Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko The Burren

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko The Burren


1. Jaké je Irsko The Burren?
Irsko The Burren je impozantní krajinou nacházející se v hrabství Clare na západním pobřeží Irska. Je známé svou unikátní vápencovou krasovou krajinou a rozmanitou flórou a faunou.

2. Jak se dostanu do Irského Burrenu?
Na nejbližší mezinárodní letiště je Shannon Airport. Z letiště se dá dostat do Irského Burrenu autem, autobusem nebo pronájmem. Také je možné přijet do Irského Burrenu přímo autem, pokud se nacházíte v Irsku.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Irském Burrenu?
Mezi hlavní atrakce v Irském Burrenu patří Cliffs of Moher, Aillwee Cave, Poulnabrone Dolmen a Dunguaire Castle. Také stojí za to prozkoumat jeho rozmanitou flóru a faunu a projít se po malebných vesnicích jako Lisdoonvarna a Ballyvaughan.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Irského Burrenu?
Ideální doba k návštěvě Irského Burrenu je během letních měsíců od června do srpna. Teploty jsou příjemné a vyšší pravděpodobnost slunečného počasí. Nicméně Irsko je známé svým proměnlivým počasím, takže je vždy dobré být připraven na déšť a proměnlivé podmínky.

5. Jaké jsou populární aktivity v Irském Burrenu?
V Irském Burrenu je populární procházet se po turistických stezkách a objevovat jeho unikátní vápencovou krajinu. Jižní část Burrenu je také oblíbená mezi horolezci a scalers. Další populární aktivity zahrnují návštěvu jeskyní, jako je Aillwee Cave, pozorování ptáků, cyklistiku a rybaření.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Irském Burrenu?
V Irském Burrenu je k dispozici široká škála ubytování. Mezi možnosti patří hotely, penziony, B&B (bed and breakfast) a samostatné apartmány. Také je možné kempovat v destinaci, pokud máte vlastní stan nebo karavan.

7. Jak dlouho bych měl strávit v Irském Burrenu?
Doporučuje se strávit alespoň jeden den v Irském Burrenu, abyste měli dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí a projití se po turistických stezkách. Pokud máte více času, můžete se rozhodnout zůstat déle a objevovat další části regionu a okolního pobřeží.


Dovolená Irsko The Burren


Dovolená je pro každého z nás důležitým způsobem, jak si odpočinout od stresu běžného všedního dne. Irsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a jedno z nejfascinujících míst na světě. Mezi nejkrásnější oblasti patří The Burren.

The Burren je rozsáhlý krasový terén na západním pobřeží Irska, který se rozkládá na ploše 250 kilometrů čtverečních. Je to typický krasový terén, na kterém se nachází neobvyklé kamenné útvary z vápence a nádherné pestré květiny. Tato oblast je, jak mnoho návštěvníků říká, jeden z nejúchvatnějších koutů Irska.

Pokud plánujete dovolenou v The Burren, můžete se těšit na krásné procházky a turistické výlety v této zvláštní krajině. Tuto oblast si můžete naplno užít, pokud si pronajmete auto a projedete se po malebných silnicích v okolí The Burren.

Turisté z celého světa přicházejí do této oblasti hlavně na prohlídku populárních míst, jako jsou Doolin, Ballyvaughan, Lisdoonvarna, nebo Cliffs of Moher. Cliffs of Moher je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Irsku, díky impozantním útesům, z nichž se otevírá nádherný výhled na Atlantik.

The Burren není jen o krasových útvarech a ústupech. Oblast je také plná historických památek. Pokud máte rádi archeologii, můžete navštívit mnoho neuvěřitelných dolmenů, hrobek a chrámů, které se nacházejí v této krajině.

Pokud hledáte možnosti ubytování, The Burren nabízí skvělé možnosti. Existuje mnoho pěkných hotelů, bed & breakfasts nebo bytů, které si můžete pronajmout. Taktéž můžete zkusit jeden z mnoha kempů v oblasti a něco si namixovat z turistického stylu.

Kromě dalších atrakcí se v The Burren oblasti také nachází mnoho nádherných a roztomilých irských městeček, která stojí za návštěvu. V těchto městech se můžete projít, objevovat, nakupovat v místních obchodech a ochutnat některá z místních jídel.

Celkově vzato, The Burren je krásné místo, které nabízí mnoho výjimečných zážitků. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, můžete si být jisti, že vás kouzlo irské krajiny neopustí.


Počasí Irsko The Burren


The Burren je nejen jedním z nejkrásnějších regionů v Irsku, ale také jedním z nejzajímavějších z hlediska počasí. Jedná se o oblast s mírným a vlhkým klimatem, kde se průměrné teploty v letních měsících pohybují kolem 20 °C a v zimě kolem 5 °C.

Jedním z výrazných znaků počasí v oblasti The Burren je silný vítr. Ten dokáže být velmi náročný pro turisty a výletníky, kteří se sem vypravují. Obvykle fouká ze západu a může být velmi silný, zejména na pobřeží, kde může být bouřlivý.

V oblasti The Burren se vyskytují také různé druhy srážek. Nejvíce jich je v zimních měsících, ale v průměru ročně naprší kolem 150 dnů v roce. Nejvíce srážek se obvykle vyskytuje v dubnu, červnu a říjnu. Pokud se vypravíte do oblasti The Burren, nezapomeňte si do batohu dát nepromokavou bundu, boty a ochranu pro mobil a fotoaparát.

Pro návštěvy The Burren jsou nejlepší měsíce od dubna do září. V těchto měsících je obvykle nižší vlhkost a teploty často dosahují příjemných hodnot. Pokud se ale vypravíte do oblasti mimo hlavní turistickou sezónu, můžete si užít The Burren bez davů turistů a prožít naprosto nezapomenutelnou atmosféru.

V době, kdy se oblast The Burren stává cílem turistů, bývá také extrémní spád turistického ruchu. Pokud si tedy chcete užít krásy této oblasti v klidu, je dobré vyrazit na výlet časně ráno nebo později večer. Těšit se můžete na úchvatné výhledy na moře, rozsáhlé pláně s mechy a kapradinami a kamenné útvary, které se rozkládají na obrovském území The Burren.

Celkově lze tedy říci, že návštěva The Burren je pro milovníky přírody naprosto nezapomenutelný zážitek, při kterém se setkají s nádhernou přírodou Irského ostrova a také s mnoha zajímavostmi z oblasti klimatu a počasí. Jestliže se vydáte do této oblasti, připravte se na všechny klimatické podmínky a užijte si procházku mezi krásnými kameny a úchvatnými výhledy.


Ubytování Irsko The Burren


Irsko je země plná překrásných scenérií, které lákají milovníky přírody z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Irsku je oblast nazývaná The Burren. Tato unikátní krajina se nachází na západním pobřeží Irska a láká návštěvníky svou divokou krásou, kamenitými pláněmi a bohatou faunou a flórou.

The Burren je geologickým zázrakem, který se rozprostírá na ploše více než 250 kilometrů čtverečních. Je charakteristický zejména svými rozlehlými kamenitými pláněmi, které vytváří jedinečný pohled na krajinu. Místní kamenité pláně jsou pokryté vápencem a jsou bohaté na fosílie australských rostlin a mořských živočichů.

Tato oblast je nejen geologickým a biologickým fenoménem, ale také důležitým historickým a kulturním místem. The Burren je domovem mnoha historických památek, jako jsou středověké zámky, kamenné monumenty a starobylé kláštery. Nejpůsobivější z těchto památek je klášter Poulnabrone, který pochází ze 14. století. Tento klášter je známý svou jedinečnou architekturou a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tuto malebnou oblast Irsku, existuje přeplň obchodů, restaurací a kaváren, kde si mohou návštěvníci vychutnat tradiční irskou kuchyni a pití. Je zde také bohatá nabídka ubytování, která je přizpůsobena potřebám různých typů cestovatelů.

Návštěvníci mají možnost si vybrat mezi tradičními bed and breakfasty, které nabízejí útulné a pohodlné pokoje s snídaní. Tyto typy ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou irskou pohostinnost a atmosféru. Ovšem v případě, že preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat z široké škály hotelů s vyhlídkou na moře a přístavní město Ballyvaughan.

Pokud hledáte něco více dobrodružného a blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro kempování. V The Burren jsou k dispozici kempy a kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prozkoumat tuhle krásnou oblast a užít si příjemnou atmosféru přírody.

Ať už si vyberete kteroukoliv možnost ubytování, návštěva The Burren v Irsku je zážitkem, který si zamiluje každý milovník přírody a krásných scenérií. Tato oblast nabízí možnost prozkoumání unikátní flóry a fauny, objevování historie a kultury a užívání si irské pohostinnosti.


Letenka Irsko The Burren


The Burren je malebná oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare, na západním pobřeží Irska. Toto území je pro mnoho turistů oblíbené kvůli svému unikátnímu krajině, která se vyznačuje krasovými jevy, jako jsou jeskyně, závrty, krasové výchozy a skalní stěny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si zajistit letenku na Irsko.

Irsko je z České republiky dostupné prostřednictvím několika aerolinií, například Ryanair, Aer Lingus nebo Smartwings. Z Prahy do Dublinu, hlavního města Irska, let trvá zhruba 2,5 hodiny. Z Dublinského letiště se dopravíte do The Burren nejlépe autobusem nebo pronajatým vozem.

Hlavní turistickou atrakcí v oblasti The Burren je Burrenský národní park, který se nachází na úpatí hory Slieve Carron. Tento park byl založen v roce 1991 a je známý pro svou unikátní flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin, jako jsou sasanky či orchideje. V parku se nachází také mnoho historických památek, jako jsou megalitické mauzolea nebo kamenné hrady.

Další turistickou destinací v The Burren je Cliffs of Moher, což jsou nejvyšší námořní útesy v Evropě. Tyto útesy mají výšku až 214 metrů a nabízejí nádherný výhled na pobřeží. Cliffs of Moher byly také místem natáčení několika filmů, včetně Harryho Pottera a Princ z Persie.

V The Burren si také můžete vychutnat místní kuchyni, která zahrnuje čerstvé ryby, hovězí maso a zeleninu pěstovanou na místních farmách. Můžete ochutnat místní specialitu „Burren Smokehouse salmon“, ale také k tomu si můžete vychutnat jedno z mnoha místních piv.

The Burren je ideální destinací pro ty, kteří hledají přírodu, krásné krajinu a mnoho historických památek. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, doporučujeme si zajistit letenku na Irsko co nejdříve.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky