Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Island Blue Lagoon

Počasí Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst na Islandu. Toto termální koupaliště se nachází v oblasti Reykjanes, nedaleko letiště Keflavík. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci, ale také prozkoumání unikátní islandské krajiny.

Jednou z nejzajímavějších věcí na oáze Island Blue Lagoon je teplota vody. Horká voda, která se do koupaliště dostává z podzemních zdrojů, má teplotu kolem 39 °C. Tato voda obsahuje mnoho minerálů a látek, které jsou prospěšné pro zdraví a pokožku, což činí z oázy Island Blue Lagoon ideální místo pro léčebné koupele.

Voda v koupališti se neustále obnovuje, a proto se její barva mění podle počasí. V teplém a slunečném počasí má voda krásně modrou barvu, která pochází z minerálu křemene. Pokud je počasí zatažené a deštivé, barva se může změnit na zelenou nebo šedou.

Další zajímavostí Island Blue Lagoon je fakt, že se nachází uprostřed lávových polí. Okolí koupaliště je nádherné a nabízí úchvatné pohledy na horizonty s vulkány. Tento kontrast mezi živou vodou a mrtvým kamením vytváří kouzelnou atmosféru.

Díky své poloze v rezervaci Reykjanes a blízkosti letiště Keflavík bývá oáza Island Blue Lagoon navštěvována turisty z celého světa. Je však důležité říci, že tento zázrak přírody je velmi citlivý a je nutné s ním zacházet s péčí. Návštěvníci by měli dodržovat všechna pravidla a doporučení týkající se ochrany přírody, aby se zajistila udržitelnost tohoto jedinečného místa.

Všem návštěvníkům Island Blue Lagoon nabízí velký výběr služeb, včetně pronájmu ručníku, hydroplachetek, k dispozici jsou ukládací skříňky a mnoho dalšího. Kromě relaxace v horké vodě se také můžete projít kolem koupaliště a vychutnat si krásné výhledy na okolní krajinu.

Výlet na Island Blue Lagoon je zážitkem, který si budete pamatovat navždy. Krása vody, krajiny a atmosféry vás pohltí a vy se budete cítit jako v pohádce. Tak neváhejte a vydajte se na tuto jedinečnou cestu do Island Blue Lagoon.


Dovolená Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon: Tajemství wellness na dosah ruky

Pokud jste fanouškem přírodních krás, relaxace a wellnessu, neměli byste si nechat ujít návštěvu Island Blue Lagoon na Islandu. Tato ikonická přírodní lázeň se stala oblíbenou turistickou atrakcí a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek spojený s léčivými účinky termální vody.

Island Blue Lagoon se nachází na poloostrově Reykjanes, jen pár desítek kilometrů od islandského hlavního města Reykjavíku. Tento přírodní geotermální bazén vznikl díky nedávnému průmyslovému projektu, který měl za cíl vytvořit umělou jezerní lagunu. Dnes je však Blue Lagoon jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi.

Termální voda v Island Blue Lagoon je bohatá na minerály, především na křemičitan křemičitý, který má pozitivní vliv na pokožku. Koupání v této vodě se tvrdí, že prospívá nejen fyzickému tělu, ale také duši. Lidé s různými kožními problémy, jako je například lupénka nebo ekzém, tvrdí, že pobyt v Blue Lagoon jim přinesl výrazné zlepšení.

Kromě relaxace ve vzácně modré vodě mohou návštěvníci Island Blue Lagoon také využít další přidané hodnoty. Lázeňské centrum nabízí širokou škálu služeb a aktivit, včetně masáží, bahenních ošetření, sauny a dokonce i luxusního lázeňského hotelu. Tato kombinace přírodního prostředí a moderního komfortu zařízení dělá z Island Blue Lagoon ideální cíl pro milovníky wellness.

Navíc, okolní krajina kolem Blue Lagoon je úchvatná. Přírodní hory, studnice, sopky a jeskyně jsou všudypřítomné a odrážejí jedinečnost Islandu. Návštěvníci si mohou užít krásné výhledy a příjemné procházky po okolním prostředí, což přidává další rozměr k celkovému zážitku z dovolené.

Jistě si kladená otázka je, zda je třeba navštívit Island Blue Lagoon v jakémkoli ročním období. Odpověď je ano! V létě můžete využívat přírodní koupaliště pod otevřeným nebem, zatímco v zimě se můžete potopit do horké vody v kontrastu s okolním chladným prostředím. Návštěva Island Blue Lagoon je tak výjimečným zážitkem po celý rok.

Je však důležité mít na paměti, že popularita Island Blue Lagoon je zároveň jeho největším nedostatkem. Nasycenost návštěvníky může zapříčinit přeplnění, a proto se doporučuje předem rezervovat vstupenky a služby. Tím se zajistí, že si každý návštěvník bude moci vychutnat jedinečnou atmosféru a výhody Island Blue Lagoon plně.

Island Blue Lagoon je skutečným darovaným pokladem přírody. Tato oáza klidu a regenerace nabízí úžasný zážitek, který se zapíše do paměti na celý život. Pokud se vydáte na Island, Island Blue Lagoon by neměla chybět na vašem seznamu. Slunečné nebo zasněžené, tato přírodní lázeň vás přivítá se svými teplými a léčivými vodami ne pro nic za nic!


Ubytování Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon: Klenot uvnitř ostrova

Island Blue Lagoon je luxusní rezort, který se nachází na nádherném ostrově Island Blue v jižním Atlantiku. Tento unikátní resort je skutečným klenotem, který zaujme každého návštěvníka svou nádhernou přírodou, průzračnými lagunami a jedinečným komfortem.

Tento exkluzivní rezort nabízí různé možnosti ubytování, které splní přání a potřeby každého hosta. Od stylově zařízených pokojů s úžasným výhledem, přes prostorné vily s bazény až po luxusní apartmány s soukromými terasami. Každý pokoj je vkusně zařízený s ohledem na pohodlí hostů a disponuje moderním vybavením, včetně televize, minibaru, klimatizace a bezplatného Wi-Fi připojení.

Jedním z hlavních taháků Island Blue Lagoon je samozřejmě nádherná laguna, kterou si hosté mohou vychutnat kdykoli během dne. Nádherné průzračné vody jsou ideální pro plavání, potápění a nejrůznější vodní aktivity. Voda v laguně je bohatá na minerály a vyhlášená pro své blahodárné účinky na pokožku a celkový blahobyt. Hosté mohou také relaxovat na lehátkách na břehu laguny nebo si dopřát lahodný koktejl v jednom z barev, které se nachází v jejím okolí.

Island Blue Lagoon také nabízí širokou škálu gastronomických zážitků. Rezort disponuje několika stylovými restauracemi, které nabízejí pestrou paletu jídel z lokální i mezinárodní kuchyně. Hosté se mohou těšit na čerstvé mořské plody, tradiční islandské speciality a vybraná vína z celého světa. Pro ty, kteří preferují soukromí, je také k dispozici možnost soukromého stolování na terase nebo v prostorné vile.

Kromě toho, Island Blue Lagoon poskytuje také širokou škálu aktivit a volnočasových možností pro své hosty. Nabízí wellness centrum s vířivými lázněmi, saunou a masážními službami pro uvolnění a regeneraci. Sportovní nadšenci si mohou zahrát tenis nebo golf na blízkém golfovém hřišti, vyrazit na cyklistický výlet po okolí ostrova nebo si pronajmout kajak a prozkoumat okolní pobřeží.

Island Blue Lagoon je skutečně ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek, relaxaci a spojení s přírodou. Jeho nádherná lokalita a prvotřídní ubytovací možnosti z něj činí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele. Takže pokud máte plány na dovolenou na Islandu Blue, nezapomeňte navštívit tento exkluzivní rezort a prožít si nezapomenutelnou dovolenou plnou luxusu a pohody.


Letenka Island Blue Lagoon


Island Blue Lagoon je jedním z nejkrásnějších přírodních krás Islandu a letenka na toto místo je tou nejlepší volbou pro každého nadšence cestování a přírody.

Blue Lagoon je přírodní geotermální koupaliště nacházející se na poloostrově Reykjanes, který leží necelých 20 km od hlavního města Reykjaviku. Toto koupaliště je napájeno geotermální vodou, která odtud vytéká z geotermálního pola Svartsengi.

Pokud do Islandu přijedete, nemůžete vynechat návštěvu tohoto mistrovského díla přírody. Proč? Protože Island Blue Lagoon není jen koupaliště s léčivými vlastnostmi, ale také to místo, kde se celý svět může setkat.

Začátek každé cesty do Islandu Blue Lagoon začíná nabídkou výběru mezi různými druhy vstupů. Za nejlevnější vstup si můžete zaplatit vstupní lístek na 2 hodiny, ale kdo má rád zkrátka jenom lenošení v horké pramenité vodě, pro toho je vhodný vstup na celý den. Pro návštěvníky, kteří by si chtěli dopřát trochu více luxusu, jsou k dispozici také privátní kabiny nebo dokonce i VIP služby.

Island Blue Lagoon navíc nabízí celou řadu dalších aktivit, jako jsou například masáže s využitím kamenů, sauna, parní lázně nebo cvičení jógy. Pro milovníky dobrot jsou v okolí koupaliště další atrakce, jako jsou restaurace a kavárny.

Všichni návštěvníci této krásné přírodní atrakce jsou zároveň povinni dodržovat zásady ochrany přírody, protože Blue Lagoon je obklopen křehkým ekosystémem, kterému by návštěvníci měli přisuzovat stejnou váhu jako koupání v teplých minerálních pramenech.

Takže pokud plánujete cestu na Island, neváhejte a vydejte se na Island Blue Lagoon. Toto místo vám nabídne nejen nezapomenutelný zážitek, ale také možnosti pro relaxaci, pobyt a prožitky!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Blue Lagoon


Nejčastější dotazy a odpovědi k Blue Lagoon na Islandu:

1. Jak se dostanu do Blue Lagoon?
Blue Lagoon se nachází asi 20 km od Reykjavíku a 35 km od letiště Keflavík. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem, pronájmem auta nebo taxíkem.

2. Musím rezervovat vstup do Blue Lagoon dopředu?
Ano, je vhodné si vstupenku rezervovat dopředu, protože Blue Lagoon je velmi oblíbená atrakce a mohou být omezené kapacity.

3. Jak dlouho předem je potřeba rezervovat vstup?
Ideální je rezervovat vstupenku alespoň několik týdnů dopředu, zejména pokud chcete navštívit v době, kdy je turistická sezóna.

4. Jaká je cena vstupenky do Blue Lagoon?
Cena vstupenky závisí na typu vstupu a na ročním období. Nejnovější ceny můžete najít na oficiálních webových stránkách Blue Lagoon.

5. Co je v ceně vstupenky?
V ceně vstupenky je zahrnut vstup do lázní, použití ručníku, uvítací nápoj a masku na obličej.

6. Mohu si zapůjčit ručník a další vybavení?
Ano, na Blue Lagoon si můžete půjčit ručník, župan, pantofle a další vybavení, a to za příplatek.

7. Jaká je teplota vody v Blue Lagoon?
Teplota vody v Blue Lagoon se pohybuje kolem 37-40 °C (98-104 °F).

8. Je voda v Blue Lagoon čistá?
Ano, voda v Blue Lagoon je přírodně čistá a obsahuje unikátní minerální složení, které má blahodárný účinek na kůži.

9. Mohu se vydat do Blue Lagoon, pokud nemám plavecké umění?
Ano, můžete. V Blue Lagoon je voda poměrně mělká a je zde dostatek míst, kde si můžete odpočinout nebo se ponořit do vody.

10. Lze Blue Lagoon navštívit i přes zimu?
Ano, Blue Lagoon je otevřená po celý rok, takže ji můžete navštívit i v zimě. Je však doporučeno, abyste si přinesli teplé oblečení a plavecké vybavení.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky