Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Island Þórsmörk

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þórsmörk


1. Jak se dostanu do Þórsmörku?
Nejlepší způsob je jet autobusem z Reykjavíku do vesnice Skógar nebo Hvolsvöllur a odtud pokračovat speciálním 4x4 autobusem do Þórsmörku. Další možností je pronajmout si auto a jet přes F249, což je silnice pouze pro terénní vozidla.

2. Jaké aktivity mohu v Þórsmörku dělat?
V Þórsmörku můžete podniknout mnoho turistických výletů a túr, včetně pěších túr k ledovci Eyjafjallajökull, výstupu na vrchol hory Valahnúkur, prozkoumání kaňonu Stakkholtsgjá a koupání v přírodních termálních pramenech.

3. Kolik dní bych měl strávit v Þórsmörku?
Ideální doba na pobyt v Þórsmörku je 2–3 dny, abyste měli dostatek času na prozkoumání okolní přírody a vychutnání si klidné atmosféry. Pokud máte rádi turistiku a outdoorové aktivity, můžete zde strávit i více dní.

4. Kde se dá v Þórsmörku ubytovat?
V Þórsmörku nenajdete mnoho ubytovacích zařízení, ale existuje několik možností, jako například kemp Þórsmörk, chata Volcano Huts nebo různé chatky k pronájmu. Je důležité si rezervovat ubytování dopředu, protože nabídka je omezená.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku?
Nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku je v letních měsících od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné, slunce zůstává dlouho na obloze a příroda je zelená a kvetoucí. V této době také můžete zažít noční slunce, kdy slunce nezapadá za horizont.

6. Mohu zde kempovat?
Ano, v Þórsmörku máte možnost kempovat na kempu Þórsmörk. Kemp je dobře vybaven, má toalety, sprchy a kuchyňské zázemí. Můžete si zde postavit stan nebo si pronajmout chatku.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Þórsmörku?
Jednou z nejpopulárnějších tras je túra k ledovci Eyjafjallajökull, která vás zavede k úpatí tohoto mohutného ledovce. Další populární trasy vedou k vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss a k vrcholu hory Valahnúkur.

8. Můžu v Þórsmörku vidět severní světlo?
I když Þórsmörk není vyhlášenou lokalitou pro pozorování severního světla, je možné, že budete mít štěstí a uvidíte ho v případě, že budete mít jasnou oblohu a silnou aktivitu. Nejvhodnější čas na pozorování severního světla je ve večerních hodinách od podzimu do jara.


Ubytování Island Þórsmörk


Þórsmörk je jedno z nejkrásnějších a nejmalebnějších míst v Islandu. Tato oblast se nachází v jižní části země mezi ledovci Eyjafjallajökull, Mýrdalsjökull a Tindfjallajökull a je považována za jeden z nejlépe skrytých přírodních pokladů Islandu. Navštěvována je zejména milovníky outdoorových aktivit, turisty i dobrodruhy.

Ubytování v Þórsmörk je dostupné v různých formách, aby vyhovovalo potřebám všech návštěvníků. Základní možností je kempování. V Þórsmörk je několik dobře vybavených kempů, které mají sociální zařízení, sprchy a dostatek místa pro stanování. Tato volba je oblíbená u těch, kteří preferují blízký kontakt s přírodou a chtějí být obklopeni nádherným panoramatem hor a lesů.

Pokud preferujete větší komfort, můžete se rozhodnout pro ubytování v chatě. Þórsmörk má několik chatových osad, kde si můžete pronajmout privátní chatu nebo pokoj. Chatek je omezený počet a je proto důležité rezervovat si ubytování předem. Tyto chaty nabízejí ubytování ve stylovém a příjemném prostředí s různými moderními vybaveními, jako je například elektrická energie a vařiče na plyn.

Alternativou k chatovým osadám jsou horské chaty, které se nacházejí v blízkosti Þórsmörk. Tyto chaty jsou obvykle menší a jednodušší, ale nabízejí útulné ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Horské chaty mají omezené možnosti, co se týče elektrické energie a teplé vody, ale poskytují jedinečný zážitek a přístup ke krásné přírodě. Je důležité mít na paměti, že horské chaty obvykle vyžadují vlastní spací pytle a jídlo si musíte přinést sami.

Během pobytu v Þórsmörk si nenechte ujít možnost výletu po okolí. Oblast nabízí mnoho atrakcí a zajímavostí, jako jsou ledovcové procházky, turistika po známé cestě Laugavegur, projížďky na koních, vodopády a lávová pole. Þórsmörk je také výchozím bodem pro výlety na sopku Eyjafjallajökull, která se stala známou po svém dramatickém erupci v roce 2010.

Když se rozhodnete navštívit Þórsmörk, nezapomeňte se připravit na extrémní počasí a proměnlivé podmínky. Obvykle je zde vlhko a chladno, ačkoli počasí se může rychle změnit, takže je důležité zabalit si dostatek teplých a voděodolných vrstev oblečení.

Þórsmörk je opravdu jedinečné místo a nabízí úžasný zážitek pro ty, kteří se rozhodnou zde zůstat. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem dobrodružství nebo prostě hledáte relaxaci v přírodě, Þórsmörk je ideálním místem pro strávení dovolené.


Letenka Island Þórsmörk


Letenka Island - Þórsmörk: Klenot uprostřed ohně

Island je známý svou fascinující přírodou, a každý rok přitahuje miliony turistů, kteří touží prozkoumat jeho unikátní scenérie. Mezi nejkrásnější a nejneuvěřitelnější místa, která toto severní ostrovní království nabízí, patří nepochybně Þórsmörk. Toto údolí ve střední části Islandu je snem každého cestovatele a s pomocí letenky do Reykjavíku je snadné se tam dostat.

A jaké jsou důvody proč vyrazit do této přírodní oázy uprostřed islandské divočiny? Za prvé, Þórsmörk je známé svými překrásnými horami a úchvatnými ledovci. Při příjezdu do této malebné destinace budete překvapeni obřími sopečnými vrcholy, které vytvářejí úžasné panorama. Návštěvníci mohou vyrazit na pěší túru do hor, kde budou mít možnost obdivovat neuvěřitelné vodopády, ledovce a idylické horské potoky. Široké možnosti pro pěší turistiku umožňují objevovat nové a úchvatné scenérie každým krokem.

Za druhé, Þórsmörk je známé také pro svou jedinečnou flóru a faunu. V tomto regionu se nachází několik chráněných rostlinných druhů a je útočištěm pro mnoho vzácných ptáků. Pro široké spektrum ornitologů a botaniků je Þórsmörk pravým rájem. Na svých výletech mohou návštěvníci objevovat nezvyklé květiny, jako je například sedmikráska ledovcová, která se vyskytuje pouze na Islandu.

Za třetí, Þórsmörk je rájem pro adrenalinové nadšence. Pro splnění jejich dobrodružných snů je možné se věnovat řadě outdoorových aktivit, jako je rafting nebo horská kola. Turisté si mohou vychutnat například bělavou vodu řeky Krossá, která protéká touto krajinou, či se vydat na adrenalinovou jízdu horskými koly po strmých svazích. Tyto aktivity přinášejí nejen vzrušení, ale také úžasný pocit svobody a propojení s přírodou.

Posledním důvodem, proč byste neměli vynechat Þórsmörk, je možnost spatřit takzvané "northern lights" neboli severní světla. Island je jedním z nejlepších míst na světě, kde můžete pozorovat toto hypnotizující přírodní světlo. A co je lepšího, než pozorovat tento jev za úplného ticha, daleko od městského světla a ve středu přírody Þórsmörk?

Pokud tedy hledáte unikátní přírodní zážitek, který vás dostane k srdci Islandu, neváhejte a vyrazte do Þórsmörk. Letenka do Reykjavíku je prvním krokem, jak se dostat do tohoto úžasného a divokého místa. Zažijte okouzlující scenérie hor, úžasné vodopády, vzácnou flóru a faunu a příležitost spatřit auroru borealis, která nad Þórsmörk tancuje jako tajemné světelné závoje. Před vámi je naprosto nezapomenutelná cesta do střediska přírodní krásy - Þórsmörk na Islandu.


Počasí Island Þórsmörk


Þórsmörk je malebné údolí na jihu Islandu, které je obklopeno impozantními ledovými a sopečnými vrcholy. Ačkoli se nachází v subarktické klimatické zóně, počasí v Þórsmörku je velmi proměnlivé a nepředvídatelné.

Island je známý svým drsným a extrémním počasím. V Þórsmörku lze zažít všechny čtyři roční období během jediného dne. Teploty se pohybují od -10 °C v zimě až po +20 °C v létě. Vítr je rovněž silný a je často doprovázený prudkými přeháňkami. Jeden moment můžete zažívat slunečné a teplé počasí a o chvíli později se může zatáhnout obloha a začít se sněžit.

Deštivé počasí je také běžné na Islandu. Během roku zde spadne velké množství srážek, přičemž nejvíce jich připadá na podzim a zimu. To však neznamená, že byste neměli navštívit Þórsmörk. Právě déšť a mlha mohou přidat na atmosféře a dělat z tohoto místa ještě tajemnější a krásnější oázu.

Zvláštností počasí v Þórsmörku jsou také tzv. "rybářské prodejny", což jsou silné větry, které se sem dostávají z oceánu. Tyto větry jsou tak prudké, že je někdy téměř nemožné stát nebo se pohybovat vně stanu. Je nezbytné být na ně připravený, a to jak po stránce oblečení, tak vybavení.

Nicméně, i přes nepředvídatelné a drsné počasí je Þórsmörk široce vyhledávaným místem pro turisty. Jeho jedinečná příroda, horské i ledovcové hřebeny, vodopády a zelené údolí přitahují milovníky outdoorových aktivit. Lidé sem přicházejí kvůli pěším túrám, horskému kempování, horolezectví a raftingu, ačkoli by si měli být vědomi výzev, které počasí nastavuje.

Pokud tedy plánujete navštívit Þórsmörk, nezapomeňte na správné vybavení, oblečení do vrstev, nepromokavé boty a přístřeší. Buďte připraveni na rychlé změny počasí a užijte si jedinečnou atmosféru a krásu tohoto údolí. Þórsmörk vám může nabídnout nezapomenutelné zážitky, které budete vzpomínat po celý život.


Dovolená Island Þórsmörk


Island je země krásných přírodních scenérií a nevšedních turistických destinací. Jedna z úchvatných lokalit, kterou byste měli při vaší návštěvě Islandu určitě navštívit, je národní park Þórsmörk.

Þórsmörk leží ve střední oblasti Islandu, obklopená ledovci a sopkami. Krajina tohoto národního parku je plná sytých barev, neuvěřitelných scenérií a vzrušujících turistických atrakcí. Tato úchvatná lokalita je velmi populární mezi milovníky turistiky a kempování, ale také mezi těmi, kdo chtějí zažít jedinečnou přírodu a užít si několik dnů v klidné atmosféře v srdci Islandu.

Jak se dostat do Þórsmörku?

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Þórsmörku, ale nejoblíbenější a nejjednodušší způsob je autobusem. Autobusy odjíždějí z města Hvolsvöllur, ale také z Reykjavíku, hlavního města Islandu. Cesta z Reykjavíku trvá asi dvě a půl hodiny. Pokud chcete jet sami autem, měli byste si pronajmout terénní vozidlo, jelikož cesty do Þórsmörku nejsou zcela upravené a jsou velmi náročné.

Jaké aktivity si můžete užít v Þórsmörku?

Þórsmörk je plná aktivit a atrakcí pro každého. Pokud máte rádi turistiku, můžete si užít vycházky do okolních hor nebo navštívit nejvyšší vrchol Islandu Hvannadalshnúkur. Pokud jste zdatnější turisté, nezapomeňte si vzít sebou lezecký vybavení, které vám umožní vystoupat až na vrchol sopky Eyjafjallajökull, která se v roce 2010 stala známou po erupci.

Pokud nejste zrovna fanoušky turistiky, můžete se projít v malebných údolích nebo relaxovat u ledovcových řek. Údolí Þórsmörk nabízí krásné výhledy na severní svahy hory Tindfjallajökull a také na ledovce Mýrdalsjökull a Eyjafjallajökull. V létě se také můžete koupat v některých z malých řek, které protékají touto oblastí.

Kde si můžete přenocovat v Þórsmörku?

Pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v této krásné lokalitě, je ideální volbou kempování. V Þórsmörku se nachází několik kempů, které poskytují základní vybavení a užasné výhledy na okolní krajinu. Pokud si ale přejete něco více pohodlného, můžete si pronajmout chatku nebo pokoj v blízkosti kempů. Je však třeba si sjednat ubytování předem, jelikož Þórsmörk jsou velmi populárním turistickým cílem.

Co si vzít s sebou na dovolenou v Þórsmörku?

Při návštěvě Þórsmörku byste měli mít na paměti, že se jedná o oblast s nevyzpytatelným počasím. Proto se připravte na změnu počasí a oblečte se do vrstevnatých oděvů. Měli byste si také přinést kvalitní turistickou obuv a nezbytné vybavení na turistiku. Pokud se chystáte kempovat, nezapomeňte si s sebou vzít stan, spacák a další základní vybavení pro kempování.

Závěr

Þórsmörk je jedním z nejkrásnějších turistických cílů Islandu s úchvatnou krajinou, neuvěřitelnými výhledy a vzrušujícími aktivitami. Pokud plánujete návštěvu Islandu, určitě nezapomeňte navštívit tuto úchvatnou lokalitu a užít si několik dní plných dobrodružství a relaxace v srdci Islandu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky