Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Itálie Lago di Como

Letenka Itálie Lago di Como


Lago di Como is a stunningly beautiful lake located in the north of Italy, close to the Swiss border. It is surrounded by picturesque mountains and lined with charming towns and villages. If you are thinking of taking a holiday to Italy, then Lago di Como should definitely be on your list of places to visit.

The easiest way to reach Lago di Como is by taking a flight to one of the nearby airports. The closest international airport is Milan Malpensa Airport which is around 50km away from the lake. From there, you can catch a train to one of the nearby towns like Como or Lecco and then take a bus or a boat to explore the lake.

Lago di Como offers plenty of things to do and see, from hiking in the mountains to exploring the beautiful towns and villages. One of the most popular things to do is to take a boat tour of the lake. This will give you the chance to see some of the most beautiful villas and gardens that line the shores of the lake as well as the stunning mountains that surround it. You can also rent a kayak or a paddleboard and explore the lake on your own.

The town of Bellagio is another must-see destination on Lago di Como. It is located at the point where the lake splits into two branches and is known for its beautiful gardens, elegant villas, and narrow cobbled streets lined with shops and restaurants. You can take a stroll along the lakefront promenade, enjoy some gelato or coffee in one of the many cafés, or explore the gardens of Villa Melzi.

Lago di Como is also a great place for hiking and outdoor activities. There are many trails that wind through the mountains surrounding the lake, offering stunning views and a chance to get away from the crowds. One of the most popular hiking destinations is the village of Varenna which is located on the eastern shore of the lake. From there, you can hike up to Castello di Vezio which offers breathtaking views of the lake and the surrounding mountains.

In conclusion, Lago di Como is a beautiful destination that offers something for everyone. Whether you are looking for a relaxing holiday by the lake, an active adventure in the mountains, or a chance to explore charming towns and villages, this stunning part of Italy has it all. So why not book your flight today and discover the magic of Lago di Como for yourself?


Dovolená Itálie Lago di Como


Nádherný Lago di Como v Itálii je jedním z nejkrásnějších a nejlépe střežených tajemství této země. Nachází se na severu Itálie, asi hodinu jízdy od Milána. Jeho překrásné scenérie, modrá voda a okouzlující vesnice lákají každý rok tisíce turistů.

Lago di Como, neboli Comské jezero, je nejhlubší jezero na Apeninském poloostrově. Díky svému tvaru ve tvaru písmene Y je obklopeno horskými masivy, které dodávají scenérii tajemný a přitažlivý charakter.

Jezero je známé pro své krásné luxusní vilky a rezidence, které se nacházejí na jeho pobřeží. Mnoho celebrit, jako je například herečka George Clooney, má v této oblasti své vily. Mezi další turistické atrakce patří tradiční vesničky, které lemují břeh jezera. Mnoho z těchto vesnic si udrželo svůj původní historický ráz a jsou plné úzkých uliček a malebných domků.

Jednou z nejpopulárnějších vesnic na jezeře je Bellagio. Tato malebná vesnice se nachází na samém rozhraní jezera a nabízí úchvatný výhled na okolní hory. Procházka uličkami Bellagia je ideální způsob, jak se ponořit do místní atmosféry. Dalšími oblíbenými vesnicemi jsou Varenna a Menaggio, které nabízejí úžasné výhledy, skvělé restaurace a příjemné možnosti ubytování.

Lago di Como je také ideální pro různé outdoorové aktivity. Různé vodní sporty, jako je například windsurfing, paddleboarding a vodní lyžování, jsou oblíbené mezi návštěvníky. Pro milovníky hikingu jsou zde také množství možností. Místní hory nabízejí nádherné výhledy na jezero a okolní krajinu.

Mnoho turistů také využívá pobyt na Lago di Como k návštěvě dalších blízkých turistických destinací. Milán je vzdálen pouze hodinu jízdy a nabízí bohatou historii, módní scénu a úžasnou kulturu. Další možností je návštěva Luganského jezera, které leží ve švýcarsko-italských Alpách.

Dovolená na Lago di Como je nezapomenutelným zážitkem. Nejenže nabízí úchvatné přírodní scenérie a okouzlující vesničky, ale také možnost odpočinku a relaxace v harmonii s přírodou. Ať už se rozhodnete pro rodinnou dovolenou, romantickou dovolenou nebo aktivní dovolenou, Lago di Como bude vaším ideálním útočištěm.


Počasí Itálie Lago di Como


Itálie je země s pestrým klimatem, které se liší od regionu k regionu. Jednou z nejkrásnějších lokalit v Itálii je jistě Lago di Como, nejhlubší jezero v zemi. Počasí zde vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí užít si nádherné přírody a krásného jezera.

Lago di Como se nachází v oblasti Lombardie v severní Itálii, nedaleko od Alp. Jeho poloha v kombinaci s horským okolím má vliv na místní klima. V letních měsících je zde mírné a příjemné počasí s teplotami kolem 25-30 °C. Jeho voda je čistá a osvěžující, takže se lidé rádi koupou nebo provozují vodní sporty.

Zimy v této oblasti jsou chladné a vlhké, s teplotami kolem 5-10 °C. Okolní hory občas přijdou s překvapením ve formě sněhu, který udělá z jezera ještě překrásnější místo. Mnoho lidí navštěvuje hořejší oblasti, kde mohou vylézt na sněhu pokryté skály a sjezdovat na lyžích. Kromě toho jsou v okolí také ledovce, které turisty fascinují svou krásou.

Podzim a jaro jsou obdobím, kdy je počasí poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 10-20 °C a může být chladno a deštivo. V těchto obdobích jezera získávají svou typickou atmosféru díky barevným listům a mrholení.

Vzhledem k výjimečné kombinaci horského a jezerního prostředí je Lago di Como skutečným rájem pro turisty a umělce. Oblast nabízí mnoho venkovních aktivit, jako je pěší turistika, cykloturistika, vodní sporty a jachting. Kromě toho jsou kolem jezera roztroušeny malebné vesnice s historickými památkami a bohatou kulturou, které stojí za návštěvu.

Ať už se rozhodnete Lago di Como navštívit během léta, zimy nebo jara, můžete se těšit na nádhernou krajinu a přírodní scenérie. Možnosti volnočasových aktivit jsou téměř neomezené a počasí vám jistě umožní vychutnat si vše, co tato italská perla má nabídnout.


Ubytování Itálie Lago di Como


Lago di Como, překrásné jezero, které se nachází v severní Itálii, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Toto malebné jezero, které je obklopené horami a rozprostírá se na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních, je oblíbeným místem jak pro italské obyvatele, tak i pro zahraniční turisty.

Pokud se chystáte navštívit Lago di Como, měli byste se rozhodnout pro vhodné ubytování. Naštěstí je zde široká škála možností, které vám umožní vybrat si takové ubytování, které bude vyhovovat vašim preferencím a rozpočtu.

Jednou z možností je pronajmout si apartmán nebo vilu na samotném pobřeží jezera. Tato možnost nabízí úchvatné výhledy na jezero a blízkost k místním atrakcím. Mnoho vil a apartmánů nabízí také vlastní soukromý přístav, což je ideální možnost pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet lodí po jezeře.

Další možností ubytování jsou hotely a penziony, které se nacházejí ve městech a městečkách kolem jezera. Zde si můžete vybrat mezi různými kategoriemi hotelů, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po útulné rodinné penziony. Tyto hotely nabízejí pohodlné ubytování a často také další vybavení jako jsou bazény, restaurace a wellness centra.

Pro ty, kteří dávají přednost levnějšímu ubytování a chtějí být blíže přírodě, je vyhledávání kempování kolem jezera dobrou možností. Existuje několik kempů, které poskytují základní vybavení a umožní vám strávit noc v příjemném prostředí.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Lago di Como vám nabízí mnoho aktivit a zajímavostí. Můžete se vydat na procházku nebo jízdu na kole podél jezera a obdivovat překrásné výhledy na okolní krajinu. Navštívit historická města jako Como, Bellagio nebo Varenna, která nabízejí bohatou historii a památky. A pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde možnost vodních sportů, jako je například windsurfing nebo plachtění.

V Lago di Como se nachází také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí vynikající tradiční italskou kuchyni. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo ze jezera nebo ochutnat místní speciality jako je risotto alla milanese nebo tiramisu.

Celkově lze říci, že ubytování v Lago di Como je rozmanité a vyhoví různým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, máte zaručené krásné výhledy, bohatý kulturní dědictví a vysoce kvalitní gastronomii. Postrádat zde rozhodně nebudete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lago di Como


1. Kde se nachází Lago di Como?
Lago di Como se nachází v severní Itálii, v regionu Lombardie.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat k Lago di Como?
Nejlepší způsoby, jak se dostat k Lago di Como, jsou autem, vlakem nebo trajektem. Z Milána je možné se k jezeru dostat také autobusem.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Lago di Como?
Na Lago di Como je možné si užít různé aktivity, jako je plavba lodí po jezeře, procházky po malebných městečkách a vesnicích, vodní sporty, cyklistiku či pěší túry po okolních horách.

4. Která je nejkrásnější oblast na Lago di Como?
Jednou z nejkrásnějších oblastí na Lago di Como je tzv. "Západní jezero" (West Lake), které zahrnuje města a vesnice jako Como, Bellagio a Menaggio. Tato oblast je známá svými malebnými výhledy a luxusními vilami.

5. Kde se nachází oblíbené Bellagio?
Bellagio se nachází na Lago di Como, přesněji na pahorku, který rozděluje jezero na jeho dvě části – na „horní“ a „dolní“ rameno. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst na jezeře, s úzkými uličkami, malebnými domky a nádhernými výhledy na jezero.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lago di Como?
Nejlepší dobou na návštěvu Lago di Como je jaro (květen a červen) a podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a jezero není tak přeplněné turisty. Letní měsíce mohou být horké a velmi rušné.

7. Kde se můžeme ubytovat na Lago di Como?
Na Lago di Como je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po penziony nebo apartmány. Nejčastěji vyhledávanými lokalitami jsou Como, Bellagio, Menaggio a Varenna.

8. Jak se dostaneme z Lago di Como do dalších okolních atrakcí?
Z Lago di Como je možné se snadno dostat k dalším okolním atrakcím vlakem nebo trajektem. Například z Como je možné se vlakem dostat do Milána, nebo trajektem navštívit další města a vesnice na jezeře.

9. Které jsou nejznámější památky na Lago di Como?
Mezi nejznámější památky na Lago di Como patří Como Cathedral, Villa del Balbianello, Villa Carlotta a Villa Olmo.

10. Kde mohu vyzkoušet tradiční italskou kuchyni na Lago di Como?
Na Lago di Como je mnoho restaurací a trattorií, kde můžete ochutnat tradiční italskou kuchyni. V menších vesnicích je možné najít rodinné provozovny, které nabízejí autentické pokrmy z regionu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky