Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Kilkenny

Dovolená Irsko Kilkenny


Kilkenny, neodolatelné město v srdci Irska, je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou v této zemi. S bohatou historií, nádherným zříceninovým hradem a živou hudební scénou je Kilkenny ideálním místem, kde strávit pár dní odpočinku a poznávání.

Historie je na každém kroku v Kilkenny, což je důvod, proč je to tak lákavá destinace pro milovníky kulturního dědictví. Kilkenny Castle, jedna z nejznámějších památek v Irsku, je považována za jednu z nejkrásnějších staveb v zemi. Postavený v 12. století, tento hrad se nachází na malebném místě v centru města a nabízí návštěvníkům prohlídky jeho krásných pokojů, zahrad a galerií.

Ale Kilkenny není jen o historii - je také známý svým pulsujícím hudebním a uměleckým životem. Kilkenny Arts Festival, který se koná každý srpen, přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Tento festival nabízí širokou škálu kulturních akcí, od divadelních představení až po koncerty a výstavy.

Ale i bez festivalu je Kilkenny místem, kde můžete zažít skutečnou irskou hudební tradici. Většina hospod v centru města má živou hudbu a navštívení jedné z nich je tedy skvělý způsob, jak strávit večer. Připravte se na veselou atmosféru, kdy se hosté připojují k zpěvu a tanci při podání tradičních irských písní.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, Kilkenny rozhodně není špatnou volbou. Město leží v malebném okolí plném zelených luk a řek, které lákají k procházkám a cyklistickým výletům. Můžete si také pronajmout kanoe nebo vyrazit na rybolov na řece Nore, která protéká městem.

Nezapomeňte také navštívit Kytické hrady a KDY. Tyto zříceniny nabízejí úchvatný pohled na minulost a jsou pro turisty jedinečnou příležitostí poznat více o historii Irska.

Kilkenny je také známý svým pivem, zejména pivovary Kilkenny a Smithwick's, které se nacházejí v samotném městě. Pivnička v pivovaru Kilkenny nabízí exkurze a degustace, které jsou pro milovníky piva neodolatelné.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nenechte si ujít Kilkenny. Je to město plné historie, kultury a zábavy, které vám poskytne unikátní zážitek. Ať už si prohlížíte starobylé stavby, posloucháte živou hudbu v hospodě nebo se vypravíte na dobrodružství v přírodě, Kilkenny se jistě stane jedním z vašich nejoblíbenějších míst v Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kilkenny


1. Jak se dostat do Kilkenny z letiště v Dublinu?
- Z letiště existuje autobusová doprava, která vás převeze do centra Dublinu. Odtud můžete jet autobusem nebo vlakem do Kilkenny.

2. Jak dlouho trvá cesta z Dublina do Kilkenny?
- Cesta z Dublina do Kilkenny trvá asi 2 hodiny.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Kilkenny?
- Kilkenny můžete nejlépe uchopit vlastním tempem a prozkoumat ho pěšky. V centru města vám nebude problém se orientovat.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Kilkenny?
- Nejlepšími místy k návštěvě v Kilkenny jsou hrad Kilkenny, muzeum Smithwick's Brewery, Katedrála svatého Kánita a botanická zahrada.

5. Kde se mohu ubytovat v Kilkenny?
- Kilkenny nabízí širokou škálu ubytování včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Je Kilkenny vhodné pro rodiny s dětmi?
- Ano, Kilkenny je vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho dětských atrakcí, jako například zámek Kilkenny nebo středověké hry pro děti.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kilkenny?
- Nejlepší čas na návštěvu Kilkenny je v létě od června do srpna. V této době mohou návštěvníci využít venkovní aktivity a festivaly.


Počasí Irsko Kilkenny


Irsko je známé svým proměnlivým počasím. Tento trend je zvláště výrazný v místě jako Kilkenny, což je malebné město ležící v jihovýchodní části ostrova.

Průměrná teplota v Kilkenny činí od 5°C v lednu až po 20°C v červenci a srpnu. Nicméně, může být velmi chladno i v letních měsících, obzvláště v období nočních teplot. V zimních měsících jsou časté teploty pod bodem mrazu, ale sníh není tak častý jako v jiných částech Evropy.

Kilkenny je obklopeno pohořím a má vlivem oceánu vlhké podnebí s rovnoměrně rozloženými srážkami po celý rok. Průměrné srážky se pohybují kolem 800 mm za rok, ale za určitých okolností může být srážek mnohem více.

Dešťové srážky jsou nejvýraznější v průběhu podzimu a zimy, s největší aktivitou srážek v listopadu a prosinci. Nicméně, je zde stále několik slunečných dní, které jsou rozlitány během celého roku.

V létě jsou v Kilkenny časté bouřky, silný vítr a občas i krupobití, ale přesto se jedná o oblíbenou turistickou destinaci v létě. Chcete-li být dobře připraveni na pobyt v Kilkenny, je nutné si vzít oblečení na všechny příležitosti. V létě nezapomeňte na sluneční brýle a krém na opalování, přičemž v zimě si nezapomeňte na teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Vzhledem k proměnlivému počasí můžete v Kilkenny zažít všechny roční období během pár dní, což nese s sebou i své kouzlo. Ponořte se do místní kultury a užijte si krásnou scenérii, kterou Kilkenny nabízí v průběhu celého roku.


Letenka Irsko Kilkenny


Irsko je země plná historie, kulturou a přátelskými lidmi. Pokud Vás lákají starobylá města plná historických památek, určitě si nenechte ujít navštívit město Kilkenny. Město se nachází v jihovýchodní části Irska a je jedno z nejnavštěvovanějších měst v této oblasti.

Pokud se chcete do Kilkenny dostat, můžete využít letenky z České republiky. Letenka do Irska bývá poměrně cenově dostupná a pokud máte štěstí, můžete ji sehnat i za velmi dobré ceny. Kilkenny si na Vás určitě poletu zaslouží a stojí za to si prohlédnout tamní krásy.

Kilkenny je město s bohatou historií. Jeho středu dominuje zámek Kilkenny Castle, který pochází z 12. století a slouží jako turistická atrakce. Pokud máte rádi umění, můžete si prohlédnout místní galerii Butler Gallery nebo se projít po místních ulicích s bohatou nabídkou umění.

V Kilkenny se také nachází kostel svatého Kolumbana, který je datovaný až do 13. století a jedná se o významnou historickou památku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Místní ulice jsou plné kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Kilkenny je také oblíbeným turistickým místem pro příznivce sportu. Místní fotbalový tým je velmi populární a stadion, který se nachází nedaleko od centra města , je s kapacitou téměř 26 tisíc diváků jedním z největších v Irsku.

Letenka do Irska Kilkenny je tedy velmi dobrým způsobem, jak si vychutnat krásy irského města a prožít nezapomenutelný zážitek. V Irsku se cítíte jako doma, díky vstřícným lidem a jejich neuvěřitelně přátelskému postoji.

Pokud chcete vědět víc o letenky do Irska a další tipy na výlety po Irsku, určitě se podívejte na stránky cestovní kanceláře či odborného portálu, který vše stručně a přehledně shrne. Určitě to stojí za to a prožijete nezapomenutelný zážitek!


Ubytování Irsko Kilkenny


Irska Kilkenny je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat půvab Irského venkova a zároveň si užít atmosféru středověkého města. A aby bylo vaše putování po Kilkenny co nejlepší, musíte si zajistit vhodné ubytování.

V Kilkenny najdete celou řadu různých typů ubytování, které splňují různorodé potřeby a preference turistů.

Pro turisty, kteří chtějí zažít pohodlnou a pohodlnou dovolenou, jsou k dispozici hotely ve městě, které nabízejí moderní pokoje s klimatizací, Wi-Fi připojením a dalšími prvky pro zlepšení pohodlí hostů. Na druhé straně, pokud hledáte něco, co dokáže odrážet historický duch Kilkenny a Irsko jako celek, měli byste se rozhodnout pro některý z mnoha užitných rodinných hotelů, penzionů nebo B&B.

Jedním z nejklasičtějších druhů ubytování v Kilkenny jsou rodinné hotely, které se najdou po celém městě. Tyto hotely jsou ideální pro rodiny nebo větší skupiny turistů, kteří hledají vysokou kvalitu ubytování v blízkosti centra města. Mnoho z nich nabízí mnoho pokojů se společným sociálním zařízením, nebo pokoji s vlastní koupelnou. Tyto hotely jsou většinou odolné, pěstují charakter a jsou za rozumné ceny. Některé z nich, dokonce nabízejí výborné služby včetně snídaně a zajištění průvodcovských prohlídek po městě.

Majitelé penzionů a B&B jsou obvykle místními lidmi, kteří vám nabízejí dovolenou v srdci města Kilkenny. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi populární pro turisty, kteří se chtějí podrobněji seznámit s místní kulturou a maličkostmi života na venkově. Penziony a B&B jsou obvykle menší, ale výstižně charakteristické. Většinou jsou ozdobeny pěknými květinovými zahradami a nabízejí pokoje s krásným výhledem na město. Některé z nich nabízejí i snídani (někdy i ve formě domácích vajíček a striktně místních produktů) a v jiných můžete vzít zeleninu z jejich vlastní zahrady.

A co se týče cen této varianty ubytování, vše závisí na stylu, který máte rádi a na vašem rozpočtu. Nicméně, všechny tyto možnosti nabízejí skvělou kvalitu za rozumné ceny a to vše v blízkosti centra města.

Když hledáte ubytování v Kilkenny, můžete začít prohlížet různé stránky na internetu, které nabízejí hodnocení a recenze různých druhů ubytování. Ale pozor - co funguje jednomu hostovi neznamená, že to bude korespondovat s vaším očekáváním. Proto doporučuji se poradit s vašimi přáteli, kteří už v Kilkenny byli a mohou vám poskytnout vision na míru. Vykročte tedy do Kilkenny a užijte si místní kouzlo v pěkných prostorách, které vám nabídnou oázu klidu a odpočinku.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky