Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Cashel

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cashel


1. Kde se nachází Cashel v Irsku?
Cashel se nachází v hrabství Tipperary ve středozápadní části Irska.

2. Jaká je historická hodnota místa Cashel?
Cashel je známý svou historickou hodnotou jako bývalé sídlo králů provincie Munster a jako místo, kde bylo korunováno několik králů. Je zde také Cashelská pevnost, která je jednou z nejvýznamnějších památek Irska.

3. Jaké atrakce mohu navštívit v Cashel?
Mezi atrakce v oblasti patří Cashelská pevnost, Cashelská katedrála, Hore Abbey a muzeum Rock of Cashel, které obsahuje archeologické nálezy a informace o historii místa.

4. Jak se dostanu do Cashel?
Cashel je dostupný autem z hlavní silnice M8, která spojuje Dublin s hrabstvím Cork. Také je možné tam jet vlakem a autobusem z okolních měst.

5. Kolik stojí vstupenka do Cashelské pevnosti?
Ceny vstupenek se mohou lišit, avšak v roce 2021 byla cena dospělé vstupenky 8 eur, zatímco pro děti a studenty byla cena snížena na 6 eur.

6. Jak dlouho trvá návštěva pamětihodností v Cashel?
Návštěva Cashelské pevnosti a dalších památek v Cashelu obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho chcete strávit prozkoumáváním jednotlivých míst.

7. Existují v Cashelu restaurace a obchody?
Ano, v Cashelu najdete několik restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí tradiční irskou kuchyni i další mezinárodní pokrmy.

8. Kde se ve Cashelu mohu ubytovat?
Ve městě najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostinců. Doporučuje se předem rezervovat ubytování.

9. Je možné v Cashelu strávit více než jeden den?
Ano, pokud máte zájem o více detailní průzkum Cashelské pevnosti a dalších památek, můžete zde strávit i více než jeden den. Okolní oblast také nabízí krásné přírodní scenérie a možnost turistiky.

10. Jaké další zajímavé místa mohu navštívit poblíž Cashelu?
Poblíž Cashelu se nachází mnoho dalších zajímavých míst, včetně zámku Cahir, kláštera Athassel Abbey, kráteru masivu Slievenamon a národního parku Slieve Bloom.


Ubytování Irsko Cashel


Irska je země bohatá na historii, kulturu a překrásnou přírodu. Je mnoho míst, která stojí za návštěvu, a jedním z nich je i malebné město Cashel. Toto okouzlující město, nacházející se v hrabství Tipperary, je známé svou památkou – Cashelským hradem.

V Cashelu můžete nalézt širokou nabídku ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu a vkusu. Pokud preferujete komfort a luxus, můžete si vybrat z mnoha historických hotelů a penzionů ve městě. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí pohodlné pokoje a vysoce kvalitní služby. Řada hotelů v Cashelu má také výhodnou polohu v blízkosti hlavních turistických atrakcí, jako je například hrad či starobylá katedrála.

Pokud preferujete více neformální a cenově dostupné ubytování, máte na výběr také z několika hostinců a penzionů ve městě. Tyto zařízení často nabízejí ubytování ve stylových a útulných pokojích s vlastní koupelnou a dalšími vybaveními. Hosté zde mohou také využít společenskou místnost či restauraci.

Pro ty, kteří preferují ubytování v přírodě, je v okolí Cashelu také možnost kempování. Nacházejí se zde kempy, které nabízejí ubytování ve stanech nebo karavanech. Kromě toho můžete také využít možnosti pronájmu chaty nebo rekreačního domu ve venkovských oblastech kolem města. Tato možnost vám umožní prožít opravdové irské venkovské zážitky v klidném a malebném prostředí.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Cashelu, budete mít mnoho možností ubytování, které vyhovuje všem potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, zda si přejete luxusní pokoj v historickém hotelu nebo příjemný pobyt v kempu v přírodě, Cashel vás jistě nadchne svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernou přírodou.


Dovolená Irsko Cashel


Cashel, ležící v jižním Irsku, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických cílů v celé zemi. Mnoho turistů sem přijíždí, aby se pokochali krásami tohoto historického města a prožili zde nezapomenutelnou dovolenou.

Nejvíce známou památkou v Cashelu je zřejmě zřícenina hradu Rock of Cashel, která dominuje nad celým městem. Tento hrad byl v minulosti sídlem králů a církevních hodnostářů a dnes se z jeho zřícenin stal ikonický symbol Irska. Turisté sem přijíždí, aby se prohlédli nádhernou architekturu hradu a také pozorovali krásné výhledy na celé okolí.

Mezi další atrakce v Cashelu patří katedrála sv. Patrika, kde se nachází hrobka některých slavných irských kněží a biskupů. Dále se zde nachází i Cashský muzejní komplex, který návštěvníkům nabízí detailní pohled na historii a kulturu Irska. V rámci tohoto komplexu lze vidět výstavy související s irským uměním, historií města i archeologií.

V Cashelu se nachází také mnoho malých obchůdků, kde si můžete nakoupit irské suvenýry jako jsou theke, džbány nebo sukně. Zdejší kuchyně je plná čerstvých ryb a mas, ale i tradiční irské kuchyně. Pro milovníky kávy a čaje je zde spousta útulných kaváren s fantastickým servisem.

Další výhodou pobytu v Cashelu je poloha města. Nachází se totiž blízko mnoha dalších přírodních a historických památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi ně patří blízké město Tipperary nebo krásné horské oblasti.

Celkově je návštěva Cashelu výjimečným zážitkem pro každého, kdo hledá jak relaxaci, tak i zábavu a poznávání nových kultur. Pokud plánujete návštěvu Irska, pak vězte, že Cashel by mělo být na seznamu míst, která musíte navštívit.


Počasí Irsko Cashel


Cashel je město v jižním Irsku, ve státě Tipperary. Město je známé především díky historickému komplexu Rock of Cashel, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Cashel má mírné podnebí, které je ovlivněno blízkostí Atlantiku a golfského proudu.

V létě jsou teploty obvykle kolem 20-25 stupňů Celsia, přestože mohou být i vyšší. Noční teploty jsou okolo 10-13°C. Dešťové srážky jsou obvykle časté a intenzivní, a proto je nutné mít sebou vždy deštník nebo pláštěnku.

Podzim v Cashelu je období, kdy se počasí může rychle střídat. Teploty klesají na kolem 15 stupňů Celsia a noční teploty se pohybují kolem 8°C. Srážky jsou běžné a mohou být intenzivní. Listí mohou nabývat krásných podzimních barev, což je ideální doba pro procházky v okolí města.

Zima je v Cashelu poměrně mírná, s průměrnými teplotami kolem 5-8°C. Noční teploty mohou klesnout pod nulu, což znamená, že na zem spadne sníh. Tyto zimní počasí jsou relativně krátkodobá událost, ale dokážou způsobit potíže na silnicích a v okolních oblastech.

Jaro v Cashelu je často chladné a vlhké. Teploty se pohybují kolem 10-15°C a noční teploty kolem 3-8°C. Srážky jsou časté a intenzivní, ale květy a zelené krajiny dávají městu nový život.

Celkově řečeno, počasí v Cashelu je vlhké a relativně mírné po celý rok. Srážky jsou běžné a mohou být intenzivní, takže je nutné být připraven na změnu počasí v průběhu dne. Nejlepší období pro návštěvu Cashelu je od května do září, kdy jsou teploty nejvyšší, ale i v ostatních měsících je v tomto krásném městě mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě.


Letenka Irsko Cashel


Irsko je známé svou nádhernou přírodou, bohatou historií a půvabnými tradičními městy. Jedním z těchto míst je Cashel, malebné město nacházející se ve středu země. Pokud plánujete svou cestu do Irska, letenka do Cashelu by mohla být vaše brána do této okouzlující části ostrova.

Cashel leží v hrabství Tipperary a je domovem mnoha historických památek a impozantního přírodního prostředí. Jednou z nejznámějších atrakcí je Rock of Cashel, který se tyčí nad městem na vrcholku kopce. Tento kulturní skvost je starý více než 1000 let a někdejší sídlo králů Munsteru. Navštívit toto místo je, jako byste se vrátili v čase a ocitli se uprostřed irské historie.

Další zajímavosti, které byste neměli přehlédnout při návštěvě Cashelu, zahrnují Cashel Folk Village, kde se můžete seznámit s tradičním irským venkovským životem. Tento, jakoby z legrace postavený, miniaturizovaný svět vám ukáže, jak se žila a pracovala irská komunita v minulosti. Procházíte prostředím starých domů, hospod a farmářských usedlostí, které vám připomenou život v této oblasti.

Další pamětihodností je Hore Abbey, klášter, který byl založen v 13. století. Klášter leží v těsné blízkosti Rock of Cashel a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Procházka po klášterním komplexu vám přinese poklid a klid, který jinde v celém městě nenajdete.

Pokud si potrpíte na irskou kulturu, máte na výběr z několika hospod a restaurací, kde můžete ochutnat autentická irská jídla a pití. Pro milovníky irské hudby jsou zde také různé hospody, které pořádají živou hudbu ve večerních hodinách. To vše je doplněno přátelským a vstřícným devonštiněm místních obyvatel.

Máte-li rádi přírodu, Cashel je také ideálním výchozím bodem k prozkoumávání okolního venkova a přírodních scenérií. Hrabství Tipperary je známé svými malebnými horami, zelenými krajinami a nekonečnými pastvinami, které jsou domovem proslulé irské ovce.

Když přijedete do Cashelu, měli byste si dát dostatečně času, abyste mohli prozkoumat všechny jeho krásy a zkušenosti. Návštěva tohoto historického města vám nabídne nezapomenutelné zážitky a připomene vám, proč je Irsko tak oblíbenou turistickou destinací.

Takže, zvažujete-li svou další cestu do Irska, rozhodně zvažte letenku do Cashelu. Toto okouzlující město vám poskytne kombinaci historie, kultury a nádherné přírody, které vás uchvátí a přiváže k Irsku po celý život.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky