké množství turistů, nejen kvůli svému historickému a náboženskému významu, ale také kvůli svému příjemnému klimatu.

V letních měsících se teploty v okolí jezera pohybují kolem 30°C až 35°C, a to ve spojení s vysokou vlhkostí, která je charakteristická pro tuto oblast. Kvůli tomu je pobyt v této oblasti pro mnoho turistů z celého světa přitažlivý, zejména pro ty, kteří hledají útočiště před letními vedry.

Jezero má také vliv na místní srážky. V zimních měsících se teploty snižují a srážky jsou časté. Ovlivňuje jezerní pára, která je vytvářena nad hladinou jezera, a která dokáže místní klima zvlhčit. Tento jev vytváří na svazích okolních hor ideální podmínky pro zemědělství a zkrášluje krajinu okolo jezera.

Vzhledem k tomu, že Galilejské jezero je velmi hluboké, až kolem 43 metrů, má také vliv na mikroklima v jeho okolí. Na jeho hladině se často tvoří větry, které ovlivňují lokální počasí. Tyto větry způsobují ochlazování vzduchu a příjemné osvěžení pro místní i návštěvníky.

Galilejské jezero je také známé pro své vlny, které jsou často způsobeny silnými větry. Vlny mohou dosahovat výšky až 1,5 metru, což je velmi atraktivní pro surfaře a další vodní sporty.

Celkově lze říci, že počasí okolo Galilejského jezera je velmi příjemné a přitažlivé pro turisty, zejména v letních měsících. Je to ideální místo jak pro relaxaci na pláži, tak pro provozování vodních sportů. Přírodní krása a klid kolem jezera jsou navíc zárukou pohodové dovolené v Izraeli.


Letenka Izrael Galilejské jezero


Izrael je země, kde se setkávají různorodé kultury a náboženství, avšak na jednom místě je možné zažít klid a relaxaci uprostřed života plného náboženství a bohaté historie. Tento zázrak se nachází u Galilejského jezera, které se nachází v severní části země. Pokud se chystáte navštívit Izrael, letenka na Galilejské jezero by měla být na seznamu vašich nejvyšších priorit.

Galilejské jezero je jedno z nejkrásnějších míst v Izraeli, kde se můžete těšit na klidné vody, malé rybářské vesničky, krásné pláže a jedinečnou přírodu. Navštívit můžete také historická místa, kde se odehrály některé biblické příběhy, například město Tiberias, kde bylo pohřbeno mnoho zasloužilých rabinů.

Je velmi jednoduché se dostat k Galilejskému jezeru, a to díky blízkosti hlavního města Izraele, Jeruzalému. Po příletu na letiště Ben Gurion lze snadno najmout auto, nebo využít místní autobusovou dopravu a během několika hodin se dostanete k jezeru. Cestou se budete těšit na úchvatné výhledy na zelené krajině, malebná městečka a zříceniny starých vesnic, které zde byly od starověku.

Bydlení v okolí Galilejského jezera je velmi pestré. Můžete si rezervovat ubytování v některém z hotelů nebo si pronajmout apartmán v jedné z vesniček, které se nacházejí přímo u jezera. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotně vám dají tipy na to, co byste měli navštívit nebo se naučit o místní kuchyni.

Co se týče aktivit, tak v blízkosti Galilejského jezera je spousta možností. Můžete si půjčit kajak nebo kánoi a projet se po jezeře, jít na procházku nebo trek po okolních horách, navštívit některou z místních památek nebo se prostě jen relaxovat u jezera a koupat se.

Jezero nabízí nezapomenutelné západy slunce a výjimečnějších temnějších nocí se úchvatným pohledem na hvězdy na obloze. Pokud tedy chcete zažít něco jiného a užít si nádhernou přírodu, přidejte Galilejské jezero na svůj seznam míst, které musíte v Izraeli navštívit.

Ještě dnes si zarezervujte letenku na Galilejské jezero a zažijte nádhernou dovolenou v Izraeli, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Izrael Galilejské jezero


Izrael je známý pro svou kulturní bohatost, historické památky a nádherné přírodní scenérie. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je Galilejské jezero, které se nachází na severu Izraele. Tato oblast nabízí nádheru přírody, historii a duchovní zážitky, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Galilejské jezero, také známé jako "Moře Galilejské" či "Kinnert", je největším sladkovodním jezerem v Izraeli. Je obklopeno horami Galileje a Golanu, což vytváří malebnou krajinu s nádherným výhledem. Jeho voda je čistá a průzračná, což je ideální pro rekreační aktivity jako koupání, jízdu na lodi či rybaření.

Pro milovníky přírody je Galilejské jezero rájem. Okolní oblast nabízí mnoho příležitostí k turistice, pěší turistice a cyklistice. Existuje mnoho turistických cest a stezek, které vás provedou malebnými krajinami a zvlněnými kopci, kde se budete moci kochat květinami a stromy.

Navštěvováno je také pro své historické dědictví. Starověké město Tiberias, které se nachází u jezera, je jedním z nejstarších měst na světě a poskytuje fascinující pohled na život v době biblických časů. Zde mohou návštěvníci vidět starověké ruiny, synagogy a chrámy, které poskytují přehled o životě starověkých obyvatel.

Dalším historickým místem, které stojí za návštěvu, je město Kafarnaum. Zde se nachází ruiny prvního století, které byly domovem pro Ježíše Krista. Návštěvníci mohou vidět staré rybářské osady, synagogu a také domnívaný dům svatého Petra. Tato místa mají hluboký historický a náboženský význam pro křesťanské věřící.

Pro ty, kteří hledají duchovní vyžití, Galilejské jezero je také známé svými náboženskými poutními místy. Mnoho lidí přichází sem, aby navštívilo místa, která jsou spojena s Ježíšem Kristem. Jedním z nejznámějších je hora Blahoslavenství, kde se pravděpodobně udála Ježíšova kázání na hoře.

Navzdory tomu, že Galilejské jezero je velmi atraktivní turistickou destinací, je přesně takové, jaké bylo před tisíci lety. Relativně neporušená a méně turisticky přeplněná oblast nabízí klid a harmonii, což je pro mnoho návštěvníků příjemnou změnou oproti rušným městům.

Dovolená na Galilejském jezeře poskytuje unikátní kombinaci přírody, historie a duchovního obohacení. Je to místo, které nutí lidi zastavit se a ocenit jednoduché krásy světa kolem nás.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky