Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Belfast (Severní Irsko)

Ubytování Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko a zejména Severní Irsko jsou stále více oblíbenými turistickými destinacemi. Mezi mnoha krásami této země patří i město Belfast, které dnes tvoří jedno z nejživějších a nejmodernějších center Severního Irska. Pokud plánujete navštěvovat Belfast a hledáte zde ubytování, zde je několik tipů.

Nabídky ubytování v Belfastu jsou různorodé a lze najít skutečně pro každého. Pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru města, jsou často ideálním řešením hotely. V Belfastu lze najít celou řadu hotelů různých cenových kategorií, takže každý si najde takový, kterýmu vyhovuje. Mnoho hotelů však nabízí vyšší standard a cenu, než je běžné v jiných městech v Severním Irsku. Zájemci o ubytování v hotelech by si měli uvědomit, že ceny v Belfastu jsou vysoké a vyšší než v jiných městech v Severním Irsku.

Další možností je pronajmout si apartmán. Ty jsou pro turisty výhodné po více než jednom pohledu. Jedním z hlavních důvodů je vysoká úroveň soukromí, kterou apartmány nabízejí. Kromě toho lze často ušetřit na ubytování, pokud máte v plánu zůstat ve městě po delší dobu nebo pokud cestujete s rodinou či přáteli. V Belfastu je také možné najít různé druhy apartmánů – od levnějších a jednodušších až po luxusnější, které nabízejí některé prvky, jako jsou vířivky a sauny.

Kromě těchto dvou možností nabízí Belfast několik dalších možností ubytování, které jsou vhodné pro turisty. Mezi ně patří například hostely. Hostely jsou obvykle pro mladší turisty nebo pro ty, kteří si chtějí ušetřit nějaké peníze. V zajímavých lokalitách města se dají najít i penziony, ale nabídka je omezenější.

Na závěr lze říci, že výběr ubytování v Belfastu bude záviset na Vašich prioritách a požadavcích. Ceny za nocleh jsou vysoké, ale záleží na tom, kolik peněz jste ochotni utratit za ubytování. Pokud zvolíte správné ubytování, bude Váš pobyt v Belfastu nezapomenutelný.


Dovolená Irsko Belfast (Severní Irsko)


Dovolená v Irsku - Belfast (Severní Irsko)

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, může pro vás být cestování do Severního Irska a navštívení Belfastu skvělou volbou. Belfast, hlavní město Severního Irska, nabízí nádhernou kombinaci historie, přírody a moderního životního stylu.

Historie:

Severní Irsko má velmi pestrou historii a Belfast není výjimkou. Jeden z prvních tipů, kam se vydat, by mohl být návštěva Titanic Quarteru. V této části města najdete nejen Titanic Experience, ale také muzeum SS Nomadic a mnoho dalších zajímavostí. Guinnessová pivovarnická komora nabízí výlet po muzeu, které vysvětluje výrobu slavného piva Guinness. Pokud máte zájem o literaturu, navštivte Ulster Hall a podívejte se na libovolné představení tamního divadla.

Příroda:

Severní Irsko je známý svými úchvatnými krajinnými záležitostmi a z Belfastu se k nim dá snadno dostat. Národní park Glens of Antrim nabízí nádherné vyhlídky na horské scenérie, jihovýchod hranic vede pobřežní stezka, což je procházka s výhledem na Atlantik. Můžete si vyrazit na pláž, posedět u ohně, dát si piknik, nebo se procházet na kole.

Moderní životní styl:

Belfast nabízí nejen historii a přírodu, ale také moderní vrstvu. Můžete si projít kavárny, obchody, podívat se na vynikající umění v galeriích, najít si stylový noční klub - prostě všechno. Můžete si například zajít na stejnou show jako ti místní, v Ulster Hall.

Pokud si chcete užít dovolenou v Belfastu, vydejte se sem v létě. Počasí je příjemné, můžete si najít mnoho festivalů a oslav. A také je to lepší počasí na každodenní chůzi a prozkoumávání krásného města.

Konečně, Belfast by mohl být pro vás skvělou volbou dovolené kombinující historii, přírodu a moderní životní styl. S mnoha aktivitami a zajímavostmi, které se nabízejí, je to určitě místo, které stojí za návštěvu.


Letenka Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko a Belfast jsou dvě lokality, které se často vyskytují v západních zemích jako cíle turistů a cestovatelů. Severní Irsko se může zdát jako méně známé místo, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Pokud tedy zvažujete nákup letenky na Irsko a poté cestu do Belfastu, toto je článek pro vás.

Přednosti cesty do Belfastu

Belfast byl v minulých letech místem, kde vládlo napětí. Dnes se však pročistil a je to příjemné místo k návštěvě. Hlavní město Severního Irska se vyznačuje mnoha přírodními krásami a kulturním bohatstvím. Je to důvod, proč se sem rozhodují přijet turisté z celého světa.

Oblast Belfastu nabízí návštěvníkům jedinečné muzea, jako je Titanic Belfast, kde se můžete dozvědět více o této nešťastné lodi. Můžete také navštívit četné galerie a památky, jako je například Stormont, North Down Heritage Center, Botanic Garden a mnoho dalších.

Severní Irsko je také krajem vína a whisky, a proto musejí návštěvníci ochutnat místní speciality a získat jedinečné zážitky na které se budou vracet ještě dlouho poté.

Jedinečné kouzlo hory

V oblasti Belfastu lze najít mnoho aktivit a zážitků v divočině, i přesto, že je to hlavní město. Například, pohled na horu Divis. Tato hora se tyčí vysoko nad městem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a město. Je to místo, kde se nedávno uskutečnil festival a je to ideální terén pro horolezce a jiné adrenalinové nebo outdoorové sporty.

Zkontrolujte si věci

Ačkoli je Belfast bezpochyby jedno z nejlepších míst k návštěvě v Irsku, je důležité si být vědom toho, že počasí zde může být poměrně nestabilní. Důležité je být dobře vybaven - oblečení, baterku a dobré boty na chůzi. Pro zimní návštěvy je vhodné oblečení do vrstev, protože venkovní teploty se mohou rapidně měnit.

Nakupování letenky

Z Belfastu je snadné se dostat mnoha způsoby, což znamená, že zákazníci mohou najít nejvhodnější způsob cestování na místě. Existuje několik leteckých dopravců, kteří létají do Irského Belfastu, včetně Aer Lingus, EasyJet, Ryanair a British Airways. Je důležité porovnat ceny letenek a podmínky jednotlivých dopravců před tím, než si koupíte svou letenku.

Závěr

Výlet do Belfastu má mnoho přínosů. Návštěvníci mohou objevovat krásy místní krajiny, prohlížet si památky a kulturní dědictví a ochutnat lahodnosti tohoto kraje. Proto, pokud hledáte nové místo, které se má na cestovatelské mapě vyzkoušet, je Belfast ideální volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Belfast (Severní Irsko)


1. Jaká je hlavní atrakce v Belfastu?
Nejznámější atrakcí v Belfastu je Titanic Belfast, interaktivní muzeum věnované slavnému zaoceánskému parníku Titanic.

2. Jak se dostanu z Belfastu do Dublinu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Belfastu do Dublinu, je cestovat autobusem nebo vlakem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

3. Jaké jsou oblíbené památky v Severním Irsku?
Kromě Titanic Belfast jsou oblíbenými památkami v Severním Irsku například Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge a Dunluce Castle.

4. Existují nějaké vyhlídky v Belfastu?
Ano, ve více než 70 metrů vysoké budově zvané "Belfast Wheel" si můžete vychutnat nádherný výhled na město.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Severního Irska?
Nejlepší doba na návštěvu Severního Irska je obvykle od května do září, kdy je teplé počasí a delší dny.

6. Můžu v Belfastu ochutnat tradiční irskou kuchyni?
Ano, v Belfastu jsou různé restaurace, které nabízejí tradiční irské pokrmy, jako jsou irský guláš, utopence či irský hovězí guláš.

7. Jaká je oficiální měna v Severním Irsku?
Oficiální měnou je britská libra. V některých místech však lze platit i eurem.

8. Jak se dostat z letiště v Belfastu do centra města?
Můžete si vzít taxi, autobus nebo vlak. Je také možné si pronajmout auto na letišti.

9. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Belfastu na Giant's Causeway?
Nejjednodušší způsob je jet s organizovanou turistickou společností, která nabízí výlety z Belfastu. Další možností je sjet autobusem do města Bushmills a odtud buď chodit nebo jet autobusem na Giant's Causeway.

10. Je třeba si vzít pas při návštěvě Severního Irska?
Pokud jste občanem Evropské unie, není třeba, ale je vždy dobré mít při sobě platný identifikační doklad. Pokud nejste občanem EU, je vám třeba mít platný pas.


Počasí Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko je země, která se nachází na západě Evropy, mezi Atlantským oceánem na západě a Keltickým mořem na východě. Irsko se dělí na dvě části - Severní Irsko a Irskou republiku. Belfast je hlavním městem Severního Irska a je situován na východním pobřeží země.

Počasí v Belfastu je ovlivněno jeho geografickou polohou. Na jeho západní straně se nachází Atlantský oceán, což způsobuje, že jsou zde často silné větry, srážky a vyšší vlhkost vzduchu. V létě jsou průměrné teploty asi 18 °C, zatímco v zimě klesají k průměru 5 °C. Teploty se pohybují nad nulou, ale občas přicházejí silné mrazy.

Slunce v Belfastu vyjde v průměru na 130 dní v roce, což znamená, že zbytek roku je zahaleným mlhou. Průměrné množství srážek je 1000 mm za rok, s největším množstvím padající právě na jaře a v zimě. Nejméně srážek zde přichází v létě.

V Belfastu existují menší odchylky od těchto průměrných hodnot, které mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou například nadmořská výška, rychlost a směr větru a umístění zeměpisné šířky. V současné době prochází rozsáhlou urbanistickou přestavbou a obnova historických oblastí, jako např. Titanic Quarter, přihlašující se tak do řady rozvinutých měst Evropy.

Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu je zapotřebí oblékat se v Belfastu přiměřeně, ať už je léto či zima. Dobré boty a nepromokavý oděv jsou klíčem k užitku z tohoto krásného a bohatého města.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky