Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Itálie Capri

Dovolená Itálie Capri


Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Když se řekne Itálie, většina lidí si představí Řím, Florencii nebo Benátky. Méně známou, ale přesto velmi krásnou lokalitou je ostrov Capri v Tyrhénském moři. Tento ostrov leží nedaleko Neapole a každý rok sem přijíždí tisíce turistů, kteří hledají klid, krásu a vynikající italskou kuchyni.

Capri je místem plným historie a kultury. V antice na něm žili Řekové a později Římané, kteří zde postavili mnoho krásných vil. Nejznámější z nich je Villa Jovis, kterou nechal postavit císař Tiberius. Dnes můžete tuto vilu navštívit a podívat se do interiéru jeho soukromých apartmánů.

Další významnou památkou je Faraglioni, skalní útvary, které se tyčí z Tyrhénského moře. Tyto skály jsou považovány za symbol Capri a jsou oblíbeným motivem umělců a fotografů.

Kromě památek nabízí Capri i krásné pláže a přírodní krásy. Na severovýchodním pobřeží najdete útesy Punta Carena a na jihozápadě pobřeží Marina Piccola, obě s nádherným výhledem na moře. Mezi další oblíbené pláže patří Marina Grande a Bagni di Tiberio.

Pro turisty, kteří si přejí prozkoumat ostrov složitější cestou, doporučuje se vydat na pěší turistiku a navštívit například krásné pověstné Zahrady Augusta a přehled Capri nebo opustit ostrov a vydat se na blízký a podobně atraktivní ostrov Ischia.

Capri je také známý svou kuchyní a to zejména díky místnímu olivovému oleji a vynikajícímu mořskému jídlu. K nejznámějším pokrmům patří Caprese salát s rajčaty, mozzarellou a bazalkou a také slavný limoncello likér ze sladkých citronů, pěstovaných na ostrově.

Capri je ostrůvek plný krásy, kultury a přírodních krás, ideální místo pro ty, kteří touží po relaxaci a odpočinku. Pokud vás zajímá historie, pláže, turistika nebo italská kuchyně, Capri je pro vás ideální destinací pro vaši další dovolenou. Nabízí se zde i krátkodobé ubytování, jako apartmány nebo hotely. Ať už se rozhodnete jakkoliv, rozhodně nebudete litovat návštěvy tohoto kouzelného místa.


Letenka Itálie Capri


Pokud toužíte po luxusní dovolené plné slunce, moře a krásné přírody, jistě byste měli zvážit cestu na Capri, elegantní ostrov, který je považován za nezbytnou návštěvu při pobytu v Itálii.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, v blízkosti Neapole a Sorrenta. Tento malebný ostrov je přístupný pouze lodí, přičemž letenky na letiště v Neapoli, které je umístěné v blízkosti ostrova, jsou k dispozici ze všech hlavních evropských letišť.

Capri patří mezi nejkrásnější ostrovy v Itálii a má mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi patří pláže, skalní útesy, pevnosti a muzea, ale mnoho návštěvníků jižní Itálie se sem vydává především kvůli modrému jeskyni Grotta Azzurra, skvostu, který vás ohromí svými modrými odstíny. Turisté se dostanou do jeskyně na malých člunech, které se díky svému habitusu dokážou dostat dovnitř do úzkého vstupu, kde si poté užívají pohled na modré zářící jeskyni.

Turistické atrakce jsou však opomíjeny početnými luxusními obchody, bary, restauracemi a hotely. Capri se pyšní svou neobvyklou směsicí tradičních italských prvků a moderního příbytků, a tak během pobytu na ostrově nebudete mít ani chvíli volna. Od jedné elegantní výletní lodě k druhé, můžete oslavovat mezi těmito pěknými stroji neomaleným způsobem, a užívat si tak krásnou scenérii.

Capri je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejluxusnějších míst v Itálii. Když se chystáte na dovolenou na Capri, je nejlepší si zajistit letenku co nejdříve, protože tato destinace je velmi oblíbená. Během svého pobytu na ostrově se budete cítit jako celebrita, a pokud rádi trávíte dovolenou mezi bílými plážemi a kabarety, Capri bude pro vás ideálním místem na vychutnání si luxusu, po kterém toužíte.


Počasí Itálie Capri


Capri je malebný ostrov nacházející se ve Středozemním moři u pobřeží Itálie. Patří k nejvíce oblíbeným turistickým destinacím díky svým krásným plážím, skalnatým útesům a klidnému prostředí. Ale jaké je počasí na tomto překrásném ostrově?

Capri má typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Nejteplejší částí roku je prázdninové období od června do srpna, kdy se teploty mohou pohybovat kolem 30°C. V těchto měsících se také nejvíce turistů sjíždí na pláže a ostrov žije rušným nočním životem.

Jaro a podzim jsou ideální období pro návštěvu ostrova, když je tepleji než v zimě, ale zároveň není tak horko jako v létě. Teploty však stále dosahují příjemných hodnot od 15°C do 25°C. Slunce je stále hojně přítomné a můžete si užít krásné procházky přírodou a prozkoumat okolní ostrovy.

Zima, období od prosince do února, je mírně chladnější na Capri, ale stále je zde podnebí mnohem příznivější než v ostatních částech Evropy. Teploty v této době mohou klesnout na 10°C, ale obvykle se pohybují kolem 15°C a slunce občas prosvítá. Ostrov v této době nabízí klidnou atmosféru, ideální pro ty, kteří preferují poklidný pobyt.

Pokud jde o srážky, Capri je nejdeštivější v zimě a na podzim. Nejdejších měsících, od května do července, se srážky snižují a ostrov je zalit slunečním svitem. Nicméně, i v deštivějších měsících se srážky nevyšplhají na vysokou úroveň, takže nemusíte mít obavy z dlouhotrvajících dešťových dnů.

Celkově lze říci, že počasí na Capri je příjemné a přátelské po většinu roku. Pláže, skalnaté útesy a malebné městečko Capri nabízejí nádherná panoramata a atmosféru, která je naprosto báječná. Ať už se rozhodnete navštívit tento ostrov na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, vždy budete mít příležitost vychutnat si jeho krásu a okouzlující prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1. Jak se dostanu na ostrov Capri?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Capri, je trajektem z Neapole, Sorrenta nebo Positano. Existuje několik trajektových společností, které nabízejí pravidelné přepravu na ostrov.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta na Capri?
- Trajektová cesta z Neapole na Capri trvá obvykle přibližně 45 minut.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Capri?
- Na Capri je několik krásných pláží, jako je Marina Piccola, Faraglioni nebo Marina Grande. Každá z těchto pláží nabízí skvělé vybavení a nádherný výhled na moře.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce na Capri?
- Mezi nejznámější atrakce na Capri patří Modrá jeskyně, Villa Jovis, zahrady Augustova vily nebo krásné Via Krupp.

5. Jaké je nejlepší čas navštívit Capri?
- Nejlepší čas k návštěvě Capri je obvykle v letních měsících, kdy je možné si užít krásné počasí a plavání v moři. Nicméně ostrov je krásný kdykoli během roku.

6. Jaký je tradiční pokrm na Capri?
- Na Capri je velmi oblíbené jídlo nazývané Caprese salát, který se skládá z rajčat, mozzarelly, bazalky, olivového oleje a soli.

7. Jakou měnu používají na Capri?
- Na Capri se používá stejná měna jako v celé Itálii, tedy euro.

8. Jaká je doba platnosti vstupenky do Modré jeskyně?
- Vstupenka do Modré jeskyně je platná pouze pro jedno vstupení a neexistuje žádný přesný časový limit.

9. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání Capri?
- Nejlepším způsobem prozkoumání Capri je pěšky nebo lodí. Existuje několik stezek a cest, které vás zavedou k nejkrásnějším místům na ostrově, stejně jako rozličné lodní výlety, které vám umožní objevovat pobřeží a sousední jeskyně.

10. Kde se nachází nejlepší místo pro vyhlídku na Capri?
- Nejlepší místa pro vyhlídku na Capri jsou Monte Solaro, která je nejvyšším vrcholem ostrova, a také Via Krupp, což je úzká cesta vedoucí k moři se skvělým výhledem na kamenné útvary Faraglioni.


Ubytování Itálie Capri


Capri je malebný ostrov ležící v Tyrhénském moři, který je známý svou překrásnou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatou historií. Tento oblíbený cíl turistů nabízí také širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby různých typů návštěvníků.

V případě, že hledáte luxusní a elegantní ubytování, Capri vám poskytne mnoho možností. Ostrov je domovem řady pětihvězdičkových hotelů, které svým hostům nabízejí prvotřídní služby a výhled na tyrhénské moře. Tyto hotely jsou známé svým luxusním zařízením, bazény, wellness centry a vynikajícími restauracemi. Být hostem v jednom z těchto hotelů na Capri je zárukou nezapomenutelného pobytu.

Pro ty, kteří hledají ubytování s více autentičtějším pocitem, Capri nabízí také řadu vil, apartmánů a penzionů. Tyto možnosti jsou rozptýleny po celém ostrově a často nabízejí krásný výhled na okolní krajinu a moře. Mnohé z těchto ubytování mají také středomořský nádech ve svém designu a jsou vybaveny moderním vybavením pro vaše pohodlí. Tyto typy zařízení často poskytují svobodu a soukromí, což je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou na Capri.

Návštěvníci s menším rozpočtem se nemusí bát, protože Capri nabízí také cenově dostupnější možnosti ubytování. Hostely a malé rodinné hotely jsou rozšířené po celém ostrově a poskytují čisté a pohodlné ubytování za přijatelnou cenu. Tyto zařízení mají často také výhodné polohy v centru města Capri a blízko k hlavním turistickým atrakcím.

Nezáleží na tom, jaký je váš rozpočet nebo cestovatelský styl, Capri má určitě ubytování, které odpovídá vašim potřebám. Při plánování svého pobytu na tomto překrásném ostrově v Itálii se určitě nezapomeňte podívat na širokou nabídku ubytování, kterou Capri nabízí. Ať už si zvolíte luxusní hotel, malebnou vilu nebo příjemný penzion, jedno je jisté - zážitky z vaší dovolené na Capri budou nezapomenutelné.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky